Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tej automaták - volt már valakinek rossz tapasztalata? fórum

Tej automaták - volt már valakinek rossz tapasztalata? (beszélgetős fórum)


2010. febr. 21. 11:37
Nálunk van a palackozott házi tejből 3 féle, például sovány is. Nem vizezik, csak le van fölözve és ez nem hízlal, de a tápértéke megmarad, és ugyanúgy meg tud aludni, mint a 3,6%-os.
2010. febr. 20. 20:10
Több a tápanyag benne mint a boltiba. Ha nagyon nincs más, a tartós db - osat is megiszom. Ugyan a házitej állitólag rendesen hízlal, de én nem vettem magamon észre. Az is igaz, napi 2 dl iszok, és persze eszek a joghurtból amit én csinálok.
2010. febr. 20. 07:33
Télen magasabb a zsírtartalom, ilyenkor tényleg lehet 4% felett is. Egyébként tényleg 3,6% körüli a normál érték.
2010. febr. 19. 11:34
Még a 4,2 % zsír is..
16. VictoryS (válaszként erre: 15. - Manilu)
2010. febr. 19. 11:31
Örülök a megnyugtató válaszodnak, köszönöm! :-)
15. Manilu (válaszként erre: 14. - Manilu)
2010. febr. 18. 21:10
Ja,és ez eredeti házi 3,8% nyers tej.
14. Manilu (válaszként erre: 4. - 66b8a86ae1)
2010. febr. 18. 21:08
Tej és tejtermékekkel foglalkozom,van nállunk is tejautómata,és naponta 8-10 alkalommal van cserélve a tej benne,egyszerre a mienkre 25litert lehet feltenni,de a másik boltunkba olyan tejgép van amibe akár 300liter is férne,de 30-50liternél abban sincs több egyszerre,pont emiatt,hogy ne álljon benne.Nem tudom más üzletekben hogy van,de amit leírtam azt tapasztalatból írtam.
13. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 11. - VictoryS)
2010. febr. 18. 18:17
Bezony. :) Egyébként vannak még egyéb tanácsok arra, hogy mit lehet csinálni a forralás után keletkezett pillével?
12. Ncilány (válaszként erre: 9. - Laszlozsu)
2010. febr. 18. 18:14

Ez így igaz. A szalmonellát a fagyi és társaitól kapni, Azért nem eszek hamburgert, és a többi ilyet. Hordtam haza az ebédet, volt olyan étel hogy a hűtőbe tettem ebéd után, majd megesszük jelszóval.

Nem kellett.. :-( Éstére annyi volt neki.

11. VictoryS (válaszként erre: 10. - 66b8a86ae1)
2010. febr. 18. 18:13
Annál jobb nincs is! :-)
2010. febr. 18. 18:12
Nos, nekem ez egy előítéletem volt, semmi több. Ha ti ezt tapasztaltátok, akkor biztos igazatok van, viszont én inkább maradok annál a házi tejnél, amit egyenesen a bocitól hoznak. :)
2010. febr. 18. 18:07
Így igaz. Naponta kell, hogy cseréljék, a gépet fertőtlenítsék. Ezek az automaták általában úgy működnek, hogy ha hosszabb ideig áramszünet van, akkor már letilt, és nem ad ki több tejet az újraindulás után sem. Folyamatosan 4 fokon kell tartania a hőmérsékletet. Hidd el kisebb az esélyed a szalmonellafertőzésre, mint bármely étterem vagy büfé igénybevételelekor.
2010. febr. 18. 18:06
Na ez jó. Én mostanában több felől hallottam, hogy eleinte még jó volt, de aztán mintha vizezett lett volna, vagy más meg rosszul lett tőle... Azt mondják, hogy csak egyszer savanyodik bele, után azt nem lehet többet kipucolni belőle, mindegyik roszs lesz, akármilyen frisset töltenek bele.
2010. febr. 18. 18:00
Anyukám rendszeresen onnan veszi a tejet. Eddig nem volt semmi gondja, meg van vele elégedve.
2010. febr. 18. 17:52
Naponta cserélik..
2010. febr. 18. 17:51

Nem tudom mi a prblémád.

De én azt hallottam, hogy ha bedobtad a pénzt elindítod, és ha pl tele akarod a flakont, megállítod féluton, míg a habja egy picit leül. És utána folytatod. Pillanatnyilag jár egy tejesautó, ott kiszolgálnak. Van egy autómatánk, ott segít az eladó.

A csö amin az üvegbe engeded, állítólag egy picit lehetne hosszabb is.

Joghurt, kefír, turó nagyon finom.

A forralás után mikor már bőrös, leszedem, néhe 2 X is. Ezt egy kicsi műanyag fedeles edénybe gyűjtöm, és megy a fagyasztóba. A frisset rá, és megint a fagyasztó.

Ha tele az edényem, ( fogok másikat ) vagy felengedem és a kenyérsütőbe az előírás szerinti nem kenyeret, hanem édes kenyeret sütök. Szoktam mindig figyelni, milyen kemény a tészta. Volt olyan hogy túl puhának találtam, és tettem hozzá még lisztet. Persze ezt még akkor mikor kb 10 percig dagasztja.. és először.

Csak egy ötlet mit készitsél a tej föléből. Nem szabad kidobni, az olyan mint a tejszín. Csak mert a fagyasztóból vetted elő, más az állaga de minden benne van. Ezért használom fel így.

4. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 3. - VictoryS)
2010. febr. 18. 17:39
Ó, nem. Dehogy. Imádom a tejet és iszok is, ha tudok, illetve megkívánok, csak ezekhez az automatákhoz nem fűlik a fogam... :) Ki tudja, hogy mióta állna benne a tej...valamiért eltérít a szalmonella gondolata a tejautomatáktól... :D
3. VictoryS (válaszként erre: 2. - 66b8a86ae1)
2010. febr. 18. 17:23
Miért? Nem szereted a tejet? Vagy allergia? Sokan vannak sajnos akik szeretnék,de nem ihatják...
2010. febr. 18. 17:22
Én még nem próbáltam, de nem is akarom kipróbálni... :S
2010. febr. 18. 17:20
Egy ideje sok helyen megtalálhatóak a tej automaták, és én személy szerint legalább annyi rosszat hallottam már, mint jót, sőt! Talán több rosszat. Érdekelne, hogy ezzel ti hogy vagytok? Mik a tapasztalataitok? Mi tej-imádók vagyunk és érdekel a téma.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook