Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tegnap kaptam tulipánhagymát, elültessem? fórum

Tegnap kaptam tulipánhagymát, elültessem? (tudásbázis kérdés)


2015. dec. 17. 17:59
Mostmár nagyon mindegy...
10. jenci80 (válaszként erre: 9. - Vakri)
2010. jún. 26. 21:21
Úgy látom a papíron, hogy nyár végén kell ültetni és jövő tavasszal fog virágzani. Én kb. 2x olyan mélyre szoktam ültetni mint a hagyma magassága azaz 5-8 cm-re. Szerintem tedd egyenlőre sötét hűvös helyre (ha van pince) és nyár végén - ősszel ültesd el.
2010. jún. 26. 09:24
No, hát ebből semmi sem látszik :-). Megpróbálom elültetni, ahogy nézem, kis hajtások vannak pár hagymának a tetején. Még egy kérdés! Milyen mélyre ültessem? Kint legyen a hajtás teteje a földből?
2010. jún. 26. 09:17
Beszkennelem a papírt, fölteszem az adatlapomra hátha én értelmezem félre.
7. jenci80 (válaszként erre: 5. - Vakri)
2010. jún. 26. 09:12
Ezek szerint így lehet kiküszöbölni a telet...Hűtőbe kell rakni? Mit ki nem fejlesztenek ezek a hollandok.. Végül is lehet kapni nyár közepén is tulipánt vágott virágként csak ritka.
6. jenci80 (válaszként erre: 4. - Vakri)
2010. jún. 26. 09:09

Biztos hogy tulipán? :o))

A virághagymának kell, hogy télen hideg földben legyen. Én egyszer ültettem el túl későn (február-márciusban) virághagymát és nem virított csak 1-2 levelet hozott.

2010. jún. 26. 09:06
Most nézem az elejére az van írva: flovering: jul-sept. Akkor ez valami később virágzó fajta? Azt írja, 8 héttel ültetés után virágzik. De azt is, hogy a hagymáknak szüksége van hűtésre, legalább 5 héttel ültetés előtt +/-5 C. Na ez mit jelenthet?
2010. jún. 26. 08:58
Félreértés ne essen, nincs kertem, panelban lakom, de az van ráírva, kint-bent tartható :-)
3. jenci80 (válaszként erre: 1. - Vakri)
2010. jún. 26. 08:55

Szia!

A tulipánhagymát ősszel kell elültetni és tavasszal virágzik. Én évek óta október-november hónapban ültetem el és márciustól májusig nyílnak fajtától függően. Lehet, hogy félreértelmezhető a jelzés a csomagoláson..

2010. jún. 26. 08:50
Kislányom tegnap jött meg Hollandiából, és hozott nekem egy csomag tulipánhagymát. A csomagolásra az van írva, hogy május júniusban kell elültetni, és júliusban virágzik. Imádom a virágokat, de nem vagyok egy nagy kertész, én eddig úgy tudtam a tulipán tavasszal virágzik. Tényleg elültessem?
2010. jún. 26. 08:50
Tegnap kaptam tulipánhagymát, elültessem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook