Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tegnap elveszett a nagymama! fórum

Tegnap elveszett a nagymama! (beszélgetős fórum)

1 2
35. genlips (válaszként erre: 34. - 9e32886f4a)
2011. márc. 31. 20:15

köszönöm a klisét, örülök, hogy néhány sor elolvasása után erre az esetre is rá tudtad húzni az örök igazságot, hiszen nyilván nem léteznek az életben patthelyzetek szerinted.

szívesen venném a segítségedet, hogy ugyanezt megértesd nagymamával is... aztán fél óra múlva újra megpróbálkozhatsz vele, amíg ki nem lépsz az ajtón :)

sajnos ezután a pár sor után is lehetetlenség az egészet egyben látni

2011. márc. 31. 10:28
Egyáltalán nem értettelek félre, sőt maximálisan értem mit szeretnél kihozni a dolgoból. Te vagy az aki azon lovagol hogy nem. :) Teljesen mindegy, a családnak kell ezt megoldani, én csak azt mondom hogy mindenre VAN megoldás, csak rákell jönni mi a jó és a helyes megoldás ami mindkét fél számára elfogadható. Érted? A legegyszerübb azt mondani hogy a nagymama ezt és ezt nem szereti vagy nem viseli el, de könyörgöm az ő érdekeit szolgálja hogy bevegye a gyógyszert és vigyázzon rá valaki, hogy ne történjen baleset, ne tudjon kárt tenni magában vagy másban.
33. genlips (válaszként erre: 31. - 9e32886f4a)
2011. márc. 31. 09:26

a maximálisnál is jobban félreértettél! csak ennyi itt a probléma. ugyanis hajkurászod, hogy az átlag család nem vállalja az idősebb gondozását, mert így meg úgy.

azt próbálom megértetni veled, hogy itt, a fórumban nem erről az átlag családról van szó. legutóbbi esetnél is a veje azonnal rávágta a feleségének (lányának), hogy akkor hozd el vidékre.

ezt veszed te vitának, holott csak az értelmezési problémádról van szó, vagy arról, hogy azt hiszed, azon kívül, amit te ismersz, nem létezik más.

tudod, bárcsak erről lenne szó! egy családot sokkal könnyebb munka lenne meggyőzni, hogy gondoskodjanak az idős családtagjairól, mint ezt a nagymamát, kombinálva a feledékenységével!

32. 9e32886f4a (válaszként erre: 28. - Martin3)
2011. márc. 30. 10:42
Időskori elbutulás (demencia), ehhez társulhat Alzheimer, Parkinson és Creutzfeldt-Jacob-betegség (szivacsos agyvelőgyulladás)
31. 9e32886f4a (válaszként erre: 29. - Genlips)
2011. márc. 30. 10:38
Tudod itt most neki állhatunk vitázni, de felesleges. Sok családnak teher és nem hajlandó vállalni, mert nincs rá ideje a munka miatt, vagy egyszerüen nincs benne annyi hogy ha már felnevelte akkor viszonozza a gondoskodást. Ahány család annyi féle felfogás. Lehet hogy Te eddig csupa olyan családdal találkoztál csak, én viszont nem. Az egyik rosszul végződött esetnél nálunk kerek perec kijelentette a család hogy se ideje se türelme oda figyelni a nagypapára.Pedig lett volna aki egész álló nap tudott volna vigyázni és oda figyelni rá.Ennek következtében a nagypapa egyszer csak fogta magát zavart időszakában és kigyalogolt a határba.Mire megtalálták kihült.
30. genlips (válaszként erre: 28. - Martin3)
2011. márc. 30. 09:46
és ha még meg is állapítanának bármit, hogy felügyeled, hogyan veteted be vele reggel-este a bogyót?
29. genlips (válaszként erre: 27. - 9e32886f4a)
2011. márc. 30. 09:46
te is elhiheted nekem, hogy vállalnák. ez a lehetőség mindig szóba kerül. de olyan erőteljesen tud tiltakozni a nagymama és olyan hajthatatlan, hogy ha mégis rákényszerítenék, szerintem megháborodna
28. martin3 (válaszként erre: 27. - 9e32886f4a)
2011. márc. 29. 21:34

igen sok család épp ezért nem vállalja mert teher.

Viszont ez nem valami betegség? ez az elmászkálás...mert nekem ez rémlik, hogy erről már hallottam olyan szinten, hogy ez valami betegség, doki látta már? nem tud esetleg erre egy szakember valami konkrét javaslatot, ötletet adni? vagy csak megy a vállrángatás a doki részéről is, hogy oldja meg a család? nem lennék meglepve...

27. 9e32886f4a (válaszként erre: 26. - Genlips)
2011. márc. 29. 11:43
Pedig elhiheted nagyon sok család épp azért nem válalja mert teher nekik.
26. genlips (válaszként erre: 23. - 9e32886f4a)
2011. márc. 24. 19:33
nem teher a családnak! egyszerűen nincs szívük megcsúfolni a legidősebbet a családban, hogy kényszerítsék olyanra, amit nem akar, sőt hadakozik ellene. konkrétan elmozdítani az otthonából vagy mást benyomni oda :( ugyanis ez a nagymamának lenne nagy teher és az időskorát ennyire borzalmassá tenni nehezen tudnánk
25. genlips (válaszként erre: 21. - Martin3)
2011. márc. 24. 19:31

köszönöm, nem bántottál meg, mert nagyjából már minden fűszálba és véleménybe kapaszkodom, holott nem is az én nagymamám

a család teljesítené a kötelességét, gondoskodna róla, megoldható lenne, hogy vidékre a lányához költözzön, de a gond ott kezdődik, hogy nem akar.

kényszeríteni kellene és 24 órás vészkommandó kellene mellé mozgásérzékelővel, mert éjszaka ha felébred, akkor is elmászkál!! sötétben! mert este ugyan lefekszik nyugalomban, de mikor felébred, nem emlékszik a tegnapra és látja, hogy nem ismerős helyen van, felkel és járkál egész este. nem alszik, már reggel teljesen ki van bukva és akkor ez menne egész nap.

ez a probléma akár bentlakásos otthonnal, akár a lányánál.

és igen, emberből van ő is és nem azért van még mindig egyedül, mert nem tett volna a család már valamit érte. de ilyen helyzetben nem tudunk egy nekünk is jó, neki is jó, de főként emberi (!) megoldást találni.

arra sosem gondoltam, hogy jobb lenne neki a halál, mert tőle is kaptam a páromat... ami pedig vele kapcsolatos, azt éltetem!

24. 9e32886f4a (válaszként erre: 23. - 9e32886f4a)
2011. márc. 24. 16:23
nekem ma tényleg nem megy az írás :D szóval amikor magára hagyja a család az időst mert teher.
23. 9e32886f4a (válaszként erre: 21. - Martin3)
2011. márc. 24. 16:21
látod ebben nagyon egyetértünk. szerintem sem szép dolog mikor az időst magára hagyja a családra mert teher. ez alól szerintem csak is akkor lehet valakit "felmenteni" amikor tényleg nem tudja szakszerüen ellátni a dolgokat, ilyenkor szakszerü feldogadni egy képzett embert.
22. Szilvamama (válaszként erre: 15. - A14deb9047)
2011. márc. 24. 14:33
Az én nagymamámnak is ezek a tünetei, lassan 20 éve Alzheimeres :( Napi felügyelet, 3-4 vagy több alkalommal...
21. martin3 (válaszként erre: 13. - Genlips)
2011. márc. 24. 13:57

szia! lehet nem tetszik majd a véleményem, de én úgy gondolom, hogy a felmenőinknek tartozunk annyival, ha ilyen állapotba kerülnek, akkor mi vigyázunk rájuk! ők is pelenkáztak, etettek, stb baba korunkban, az öregség is ugyanaz, mint a babakor. Sajnos már magatehetetlenné válnak, nem tudnak magukról gondoskodni, akkor is szükség van a felügyeletre, ha nem akarják. Ezek szerint már nem teljesen tiszta az elméje, nincs tudatában annak mi zajlik körülötte(még ha vannak is tiszta pillanatai).

A szomszédunkban egy 97éves !!! néni lakik, fizikailag toppon van, naponta megy a boltba, viszont olyan dolgokat csinál, ami miatt már régen gondoskodnia kellett volna róla a családjának, akik messze laknak innen, nemhogy hetente, évente 1-2x nyitják rá az ajtót. Mi meg attól rettegünk mikor gyújtja fel a házat, mikor csinál valami olyat, ami a szomszédoknak is árthat. Szégyen gyalázat, hogy a családja nem akar vagy nem tud gondoskodni róla. Mi írtunk most a hivatalnak, hogy vegyék már gondozás alá, mert tragédia fog történni....

szóval úgy gondolom a ti kötelességetek(a családé) gondoskodni róla,akkor is, ha nehezen megoldható...ez jár neki, ő is emberből van. És igen ilyenkor sokszor érzi azt valaki, hogy jobb lenne neki a halál, de amíg nem ragadta el a halál a családnak kellene őt támogatni.

és most tényleg nem akartalak megbántani

2011. márc. 24. 11:47
jó ég, ez szörnyű lehet:(
19. 9e32886f4a (válaszként erre: 15. - A14deb9047)
2011. márc. 24. 11:18

[link]



nálunk a faluban már nem 1 idős néne vagy bácsi csavargott el és már csak akkor találták meg amikor már késő volt.mindegyik időskori butulásos volt.

18. 9e32886f4a (válaszként erre: 15. - A14deb9047)
2011. márc. 24. 11:16
időskori elbutulás ami közé tartozik az alzheimer is. nézd át a tüneteket.
17. szjudy77 (válaszként erre: 14. - Genlips)
2011. márc. 24. 11:06
gondolom nálunk is úgy végződött volna, ha a bankban nem hívják ki a rendőröket :(
16. genlips (válaszként erre: 12. - Szeszipuszi)
2011. márc. 24. 11:05

a családból még én tudom azt a legjobban, hogy kell valaki mellé, aki figyel rá

mégis lehetetlennek tűnik, mert se lányát, se egy ebédhordót, se a szomszéd nénit nem fogadja el, azaz se rokont, se idegent, se barátot...

15. a14deb9047 (válaszként erre: 10. - 9e32886f4a)
2011. márc. 24. 11:00
Nem Alzheimer!
14. genlips (válaszként erre: 11. - Szjudy77)
2011. márc. 24. 10:54
nálunk a bankos sztori végződött a leütéssel. kifigyelték még a banknál :( azóta más veszi fel és viszi neki a pénzt
13. genlips (válaszként erre: 9. - 9e32886f4a)
2011. márc. 24. 10:53

nem arról van szó, hogy nem lehetne kényszeríteni a nagymamát ilyen megoldásra, de az embertelen lenne neki, ismerve őt. nagymama, szeretjük őt és ezzel nem igazán tudna egyik szívünk sem nyugalmat találni, ha ilyen rákényszerített helyzetből menne el, mármint végleg, mert tudjuk, milyen szenvedés lenne neki.

de tudom, a kisebb rosszat kell választani, de erre egyelőre nem hajlandó a lánya (anyósom), mert tudja, hogy ott nemcsak a legproblémásabb bentlakó lenne, hanem a nagymama is megháborodna :(


gyógyszereket elfelejti bevenni, lánya nem tud minden nap feljárni bevetetni, ápoló pedig nem tudja beadni neki, mert nem engedné.

2011. márc. 24. 10:49

Létezik orvosság, ami ideig-óráig segíthet. De idővel azt is elfelejti majd bevenni. Sajnos ez az állapot csak romlani fog és nem csak magára, hanem a lakótársakra is veszélyes lehet, pl. ha a gázt nyitva hagyja. Az én Mamikámal is ez volt a helyzet. volt egy néni, aki járt hozzá és anyukám is minden nap ott volt, de egy idő után a gázcsapot pl. már el kellett zárni, hogy nehogy baj legyen. Kell a felügyelet! Lehet, hogy nehéz olyat találni, akit elfogad, de nem lehetetlen.

Orvos, orvosság, ápoló...sok türelmet és kitartást kívánok!

11. szjudy77 (válaszként erre: 8. - Genlips)
2011. márc. 24. 10:47
Tudom, az én nagymamám is volt hasonló állapotban (bár ő legalább hazatalált), de ő meg elsétált két nővel a bankba, hogy felvegye a számláról az összes megtakarított pénzét. Szerencsénk volt, mert a bankban a hölgy észrevette, hogy valami nem kerek és rendőrt hívott...
2011. márc. 24. 10:43
ez időskori elbutulás. szerintem alzheimer. mindenképp orvoshoz kéne egyszer vinni mert ebből csak nagyobb bajok lesznek.
9. 9e32886f4a (válaszként erre: 1. - Genlips)
2011. márc. 24. 10:39
olyan nincs hogy nem visel el ápolót vagy felvigyázót vagy nem lehet betenni otthonba. ilyen nincs.ezzel csak is azt fogják elérni párodék hogy a nagymama egyszer zavart idöszakában úgy elkoboról hogy vagy nem találják meg vagy mire megtalálják baj lesz. Amúgy meg van már erre nyugtató is. mindenre van lehetőség és megoldás, csak akarni kell.
8. genlips (válaszként erre: 6. - Szjudy77)
2011. márc. 24. 10:21

igen, sajnos ez a baj, hogy a szomszéd néni kevés :( mert mire veszi a fáradtságot, hogy aznap bekopogtasson, addigra már megtörténhetett a probléma.


nem beszélve arról, hogy egyszer kórházba is került, mert egy csőcselék leütötte hátulról a pénztárcájáért :(((((((((((((

nem emlékezett a nevére, címére sem

7. genlips (válaszként erre: 3. - Peggy Ruth Carpenter)
2011. márc. 24. 10:18

egyszem lánya igazgató egy iskolában, sajnos nem az a munka, amit csak úgy ott lehet hagyni.

vidéken, nem-otthon pedig 2-3. nap után viszont szinte visszatarthatatlanul buszra akar szállni, hogy egyedül hazamegy! és talán még rendben lenne, ha nem a város közepén, hanem a ház előtt tenné le a busz! de még haza kell jutni, ami saját otthonból kilépve is probléma


nem fogadja el az idegent. sokszor még a nénivel is összeveszett, aki ismerős barát és szomszéd, amikor ilyen megkeveredős pillanatai voltak, akit megkért a lánya, hogy félszeme rajta legyen

2011. márc. 24. 10:15
Pedig valamilyen felügyelet kell neki sajnos :( Ilyenkor már nem szabad őket egyedül hagyni :( Mondjuk ha a szomszéd néni ennyire figyel, az segít, de ő sem tud mindent megoldani :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook