Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tefal párolóedény...miket "főztök" benne? Jó ötleteket várnék :) fórum

Tefal párolóedény...miket "főztök" benne? Jó ötleteket várnék :) (beszélgetős fórum)


2015. szept. 29. 11:37

Vissza kellett olvasnom. :( Tényleg olyan rég írtunk.

Zománcosaim még megvannak. Tényleg kellene használnom. 5 év nekem nagy idő frissíteni kell :)

16. Ncilány (válaszként erre: 14. - Zafra)
2015. szept. 29. 11:28
Hogyne érdekelene.. :)
15. Zafra
2015. szept. 28. 21:18

Nos, megcsináltam, nagyon fini lett :) Az ételpároló 3 szintes, a mennyiség kb. 4 személyre való.

És a recept:

Kis fej karfiolt rózsákra szedtem, azokat is félbevágtam. 2 nagy szál répát centis karikákra vágtam. 6-7 kisebb krumplit 4 cikkbe vágtam. 8-10 nagy fej gombát centis cikkekre vágtam. 1 nagy csirkemellet centis hasábokra vágtam.

Alulra vizet kell önteni, ha valakinek nem lenne természetes :)

Az alsó szintre kerül a karfiol és a répa, a középső szintre a gomba és a krumpli, felülre pedig a csirkemell. 35 percre állítottam be.

Amikor a csirkemell átfehéredett, azt óvatosan átkevertem.

Amíg párolódott, sajtmártást csináltam:

5 dkg vajból 3-4 dkg liszttel világos rántást készítettem, majd 5-6 dl forró tejjel lassan állandóan kavargatva felengedtem. kicsi őrölt szerecsendió, fehérbors, pici cukor és só megy bele, végül reszelt sajt ízlés szerint. Ha a sajt felolvadt, akkor kész a mártás.

Amikor az ételpároló lecsengett, ízlés szerint minden réteget megszórtam Vegetával, visszazártam, és még a maradék gőz fölött pároltam 5 percig.

Az ízek benne maradtak, és a zöldségek átvették egymás ízét :)

Csak ajánlani tudom :)

14. Zafra
2015. szept. 28. 13:24

Úgy látom, hogy ez a fórum nagyon elaludt. Ráadásul 2010-ben még nem is volt olyan elterjedt az ételpároló edény. Én már ettem ebben párolt ételt, nagyon finom volt :)

Ma vettem én is egy Tefal VC100630 ételpárolót, most indulok kipróbálni. Utána leírom a tapasztalatomat, hátha most - 2015-ben - is érdekel még valakit.

Az előbb körbenéztem a neten, semmit nem találtam ebben a témában (mármint főzési ötleteket). Most már bizonyára másnak is vannak tapasztalatai, talán érdemes lenne ezt a topicot feléleszteni :) Engem is érdekelnének receptek...

2010. nov. 23. 13:31
Na igen, a húst talán csak sózni.
2010. nov. 23. 11:00
És a húst pl. fűszerezve teszitek bele?
11. Ncilány (válaszként erre: 9. - Anzse)
2010. nov. 23. 09:04

Akkor neked nagyobb a tapasztalatod.

Mit tegyünk alulra ha krumplit, és karfiolt akarnék? Ha belefér az edénybe, tehetjük együtt is fel?

( erre nem igazán találtam máshol infót. vagy rossz helyen voltam? )

10. Ncilány (válaszként erre: 8. - Szaboneg)
2010. nov. 23. 09:02

Én már megnéztem, még régebben. Azért bátorkodtam tanácsolni...

Van egy hentes akihez azért szeretek járni vásárolni, mert ötleteket ad.

Ma kérdeztem : húst baj - e ha azonos főzési idejűt, de külömbözőt teszünk bele?? ( mert az egyik méretből 2 db lukas edényem van, miért ne tehetnék bele mást is ).

Szerinte nem baj.

2010. nov. 23. 08:59

Szia!

Én ebben szoktam főzni a rizst. nagyon fini lesz és nem ragad. Zöldséget párolni is ebben a legegyszerűbb.

8. szaboneg (válaszként erre: 7. - Ncilány)
2010. nov. 23. 08:48

Szia!

Igazad van, goglibamég eszembe se jutott beírni :/ Megpróbálom, ha lesz egy kis időm. Párszor már én is használtam, egész más ízűlett a zöldség. Csak gondoltam hátha tapasztaltabbaktól kapok néhány jó tanácsot:)

2010. nov. 22. 22:57

Többször kellene használnom.

Nem ázik el a krumpli, és a víz ami alul van el lehet használni leveshez, mert hát van benne egy csómó ízanyag..

Felmegy a gőz és vissza csapódik, azért nem tiszta a pároló víz az edénybe.

google - ba biztosan találunk sokmindent.

2 hsz tetszik..

2010. nov. 22. 22:51

Azt hiszem épp akciós a t... ba.

Vizet a legalsóba. Aztán a zöldségeket, külön külön minden fajtát.

Szerintem a főzési idő szerinti sorrendbe. Csak melyik legyen legalul, ami sokáig főne a vízbe is..

krumplit kockára vágva, sárgarépa, karalábét is, karfiolt rózsáira szedve, ha apró a luk, akkor a zölborsót is belelehet tenni.

Nekem zománcos edény van a tűzhelyre kell tenni. Krumplit, zöldborsót karfiolt pároltam még csak benne. Nekem izlett. Ritkán használom én is..

És besóztam előtte.

5. szaboneg (válaszként erre: 2. - Mikebubu)
2010. nov. 22. 22:20

:O

Nem haragszom...

Valaki? Aki kicsit komolyabban veszi a kérdésemet???

4. v.csilla (válaszként erre: 2. - Mikebubu)
2010. nov. 22. 21:23
Ez nagyon jó! DDDD
3. mikebubu (válaszként erre: 2. - Mikebubu)
2010. nov. 22. 21:16
* jav. a felsőben az aprópénzt..
2010. nov. 22. 21:15

:)

Ajándékozd el.) nekem 5 évig volt meg, nem tudtam rájönni a titkára,pedig nagyon akartam. Elvitte az unokaöcsém, ő egyetemista. Mikor megkérdeztem tőle mire használja, azt mondta kurva jó, abban tartják a fontos cuccokat. Az legalsó edényben az óvszert, a középen a rágót, a felsőben meg a rágót.


Ne haragudj, de muszáj volt ezt megosztanom. Remélem mások tudnak segíteni komolyan:)

2010. nov. 22. 21:10
Sziasztok! Nemrég kaptam egy ilyen pároló edényt, de nem igazán tudom a mindennapokban használni. Kellene néhány jó ötlet, hogy ne csak a polcon porosodjon :/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook