Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Teherbeesés okosan, tgyás/gyed, OEP? fórum

Teherbeesés okosan, tgyás/gyed, OEP? (beszélgetős fórum)


29. Kocska (válaszként erre: 22. - 07c4794583)
2011. okt. 24. 14:27

Amúgy,míg nem voltam babás én is így vélekedtem,mint te.Nem értettem mit akarnak manipulálni ezzel a gyes/pénz dologgal,meg,h. "sorban" szülnek.


Sosem voltam munkanélkül,suli mellett,nyári szünetben és ahogy végeztem az iskoláim, azóta ugyanazon a munkahelyen dolgozom 12 órás műszakban.Illetve,most gyesen vagyok,de járt a 2év GYED,ami vicces,de több volt,mint a fizetésem,amiért 12 órában,éjszakai műszakban és ünnepnapokon is dolgoztam,nem kevés főnökkel.


Mikor dolgoztam volt egy kolega,aki épp gyesen volt, és mire vissza jött volna,terhes lett ismét.Azt a nőt hogy utálta csak ezért mindenki...hihetetlen,hogy elítélték ezért.Még én is mondtam,h. faxa..

Na azóta már tudom,mert ő mondogatta nekem,h. nehogy azt hidd,hogy szoptatás alatt nem lehet teherbe esni,szóval nem gonoszan tervezett gyerek volt.

Amúgy a 3 év korkülönbséget tartom a legjobbnak a 2 tesó közt,a szülők és tesók szempontjából,de már erről lemaradtunk :)

28. Kocska (válaszként erre: 25. - 432d0af620)
2011. okt. 24. 14:14

Tehát ha nekem gyes után jön a kistesó,akkor gyed-et már nem kapok?Csak gyest,ami alanyi jogon jár ugye?

És ha "ész nélkül"szülöm(ahogy valaki írta) a kistesót,mivel a fiam jövőre 3 éves,akkor a 86 ezer ft-os gyed-em helyett, 24ezer Ft-ot fogok kapni és maradhatok itthon a kistesóval.Vagy "okos"leszek és vissza megyek dolgozni és várok,h.leteljen az X idő,ami múltán már nem lesz erőm,az idegtől a teherbeeséshez(ahogy a topicnyitónak sem),meg nem borítanám fel még egyszer mindannyiunk életét a változással. Tehát ahogy sokaknál a mai világban,nyilván nálunk sem lesz kistesó project :(

27. Kocska (válaszként erre: 5. - 07c4794583)
2011. okt. 24. 13:57
mivel pénz nélkül hiába akar az ember gyereket,elég nehéz csak romantikából felnevelni,főleg ha az ember nem jogosult segélyekre...
26. mirtil83 (válaszként erre: 5. - 07c4794583)
2011. okt. 24. 08:36
Igazán nem szeretnék kötekedni de nincs igazad.Nem mindegy hogy 25000.-et tudok a gyerekemre költeni vagy 60000.-et.Egy csomag pelenka ami normális és csak 64 db 2000.-ft.Számold ki hogy mennyi kell.Kell neki ruha meg a baba kelengye meg ezernyi más dolog ami igencsak drága.És inkább még vár az ember 2 hónapot hogy jöjjön a pici minthogy "nyomorban" nevelje gyerekét.nem fogom neki azt mondani a boltban hogy kisfiam nem veszek neked banánt mert anyád nem bírta ki azt a kis időt és most nincs rá pénzem.Én gondoltam a jövőjére van aki nem teszi és csak szüli a gyerekeket a nagyvilágba.Van aki alapoz és van aki nem.Meg lehet nézni hova jut az aki gondolkodás nélkül szüli a gyerekeket.
25. 432d0af620 (válaszként erre: 1. - Szila5)
2011. okt. 24. 07:40

a szabadságod és a táppénz alatt is biztosított vagy, a táppénzt, ha nem lennél biztosított nem kapnál táppénzt. Mindkettő alatt megvan a munkaviszonyod, vagyis biztosítva vagy, ugyanez van a hétvégékkel és ünnepnapokkal. elég sok papírmunka lenne ha hetente kellene kijelentkezni a munkahelyről, mert jön a hétvége.

Ha megvan a 365 nap biztosított idő szülés előtt, akkor a gyerek 1,5 éves koráig kapod a gyed-et, ha 562 nap (1,5 év) van meg, akkor 2 éves koráig kapod, aztán a GYES-t.

A lényeg: menj el dolgozni minél előbb és ameddig lehet dolgozzál.

24. szila5
2011. okt. 24. 04:16

Még annyit arról, hogy "mennyire gépiesen ütemezem a teherbe esésemet": az előző munkahelyemen dolgoztam, nem fenyegetett kirúgási veszély, csak ijesztgettek, mert kő kemény értékesítés ment a cégnél, mellette folyamatos munkarend, össze-vissza beosztással, ami ünnepnapi munkát, sok hétvégét jelentett, és rendszertelen életet. Plusz a munkával járó stressz. 6 hónapon keresztül próbálkoztunk a párommal védekezés nélkül, és semmi, sőt nőgyőgynál, endo dokinál kötöttem ki (prolaktinom az egekben volt), már lombikkal jöttek az orvosok. Kétségbe is estem. Aztán egyre jobban besokalltam a munkahelyemen, és végül léptünk, közös megegyezéssel eljöttem, felmondtam. Tudtuk, hogy így nem is fogok soha teherbe esni. A kisbaba milliószor fontosabb nekünk, mint egy munkahely. Pedig jó volt a fizum. Hányan lépnének meg ilyet a mai világban?! Miután otthon voltam 2-3 hetet, akkor normál szinten volt a prolaktinom, és endo doki szerint, minden rendben, megnyugodhatunk. Ennyit a stresszről. Természetesen, ha úgy fog összejönni a baba, hogy pl. csak 3 napon múlik az, hogy jár-e nekem tgyás/gyed, akkor is mi leszünk a világ legboldogabb első gyermekes szülei, és a mi szüleink (mind a négyen) a legboldogabb nagyszülők. :)

Leírtam, mit is értek a teherbeesés okosan alatt, felelősség teljesen szeretnék gyermeket, gyermekeket szülni a szerelmemnek; tudom, bármikor jöhetnek nehezebb napok, és sosincs rá legjobb idő anyagiak szempontjából, de hadd próbáljam meg. Életünk és Isten ajándékainak fogom őket tekinteni, már most is, szeretnék nekik mindent megadni egészséges határok között. Sőt, még nem tudom, hogy lesz, de gondolkodtam már azon, hogy 1-1,5 éves korában eljön gyes-re az egyik nagyi, én meg vissza dolgozni, csak mert "le akarom húzni az államot". Magyarázkodtam, pedig nem kellett volna. Nem tartozom magyarázattal senkinek, de ezek után ítélkezzen bárki, főleg olyanok, akiknek fogalmuk sincs arról, milyen napról-napra élni. A szívem szakad meg az olyan gyerekekért, emberekért, kisállatokért, akiknek még talán enniük sincs mit, vagy nincs családjuk.


A kérdésem pedig mindössze annyi, mi számít bele a biztosított időbe oep szerint? (hétvége, táppénz, szabadság - hiszen ezeken a napokon is biztosítva vagyok, be vagyok jelentve; csak mégis ezt hogyan számolják.) Ha a választ megtaláltam volna már a neten vagy fórumban, akkor nem is indítottam volna ezt el.


Köszönöm még egyszer, és szép, nyugodt napot kívánok Nektek!!! :)

Csak optimistán, szeretettel éljük a mindennapjainkat! :)

23. szila5
2011. okt. 24. 03:46

Köszönöm szépen a segítséget, hasznos volt, és jól esett, hogy ilyen sokan válaszoltatok. Van jogász és könyvelő ismerősünk is, majd nekik is felteszem a kérdéseimet. Tudom, hogy ezek a dolgok változnak, és későbbiekben is nyomon fogom követni a szabályokat.

Nem agyaltam a topik címén, ez jött elsőre, a kérdésem volt a lényeges számomra. Csak kíváncsiságból, hogyan számoljam össze ez évben az eddigi biztosított napjaimat. Igen, elég nagy fájdalom az nekem, hogy nem akkor esek teherbe, amikor én szeretnék, hanem az állam ad erre is támpontot; ha rajtam múlott volna a dolog, már min. iskolás gyermekem lenne. Az a típusú nő vagyok, aki kb. 5 éves kora óta imádja a kisbabákat, öcsém 8 évvel fiatalabb nálam, vele is babáztam, és 18 éves korom óta várom az én saját kicsikémet (álmodozom róla). Egyetemen tanultam, többször voltam már munka nélkül 2-3 hónapig, és 25 évesen ismertem meg a páromat (előtte 2 csalódásom volt), egy éve vagyunk házasok. Albérletben élünk, napról-napra, de annál nagyobb szeretetben!!! Néha már fizikai fájdalmat érzek a gyermektelenségünk miatt (nem keveset sírtam már egy bébiért), a férjem is családcentrikus, alig várja a csöppséget. Hogy miért számolok mégis? Mert nem szeretnék pár nap miatt lemaradni a tgyás-ról, a gyed-ről. Mert nem a szüleim segítségére szeretnék hagyatkozni, persze fognak segíteni, de nem szeretnék kérni. Mert jól esne saját önerőből a babakelengyét, a babakocsit megvenni, és olyat, amilyet szeretnék (természetesen nem a legdrágábbra gondolok, tudom, hogy ez a baba dolog nagy üzlet, és nem kell minden vackot megvenni). És mert, nem szeretnék olyat mondani a totyogó pár évesemnek, hogy nem veszünk csokit, mert anyának nincs rá pénze; ugyan is, ennek voltam fültanúja kutyasétáltatás közben. Ma még csak fundamentát fizetünk a párommal (2x20.000-et); bele sem merek gondolni, mi lesz, ha ebből hitel lesz?! Emellett albérlet, rezsi, megélhetés, közlekedés, telefon... Nyaralás nincs, szórakozás nagyon ritkán. Ezeket nem panaszkodásnak szánom, sőt, még mindig jól élünk, ezek csak a tények. Nem elég, hogy a természet nem úgy működik, ahogy mi azt elképzeljük, még a "rohadt" dolgozott napokat is figyelni kell, mert valóban nem mindegy, hogy 40-50 ezerrel többet vagy kevesebbet kap a kismama. Ha már meg kell küzdeni mindenért, nekem megér annyi türelmet a leendő gyermekemért, hogy védekezünk 2012 év elején, és csak mondjuk áprilistól hagyjuk el a gumit; úgy sem fogok rögtön teherbe esni, és sürgetni sem fogom a dolgot, jön, ha jönnie kell.

2011. okt. 24. 00:40

Lényeg, én megértem, ha az ember számolgat, meg "okosba" akar kijönni a történetből, mégis van olyanfajta közlése az ilyen hozzáállásnak, amivel nem szimpatizálok.


Ahogy ez fel itt lett vezetve, nekem nem nyerte el a tetszésem, aztán ennyi. Ettől még lehet neki tapsolni, nincs ezzel problémám. Azt gondolom, fórumozáskor el lehet viselni a nem támogató véleményt, ha meg nem, hát nem. Nem tetszik a kritikám, tudomásul van véve, nekem a felütés nem tetszett, remélem, ugyanígy tudomásul lett véve.

21. 76d055b916 (válaszként erre: 16. - 07c4794583)
2011. okt. 24. 00:30

Köszönöm,igyekeztem!:)

De a tieiddel fel sem vehetik a versenyt...

20. 91d4989ab9 (válaszként erre: 19. - 07c4794583)
2011. okt. 24. 00:29
lehet úgy csinálni, mintha nem értetted volna, mire célzok, de szerintem nagyon is értetted.
19. 07c4794583 (válaszként erre: 17. - 91d4989ab9)
2011. okt. 24. 00:28

lehet úgy csinálni, mintha nem értetted volna, mire célzok, de szerintem nagyon is értetted.


topiknyitó meg majd megkapja a megfelelő jótanácsokat, hogy hogy harcolja le a legtöbbet, minden más szerintem nem érdekes, neki se, nekem se

18. 91d4989ab9 (válaszként erre: 15. - 07c4794583)
2011. okt. 24. 00:26
29 évesen nem hinném hogy 5.2hó a munkaviszonya összesen
2011. okt. 24. 00:25

amugy aki nem csak véletlenül esik teherbe az mind tervez, vitaminokat szed előre , anyagilag felméri a helyzetét,egészségesebben él stb. ez mind a gyerek érdekében történik



vagy szerinted az a jobb ha valaki bután szüli egymásután a kölyköket a semmire?

16. 07c4794583 (válaszként erre: 14. - 76d055b916)
2011. okt. 24. 00:24
hu ez is micsoda tárgyilagos, értelmes hsz volt :)
2011. okt. 24. 00:23
de szurkolok, hogy topiknyitó megtalálja a rést, hogy 5.2 hónap munkaviszonnyal 9 évig otthon maradhasson szponzorálva, hajrá.
14. 76d055b916 (válaszként erre: 12. - 07c4794583)
2011. okt. 24. 00:23
Könnyebb elítélni,mint megítélni!
13. 91d4989ab9 (válaszként erre: 11. - 07c4794583)
2011. okt. 24. 00:22

van aki szül egy gyereket és nyomban szülné a másikat miután a nagyobb 3 éves lett igy sokkal kevesebbet kapna a második gyerekre mivel az előző évi keresete után számolják ki, ezért ha nem akarja magát és a családját megszivatni a nő akkor kénytelen visszamenni egy évet dolgozni majd ugy esni teherbe, ez nem biztos ám hogy a nő hibája, sőt


a szabályozás ilyen szar:(

12. 07c4794583 (válaszként erre: 9. - Féknyom)
2011. okt. 24. 00:21
normális felvezetéssel nem, két kilométeres törvénytervezet-idézéssel, emberi megnyilvánulás nélkül? nekem igen
11. 07c4794583 (válaszként erre: 6. - 91d4989ab9)
2011. okt. 24. 00:19

nemtom, ez a "Teherbeesés okosan" cím kicsit ilyen lelombozó volt

de biztos én vagyok a barom, és így kell ezt csinálni. "okosan".


én remélem, ha már szóba jön, nem a vonatkozó rendeletek alapján fogom eldönteni, hogy csináljam-e, meg mikor. nem vagyunk egyformák.

10. 91d4989ab9 (válaszként erre: 9. - Féknyom)
2011. okt. 24. 00:19
:D
9. féknyom (válaszként erre: 5. - 07c4794583)
2011. okt. 24. 00:17
Ha valaki tudni szeretné mire jogosult, az kizárja a romantikát, tervezést stb? Ergo ha valaki megkérdezi mennyi gyest kap, az a pénzért szül...
8. Bcicus (válaszként erre: 4. - Mirtil83)
2011. okt. 24. 00:14
A tgyás nem jár alanyi jogon, csak annak akinek meg van a megfelelő idejű munkavizsonya akár csak a gyed. a gyes jár autómatikusan.
7. 91d4989ab9 (válaszként erre: 5. - 07c4794583)
2011. okt. 24. 00:14
nagyon nem mindegy hogy ha valaki egy nappal később szül akkor 20ezret kap a 65ezer helyett és ezt évekig, teljesen megértem azt aki számolgat hogy mikorra esik a baba születése
6. 91d4989ab9 (válaszként erre: 5. - 07c4794583)
2011. okt. 24. 00:12
kintről könnyen dumálsz bakker:DDDDDDD
2011. okt. 24. 00:08
Milyen örvendetes, hogy a születésszabályozást manapság ilyen komoly alapra helyezik. Semmi romantkus bullshit, hogy vágyom rá, meg megterveztük, meg a hülye hormonok. Csak hogy mikor fizet az állam, meg hogy kaphatok több pénzt. Tisztára elérzékenyültem.
2011. okt. 23. 22:24
Serintem menj be a helyi tb-hez.Nekem is ott mondtak el mindent.Meg elég sok minden változik folyamatosan.Azt tudom hogy a TGYÀS az alanyi jogon mindenkinek jár.Gyed csak akkor ha van 1 év munkaviszonyod és a szülés időponjában bejelentett munkahelyed .Erre mindenképp figyelj mert én is majdnem itt buktam el a gyed-2.Bár még én is csak tgyast kapok.
3. gatto4 (válaszként erre: 1. - Szila5)
2011. okt. 23. 22:03

Szia!

Hű ez szép kérdés :)

Szerintem is könyvelő, az a biztos. Vagy ahová nov. 2.-vel felvesznek esetleg valami munkaügyes kollégát kérdezz meg, hátha tud segíteni.

2. patyoma (válaszként erre: 1. - Szila5)
2011. okt. 23. 21:57

könyvelő tudja neked pontosan kiszámolni. Az OEP el fog hajtani, nincs emberük az ilyen kérdések megválaszolására.

A biztosítási időbe a szabadság és a táppénz beleszámít, viszont a TGYÁS és GYED összegének meghatározásakor a táppénzt nem fogják beleszámolni.

2011. okt. 23. 21:29

Sziasztok! A www.oep.hu oldalán, az Ellátások Magyarországon menüben találtam meg a gyermekvállalási támogatásokat, hasznos infókat. Azt szeretném megtudni, hogy a biztosított időbe bele kell-e számolni a szabadságot is, a táppénzt is? Vagy csak a valóban ledolgozott napokat?

"A 2010. május 1-jét követően született gyermekekre tekintettel igényelt ellátás vonatkozásában a terhességi-gyermekágyi segély annak jár, aki a szülést megelőző két éven belül 365 napon át biztosított volt, és

• a biztosítás fennállása alatt, vagy

• a biztosítás megszűnését követő 42 napon belül szül, vagy

• a biztosítás megszűnését követően 42 napon túl baleseti táppénz folyósításának ideje alatt (vagy a folyósítás megszűnését követő 28 napon belül) szül."

Tehát, ha 2011-ben így dolgoztam: 2011.01.01-07.13. és úgy néz ki nov.02-tól újra lesz munkám, akkor 2011-ben hány biztosított napom van? Amúgy 2008.10.01-2011.07.13. között voltam az előző munkahelyemen, és 2011.jan-júl. között volt 10 nap szabadság, és 10 nap táppénz.

2012-ben, de lehet inkább csak 2013-ban szeretnék szülni, ha Isten is úgy akarja, és sikerül.

Ilyen személyre szabott kérdésekkel hova lehet fordulni? OEP? Munkajogász?

Köszönöm szépen a segítséget! Szép napot Nektek! :)


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook