Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tehén tej, vagy növényi tej fórum

Tehén tej, vagy növényi tej (beszélgetős fórum)


18. grizus
2013. júl. 17. 05:17

Úgy tudom, a tejjel főleg a pasztőrizálás a baj, mert amiatt a benne lévő kalcium nem beépül a csontba, hanem ráépül és ettől pont hogy törékenyebbé válik. De hát ez a városiasodás következménye, hiszen nincs tehenünk, hogy frissen igyuk.

Egyébként a rizstej tudtommal úgy készül, hogy vízben megfőzöd a rizst, leszűröd és kész, az a rizstej. Persze kérdés, mennyi rizst teszel bele és utána azzal mit csinálsz.

Ami még finom, az azt hiszem a zabtej, régen ittam olyat, az is kicsit édes.

17. grizus
2013. júl. 17. 05:12
Szójatejet nem innék, mert a szója legnagyobb része génkezelt. Akkor már inkább rizstej, az házilag is elkészíthető.
16. grizus (válaszként erre: 1. - Efa181b264)
2013. júl. 17. 05:11
Mert el akarják adni nekünk! Én egyébként nagyon szeretem a tejet, a tejfölt stb., bár lehet, hogy érzékeny vagyok rá, mert a pattanásaim nem múlnak, és mondták, hogy lehet, hogy a tejtől van.
2013. júl. 16. 19:45

ha növényi, ha tehén, akkor is csak bio


egyébként meg egyéni ízléstől, érzékenységtől függ, a 2 tábor sosem fog dűlőre jutni egymással

2013. júl. 16. 19:39
utálom a tejet
13. fa72c95d08 (válaszként erre: 12. - Ffc9d89fcb)
2008. ápr. 18. 22:13

szójababból főzitek a tejet?

milyen a rizstej? még nem hallottam rólla!

2008. ápr. 18. 20:10
Az ln lányom is tejfehérje érzékeny.Az még rosszabb, mintha tejcukor érzékeny lenne, mert ő a laktóz mentes tejet sem kaphatja.Mondjuk mostmár nem is bánom, mert a tej tényleg nem igazán egészséges.Mi átálltunk a szójatejre, szójajoghurtra, tofura.Tök jól megszokta a gyerek, és most derült ki a számomra, hogy a szója is milyen káros!Főleg gyerekek esetében, mert tele van hormonokkal, és a fogyasztásától nem ritka már, hogy 7-8 éves lányok menstruálni kezdenek.Most akkor át kell álnunk a rizstejre, de az meg sajnos nem olyan finom.Na talán majd megszokja azt is.
2008. ápr. 17. 19:02

Kislányom tejérzékenységét szoptatási időszakban derítették ki, mert ugyebár "minden átmegy a tejbe". ezt egy dokinak köszönhetem, aki törödött azzal, mit mondok és nem egy hisztis anyának tatott, bár a doki azt mondta kinőtte én ha tehetem a mai napig kevés tej és tejterméket adok neki. de ez nagyon nehéz. szojatej házilag is elkészíthető különböző izekben. mandulával mogyoróval, kókusszal, stb, és olcsóbb mint a bolti, igaz sok munka van vele., Kérdés az ti ihatok-e kecsketejet, mi ihattunk. Azt a mai napig szívesen issza, de csak akkor van ha kapunk, mert felénk 300 ft/l és az a picurimnak sok és tárolni meg nem lehet sokáig. Én meg kis pénzt osztok be, de remélem nem sokáig és akkor már én is megvehetem neki.

Szóval a tehéntej jó ha nem allergizál és nem visszük tulzásba, de a szójatej is egészséges, mert sok a tápanyag abban is. Mindenki döntse el maga mit iszik.

Tejtermékekkel sem az a gond, hogy sokféle van, hanem a benne lévő adalékanyagok.

Jobb lenne, ha a természetes tápanyagokat részesítenénk elönyben, a rengeteg mesterséges anyaggal szemben.

10. direne (válaszként erre: 1. - Efa181b264)
2008. márc. 28. 00:23
Azért, mert valakiknek nagyon jó üzlet!
9. BOM3
2008. febr. 28. 16:12
bocs csak nem ment el elsőre aztán egy kicsit sok lett
8. BOM3 (válaszként erre: 4. - Efa181b264)
2008. febr. 28. 16:10

Kedves Tika76

Igazad van, csak az a baj, hogy nagyon sokan felelőtlenek még a saját gyerekükkel is. Azt hiszik, hogy ha azonnal nem "csapja" ki a gyereket a tej vagy tojás vagy bármilyen allergizáló kaja, akkor az jó, bírja a gyerek és adhatja neki. Persze ez lehet hogy így van, de legalább ne raklapszám adná neki akkor, hanem fokozatosan.

Én tehéntejet kaptam kiskoromba, mert vesztemre a keresztanyáméknak volt 2 tehenük. 16 éves voltam mikor azt mondta a szervezetem a tej és tojásfehérjére, hogy elég volt. Azóta sem múlt el. Minden egyes rántott hús, vagy főzelék tejföllel, vagy még egy mezei ropi is iszonyatos foltossá tesz, és rombolja a beleket.

Én is olvastam egy cikket amit egy Anyuka írt és taglalta benne, hogy ha a joghurttol és a kefírtől nem lett "beteg" a gyereke aki közel 1 éves, akkor adhat neki tejet is, de nem azt a szar dobozosat hanem az IGAZIT, mert mű kaját ne adjunk a gyereknek.

Itt akkor tévedett mikor a gyerek nem tejfehérje, hanem tejcukor allergiát kap, és a savanyított tejkészítményektől semmi baja, de a jó kis tehéntej igazán rombolja a szervezetét. Sajnos ez egyre rosszabb lesz. Mármint a gyerek sorsa aki folyamatosan kapja, meg az életünk is, mert egyre több allergiás él köztünk.

7. BOM3 (válaszként erre: 4. - Efa181b264)
2008. febr. 28. 16:10

Kedves Tika76

Igazad van, csak az a baj, hogy nagyon sokan felelőtlenek még a saját gyerekükkel is. Azt hiszik, hogy ha azonnal nem "csapja" ki a gyereket a tej vagy tojás vagy bármilyen allergizáló kaja, akkor az jó, bírja a gyerek és adhatja neki. Persze ez lehet hogy így van, de legalább ne raklapszám adná neki akkor, hanem fokozatosan.

Én tehéntejet kaptam kiskoromba, mert vesztemre a keresztanyáméknak volt 2 tehenük. 16 éves voltam mikor azt mondta a szervezetem a tej és tojásfehérjére, hogy elég volt. Azóta sem múlt el. Minden egyes rántott hús, vagy főzelék tejföllel, vagy még egy mezei ropi is iszonyatos foltossá tesz, és rombolja a beleket.

Én is olvastam egy cikket amit egy Anyuka írt és taglalta benne, hogy ha a joghurttol és a kefírtől nem lett "beteg" a gyereke aki közel 1 éves, akkor adhat neki tejet is, de nem azt a szar dobozosat hanem az IGAZIT, mert mű kaját ne adjunk a gyereknek.

Itt akkor tévedett mikor a gyerek nem tejfehérje, hanem tejcukor allergiát kap, és a savanyított tejkészítményektől semmi baja, de a jó kis tehéntej igazán rombolja a szervezetét. Sajnos ez egyre rosszabb lesz. Mármint a gyerek sorsa aki folyamatosan kapja, meg az életünk is, mert egyre több allergiás él köztünk.

6. BOM3 (válaszként erre: 4. - Efa181b264)
2008. febr. 28. 16:10

Kedves Tika76

Igazad van, csak az a baj, hogy nagyon sokan felelőtlenek még a saját gyerekükkel is. Azt hiszik, hogy ha azonnal nem "csapja" ki a gyereket a tej vagy tojás vagy bármilyen allergizáló kaja, akkor az jó, bírja a gyerek és adhatja neki. Persze ez lehet hogy így van, de legalább ne raklapszám adná neki akkor, hanem fokozatosan.

Én tehéntejet kaptam kiskoromba, mert vesztemre a keresztanyáméknak volt 2 tehenük. 16 éves voltam mikor azt mondta a szervezetem a tej és tojásfehérjére, hogy elég volt. Azóta sem múlt el. Minden egyes rántott hús, vagy főzelék tejföllel, vagy még egy mezei ropi is iszonyatos foltossá tesz, és rombolja a beleket.

Én is olvastam egy cikket amit egy Anyuka írt és taglalta benne, hogy ha a joghurttol és a kefírtől nem lett "beteg" a gyereke aki közel 1 éves, akkor adhat neki tejet is, de nem azt a szar dobozosat hanem az IGAZIT, mert mű kaját ne adjunk a gyereknek.

Itt akkor tévedett mikor a gyerek nem tejfehérje, hanem tejcukor allergiát kap, és a savanyított tejkészítményektől semmi baja, de a jó kis tehéntej igazán rombolja a szervezetét. Sajnos ez egyre rosszabb lesz. Mármint a gyerek sorsa aki folyamatosan kapja, meg az életünk is, mert egyre több allergiás él köztünk.

2008. febr. 19. 16:38
Van egy cikk itt a lapon most találtam rá.beírtam a keresőbe a tejet és megdöbbentő amit ott olvastam.
2008. febr. 19. 16:36
Hali.Az az én gondom,hogy nagyon sokáig szopizott a kicsim és sosem volt tünete hogy laktózérzékeny lenne.Szóval nem a tipikus tünetek jelentkeztek,hanem egyszerüen nem volt jó.3 évembe tellett mire nagynehezen kiderítették,hogy tejérzékeny.Kedves vagy hogy írtál,de képzeld azt olvastam,hogy tévhitben tartják az embereket mert a lehető legrosszabbat tesszük magunkal ha tejet iszunk.Babám még a laktózmentes tejtől is rosszul van.Annyira rossz mindent natur kell ennie.
3. berdor (válaszként erre: 1. - Efa181b264)
2008. febr. 19. 16:27

Szia!


Bár nem vagyok szakember, de úgy tudom, hogy vannak egyes emberek/gyerekek, akiknél hiányzik az az enzim ami lebontja a tejcukrot és ez okoz érzékenységet egyeseknél.

A tej önmagában teljes értékű táplálékunk, szóval rengeteg vitamin van benne, nem beszélve arról, hogy a csontritkulás megelőzésében nagy szerepe van annak, hogy gyerek és fiatal korban mennyi tejterméket eszünk.

Úgy tudom az enyhébb esetekben akinél engedett lehet enni kefirt vagy tejtermékeket, ami már úgynevezett módosított tejcukrot tartalmaz. Mi csak hétvégén a reggelihez iszunk tejet, de akkor a 3,6-ost, mert a sovány tejekben sajnos a vitaminok sincsenek benne teljes egészében. Lehet kapni lektózmentes tejet, én időnként azt is veszek a családomnak, bár nálunk senkinek nincs laktózérzékenysége.

Nincs könnyű helyzeted, mert nagyon nehéz megoldani / főleg a kisgyereknél /, hogy diétásan tápláld, viszont ha már jelentkezett nála komolyan kell venni, mert a tünetek erősödhetnek ha nem diétáztatjuk megfelelően.

2008. febr. 19. 16:04
Halihó!Nagyon érdekelne a véleményetek erről a témáról!
2008. febr. 19. 13:59
Hali!Nagyon nehéz a dolgom mert a Kisfiam laktóz érzékeny lett és mióta ez kiderült mindenkitől azt hallom hogy a tej és tejtermékek károsak a szervezetre.Ha ez így van akkor miért készül olyan rettenetesen sok tej és tejtermék?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook