Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tedd már meg végre, légy különb a tucatnál! fórum

Tedd már meg végre, légy különb a tucatnál! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tedd már meg végre, légy különb a tucatnál!

1 2 3 4
2013. szept. 26. 19:58

Tetszik a cikk. Lendületes.


Hozzáfüzném, hogy szerencsére nem tartozom azok táborába, akik bezabálással jutalmazzák magukat edzés után, mondván: "megdolgoztam érte". Ellenkezöleg! Vagyok annyira hiú és következetes, hogy az élvezetes és kemény edzés eredményét nem vágom sutba ezzel. "Rengeteg kalóriát elégettem, kevesebb a háj rajtam, több az izom - nehogy már elqrjam mindezt haszontalan kaják mértéktelen zabálásával!" én így fogom fel.

2013. szept. 26. 17:04

...ezen a cikken tényleg érezni az átütő empátiát, remekül sikerült:)

Ha soha nem sportoltam volna, egészen biztosan megjönne a kedvem.

20. Anda39 (válaszként erre: 19. - Syria)
2013. szept. 26. 16:04

Igaz, az igaz lehet, hogy ha nem természetes a mozgás kicsi kortól, később egyre nehezebb rászokni.

Ezért nem szeretem a sulis tesiket. Nekem úgy tűnik, nemhogy kedvet nem csinálnak a mozgáshoz, hanem épp ellenkezőleg: a legtöbb gyerek megutálja. Legalábbis a felnőttektől túl sokszor olvasni, hogy az iskolai tesiórák kudarcai, szenvedései egy életre elvették a kedvüket a mozgástól.

19. syria (válaszként erre: 5. - 21e36595f1)
2013. szept. 26. 15:54

Szerintem is.


Két dolog viszont tutira igaz:


"kifogás hegyek" bőségesen vannak, ha meg kellene végre mozdulni


"sportolni szeretni kell. Akinek fiatal korától nem volt jelen az életében, annak nem sok esélye van, hogy később hosszú távon folytatni tudja"


Lássuk be: sok sikertelenségnek ezek az okai.

2013. szept. 26. 15:53

Nagyon jó, lényegre törő cikk, minden benne van!!!

Gratulálok! :)

17. Anda39
2013. szept. 26. 15:40

Az első mondatoknál azt mondtam: na végre, én is ezt gondoltam éppen, túl sok a fogyókúrás fórum, és még több a céljait feladó ember...

Az étkezésről írottak már régóta tudottak, én sem vitázom velük.

A sport...hát nem csinált vele a cikk írója nagy kedvet annak, aki még csak most kezdené. :)

Annak, akinek nem forog a sport körül az élete nap mint nap, nem hiszem, hogy ennyire komolyan kellene venni a dolgot. Miért kellene sok lemondás, szenvedés hozzá? Na igen, ha valakinek egy tálca süti nem megevése szenvedés, akkor egyet kell értsek. De elmenni naponta-kétnaponta futni, vagy eljárni tornázni egy jó csapatba, netán kosarazni a barátokkal, nem lehet rossz. Van futótársam, aki maratonra készül - na ő feszegeti a határait és tényleg szenved, mert rengeteget edz, és mindent ennek rendel alá. De én, mezei ember, aki csak azért mozgok, mert élvezem és örülök, hogy lefutom a napi 5 kilométeremet, tökéletesen megelégszem azzal, hogy sokkal fittebb vagyok a korosztályom nagyobb részénél.

Lehet megszállottnak lenni és mindent a mozgás alá rendelni, de nem hiszem, hogy ez lenne a követendő. Mozogjon mindenki, mert egészséges, de ha muszájból és szenvedések árán megy, akkor megette a fene.

16. Gkat28 (válaszként erre: 12. - Kangaroo Island)
2013. szept. 26. 14:56
Így van, 7 éves korom óta sportolok , ez a normális :)
15. babszibobó (válaszként erre: 1. - B2266b366f)
2013. szept. 26. 14:52

A cikk sport részéről való leírással nagyon nem értek egyet.


Lemondás, meg mástól időeévétel, ezt nem értem, pontosabban nagyon nem értek vele egyet.


Az otthoni tornás résszel sem értek egyet, ha valamit valaki akar az tök mindegy hogy hol, de megcsinálja.


2 gyerekem van, nem veszem tőlük el az időt (mire nem jó, hogy szoktak pl: aludni), sem mástól és nem is lemondás, nem is tudom miről is lenne lemondás?


Rosszalló pillantása a környezetnek...hát ahogy te írod, úgy simán...nem vagyok híve a mindennap főzésnek (alapból bizonyos ételekből képtelen vagyok egy napos adagot főzni), de azért nem főzni, hogy egész hétvégen mozoghass és pihenhess, így igen, ha ilyet mondasz én is furán nézek...és feltételezem így tényleg elveszed az időt a gyerekekkel eltöltött percekből, feltételezem hétvégén otthon vannak egész nap...

Tehát, ha a környezetednek ezt meséled, akkor nem is csodálom, hogy furán néznek, vagy rosszalóan.

14. hanira
2013. szept. 26. 13:44

Jó a cikk, bár azzal én sem értek egyet, hogy aki fiatal korában nem sportolt, annak nincs esélye... Miért ne lenne?

Sokan vagyunk úgy, hogy csak kínlódunk éveken át, kipróbálunk mindent, valamiért mégsem sikerül. Jelenleg itt tartok én is. :( Tisztában vagyok vele, hogy nem valami gonosz szellem nem enged fogyni, hanem többet eszek a kelleténél. Eddig nem tudtam változtatni rajta.

Rendszeresen járok futni, imádom is, mégis amikor vacsora van, semmi nem számít...

A sport szeretete ehhez édeskevés...

2013. szept. 26. 13:16

Először is gratulálok a cikkhez, és egészséges életviteletekhez.


"Sajnos saját tapasztalatom az, hogy sportolni szeretni kell. Akinek fiatal korától nem volt jelen az életében, annak nem sok esélye van, hogy később hosszú távon folytatni tudja."

Egyrészt: miért sajnos?

Másrészt: én 40 éves kor körül kezdtem el futni (teljes szívvel-lélekkel), és picit később szerettem meg

a konditermi edzéseket, sőt a gimnasztikát.

Másokat is ismerek, akik nem egészen fiatalon kezdték el a sportolást. Én mégis látok magamnak esélyt.


"Vállalni kell a környezet rosszalló pillantásait, hogy nem úgy élsz, ahogy a többség."

Ilyet hála istennek én nem tapasztaltam, sőt...


Lemondásról írsz, nehézségekről- persze, hogy az embernek át kell lépni saját határait, de ez nem rossz.

Én kifejezetten örülök neki,és várom, amikor futni megyek.

Jó, én sosem voltam versenysportoló, "csak" az élvezetért sportoltam boldogsáhormon-junkieként.

12. Kangaroo Island (válaszként erre: 3. - Gkat28)
2013. szept. 26. 12:52
nem fogyókúra, nem diéta, hanem életmódváltás...mert az életünk része kellene hogy legyen a sport, csak úgy lehet elviselni és kedvvel csinálni, hozzátartozik a mindennapokhoz, mint a zuhanyzás, a fogmosás, amit rutinból csinál az ember. Én így tudtam mindennapossá tenni a sportot, hogy evidens volt, hogy megyek edzeni, futni, nem is volt kérdés ahogy a fogmosás sem kérdés.
11. krisztinucika (válaszként erre: 7. - 39dbe380da)
2013. szept. 26. 12:34

Részben veled is egyetértek, részben a cikkíróval is. Nekem is öröm, boldogság, szabadság, endorfin a sport. Az esetek 90 százalékában. A maradék 10 százalékban magamra kell parancsolnom, hogy nyomás, az anyád ú..t, az endorfin csak a végén van:)


Enni viszont szeretek, főzni is szeretek, lényeg a mérték.

2013. szept. 26. 12:14
Egyetertek! Es neha nem csak jatek es kacagas a sport. Igenis hataratlepes, ahol az egyetlen endorfin termelo faktor az erzes, hogy megcsinaltam. Ma tobbet mint tegnap, tobbet es jobban mint valaha. Szeretek sportolni:-)
9. szöszi71 (válaszként erre: 1. - B2266b366f)
2013. szept. 26. 11:52

Szia!

Nagyon tetszett a cikked, én is ezen a véleményen vagyok, mint Te is. :D

Most végre Te vagy az aki leírtad a valót. :)

Gratulálok a cikkedhez!

Nálam is minden fejben dőlt el és egyik napról a másikra tudtam változtatni. :) Egy hét után megszoktam. :) EGyelőre csak gyalogolok napi 80 percet munkába menet és haza, de nagyon jó hatása van. A torna majd ha egészségileg helyrejövök akkor kezdhető el otthon.

8. 21e36595f1 (válaszként erre: 7. - 39dbe380da)
2013. szept. 26. 11:36
Na ez már nagyon tetszik!:))
2013. szept. 26. 11:18

Nekem kicsit izzadságszagú megközelítése a témának ez.


Enni jó, élevezettel azt és amennyi valójában szükséges.


A sport nem csupa kemény munka, lemondás, hanem élvezet, szabadság, boldogság, endorfin, adrenalin, játék, móka és kacagás.


Mindenkinek meg kellenne találnia azt a sportot amiben igazán élvezetét leli.

2013. szept. 26. 11:12

:)) Neked le fogják szedni a fejed azok a néptömegek, akik igenis egészségesek, madárétkűek és mégis 120 kilósak, akik olyan fajták, hogy kövérek, mint minden felmenőjük az, akik nem tudnak sportolni, mert nem engedi a gyerek, azok, akik egyéb kifogásokat keresnek...


Minden szavad igaz. Ehhez túl sokat nem lehet hozzátenni.

2013. szept. 26. 11:05
Szerintem tömény közhely a cikk...
2013. szept. 26. 10:59
Nagyon a helyén van a cikk!!
2013. szept. 26. 10:33
Így van!:) Nincs kifogás. Edzés+Diéta! nem fogyókúra, hanem diéta, nem ugyanaz!:)
2. gribedli*** (válaszként erre: 1. - B2266b366f)
2013. szept. 26. 10:17
Szuper cikk! :D
2013. szept. 26. 10:00
Hogy miért is kezdtem neki ennek a cikkírásnak? Szívügyem a sport, az egészséges életmód. Szinte csak olyan fogyis naplókat olvasok, amik már mindenkinek a sokadikak. Unom a címeket, hogy most már tényleg, újra, ez lesz az igazi. Unom, hogy közhelyessé teszik az akaratról, kitartásról szóló kisfilmeket, mindenki magáénak tudja a híres sport szlogeneket.

Ugrás a teljes írásra: Tedd már meg végre, légy különb a tucatnál!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook