Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tegezzem vagy magázzam? fórum

Tegezzem vagy magázzam? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2019. szept. 10. 06:54

Amikor a fiam iskolai hatásra 10-12 éves korában elkezdett a szomszédasszonyoknak a csókolom helyet napszaknak illő jónapot... stb köszönni, mind nekem esett, hogy talán haragszunk valamiért.



A fóruminidító pedig magázza továbbra is a barátnő apját, nincs arra indok, hogy tegeződjenek.

A tegeződés szerintem arravaló, hogy csak a legközelebbiekkel használjuk.

42. df1e1c376c (válaszként erre: 34. - Alondadalon)
2019. szept. 10. 04:23

Es te miert nem tudsz normalis felnottkent viselkedni?

Nalunk a csokolomozas amugy sem volt divat, nehany idos neninek koszontunk igy. De a gyerekkori barataim szuleit illetoen egyszer csak elhagytam a "nenit"/""bacsit", amit senki nem vett zokon. Valaki idovel felajanlotta, hogy tegezzem, valaki nem.

41. _Berry_ (válaszként erre: 34. - Alondadalon)
2019. szept. 9. 23:09
Kiskorodban hogy szólítottad meg a barátnőd anyukáját? Egyébként idősebb emberhez nevén nevezés nélkül is lehet udvariasan szólni, egyszerűen tetszikelni kell. Tetszik kérni ezt..., mit tetszik gondolni...
2019. szept. 9. 22:36

Én sem tűrném, mert eleve belegondolnék a másik helyzetébe. Értelmes emberekről van szó, láthatják, hogy kissé zavarban van az ember.

Értelmetlen az egész.

39. Bözsi néni (válaszként erre: 37. - Alondadalon)
2019. szept. 9. 22:34
Akkor sajnos nem.
38. Bözsi néni (válaszként erre: 36. - Globus)
2019. szept. 9. 22:33
én sem :-)
37. alondadalon (válaszként erre: 35. - Bözsi néni)
2019. szept. 9. 22:33
30 évvel.
36. globus (válaszként erre: 34. - Alondadalon)
2019. szept. 9. 22:33

Hívhatod Erikának, néni nélkül, magázva. Teljesen udvarias forma.

Mondjuk ha én lennék Erika, nem tűrném a magázást :D

35. Bözsi néni (válaszként erre: 34. - Alondadalon)
2019. szept. 9. 22:32
Nem kell nénizni, attól még lehet magázni. Ha nem ajánlják fel, akkor nem tudsz mit tenni. Illetve Jánossal kapcsolatosan az is számít, mennyivel idősebb nálad, mert ha nem jelentős (és te nő vagy), akkor felajánlhatod te a tegeződést.
2019. szept. 9. 22:28

Legyen János és felesége Erika.


Jánosnak nem köszönöm azt, hogy csókolom, csak Erikának. Jánosnál néha sziával köszönöm nekem, néha csókolommal. Úgy érzem néha neki is zavaró. Miért nem ajánlják fel, ha rajtam kívül 85%-ban letegezik őket? Miért van ez???

Nem fogom letegezni őket, de viszont azt kimondani egy fiatalos, korát meghazudtoló 56 éves nőnek, hogy Erika néni, nekem ultra gáz. Főleg, hogy mindenki csak Erikázza.

33. Epresturmix (válaszként erre: 31. - Bözsi néni)
2019. szept. 9. 22:23
Igen igen. :)
32. Epresturmix (válaszként erre: 30. - Bözsi néni)
2019. szept. 9. 22:23

Igen. Tudok róla. :)

Nem egyszerű dolog a nagyszülőknek megfelelni, egyszem unokájuk van, azon is osztozni kell. ;)) (

31. Bözsi néni (válaszként erre: 23. - Epresturmix)
2019. szept. 9. 22:22
Értem :-) Így csikartad ki a tegeződést.
30. Bözsi néni (válaszként erre: 29. - Epresturmix)
2019. szept. 9. 22:21
Lehet, hogy nem kedvel eléggé és így érezteti :-(
29. Epresturmix (válaszként erre: 26. - Globus)
2019. szept. 9. 22:18

Jól kikerülted. :D

Én eddig minden főnökömet tegeztem. Sőt, azt hiszem, azóta mindenkit mióta elkezdtem dolgozni. Egyik munkahelyemen sem magázódtunk.

Pl párom egyik "rokona" nekem mindig jónapottal köszön, páromnak meg szia. Hát remek, most azért, mert én vagyok az idősebb? Ki vagyok borulva mindig ezen és morgok. A nő 60 körül van. Jó napot! Áá

28. ZSEBI2 (válaszként erre: 25. - Epresturmix)
2019. szept. 9. 22:18
Hát akkor legyen: szia, heló, cső. Kinek mi a szimpatikus-:)
27. globus (válaszként erre: 21. - Bnedora)
2019. szept. 9. 22:13
Keresztanyámat tegezem, keresztapámat magázom.
26. globus (válaszként erre: 16. - Epresturmix)
2019. szept. 9. 22:12

Így szokták meg. Amikor anyósom középiskolai felvételre kísérte el férjemet, talán hallotta, hogy mindenki tegezi szüleit, mondta, hogy te is tegezzél nyugodtan. De akkor már hogy, ha addig másképpen volt szokás?

Őszintén szólva, miután tegeződtünk főnökömmel, évekig meg sem mertem szólítani :D Inkább igyekeztem fogalmazni se így-se úgy...Például ha el akartam kérni a tűzőgépet, akkor azt mondtam, hogy "kicsit használhatom?", nem úgy, hogy "légy szíves, add ide" :D

2019. szept. 9. 22:12
Hát nekem nagyon elavult a szervusz. Bocsi, de 2019-et írunk. :)
24. ZSEBI2
2019. szept. 9. 22:10
Szerintem nem gáz, de ha felajánlja, hogy tegezd, akkor is szerintem ilyenkor a néni, bácsi úgyis megmarad. Szervusz x bácsi, vagy szervusz y néni:D
23. Epresturmix (válaszként erre: 20. - Bözsi néni)
2019. szept. 9. 22:07
Mint írtam, direkt használtam a szót.
22. ZSEBI2 (válaszként erre: 15. - Globus)
2019. szept. 9. 22:06
Az én férjeméknél is ugyan így volt, a férjem tegezte őket, a nővére, bátyja magázta, és nem óriási a korkülönbség. 55,57,60, így születtek:)
21. bnedora (válaszként erre: 15. - Globus)
2019. szept. 9. 22:06

A nővérem is magázta mindkettő szülőnket. Másik két testvéremmel tegeztük anyukánkat, viszont apukánkat senki sem tegezte.

Régen a szülőket nem tegezték a gyerekek. Talán a 70-es években kezdődött nálunk az, hogy elkezdtük tegezni a szüleinket. Lehet, hogy ez furcsa mostanság, de régen természetes volt a magázás.

20. Bözsi néni (válaszként erre: 11. - Epresturmix)
2019. szept. 9. 22:03
A "maga" szót nem kell mondani. Kér vizet? Esetleg pl. kér vizet, Pista bácsi?
19. Guruljka (válaszként erre: 16. - Epresturmix)
2019. szept. 9. 22:01

Szomszédnénim pár éve halt meg. Szegény, az egy szem fia halt meg hamarabb.

A fiú végig magázta az édesanyját,sőt Édesanyámnak is szólította.

"Édesanyám, jöjjön már ki hozzánk..."

18. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Alondadalon)
2019. szept. 9. 22:00
Semmi gond nincs azzal, ha a gyerekkorod óta ismert barátnőd anyukájának úgy köszönsz, hogy csókolom. Viszont tegeződést ne ajánlj fel, mert azt az idősebb nőnek kell a fiatalabb számára. Az apukáját viszont ne csókolomozd és neki se ajánld fel a tegeződést. Az pedig, hogy mások mit és hogy csinálnak, ne zavarjon.
2019. szept. 9. 21:59

Van egy kissé finomított változat.

Nem szia, hanem szervusz.

"Szervusz, Pista bátyám, ugye nem baj, ha ezután nem csókolomozlak?"

De lehet jónapottal is. Vagy: Üdvözlet! Habár kissé béna, de nem udvariatlan.

16. Epresturmix (válaszként erre: 15. - Globus)
2019. szept. 9. 21:55
Az az egy miért volt kiváltságos? :) Vagy ő a legkisebb? Nem tudnám anyámat magázni. Szerintem körberöhögne.
15. globus (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
2019. szept. 9. 21:53
Akkor mondok egy vicceset: férjemék négyen vannak testvérek, közülük egy tegezte a szüleit, hárman magázták. A szülőket! :)
14. Epresturmix (válaszként erre: 13. - Globus)
2019. szept. 9. 21:51

Nem volt egyszerű fogalmaznom. A magánál, maguknál már előre röhögtek. De az istenért nem mondták volna, hogy tegezz már minket! Nem és nem. Addig magáztam, míg meg nem unták.

Most őszintén? Mi változik? Semmi. Eddig is udvarias voltam, egy sziával sem lesz másképpen.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook