Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tej-tojásérzékeny gyereknek milyen legyen az étrendje? fórum

Tej-tojásérzékeny gyereknek milyen legyen az étrendje? (tudásbázis kérdés)


2007. okt. 11. 23:52

A tejérzékenységet a gyermekek 90% -a kinövi 3 éves korára.

Mivel a teljes tejmentes diéta tartása nagyon nehéz- tejport rengeteg élelmiszerben használnak dúsitóanyagként- ezért az csak súlyos életveszélyes tüneteket okozó tej allergia esetén javasolt.

Az allergiás panaszokat okozó tejmennyiség gyermekeknként és az idövel is változik. vagyis akinek csak nagyobb mennyiségtöl jelentkeznek panaszai ,annak felesleges szigorú diétát folytatnia.

A legfrissebb orvosi kutatások alapján valószinül;eg 5-10 éven belül a diéta helyett az úgynevezet tolerancia indukció lesz az ételallergiák kezelése. Ezt már most is ki lehet probálni azon tejallergiás gyermekeknél, akiknek csak viszonylag enyhe tünetei vannak, mint kiütések, hasfájás, hasmenés, hányinger.

A kezelés lényege emelkedö dóziban adva hozzászoktatni az immunrendszert a tejfehérjéhez.

a kezelés kb 3 hónapig tart. Naponta kell tejet adni, kezdve egy pár cseppel egy tizszeres higitásból ( vízzel). majd 3 naponta a dózist emelni duplázással, triplázással. A kezelés végére a betegeg 99%-a képes 150-200 ml tejet elfogyasztani panaszok nélkül.

A kezelés alatt eddig nem publikáltak veszélyes mellékhatást, csak enyhe tüneteket, melyeket jól lehet kezelni antihisztamin tablettával.

A kezelés otthon biztonságosan végezhetö.

Ám aki kedvet kapott hozzá, annak is azt javaslom, hogy elötte beszélje meg kezelöorvosával.


A tejallergia általában er|osen túldiagnosztizált betegség. egyes vizsgálatok szerint 50%-a a tejallergiásnak tartott gyermekeknek nem szenved tejallergiában. Ezt kettös vak placeboval kontrollált provokációs vizsgálattal lehet eldönteni.

2007. okt. 11. 13:33
Az orvos csak annyit mond, hogy ne egye ezeket a termékeket. Az én fiam is tejérzékeny, én meg nem szeretem a tejet. Már évek óta használom ezeket a termékeket. Külön főztem sokáig kettőnknek, de mikor a család többi tagja is a miénkre ácsingózott, azóta mindent így készítek. Mind legális.
2007. okt. 11. 05:23
utána kell járni, leginkább az orvos tudja ezt megmondani
2007. okt. 10. 20:32

Hát én tudnék ajánlani. Kedvesményes áron lehet hajdinás tejpótló port kapni, kukoricást, szójást.capucchinost, vanilia ízűt. Tojás pótló port is. Mi már régen nagyon kevés tojást használunk. A fasírozotthoz, mióta fasírt porok vannak egyáltalán nem. Nekem a Hajdinás tejpor jön be legjobban. Van egy kis alja, de le is lehet szűrni. Tesco-ban pld lehet kapni Gran-cucchina, vagy Rama növényi tejszínt, azt tejföl helyett. A rakott burgonyán észre sem lehet venni.

Ha érdekel jelentkezz.

3. 0565efa6e6 (válaszként erre: 2. - Akkor van)
2007. ápr. 23. 17:20
Forduljanak dietetikushoz!
2007. ápr. 23. 15:36
Ismerősömnek kiderült a gyerekéről hogy tej- és tojás érzékeny. Neki szeretnék segíteni. Mikorra növi ki stb...
2007. ápr. 23. 15:33
Tej-tojásérzékeny gyereknek milyen legyen az étrendje?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook