Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tegnap vett darált hús mára fekete? fórum

Tegnap vett darált hús mára fekete? (beszélgetős fórum)


25. kisj
2021. nov. 6. 19:25

Fekete?! Jézusmária!

Kuka!

24. tumbo2 (válaszként erre: 20. - Napsugár8)
2021. nov. 6. 15:53
a szomszédasszonytól vettem tojást.a fele rossz volt.maradok a boltinál.persze láttam olyat is,aki előttem vette a teszkóban a tojást,aztán a piacon háziként árulta.
23. Auróra2010 (válaszként erre: 22. - Auróra2010)
2021. nov. 6. 14:23
Annyira elment az étvágyunk és a gusztusunk, hogY a fiúk csipszet ettem én meg egy zacskó gumicukrot.- ez tegnap volt.
2021. nov. 6. 14:14
Nekem a spárban a fehér tálcában vett 500 gr-os darált mix egyik része mire főzésre került sor, meglilult, pedig a boltban még szép volt. Rakott karfiol lett volna belöle. 861 ft-ba került, nem vittem vissza, de az egész család annyira megundorodott a darált hústól, hogy egy darabig csak szilrd kaját pl rántott natur v, sült húsokat virslit fogok késziteni. Ez elég nagy gond nekem, igy is nehéz kitalálni, hogy mit főzzek.
2021. nov. 6. 11:16
Kidobni!
20. Napsugár8 (válaszként erre: 18. - Tumbo2)
2021. nov. 6. 10:31
Ja! Mint a kapuban árult tojás. Ott volt kirakva vagy 58-10 doboz. Kérdezem a nénitől friss? Persze! Hány tyúkja van? Gondolkodik, majd kivágja: van vagy 5-6! Hát attól az 5-6 tyúktól közel 100 db tojás mennyi idő alatt jön össze??? És még azt mondja, hogy friss!
2021. nov. 6. 10:26

Dobd ki.

Én magamnak darálom mert amit a hentes darál nincs megmosva és a csimbókot meg a porcogót is bele darálják. Amit én darálok meg az szín hús és tiszta

18. tumbo2 (válaszként erre: 17. - Napsugár8)
2021. nov. 6. 10:18
ez már nem hentesbolt,egy pici üzlet.kérdeztem,hogy friss,hát persze.csak comb van.
17. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Tumbo2)
2021. nov. 6. 09:54
És ha megkérdezed, hogy ami le van darálva, az a sertésnek melyik részéből van? És te pont a másik részéből szeretnél venni??? Akkor mit fog mondani a hentes? Egy próbát megérne.
16. tumbo2 (válaszként erre: 12. - Boszorkánylepke)
2021. nov. 6. 09:44
bakker,itt egy bolt van.ha van darált hús,nem darálnak másikat.mikor jártunk a spárba,én is ráböktem egy húsra,hogy azt darálják le nekem.
15. tumbo2 (válaszként erre: 14. - Alessandro)
2021. nov. 6. 09:42
ízlések?
14. Alessandro (válaszként erre: 9. - Tumbo2)
2021. nov. 6. 09:40
Pedig a tarjából is lehet húst rántani. Én pl. jobban is szeretem, mint a karajból, mert az nagyon száraz, a tarja meg egy kicsit szaftosabb. Bár szerintem a legjobb rántott hús a szűzpecsenyéből van, igaz eléggé húzós az ára.
2021. nov. 6. 09:40
Kidobos természetesen🤔
12. boszorkánylepke (válaszként erre: 11. - Tumbo2)
2021. nov. 6. 09:05
Soha nem szabad előre ledarált húst venni. Én kiválasztom a hentespultból a nekem tetsző darabot és utána daráltatom le.
11. tumbo2 (válaszként erre: 6. - Alessandro)
2021. nov. 6. 09:02
de falun csak egy bolt van,jól megnézem.a húst előre ledarálják,ma már elég gyanús színe volt.
10. tumbo2 (válaszként erre: 9. - Tumbo2)
2021. nov. 6. 09:00
nem sok mindenhez értek,de a húsokhoz igen.talán azért is van köszvényem.
9. tumbo2 (válaszként erre: 8. - Alessandro)
2021. nov. 6. 08:59
itt is volt egy hentes,aki az öregasszonyoknak adta el a romlott húst,akik már rosszul láttak,meg azoknak,akik hitelbe vettek tőle.de megbüntette az isten,mert a kisboltjába belecsapott a villám.én nem panaszkodhattam rá,mert mindig szép húsokat adott,igaz méregdrágán.egyszer,mikor karácsony előtt egész Fehérváron nem kaptunk karajt,mondja csak tarja van,jó lesz az is.nálunk senki sem eszik rántott tarját.gondolkodik,aztán bemegy a hűtősbe,kihoz egy gyönyörű másfél kilós karajt.nem volt szívem azt mondani,nekünk egy kiló kéne,így aztán fölszeleteltettem,megvettem.úgy is elfogy.az anyámra nagyon mérges volt,megrendelte a kacsacombot,aztán mégsem kellett neki.
8. Alessandro (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 6. 08:43
Teljesen mindegy. Amit írtam ott is érvényes. Ott is vannak trükkös hentesek, akiknek nem a vevőik egészsége, hanem a haszon jobban számít.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Alessandro)
2021. nov. 6. 08:40
Külföldön élünk,ìgy nehéz találni,nem mindenhol jó a vèlemények
6. Alessandro (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 6. 08:38

Bizony kuka.

Nagyon nem mindegy, hogy hol veszed a húsokat, mert ahol ezt vetted onnan soha többé ne vegyél!

Nálam a friss hús vétele bizalmi kérdés. Én pl több, mint húsz éve csakis egy neves maszek hentestől veszem a húsokat és a felvágottakat. Onnan még soha sem vettem lejárt vagy régivel összekevert húst. Minden felvágottját imádjuk.

De vigyázat, mert nem minden maszek hentes megbízható!

Ki kell tapasztalni azt is és utána már csak a nem trükköző, csakis megbízhatóktól kell húsokat venni!

2021. nov. 6. 08:34
Most vitte vissza a párom.8euró volt,hát fizessék vissza
2021. nov. 6. 08:31
Dobd ki!
2021. nov. 6. 08:23
Jesszus, ne is gondolkozz azon hogy megeszed. Kuka, esetleg vidd vissza. Nagyobb láncoknál sztem simán visszaadják a pénzt, de valószínű a kis hentesboltban is. Ha velem történik hasonló, általában k.vaanyázások közepette kidobom, mert nincs kedvem visszavinni és szólni, de az lenne a helyes út. :D
2. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 6. 08:23
kidobnám
2021. nov. 6. 08:10
Én arra gondolok,hogy régi húst ledaráltak a frissel,emiatt történt ez.Ti mit tennétek ilyen esetben?Ráadásul terhes vagyok,így veszélyes nagyon az ilyesfajta hús fogyasztása.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook