Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tehén tej fórum

Tehén tej (beszélgetős fórum)


1 2
56. maya80 (válaszként erre: 36. - Bettike2007)
2012. jan. 16. 10:18
"Már ne haragudj"... de lentebb éppen azt írtam, hogy néhány nép kivételével az emberiség nem olyan régóta fogyasztja a tehéntejet... Úgyhogy nem értem mit jössz az afrikai törzseddel... Nem azt írtam, hogy senki nem fogyasztotta.
55. 1c92396beb (válaszként erre: 53. - Csülkösbab)
2012. jan. 15. 13:29

Én nem a szülőket "fikáztam" le. Hidd el tudom, hogy mit jelent a meddőség, mert a férjemmel együtt szenvedtünk tőle.

Csakhogy egyetlen meddőségiben sem vizsgálták ki, hogy mi okozza. Aztán mi mentünk utána, és jöttünk helyre, és most várjuk a természetes fogant babát.

Két ismerős is van akinek lombikkal fogant a gyermeke, és látjuk a különbséget.

A kapott hormonok miatt az anyuka mellrákot kapott, a gyerek elég immunhiáynos. A másik anyukánál is vannak komplikációk.Csak tudod erről az érintettek vagy nem beszélnek, mert végre van gyermekük, vagy pedig csak a közeliek tudnak róla.

Arról nem is beszélve,hogy vajon milyen hosszú távú következményei lesznek ennek a mesterséges dolognak. Még nincs 100 éve, hogy végzik.

Nincs tapasztalat, és adat arra vonatkozólag, hogyha neki meddőségi gondjai voltak, akkor az megjelenik-e később a gyereknél és az unokánál is.

Miért kell a természet rendjébe beleavatkozni?

54. urbanszkyviki (válaszként erre: 50. - 06718ca650)
2012. jan. 15. 13:19
Én sem...:)
53. Csülkösbab (válaszként erre: 49. - 1c92396beb)
2012. jan. 15. 13:17
Igazat adok. Bár szerintem méltányoljuk azokat az embereket, akik szeretnének gyereket és csak "rásegítéssel" jön létre. Ne fikázzuk őket le semmi esetre sem. Az így létrejött gyerek is lehetnek kiválóak és a szüleik pedig boldogságban élhetnek.
52. 06718ca650 (válaszként erre: 51. - Banita32)
2012. jan. 15. 13:13
;)
51. banita32 (válaszként erre: 50. - 06718ca650)
2012. jan. 15. 13:08
Én nem :-)
50. 06718ca650 (válaszként erre: 48. - 1c92396beb)
2012. jan. 15. 12:30
ez tudatos népirtás, én így gondolom, de biztos sokan lehülyéznek...
49. 1c92396beb (válaszként erre: 44. - Bettike2007)
2012. jan. 15. 12:08

Írod, hogy a sertéseket is így szoktátok pároztatni. De miért?

Lassan az összes állat így fog szaporodni, és akkor csodálkozunk azon, hogy az embernél is egyere több az inszemináció és lombik, hogy a meddőség lassan a mindennapi élet velejárója, és már meg sem lepődünk azon, hogy sok gyerek nem természetes uton fogan.

Miért is baj ez? A rengeteg hozzáadott hormon miatt.

Ezért borul fel az emberek hormon rendszere is, mert külsőleg beleavatkozunk. Hormonokkal kezelt húsok, tej, génmanipulált növények gyümölcsök. Aztán meg csodálkozunk, hogy egyre több fiatal és idős is rákban hal meg.

48. 1c92396beb (válaszként erre: 44. - Bettike2007)
2012. jan. 15. 12:03

Nyáron Erdélyben és Lengyelországban voltunk. Erdélyben egy kis tanyán mondták, hogy kostoljam meg az ottani tejet. Nekem tejallergiám van, és ahogy a tejallergia egyre rosszabbodot, úgy a tünetek is, főleg hasmenés kísérte a tejivást.

Ott mégis megittam a tejet. Ott az állatok nem kapnak gyógyszert, és semmi mesterségeset. Kint legelnek. Semmi bajom nem lett tőle.

Egy hétig voltunk ott, és minden nap ittam tejet. Itthon visszatért a hasmenés a házi tejtől.

Lenyelországban egészen északon voltunk, ott is természetes körülmények között tartották a teheneket, ott is legelésztek, és nem kaptak gyógyszereket, ott sem volt semmi bajom tőle.

Akkor mégis van valami abban, hogy itthon nem tudom meginni sem a bolti sem a házi tejet.

Vajon kinek és miért jó gyógyszerezni az állatokat.

Amúgy az általam említett egyik országban sincs mesterséges inszemináció.

47. 06718ca650 (válaszként erre: 39. - 1c92396beb)
2012. jan. 15. 11:47
antibiotikum, és más gyógyszerek? :O nagyszerű.. és ezt persze sok okos a tejre fogja, hogy emészthetetlen meg nem is tudom. őrület.
46. enid79 (válaszként erre: 42. - Zebracsikó)
2012. jan. 15. 08:00
Ahogy írtam, ha pl. tápszert adsz, máris más állat tejét kapta a gyerek. Vagy sarkítok. Mindegy, milyen kaja, amiben tej van, akkor azt te nem sütöd meg? Nem készíted el? Abban is csak más állat teje van... De tényleg be is fejeztem, lehet már ezt se kellett volna, felesleges "vita" ez.
45. bettike2007 (válaszként erre: 42. - Zebracsikó)
2012. jan. 15. 07:21
én sok másik nő tejét sem adtam volna a gyerekemnek,mit meg nem eszik egy ember..
44. bettike2007 (válaszként erre: 41. - 1c92396beb)
2012. jan. 15. 07:20

Mi a sertéseket is így szoktuk pároztatni,miért is baj ez?

Hát nem tudom mert anyuék is tartanak sertést és soha nem kaptak még antibiotikumokat de még gyógyszert sem nagyon.csak az oltásokat a betegségek ellen.

43. enid79 (válaszként erre: 42. - Zebracsikó)
2012. jan. 14. 22:18
Jó. :))))
2012. jan. 14. 21:32
én bizony nem adnám gyereknek más állat anyatejét
41. 1c92396beb (válaszként erre: 40. - Bettike2007)
2012. jan. 14. 21:31

Én házi tejet vettem. Tanyáróljött fel mindig egy gazda, és ő hozta nemcsak nekünk, hanem a szomszédainknak is.

A baj az, hogy Magyarországon kötelező az állatorvosoknak minden tehenet antibiotikummal és más gyógyszerekkel kezelni, és teljesen mindegy,hogy tanyán vagy falun van a tehén.

Pl. Az is érdkes, hogy míg Romániában a hagyományos uton pároznak a tehenek, addig itt, az állatorvosok inszeminációs eljárással termékenyítik meg a teheneket.

Ezt megkérdeztem a tanyasi gazdától, hogy ezt hallottam a belgyógyásztól, és azt mondta, hogy igaz.

40. bettike2007 (válaszként erre: 39. - 1c92396beb)
2012. jan. 14. 21:25
Hát sajnálatos amit írtál,de ha nem tudod megoldani hogy háztól vegyél,akkor ne igyatok tejet.Én faluról veszem ami nem kap ilyesmit.100%-osan megbízom a tejben amit iszunk.
2012. jan. 14. 21:22

Én gyerekkoromban nem fogyasztottam tejtermékeket, a sajton kívül semmit sem ettem meg. Nagyon sok probléma volt a gyomrommal, ezért a szüleim nem eröltették.

Aztán amikor kollégista lettem, sokszor volt tejbegríz. Eleinte hányingerem volt tőle, de, mert nem volt más megettem. Később rászoktam a tejes kakaóra, nagyon szerettem.

Így sajnos egészen későn, két baba vetélése után derült ki, hogy tejintolleranciám van, pedig akkor már házi tejet fogyasztottunk és nem boltit.

A baj az, hogy a teheneknek antibiotikumot és más gyógyszereket adnak, valamint szójával etetik. Régen ez nagymamáink korában nem így volt.

A belgyógyászom szerint ezért növekedett meg a tejintolleránsok száma.

Én biztos, hogy nem fogok tejet adni a születendő gyermekemnek, max sajtot.

2012. jan. 14. 21:22

IGENIS JÓ A TEJ!!!



Az igazi előny nem is az a néhány plusz kalória, amit a tejcukor biztosít. A laktáz-perzisztencia lehetővé tehette az életben maradást szárazság idején, mivel a mutációt nem hordozók csak súlyos hasmenés árán tudták volna meginni a tejet, ami pedig csak felgyorsította volna a szervezet kiszáradását.


Ilyen pozitív szelekcióra más példák is vannak: a malária ellen védettséget adó, sarlósejtes vérszegénységet okozó gén, vagy a glükóz-6-foszfát dehidrogenáz (G6PD) nevű enzim génjét érintő mutáció is nagyon előnyösnek bizonyult és gyorsan elterjedt. (Úgy tűnik, hogy elterjedésük ráadásul nagyjából egy időben, az állattartás kezdetekor történt - a malária a helyhez kötött életmód megjelenésekor kezdett igazán gondot okozni.) A laktáz-perzisztenciát segítő pozitív szelekció azonban úgy tűnik, még erősebb - talán azért, mert nem jár olyan hátrányokkal, mint a másik kettő.

2012. jan. 14. 21:19

Tishkoff adatainak statisztikai elemzése azt sugallja, hogy a mutáció valamikor három-hétezer évvel ezelőtt alakulhatott ki - evolúciós mércével mérve egy szempillantással ezelőtt.


hát nem is száz éve isszák a tejet hanem több ezer éve

36. bettike2007 (válaszként erre: 30. - Maya80)
2012. jan. 14. 21:13

már ne haragudj de van afrikában nem egy olyan törzs akik a teheneik vérén és tején élnek,ha nem lenne éhen halnának.Biztos érdekli őket ezen elmélet..


ez egy cikkből van,hiába nem régóta fogyasszuk a tejet,kialakul a genetikában hogy felhasználhassa a tejet a szervezetünk.És mi európaiak már több ezer éve isszuk a tejet és mi vagyunk az a nap akik jól bírják a tej cukortartalmát-olvass vissza!


A genetikai kutatások fényt derítettek arra, miként kerülte meg Afrika egyes részein az evolúció a problémát - miként azt néhány ezer évvel korábban Észak-Európában is megtette. Az eredményekből az is kiderül, hogyan terjedt el Afrikában a szarvasmarha-tenyésztés. A laktóz-intolerancia leküzdése szép példája annak, miként képes ugyanaz a társadalmi jelenség térben és időben egymástól távol ugyanúgy "beíródni" genetikai állományunkba.

35. enid79 (válaszként erre: 31. - Bella 13)
2012. jan. 14. 19:54
Tökéletesen egyetértek veled!
34. enid79 (válaszként erre: 30. - Maya80)
2012. jan. 14. 19:53

Szerintem meg ez butaság, hogy néhány generáció óta fogyasztják az emberek a tejet:

"Az emberi faj kialakulása során 2,5 millió évig nem ivott tejet. Nagyjából 10.000 éve a nyugati civilizáció alapját adó embercsoportokat a tej és a gabona fogyasztása mentette meg az éhenhalástól, mármint azokat, akik nem haltak bele ezeknek a fogyasztásába."


Sarkítani lehet. Én meg a méhcsípésre vagyok allergiás, pedig nem ettem soha méhet. Azt gondolom, jól van ez nyomva a médiában. Mindenki egyen azt, amit akar és igyon, amit akar. De megmondani, hogy ettől beteg lesz valaki és ezt konkrétan kijelenteni a legnagyobb butaság ezen a világon.


Hozzáteszem, nekem is tejallergiával indult a lányom, pedig én szinte nem fogyasztottam semmilyen tejterméket és amikor már nem volt elég a tejem, HA tápszert kapott. Az egész egy nagy hisztériakeltés. Ennyi erővel ne egyen senki se mogyorót, se diót, mert van olyan ember a világon, aki allergiás rá!!! Szóval - továbbra is csak az én véleményem, amit nem akarok ráerőltetni senkire -, mindenki válasszon magának egy elvet - hogy utálja a tejet, mert méreg vagy egészséges, mert élet, erő, egészség - és tartsa ehhez magát. :)


Maya, nem az egész komment szólt neked... :)

33. banita32 (válaszként erre: 31. - Bella 13)
2012. jan. 14. 15:18

Teljesen egyetértek veled. Mindenben csak a pénzlehúzás van. Vedd ezt vedd azt mert szar anya vagy különben.

Sőt bevallom hogy szerintem nem csak ezt hanem az anyatejet is túlmisztifikálják. Természetesen a gyerek első és legfontosabb tápláléka ez, de (bocsi az itteniektől is) nem 2 éves korig. Ez már csak az anya baromsága aki nem bír elszakadni.

32. youlcsi (válaszként erre: 1. - Kankalin84)
2012. jan. 14. 14:02

szia!

majdnem 1 éves volt (kb 1-2 héttel előtte) a fiam.

próbáltam felesbe higítani, de úgy nem itta meg. aztán végül úgy gondoltam, tök mindegy, hogy 1 deci feles tejet adok neki, vagy fél deci tejet simán.

azóta issza, napi 2x200-260 milit.

ma 13 hónapos... és éppen jókor kezdtük a tejet, mert 2 hete le is választotta magát :)

és nem sokkal, de némileg jobban is alszik (kevés volt már a ciciben lévő)


ja, 1,5ös dobozosat kap... lévén, hogy mi is azt isszuk.

2012. jan. 14. 13:57

Véleményem szerint nem csak a tehéntej, hanem a kisgyermek egész étkeztetése, és hozzátáplálása túl van misztifikálva...

Nyilván valóan a nagyvilág érdekei a jó pénzért megvásárolt kifejezetten bébi termékeket favorizálják, és aki nem ezeket veszi, mert mondjuk másként gondolkodik, vagy anyagilag nem engedheti meg, az már ki van kiáltva szörnyetegnek!

Nagyanyáink és a korábbi generációk számára még ismeretlen volt a "mű étkeztetés", és igenis anyatej hiányában vagy más anyák tejét kapták a gyerekek, vagy állati eredetű tejféléket. És még mindig nem halt ki az emberiség, pedig a mostani propaganda szerint már mindenkinek tejallergiában kellett volna meghalnia...

Nekem 11 hós fiam van, és még nem szándékozom neki tejet adni, és nem azért mert ellene vagyok, hanem mert tökéletesen meg van nélküle. De ha mondjuk anyagilag nem tudnám tovább finanszírozni a havi 12.000Ft-os tápszert, akkor igen is már nyugodt szívvel adnék neki, és nem érezném ettől rossz anyának magam. Érdekes számomra az is, hogy tejterméket ehet, de tejet nem. A kefirt meg tudja emészteni, csak az alapanyagot nem ???

Ez az én véleményem volt, és szerintem nagyon sokan vélekednek még így, csak maximum a konfliktusok elkerülése érdekében inkább mélyen hallgatnak...

30. maya80
2012. jan. 14. 13:16

Sokan írják, hogy annak idején mi is tehéntejet kaptunk, mégsem lett semmi bajunk...

Mikor én gyerek voltam, még nem volt mobiltelefon, s lám, milyen hasznos. Ugyanezt elmondhatom számtalan dologról...

Rengeteg ember érzékeny vagy allergiás a tejre. Aminek megvan az oka. Az sem igaz, hogy több száz éve fogyasztjuk; ez nagyon nagy butaság. Alig néhány generáció óta tartozik a tehéntej az ember alapvető élelmiszerei közé. Előtte nem ittak az emberek tejet, kivétel ez alól az anyatej. Meg néhány nép, például a mongolok, de ők ugye nem a tehéntejet fogyasztják...

Mivel alig néhány generáció óta fogyasztja az emberiség a tehéntejet, a bélrendszerünk nincs felkészülve a megemésztésére. Nekem számos ismerősöm van, aki ugyan nem allergiás rá, de nem bírja... Gondolok itt arra, hogy bár szereti a tejet, de ha iszik egy pohárral, rohannia kell a wc-re... Mert a szervezete nem tud vele mit kezdeni, nem tudja feldolgozni.

Egy pici baba akkor hogyan lenne képes rá?

Én két és fél évig szoptattam a lányomat, aki most 4 éves. Fél évig csak anyatejet kapott, utána kezdtem el a hozzátáplálást. Öt hónapos korában észrevettem egy kis piros foltot az arcán, amiről kiderült, hogy ekcéma, és a tehéntej miatt van, mivel neki az is sok volt a amit én fogyasztottam, ugyanis átment az anyatejen.

A kisfiam most a héten volt egy éves, és már két naposan csalánkiütése volt, mivel a kórházban ettem sajtot, tejet, amit hoztak, és őt ez is megterhelte.

Nekünk is nagyon jó, ismert és elismert gyerekorvosunk van; nekem is ő volt gyerekkoromban az orvosom. Másfél éve elköltöztünk a szülővárosomból egy kis faluba, 50 km-re, a gyerekeket mégis visszahordjuk hozzá, mert bár a megyeszékhely mellett lakunk, nem találtam olyan orvost itt a közelben, aki legalább megközelítené tudásban a doktornőnket.

29. 06718ca650 (válaszként erre: 27. - Kankalin84)
2012. jan. 14. 12:22
mi tehéntejet katunk kiskorunkban, nem lett semmi bajunk. :) így van, régen sem voltak ilyen dolgok mégis felnőttek generációk. persze ahogy az orvostudomány és egyéb tudományok fejlődnek gondolom vannak jobb termékek, de sokszor sajnos én úgy látom hogy haszonszerzés céljából van némelyik.
28. trapiti (válaszként erre: 1. - Kankalin84)
2012. jan. 14. 12:16

2 éves koárig tápszert, 3 éves koárig junior tejet kapott. Most 4, ha beteg visszatérünk a junior tejre, könnyebben amészthető, több benne a vitamin, nyomelem stb.

Joghurtot kb. 2 éves kora óta eszik, de színtejet nem. Hjgítani nics értelme szerintem a juniortej a jó megoldás, az nemcsak folyadék, hanem hasznos is.

2012. jan. 14. 10:50
nagyon szépen köszönöm mindenkinek hogy meg osztotta véleményét és tapasztalatát.hozzá teszem első gyermekem kecske tejet kapot igaz ö 2 éves koráig mellette szopott.Hálistennek nem lett baja bár igen csak nem értett vele egyett az akkori védő nönk sőtt fel akart jelenteni gyermek veszélyeztetése miatt .Na szerintem ez a röhej ugyanis nem hiszem hogy nagy anyáink idejében lett volna tápszer sőt én magam is birka tejett kaptam .28 éves vagyok de soha bajom még nem volt.max mandula műtét de ennek nem sok köze lett volna a tejhez.pici babám most 7 hónapos és be vallom gondolkoztam ki egészitésen házi tej formájában mert szegénykém sokszor csak szivja de nem igazán talál benne semmit.igaz mindössze napi egyszer szeretném neki alkalmazni max 100ml nem többet.mellesleg nagyon jó étvágya van szinte mindent eszik de az üveges előre készitet kajákat ki köpi
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook