Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Teherbeesés fogamzásgátló után fórum

Teherbeesés fogamzásgátló után (beszélgetős fórum)


6. Panna07 (válaszként erre: 5. - Enada)
2019. okt. 3. 13:18
Nagyon sajnálom anyukád veszteségét. :( A stressz valóban nem tesz jót, nálunk is volt több stresszfaktor, családban betegség, költözés, anyagi nehézségek, idén nyár elején tartottunk ott, hogy nagyjából rendeződtek a dolgaink.
2019. okt. 3. 13:10
Sajnos nagyon stresszes időszakunk is van :( Anyukám tavasszal halt meg,teljesen váratlanul. Közben építkezünk, valamint nyáron tartottuk meg az esküvőnket is. Biztos ezek a dolgok sem kedveznek :( De ha sikerül, akkor végre egy kis öröm is érne bennünket :(
4. Panna07 (válaszként erre: 1. - Enada)
2019. okt. 3. 13:03
Szia! Teljesen megértelek, aki nagyon vágyik a babára, annak fél év is sok lehet. Mi másfél évnél tartunk. Anno én is évekig szedtem fogigátlót, de nem a babaprojekt előtt hagytam abba, hanem korábban, és áttértünk más védekezésre. Globus és Elena szerencsések, én is tudok ilyen esetről, hogy a gyógyszer abbahagyása után azonnal összejött a baba, állítólag azért, mert annyira dolgoznak a hormonok az abbahagyás után. De sajnos van, akinek a gyógyszer bekavar a hormonháztartásába. Nekem bekavart. Nem azt mondom, hogy neked is, de ha szeretnél egy kis megnyugvást, akkor menj el a nőgyógyászodhoz, hogy küldjön el 3. napi és 21. napi vérvételre, ha kell, füllentsd azt, hogy 1 éve próbálkoztok. De ha van rá lehetőséged, elmehetsz magánlaborba is.
3. Elena13 (válaszként erre: 1. - Enada)
2019. okt. 3. 12:53

Szia!

Nekem az orvosom azt mondta,hogy az abbahagyására követően is akar összejöhet a baba, ezért is lehetnek “balesetek” ha kimarad egy-egy nap a tabletta szedés közben. Az számít szerintem hogy erre hogy reagál a szervezeted, ha már a pár naposrol kezd visszaterni a régi kerékvágásba a menstruaciod az szerintem jó jel 😊

Ismerősömnek a propolisz cseppek is segítettek, érdemes utána nézni.

Egyébként vannak ilyen ovulacios tesztek is, jelzik mikor van a peteeres, és elvileg akkor esélyesebb a teherbeeses.

Kívánom, hogy mielőbb sikerüljön 😊

Nálunk szerencsére a második hónapban összejött, pedig szedtem 7 évig a gyógyszert.

2019. okt. 3. 12:51

Én a következő hónapban teherbe estem.

Régi típusú, magasabb hormontartalmút szedtem.

2019. okt. 3. 12:29

Sziasztok!


Érdeklődni szeretnék, hogy ha évekig fogamzásgátlót szedtem, viszont idén áprilisban abbahagytam, akkor kb. mennyi az az idő, míg kiürül a szervezetből és jön a baba? Tudom, hogy elméletileg ezeknél a gyógyszereknél azonnal teherbe lehet esni az abbahagyása után, mégis mindenki azt mondja, hogy hónapok mire kiürül. Azóta mióta abbahagytam, most van az első olyan menstruációm ami hasonlít a gyógyszer szedése előttire , eddig 3-4 napos volt, most kitart már majd egy hete. Talán ez egy kedvező jel, hogy minden áll vissza a régi kerékvágásba? Tudom, hogy orvosilag ez a majd fél év még nem ad okot aggodalomra, hogy nem estem teherbe, de nyilván aki már nagyon szeretne babát, mint mi is, igen is soknak érzem és csalódok minden hónapban:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook