Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Teflonbevonatú tepsimben egy hétig állt a víz (elfelejtettem) most pedig felpattogzik. A víz árthatott meg neki? fórum

Teflonbevonatú tepsimben egy hétig állt a víz (elfelejtettem) most pedig felpattogzik. A víz árthatott meg neki? (tudásbázis kérdés)


2008. szept. 26. 08:19
mondjuk egy hétig még nem próbáltam edényt áztatni....:))))
2008. szept. 26. 06:38
Szerintem is úgy van! Ha igazi-igazi teflon, annak nem árthat a víz. Ezekkel a tapadásmentesekkel meg én én is befürödtem már párszor...
2008. ápr. 17. 17:42

Nem valószínű, hogy a tiszta víz árthatott meg, inkább az, ha tettél bele vmilyen mosó/mosogatószert is. Az lehetett esetleg maró hatású. Bár a mai "teflonokról" meg van a véleményem. Ezek nem teflonok, hanem ún. 'non-stick' (nem ragadó) bevonatok. Ha a körmöddel hozzáérsz, már kopik vagy bereped a bevonat. Én a muffinsütőmmel jártam így, amúgy meg nagyon drága volt, Dr. Oe... márkájú több, mint 4.000.-Ft.-ért. Négyszer használtam és elkezdett kopni. 5 év garancia volt rá, így a bolt visszavette. Szerencsére. Ha igazi (Du Pont) teflon lenne, akkor ez nem fordulhatna elő!

De a tiszta viz biztosan nem árt.

2008. ápr. 17. 17:05
Egébként csak párszor használtam :-(
2008. ápr. 17. 17:05
Teflonbevonatú tepsimben egy hétig állt a víz (elfelejtettem) most pedig felpattogzik. A víz árthatott meg neki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook