Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tegnap meghalt autóbalesetben a férjem egyik munkatársa.Képtelen vagyok elhinni.Miért visel meg ennyire? fórum

Tegnap meghalt autóbalesetben a férjem egyik munkatársa.Képtelen vagyok elhinni.Miért visel meg ennyire? (tudásbázis kérdés)


2008. dec. 11. 17:47
Én is nagyon nehezen felejtek el embereket...és akik kicsit is hozzám közel állnak és azokkal történik valami azt szerintem mindig nehezebben dolgozza fel az ember...nekem hosszú-hosszú évekig gondolok rájuk....főleg, ha valaki fiatalon megy el...azt értem meg a legnehezebben.
24. Mya01 (válaszként erre: 22. - Ritamoto)
2008. dec. 10. 15:26
Abba,hogy hozzátartozód megy el,bele se gondolj!!úgy még inkább ez fog az eszedben járni.Sokan azt mondják az idő segít,elfelejteni persze nem lehet.Én sem tudtam feldolgozni a mai napig,igaz akkor még gyerek voltam,de pont azokban az időkben nem volt velem anyu,amikor igazán kellett volna,kamaszkor,felnőtté válás,az életben való elindulás...Én is el szoktam töprengeni ilyen dolgokon,és azon,hogy velem ne történjen meg ugyanaz,majd fel tudjam nevelni a gyerekem és ott lenni mellette mindenben.
23. b9662b68b3 (válaszként erre: 22. - Ritamoto)
2008. dec. 10. 15:17

Sehogy:(

Nekem anyám halt meg.A mai napig nem dolgoztam fel.Persze nem omoltam össze, mert az élet megy tovább, de attól még hinyzik.Szerintem rossz lesz neked is, de előbb utóbb kicsit "kopik" majd az érzés, de nem múlik el.

22. ritamoto (válaszként erre: 21. - B9662b68b3)
2008. dec. 10. 15:15

Persze, igazad van.

Csak attól félek, mi lesz ha közelebbi ismerős, rokon megy majd el? Akkor mit fogok csinálni, ha már ez is teljesen kikészít?

Hogy lehet egy ilyet feldolgozni?

21. b9662b68b3 (válaszként erre: 20. - Ritamoto)
2008. dec. 10. 15:10
Szia, nincs mit csodálkozni, érző ember vagy, és ő meg ismerős volt.Engem is megviselne.
2008. dec. 10. 15:03

Nem jártunk össze,de már voltunk egymásnál, inkább csak a férjeink munkahelyén találkoztunk néha, és karácsonyi céges vacsorákon.

Szóval elég távol állunk egymástól, de lélekben mégis 100%-ig velük vagyok.

A férjemnek közvetlen munkatársa volt.


...és amit még nem írtam: nem egyedül volt a kocsiban.A másik munkatársat a tűzoltók szedték ki, ő életben maradt, de még nem tudom milyen sérüléseket szenvedett.

Tegnap este 6 körül történt...

19. Mya01 (válaszként erre: 18. - Ritamoto)
2008. dec. 10. 14:32
Nem tudod lekötni magad valamivel?Belegondolni is szörnyű,remélem ilyet soha nem kell átélnünk!!Ilyenkor sajnos semmi nem segít,valószínű még fel sem fogták mi történt.Összejártatok a családdal?Lehet hülyeséget mondok,de ha igen,talán a részvétnyilvánítás mellett felajánlhatnád,hogy ha bármiben tudsz segíteni szóljanak,akár,hogy valakinek kisírja a fájdalmát a párja..más "okosat" nem tudok mondani.
18. ritamoto (válaszként erre: 17. - Mya01)
2008. dec. 10. 14:02

Én is nagyon haragszom a főnökükre, hogy miért engedte vezetni.

..és próbálok nem erre gondolni, de mindíg vissza-vissza térnek a gondolataim hozzájuk. Ha nem beszélek/írok róla, akkor is ugyanúgy zakatol az agyam.

Borzalmas lehet egy ilyet feldolgozni a családnak, és úgy szeretnék rajtuk segíteni vala

hogy,de tudom, hogy ilyankor semmi se segít.Én pl. régen csak arra vágytam, hogy mindenki hagyjon békén....

17. Mya01 (válaszként erre: 16. - Ritamoto)
2008. dec. 10. 13:31

Gyakran az egyik tragédiát egy újabb követi.Pihenhetett volna egy két napot,de ha menni kell,akkor menni kell.Mondjuk a főnökei is figyelembe vehették volna,hogy mi történt vele.

Ne rágódj ezen,próbálj elvonatkoztatni róla,mert így be fogsz fordulni.Kitartás!!

2008. dec. 10. 13:12
Ő 40 éves volt.Valószínűleg nagy részben azért történt meg a tragédia, mert tegnap temette el az édesanyját, és az megviselte, nagyon, (az a baj, hogy egyáltalán nem mutatta ki az érzéseit), és nem lett volna szabad vezetnie ezek után...
15. Mya01
2008. dec. 10. 13:09

Csatlakozom az előttem szólókhoz és belegondolod magad a családja helyébe,hisz te is tudod milyen elveszíteni valakit.Ha nektek is van gyereketek,akkor még inkább átérzed milyen lehet apa nélkül maradnia a picinek.De biztos benned van az is,hogy majdnem a férjed is ment vele.

A szörnyűség mellett örülj neki,hogy nem így történt.

Engem is megrendít minden haláleset,főleg ha a környezetemben történik,és ez nagyon rossz.Lehet abból ered,hogy 9éves voltam,mikor anyu meghalt.

2008. dec. 10. 13:07

Anyuék munkatársa múlthéten halt meg...egyik percről a másikra...reggel még együtt kávéztak, délben meg már amiatt hívták őket hogy meghalt...


Szívroham...


Nagyon sajnáltam, pedig nem ismertem és szörnyű hogy emberek 45-50évesen elmennek...


Mindig attól rettegek hogy velünk soha ne forduljon elő ilyen tragédia! De senkivel sem!

2008. dec. 10. 13:07

Anyuék munkatársa múlthéten halt meg...egyik percről a másikra...reggel még együtt kávéztak, délben meg már amiatt hívták őket hogy meghalt...


Szívroham...


Nagyon sajnáltam, pedig nem ismertem és szörnyű hogy emberek 45-50évesen elmennek...


Mindig attól rettegek hogy velünk soha ne forduljon elő ilyen targédia! De senkivel sem!

12. gyula
2008. dec. 10. 13:01

Az ilyen halál értelmetlen, érthetetlen, mert bizonyára fiatal egészséges emberről van szó.

Amikor már idős, beteg emberről van szó, az ember jobban elviseli de így megdöbbentő ,és belegondolunk hogy bármikor, bárkivel megtörténhet.

11. beszter3 (válaszként erre: 10. - Ritamoto)
2008. dec. 10. 13:01
Hát ebben nem lehet "gyakorlatot" szerezni sajnos!!!
2008. dec. 10. 12:59

Valahogy, valamiért nagyon nehezen dolgozom fel a haláleseteket.

Illetve tudom, hogy miért: én is elveszettem az első szerelmemet, de azt gondoltam, hogy ezek után már könnyebb lesz, mert van benne "gyakorlatom".De nem, pont az ellenkezője.

9. tücsimücsi (válaszként erre: 8. - Ritamoto)
2008. dec. 10. 12:59
Akkor meg is van a kérdésedre a válasz....
8. ritamoto (válaszként erre: 2. - Idnus)
2008. dec. 10. 12:57

Igen ez is benne van...

Úgy volt hogy a férjem is megy vele, de végül nem kellett mennie.

2008. dec. 10. 12:56

Szia!

Talán azért visel meg annyira, mert ismerted! Vagy csak mert ha valaki a közelünkben szenved súlyos,halálos balesetet, akkor óhatatlanul is arra gondolunk, hogy a saját szerettünk is lehetett volna!:(

Sirasd meg nyugodtan, úgy könnyebb lesz!

2008. dec. 10. 12:55

Talán azért, mert ez ráébresztett arra, hogy bárki, bármikor meghalhat egyik napról a másikra.

Amíg csak a tv-ben látja az ember v. hallja a hírekben addig csak sajnálkozik, de igazán nem érzi át, hogy ez lehetne az ő férje, fia, apja stb.

2008. dec. 10. 12:55

Hozzátartozik, hogy a halála előtti napon temetette el az édesanyját.Az egész történet regénybe illő.

Annyira sajnálom, őt és a családját, hogy majd meg őrülök.

Pedig nem is közeli ismerős volt.Ismertem, szerettem, tiszteltem, de nem voltunk napi kapcsolatban.

4 éves a kisfia...

2008. dec. 10. 12:54
Részvétem. Én májusban veszítettem el, egy nagyon kedves barátnőmet. Még mindig nem tudom elhinni. Ha belegondolok, hogy milyen nehéz a családnak, hiszen még én sem tudom elfogadni, hogy egy hónap alatt elment. :((
2008. dec. 10. 12:54

Szia! Ismerted? Gondolom egyidős lehetett a férjeddel, talán emiatt.

Nekem apu gyerekkori barátja halt meg nemrég, mikor meghallottam elbőgtem magam, nagyon csíptem, pedig sokat nem találkoztunk.

2008. dec. 10. 12:54
Mert arra gondolsz, hogy akár a Te férjed is lehetett volna. :(
2008. dec. 10. 12:52
Tegnap meghalt autóbalesetben a férjem egyik munkatársa.Képtelen vagyok elhinni.Miért visel meg ennyire?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook