Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Teendők ilyen esetben, mit kell még intézni? fórum

Teendők ilyen esetben, mit kell még intézni? (beszélgetős fórum)


2014. júl. 9. 16:34
Á... megtaláltam,de mindig kiír valami hibát....:((
2014. júl. 9. 16:16

Próbálok regisztrálni az Émász -nál,de már az elején elakadtam.Oda hogy vevő azonosító,mit kell írni?

A felhasználó azonosító számát megtaláltam, de a másikat nem...:((

28. júliusi (válaszként erre: 25. - Moonlight13)
2014. júl. 9. 06:30
Igen, ez már megtörtént.
27. júliusi (válaszként erre: 26. - Moonlight13)
2014. júl. 9. 06:30

Ez is nagy gond.Először a fiam gondolta, hogy megveszi befektetésnek, de mikor megtudta, hogy ha nem lakik ott is fizetnie kell sok mindent, letett róla....Sajnos, itt nagyon olcsóak a lakások, és könnyen nem is lehet eladni, mert nem sok munkalehetőség van ebben a régióban...


Albérletbe meg nem igazán szeretnénk kiadni,sok rosszat hallani efelől...

26. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Júliusi)
2014. júl. 8. 22:02
Mi a további tervetek a lakással?
25. moonlight13 (válaszként erre: 15. - 7e137d638c)
2014. júl. 8. 22:00
Szerintem valamelyik közvetlen szomszédnak is adj egy telefonszámot, mert a szomszédod hamarabb látja, ha valami probléma van, mint a közös képviselő.
24. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Júliusi)
2014. júl. 8. 21:59

A fűtésnél nem csak alapdíjat fizetsz panelnél, hanem vagy egy éves díjat leosztanak egyformán minden hónpra, vagy télen jóval többet fizetsz, és a fűtésszezon után kevesebbet fizetsz. A gáz is átalányban van, azt is fizetned kell panelben.

Fizetendő még a közös költség is.

Ha vízóra van, akkor ott is leolvasás szerint fizetsz. Ha nincs vízóra, akkor ott is átalány van, de szerintem jobb, ha vízórát szereltetsz, ha van rá lehetőség.

23. júliusi (válaszként erre: 15. - 7e137d638c)
2014. júl. 8. 17:19
Ez is jó ötlet, köszi.
22. júliusi (válaszként erre: 18. - Csutkamano)
2014. júl. 8. 17:18
Hát nem akarok,elég az itthoni,saját.Jó a tipp,át fogok térni a havi diktálásra.
21. csutkamano (válaszként erre: 19. - 7e137d638c)
2014. júl. 8. 17:15

Én meg az ELMŰ-nél.

Másfél éve küldöm hónapról hónapra az azonos óraállást. A rögzítés befejezése előtt még rákérdez, hogy jól adtam-e meg az adatot, a megerősítés után már küldi is e-mail-ben az értesítést a sikeres rögzítésről.

20. 7e137d638c (válaszként erre: 18. - Csutkamano)
2014. júl. 8. 17:12

És nézd meg a legutóbbi számlát, igen apró betűvel van rajta, hogy aki havonta küldi az óra-állást, az a hónap melyik napjaiban (lakcímtől függ!!!) küldheti el!

Ha előbb elküldöd 1-2 nappal az nem gond, de ha késel vele, akkor arra a hónapra megcsinálják az átalány-számlát, (előző évi fogyasztás arányosítva!), és akkor már hiába is küldöd a 0-ás óraállást!

Ez minden szolgáltató számlájára igaz!!!!

19. 7e137d638c (válaszként erre: 17. - Csutkamano)
2014. júl. 8. 17:08
én az Eon-nál vagyok, addig nincs is vége a "jelentésnek", míg az "elfogadom"-ra nem katt!!!
18. csutkamano (válaszként erre: 16. - Júliusi)
2014. júl. 8. 17:08
Ha nem akarsz havi átalányt fizetni a "0" fogyasztásra, akkor célszerű átállni a havi diktálásra. Így csak a kezelési költséget számlázzák ki.
17. csutkamano (válaszként erre: 13. - 7e137d638c)
2014. júl. 8. 17:06

"Ahova én tartozom, ott még a legvégén kiírja a fizetendő összeget is"


Ez egy korrekt szolgáltató. Nálunk csak a számlából derül ki, hogy mennyi az annyi.

2014. júl. 8. 17:03
Köszi a segítséget.A gázóra állást,én is a neten intézem.De a villanyt nem ,évei 1x van óraolvasás,addig fizetem a havi általányt.A víznél szintén.(borsodi vagyok amúgy).
2014. júl. 8. 17:03

Szolgáltatóknál szoktak bejelentést tenni, hogy levelezési cím változás: ez esetben mind a havi számlákat + csekket, mind bármilyen egyéb hivatalos levelet a te lakcímedre küldenek.

Ha a közös képviselőnél meghagyod a telefonszámodat, akármi is van, csőtörés stb. stb. legyen nála egy elérhetőség!

14. csutkamano (válaszként erre: 11. - Csutkamano)
2014. júl. 8. 17:03
Én a számlákat az állandó lakcímemre kértem kiküldeni, hogy ne kelljen az ottani postást lesni.
2014. júl. 8. 17:00

Szedd le a netről a szolgáltató honlapját, van rajta "online mérőállás bejelentés".

Egy korábbi számla legyen kézügyben, és az ügyfélkód, óra gyári száma, és az óra-állást beírkálod a megfelelő kockákba, amit kiad, szépen lehet rajta haladni, vagy ha elrontod, menet közben is visszamehetsz az indulásra!

Ahova én tartozom, ott még a legvégén kiírja a fizetendő összeget is, és vagy +"elfogadom", vagy "nem", akkor lesz vége az egész bejelentésnek.

12. csutkamano (válaszként erre: 9. - Júliusi)
2014. júl. 8. 17:00
Bocsi, tévedtem. Nem csak az alapdíjat, hanem a lakásra jutó teljes költséget meg kell fizetni.
11. csutkamano (válaszként erre: 10. - Júliusi)
2014. júl. 8. 16:57

Én a net-en küldöm el minden hónapban az óra állásokat (vízórák, villanyóra, gázóra).

Nézz meg egy számlát, azon találsz internet elérési lehetőséget, van ahol előbb regisztrálni kellett a Szolgáltató honlapján, aztán már csak be kell jelentkezni, és rögzíteni az óraállásokat. E-mail-ben vissza is igazolják a sikeres rögzítést.

(Budapesten élek)

2014. júl. 8. 16:48

Az a gond, hogy más más városban élünk mind a 3 an.Én valamivel közelebb lakom anyuhoz,mint a nővérem, ezért én fogok bejárni majd intézkedni.

A villanyóra állást hogy lehet bediktálni, csak telefonon, vagy lehet neten kersztül is?

9. júliusi (válaszként erre: 7. - Csutkamano)
2014. júl. 8. 16:47
A fűtésnél biztos, hogy csak az alapdíjat kell fizetni?Ez nem olyan panel, hogy el lehet benne zárni a fűtést.Másfél szobás amúgy.
8. júliusi (válaszként erre: 6. - Csutkamano)
2014. júl. 8. 16:45
Igen,egyedül élt,a lakás fele az övé,a másik fele a nővéremé,és az enyém.
7. csutkamano (válaszként erre: 4. - Júliusi)
2014. júl. 8. 16:29

Igen, akkor is fizetni kell a közösköltséget és a fűtési alapdíjat, ha senki sem lakik ott.

A villanyóra állást a "0" fogyasztásról küldd el minden hónapban,így csak minimális összeget kell havonta fizetni.

2014. júl. 8. 16:24
Kinek a tulajdona a lakás? Egyedül élt ott?
2014. júl. 8. 16:24
Volt már valaki ilyen helyzetben?mit tudna tanácsolni, mire kell még odafigyelni?
2014. júl. 8. 16:24
A telefont, kábel tv -t le kell mondani,a vizet, villanyt elzárni,lekapcsolni.A fűtést ,és a közös költséget viszont továbbra is fizetni kell majd úgy tudom.
2014. júl. 8. 16:22
Anyu állapota miatt idősek otthonába megy.4 szintes panellakásban lakik, ahol központi fűtés, villanytűzhely, kábel tv, vezetékes telefon van.
2014. júl. 8. 16:22
Milyen esetről van szó?
2014. júl. 8. 16:18
Teendők ilyen esetben, mit kell még intézni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook