Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tehéntúró recept? fórum

Tehéntúró recept? (beszélgetős fórum)


2013. máj. 6. 09:08

25 dkg turó 2 evőkanál ness kakaó 1-2 kanál tejfől (de el is maradhat) simára keverni akár kekszre kenni vagy csak kanalazgatni.


Bármilyen lekvárral öszzekeverni, nagyon finom.

2010. szept. 10. 12:40
köszi, ezek is jól hangzanak. :-)
2010. szept. 9. 22:31

Én szoktam budingot fözni ,és turot keverek bele,mazsolát dobok bele vagy gyümölcsdarabokat



Másik meg -egy kevés turo,1-2 kanál tejföl ,snidling vagy zöldhagya,vagy poréhagyma,de lila vagy vöröshagymával is készitettem már .A hagymát aorora vágom öszekeverem a turoval,tejföllel ,pici so és piritossal esszük de nagyon finom barna kenyérrel is.

2010. szept. 9. 22:06
Koszonom, nagyon kedves vagy! Mindenkeppen ki fogom probalni!!! :-)
2010. szept. 9. 16:34

Gyümölcsös túrós (sütés nélkül)


Hozzávalók:

13 dkg. rama-margarin (fél csomag)

30 dkg. porcukor

50 dkg. túró

4 tojás sárgája

1 cs. vanilin cukor

5 teáskanál zselatin (25 gr.)

1 dl.víz

2 dl.tej


Tetejére:

1 csom. Gyümölcskocsonya (100 gr.-os)

30-35 dkg. Málna


Elkészítés:

Összekeverjük a margarint a porcukorral, vanilincukorral, tojássárgájával és utoljára a túróval.

A zselatint 1 dl. vízzel csomómentesen kikeverjük, majd hozzáadjuk a 2 dl. forró tejet, oldódásig keverjük benne a zselatint, ezt ki kell hűteni és a kikevert túróhoz tesszük. Ezt az egész krémet kivajazott formába tesszük és egy órán át hütőben hűtjük.

Ezután sűrűn megrakjuk gyümölccsel.

Színben és ízben harmonizáló Alsa (vagy más)gyümölcskocsonya port (100 gr.-os ) a recept szerint elkészítjük és langyosan a gyümölcsös túróra öntjük.

♥♥♥

2010. szept. 9. 16:21
14 hónapos kislányom nagyon szereti a tehéntúrót. De már nincs ötletem, mit csináljak neki belőle... Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook