Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Téged néztek már "hülyének"? fórum

Téged néztek már "hülyének"? (beszélgetős fórum)


1 2
2019. júl. 11. 13:59

Zöldség féléket ha veszek, viszek magammal nylon zacsit. Nem állandóan, de igyekszem hozzászoktatni magam. És abba pakolom be azt ami " földes, gumós ". Zacsiba annyit pakolok amennyi belefér.

Meg lehet oldani hogy külön mérjék, árazzák.

Rongyszatyorral megyek vásárolni.

Ezért furcsán néznek rám... Írhatnám azt hülyének néznek.

2019. júl. 11. 09:22
Biztos vagyok benne😀😀😀😀
39. Guruljka (válaszként erre: 35. - Df1e1c376c)
2019. júl. 7. 15:57

Ezt én sem értem.

Ez a topik egy élethelyzetre vonatkozik, nem itt akarnánk megfejteni, ki és miért él jobban vagy rosszabbul.

38. f8db0709b8 (válaszként erre: 35. - Df1e1c376c)
2019. júl. 7. 09:45
Ki veri magát?
2019. júl. 7. 09:38
Biztosan
2019. júl. 7. 09:22
Kit nem?!
35. df1e1c376c (válaszként erre: 2. - F8db0709b8)
2019. júl. 7. 09:03
Es ez az elet, amire vered magad? Ha nagyon megeroltetem magam, el tudok valami jobbat kepzelni.
2019. júl. 6. 15:00
Próbáltak:)
2019. júl. 6. 14:48

Munka is, és villanyenergia is.

Én épp most vettem a boltban kajszit, állítólag I. osztályú - szerintem jégkár is érhette, vagy az előző vevők már nagyon kiválogatták, 423 Ft/kg. És talán a boltban puhult meg, mert sárgának inkább sápadtas. Nem egészen egy kilót vettem, én nem főzök be.

Az kevés lekvár, ami nálunk fogy (inkább nálam, mert csak én eszem), jó nekem a boltból is.

32. töprengő (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2019. júl. 6. 14:02

Házi lekvár, nagymama lekvárja....


Ha nincs saját gyümölcs ( mindenféle nem lehet a kertbe ), meg kell venni.

Pl 300 ft fölött volt a kajszi. Ma...

2 hete kb 200 ft vettem aprót, kb 8 kg. Mosni kell párszor, kimagozni, kicsit főzni. Aztán botmixerrel nekiesni, szét pürésíteni. Főzni, kevergetni. Ízesíteni.

Üvegek kimosása, kigőzölni, kupakokat kifőzni. Aki szereti a száraz dunctot, azt is be kell készíteni.

Betölteni az üvegekbe, alaposan rácsavarni. jó esetbe megússzuk, leforrázás nélkül.


Szóval nem panaszképp, csak nem ártana ha sokan átgondolnák ezt, mennyi munka van vele.

És nem " sipákolni " mikor mondja az árus a piacon, : a 720 ml házi lekvár árát.

Azt hiszem ezzel is egyetértünk ebben is.

Naggyából ez a munkafolyamata.


Aki sütőbe készíti, azzal is van kb ennyi melo...

2019. júl. 5. 17:26
Hogyne. 😃
30. Guruljka (válaszként erre: 28. - Töprengő)
2019. júl. 5. 17:12

Nem fogalmaztál rosszul, éppen hogy felhívtad a figyelmet arra, hogy bizony, például a házi lekvár sem ingyen van, még ha saját termést is teszel el.


Én néhány alap dolgot szintén meg tudok csinálni. Nem csak hogy kiszolgáltatva nem vagyok mások időbeosztásának, de még jó érzés is, hogy megcsináltam, hogy a saját házamon belül értéket teremtettem. De tudom is, hogy érték. És tudom, hogy úgy csináltam meg, ahogy kell.

2019. júl. 5. 15:13
Miért, kit nem?
28. töprengő (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2019. júl. 5. 14:52

Tudom hogy érték. Nagyon is az. Úgy is írhatnám, ha házvezető nőnek mennyit kellene fizetni. Villanykapcsolót kellene cserélni. Vízcsapot, bármi mást. Akkor az mennyibe kerülne. Erre értettem....

Ha rosszul fogalmaztam, bocsánat.

27. Imisz (válaszként erre: 19. - Channa*)
2019. júl. 5. 14:18
Én meg a legolcsóbb, Aldi-s mezeit. Még sosem láttam,hogy ott maradna bármi is belőle. (nem ez volt a ludas a géphibában, semmi köze ahhoz, hogy bemossa a sót de abból az összeset)
26. gyöngy:) (válaszként erre: 25. - Bless the child)
2019. júl. 5. 14:02
Ugye? Van aki minden nap hülyének néz itt minket.
2019. júl. 5. 13:58
Hogyne, már itt is
24. lapbarna (válaszként erre: 19. - Channa*)
2019. júl. 5. 13:54

Nekem eddig a finish jött be a legkevésbé, és az aldis tandil a legjobban. A finish nekem is ott maradt, meg valahogy ilyen furcsa réteget vont az egész gépre. Odaadtam annak, aki esküszik rá.

Bosch gépünk van.

23. Lola34
2019. júl. 5. 12:16
Nem is egyszer😂
2019. júl. 5. 10:26
Rendszeresen! :))
21. 12d083b51b (válaszként erre: 20. - L.luiselotte)
2019. júl. 5. 08:12

No igen, és mindig azt mondták, ekkor-akkor hozom, mert most nincs nálam pénz.

Egy alkalommal visszavettem az anyagot tőle, amit megrendelt: majd elviszi ezt akkor, amikor visszajön a pénzzel. Kiderült, hogy rögtön talált a szivar-zsebben pont annyit, amiben egyeztünk. :))

2019. júl. 5. 07:39
vállalkozó koromban szinte minden ügyfél, amikor kértem a munkadijat :)
19. Channa* (válaszként erre: 10. - Imisz)
2019. júl. 5. 07:37
Nem tudom, hogy a legdrágábbat veszem e, de én a finish platinumot veszem vagy mit és számtalanszor ott marad a gépbe úgy, hogy nem olvad fel....
18. f8db0709b8 (válaszként erre: 16. - Mo-Ma)
2019. júl. 5. 07:06
Oka van....persze,mert azt hiszik azért mert nem szólunk,semmit nem tudunk ..pedig de .még többet is..aztán mikor borul a bili csak lesnek.
17. andi6020 (válaszként erre: 8. - Csontsovány)
2019. júl. 5. 01:51
Vagy meghátrál, ha elég határozott vagy.
16. Mo-Ma
2019. júl. 5. 01:45

Nem.

Mert nem úgy nézek ki.

Illetve igyekszem tudatni, hogy képben vagyok.

......

Fizettél már a piacon 655 forintot?

Persze hogy nem. Ha valami ennyi lett volna, akkor vagy 660-at , vagy 700-at mondanak.

Csak nem nekem......

Mert én visszatetetem a mérlegre.

Nem is "szeretnek" a piacon - de tisztelnek.

Persze ez az életnek csak egy kis, nagyon játékos szegmense.

....

Én minden üzleti tárgyalást úgy kezdek, hogy a partner érezze, hogy nem a kocsmában van.

---

Akit hülyének néznek, annak oka van.

15. Guruljka (válaszként erre: 13. - Töprengő)
2019. júl. 5. 01:01
Mi az, hogy nem szép dolog? Igenis minden munka érték!
14. Guruljka (válaszként erre: 10. - Imisz)
2019. júl. 4. 22:25

Az oldódás és a morzsolás nem ugyanaz.

Nekem egyszer mosóport nem sikerült feloldanom! Közel a fele oldhatatlan por volt, zörgött a flakonban, ahogy megráztam.

2019. júl. 4. 22:17

Igen. Tavaly tetőcsere volt nálunk. Na azt mi se tudtuk volna meg csinálni.. Ahhoz nagyon szakember kell.

Motoros fűkasza javítása se ment teljes egészébe...

Néhány maszek, nagyon " vissza él azzal ", hogy kevesen vannak. Ha hétvégén kellene akkut dolgot hárítani ( csatorna dugó ), nehezen jönnek ki...

Úgyhogy a csőgörényen kívül még kell valami venni.. Ha gáz lenne, meg tudjuk oldani.

Wc csésze csere, a tartálycsere sikerült nekünk.

( nem szép dolog forintosítani az itthoni munkát, de azért bárhogy csavarjuk a szavakat, biza sok pénzt kellett volna kiadni szakikra. a kevésből, ráadásul ).

12. Imisz (válaszként erre: 11. - Töprengő)
2019. júl. 4. 21:18
Azért a legjobb ha van az ismeretségi körben szaki. Kerti kisgép szerelő, villanyszerelő, mosógép-hűtő szerelő (aki viszont nem szerel mosogatógépet) van, a vizesünk sajnos 2 éve meghalt, tavaly újat kellett keresni. Egy csapot, sarokszelepet megoldunk házilag de tavaly teljes víz-szennyvíz rendszer csere volt. Azóta megbízható és jó autó szerelőnk is van. A férjem is sok mindent megcsinál de van amihez ő sem ért.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook