Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tegnap derült ki a férjemnek vastagbél daganata van. Várjuk... fórum

Tegnap derült ki a férjemnek vastagbél daganata van. Várjuk... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

23. Greeneyed (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 11. 16:33

A családban más nem érintett? Van egy örökletes típusa.

Drukkolok én is! Remélem, időben "elkapták", ilyenkor teljes a gyógyulás.

22. Greeneyed (válaszként erre: 18. - Liliom10)
2022. dec. 11. 16:31

"Azon is gondolkozzatok, volt-e a közelmúltban komoly stressz, akár a családban is, mert sokszor ez is okozhatja a daganat kialakulását."

Tény, hogy a stressz képes mindenféle emésztőrendszeri gondot okozni, de nem a közelmúltban keresném a forrását, mert a vastagbéldaganat kialakulása 5-10 év is lehet.

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - 820e00bff1)
2022. dec. 10. 12:48
Köszi szépen.
2022. dec. 10. 06:43
Szia ! Anyát 6 hete műtöttèk 1. stádiumú vastagbèl daganattal (3 cm nagyságú ès rosszindulatú). Kivettèk belôle egy 8 cm- és bèlszakaszt ,ès azt is elküldtèk szövettanra. Szerencsère a daganatot környező szövetek szövettana negatív lett, ès nem találtak áttètet sem, így nem kellett kemó sem. Remèlem ,a fèrjed is hasonlóan szerencsès lesz, ès nála sem lesz áttèt.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Liliom10)
2022. dec. 10. 06:14
Hát hallod. Nála egészségesebben nem él ember. Mégis itt a baj. Köszi a jotanacsot de ez pont nem idevaló.
2022. dec. 9. 13:59

A bélrendszeri daganatok kialakulásának esélye számos életmódbeli tényezővel csökkenthető. Az egészség megőrzése érdekében megfontolandók, beépítendők az alábbiak.



Helyes életmód: ide tartozik a rendszeres fizikai aktivitás (legalább napi 30 perc mozgás), a lelki egyensúly megteremtése és a hatékony stresszkezelés, a testsúly kontrollja, a rendszeres napi ritmus kialakítása, a nyugodt éjszakai alvás (lásd még: Egészséges alvási szokások).



Kiegyensúlyozott étrend: lényeges a sok zöldség és gyümölcs, valamint teljes kiőrlésű lisztből készült kenyérfélék, tésztafélék fogyasztása; szárnyasok, halhús, olívaolaj, valamint savanyított tejtermékek bevezetése. Lényeges, hogy a lehető legkevesebb tartósítószert és vegyszert tartalmazzák ételeink. Bőséges folyadék fogyasztása javasolt, amely legalább napi két liter víz. Kerülendők a füstölt húsok, sertészsír, margarin, magas cukor-,vagy sótartalmú, feldolgozott élelmiszerek, melyek igazoltan növelik egyes krónikus, illetve daganatos betegségek kialakulásának kockázatát.



Lásd még: Egészséges táplálkozás


... kiemelten fontos szerepe van az egészségmegőrzésben a túlzott alkoholfogyasztás kerülésének, a dohányzás mellőzésének, a vitaminok és ásványi anyagok pótlásának – ide tartozik a kalcium, D3- vitamin, C-vitamin, szelén, E-vitamin, folsav és az omega-3 zsírsavak megfelelő mennyiségű bevitele, illetve a probiotikumok vastagbél normál flórájának erősítése céljából hasznos kúraszerű alkalmazása.

(egeszsegvonal.gov.hu)

Ha lesz műtét, én akkor is betartanám ezeket a tanácsokat !

Azon is gondolkozzatok, volt-e a közelmúltban komoly stressz, akár a családban is, mert sokszor ez is okozhatja a daganat kialakulását. " Nem tudja

megemészteni a problémát."

17. 55Judit (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 9. 13:29

Az eredménytől függetlenül, érdemes lenne máris elkezdeni a máj védelmét. Bármilyen gyógyszeres kezelést fog kapni, a máj állapota nagyban meghatározza a gyógyulás esélyét.

Sokat olvastam a témában, mert voltam nagyon kemény élethelyzetben. Még most is figyelmet fordítok erre, pedig rég túl vagyok a megpróbáltatásokon, de sose lehet tudni mi lesz a jövőben. Tehát most máriatövis maglisztet vettem, ezt akarom folyamatosan bevetni a májam érdekében. Méregteleníti, védi, és regenerálja. Létezik máriatövis magolaj is, amiről azt írják rendkívül jó hatása van. Talán érdemes lenne ebben a témában olvasnotok.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Aszparagusz)
2022. dec. 9. 12:42
Még várjuk az eredményt szövettanit. Ránézésre ezt senki nem mondja meg. Nem tudjuk milyen...
15. aszparagusz (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 9. 09:55
Jóindulatú daganatnál nincs áttét.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - 55Judit)
2022. dec. 9. 09:45
56. Köszönöm szépen
2022. dec. 9. 08:20

Nagyon sajnálom. Milyen idős a férjed?

Kitartást mindkettőtöknek, és mielőbbi teljes gyógyulást kívánok neki!

12. Léna123 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 9. 07:45
Egyik családtagomnál nyár végén derült ki, sajnos rosszindulatú. Műtét, utàna szigorú diéta 6-8 hétig. Egyelőre úgy tűnik időben kiderült, a műtéttel sikerült orvosolni, minden rendben ment, kezelést nem javasoltak. Jól van. Kontroll lesz rendszeresen. Kívánom, hogy a férjed is minél könnyebben túl legyen rajta, és gyógyuljon meg.
11. timycat (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 9. 07:26
Minél előbbi és minél könnyebb teljes gyógyulást kívánok!
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Epresturmix)
2022. dec. 9. 07:10
Egy hónap? A doki 1 hetet mondott. Műteni kell ha jó ha rosszindulatú. Mert belszukuletet okoz. Jövő héten várja a sebész megbeszélésre, 21. CT hogy nincs e áttét. Minél előbb műteni.
2022. dec. 8. 21:02
A legjobbakat kívánom!🍀
2022. dec. 8. 19:57
Gyógyuljon meg gyorsan.
2022. dec. 8. 19:26
Kívánom,hogy jóindulatú legyen! 🍀
2022. dec. 8. 19:02
A legjobbakat kívánom!
2022. dec. 8. 17:05
Kívánom, hogy jóindulatú legyen!🤞
4. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 8. 16:46

Azért lelkileg készüljetek egy műtétre, aztán nagy megkönnyebbült sóhajtás lesz az örömtől, ha nem kell műteni.

Voltak panaszai ? Gondolom, igen, ha elküldték tükrözésre...

Jobbulást neki !

2022. dec. 8. 16:40

Atyauristen, szorítok! 🙏

Milyen tünetei voltak és hány éves?

2022. dec. 8. 16:39

Életem leghosszabb 1 hónapja volt amíg a szövettani eredményemet vártam! 😩

Minden jót kívánok, jó eredményekkel!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook