Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tehetek valamit, ha a munkáltatóm hibázott és emiatt a családi adókedvezményt a férjem és én is megkaptuk? fórum

Tehetek valamit, ha a munkáltatóm hibázott és emiatt a családi adókedvezményt a férjem és én is megkaptuk? (tudásbázis kérdés)

12. ájrin (válaszként erre: 10. - Shyana)
2013. nov. 26. 07:30

Ha novemberre-decemberre leállítottátok, akkor remélhetőleg nem kell visszafizetnetek semmit.

Ha 180.000,-ft amennyivel többet kaptál, és a két utolsó hónapra nem kéritek, akkor a 2 x 99.000,-ft amit kapnátok pont fedezi a tartozást, az év végi adóbevallásodnál rendeződik.

No para.

11. Shyana
2013. nov. 26. 06:46
Én meg még örültem hogy decemberre kicsit több pénzt kapunk.
10. Shyana
2013. nov. 26. 06:45

szóval nem tehetek igazából semmit :(

A novemberi,decemberi már le van állítva.. jó karácsonyt csinált nekem :( nem hogy több pénzt kapok a 3. gyerek miatt,még fizethetek is.

2013. nov. 25. 18:34
És teljes mértékben igénybe tudtad venni? Mennyi volt a gyeded? Nem akarok a pénztárcátokban kutakodni, de van annyi a férjed fizetése, hogy a 3 gyerek után igénybe tudja venni a családi adókedvezményt? A 2 gyerek után is 20.000 ft a családi adókedvezmény, 3 gyerek után meg még több. Melyik hónaptól jár 3 gyerek után a családi adókedvezmény? Szerintem várjátok meg a bevalláshoz a papírokat, és akkor fogjátok látni, hogy mennyi jár. Mivel megosztva is igénybe lehet venni, lehet hogy nem kell majd annyit visszafizetned. Annyi, hogy akkor majd a hónapoknál mást kell írni, pl: ha a munkáltató azt fogja ráírni, hogy egész évben 12 hónapra kaptad, de a férjed nem fogja tudni igénybe venni a 3 gyerek után, akkor ha a harmadik gyerekre mondjuk novembertől jár, akkor a különbözetet kérheted te, csak akkor nem 12 hónapot kell írni a jogosultság hónapjaihoz, hanem kettőt, és akkor kevesebbet kell visszafizetni.
2013. nov. 25. 14:44
Illetve az is jó megoldás, amit Ájrin ír, ha a decemberit mondjátok le, akkor az úgy is csak januári bérfizetést érint.
7. Petra025 (válaszként erre: 1. - Shyana)
2013. nov. 25. 14:43

Nézd meg az év elején leadott nyilatkozatodat erre vonatkozóan, azaz ha idén csak gyedet kaptál, akkor a gyed igénylést, lehet hogy az korábbi. Kell lennie nálad is egy példánynak. Gomdolom tb kifizető hely a munkahelyed és onnan kapod a gyedet. Bár azt mondja, hogy jol töltötted ki a papírodat... De azért erdemes lenne ránézni.

Sajnos ez nem járt volna neked, de megkaptad, úgy kell felfognod, hogy vissza kell fizetned egy olyan pénzt ami nem járt neked, többet kaptál havonta. Kérj részletfizetést az adóhatóságtól.

A könyvelő elrontotta, minimum egy bocsánatkérés, de mást nagyon nem tudsz tenni:-( a következő évben többször is rákérdezni, hogy van-e adókedvezmény nálad...

Ha van felettese, akkor neki jelezheted, hogy a nyilatkozatodat tévesen rögzítették és az alapján számoltak el neked.

6. ájrin (válaszként erre: 1. - Shyana)
2013. nov. 25. 14:37

Szia,

sajnos vissza kell fizetned, hiszen ennyivel több pénzt kaptál. Nem fogják elengedni, max, részletfizetést engedélyeznek.

Javaslom, hogy mondjátok le mindketten november-december hónapra, annyival kevesebbet kell visszafizetni.

Tudom, szép történet karácsony előtt...

5. kattyus (válaszként erre: 3. - Shyana)
2013. nov. 25. 14:26
értem már világos:)
2013. nov. 25. 14:21
Nekem egyszer volt hasonló, a cég könyvelője valamit rosszul csinált, és egy évig havi szinten 15000 ft-tal fizettem többet. szépen részlerfizetéssel törlesztettem a NAV-nak... Azóta nem engedem, hogy az a könyvelő bármit csináljon nekem.
3. Shyana (válaszként erre: 2. - Kattyus)
2013. nov. 25. 14:08
én azt hittem gyedről nem jár és nem is kerestem. Nekem meg sosem küldték ki
2013. nov. 25. 14:07
Nincs fizetési papír??????
2013. nov. 25. 14:05

Sziasztok! Tehetek valamit ha a munkáltatóm elcseszte a családi adókedvezményt?

Most várjuk a 3. babát és mivel túl vagyunk az adott időponton gondoltuk megigényeljük. Leadtam a papírokat a munkáltatómnak hogy a férjem igényli mind 3 után. Erre a munkaügyes közli hogy először le kell mondanom. Nem értettem mit hisz eddig is a férjem vette igénybe. Kiderült hogy jól töltöttem ki minden papírt év elején csak épp ő véletlen rosszul rögzítette fel,így mindeketten kaptuk. Nekem nem tünt fel hisz idén kaptam először gyedet a másik gyerek után,fizetés papírt meg nem kaptam. Most derült ki miután igényeltük. Úgyhogy tartozom az apeh fele 180 ezer ft-al. Most ilyenkor mi van? Fogjam be és fizessek??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook