Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Te vásároltál üdülési jogot már? Megbántad? fórum

Te vásároltál üdülési jogot már? Megbántad? (beszélgetős fórum)


2015. febr. 8. 08:01
itt nincs ilyesmi ahol en elek.
25. indie
2014. okt. 22. 22:45
Én dolgoztam üdülési jogokat árusító cégnél. Mondjuk másodkézből ment a dolog, de nagyon undorító amit csinálnak. Azzal etetik a népet, hogy milyen jó befektetés, pedig ez egy nagy kamu! Soha, semmikor, semmilyen formában nem szabad venni. Az értéke évről-évre csökken, eladni szinte lehetetlen, a fenntartási költség pedig folyamatosan nőni fog.
24. mimi10
2010. okt. 29. 21:18
De nem mentünk bele nem vettük meg.
23. mimi10
2010. okt. 29. 21:17

Nem csak éves díjat számolom, hanem a belépési összeget is.

Mivel minden második évben kell fizetni a fenntartási költséget( persze ha megyek évente akkor évente fizetem, de nem kötelező)

így jött ki 4 főre éjszakára az összeg.

400 ezer a 10 éves jog+ kétévente a fenntartási összeg.

22. csucsumucsu (válaszként erre: 21. - Mimi10)
2010. okt. 29. 15:58
Ezt gondolom, csak az éves fenntartási költségből visszabontva számítod. De a közel 1 milliós összeggel együtt is megéri? Arról nem is beszélve, hogy szinte minden éven emelik a fenntartási díjat is. Anyósoméknak is van, és csak szívnak vele.
21. mimi10
2010. okt. 29. 14:30
Ha napi költségre lebontom akkor 4 ezer ft ra jön ki egy főre, az ami esetleg 15 ezer lenne.
2010. okt. 29. 14:06

Minek?

Ha belföldön akarsz nyaralni, napi 2500Ft- tól már igényesen megteheted bárhol. Soha nem tudtam megérteni, miért fizet ki valaki több százezret + évi 50-60ezer Ft fenntartási költséget, azért, hogy ugyanoda, 1-2 hétre menjen nyaralni, telelni. Miért jó ez? Magyarázza meg valaki!!??

2010. okt. 28. 22:19
Nekünk a múlt héten ajánlottak ilyet. 2,8 MFt-ról indultunk, a végén 780 eFt-ért is ideadták volna, kevés kp. + kamatmentes kölcsönnel. Mivel nem vállaltuk, akkor ajánlottak klubtagságit 220 eFt-ért, de még ebbe sem mentünk bele. Szerintem nem éri meg!
2010. okt. 28. 20:20

A szüleimnek volt és csak a pénzt vitte, másra nem volt jó. Tagdíj címen évente olyan összegű csekkeket küldtek, hogy csak néztünk nagyot.Alig tudtunk tőle megszabadulni, hónapok teltek el, mire sikerült elintézni.

A saját véleményem az, hogy soha semmilyen körülmények között ilyenbe nem szabad beleugrani, főleg ha személyi kölcsön vagy más hitelszerződést is akarnak köttetni hozzá. Mert ugyebár jól hangzik, hogy havonta részletfizetés, nem kell egy összegbe fizetni, de ha kicsit jobban átnézzük és átszámoluk, hogy kamat és egyéb rejtett költségek, akkor már megközelítőleg sem olyan kecsegtető az ajánlat.

Ezek a szerződések csak az egyik félnek jók, és azok nem mi vagyunk, ráadásul mindig van benne egy kiskapu, ami szintén nem nekünk kedvez.

17. mimi10
2010. okt. 28. 20:01
Mi csak 10 évre vennénk.
16. homern
2010. okt. 28. 19:59

Anyósoméknak 2 is van :S Manapság már azért kell fizetned,hogy meg tudj szabadulni tőle..

(persze lehet ,hogy valakinek megéri,ez egyéni vélemény volt :) )

15. mimi10
2010. okt. 28. 19:57
miért?
14. s.irma
2010. okt. 28. 19:53
Soha nem kellene még ha ingyen adnák sem....
13. mimi10
2010. okt. 28. 19:52
Szerintetek megéri üdülési jogot venni?
2009. szept. 19. 14:42

Üdülni úgy az igazi, ha évről évre máshová megy az ember, új helyeket fedez fel. Esetleg a nagyon jó helyekre később visszatér nosztalgiázni.

Amúgy mennyibe kerül egy ilyen üdülési jog?

11. noeminoci (válaszként erre: 9. - Zsazso)
2009. szept. 19. 14:27

Sziasztok!


Ez minket is érdekelne.

2009. jan. 18. 16:32
Nekünk is volt Gyulán, de szerencsére sikerült túladni rajta. Nem tetszett az előre behatárolt 2*2 hetes időpont, és a hely sem volt éppen egy főnyeremény. Örülök hogy meegszabadultunk tőle. Annyi szép és jó hely van az országban, lehet választani olcsón, drágán, rövid időre vagy hosszabbra és nem kell már előre görcsölni hogy ha akarunk ha nem menni kell "üdülni".
2008. okt. 7. 15:10

Sziasztok !

Tud valaki olyan valakit ajánlani aki el tudja adni az üdülési jogot.

2008. szept. 14. 20:46
Én és a férjem majdnem vásároltunk már ilyet, de még sikerült időben kilépni belőle, pedig már aláírt szerződésünk is volt. Szerintünk nem éri meg. Most megyünk Zalakarosra, ahol 4 napot fogunk eltölteni, kedvezményes áron. Persze itt is ránk akarnak majd sózni egy ilyen üdülési jogot, mivel a kedvezménynek az a feltétele, hogy ott helyben meg kell hallgatni egy előadást. Mint gyakorlott "hallgatók", már tudjuk mire megy ki a játék. Ha csak az évi kb. 60.000 Ft-os fenntartási és egyéb költségeket nézzük, amit ki kell fizetni akkor is, ha nem megyünk oda, plusz a résztulajdonosi jog vásárlását, megfontolandó ilyenbe beszállni. Persze ez csak egy vélemény.
2008. szept. 14. 20:19
Nekem is van Nemesnépen 4 fős piros, és Ausztriában a síparadicsomban szintén piros ,de áprilisi 4 fős, én szívessen eladnám , csak nem tudom. Egyszerűen nem tudom kihasználni, és nincs rá szükségem.
6. gyöngyi (válaszként erre: 3. - Badonyimariaeva)
2008. jan. 15. 11:14
Nekünk is Nemesnépen van, de én imádom! A miénk kék szezon, ami év elejét jelent. Csend, nyugalom, az apartman pedig igazán gyönyörű! A piros hét nyári főszezon, az drágább, úgy tudom.
5. Zsikee (válaszként erre: 3. - Badonyimariaeva)
2008. jan. 8. 20:12
A piros a főszezon.
2008. jan. 8. 14:52
Nem látok benne fantáziát,tehát nem vásároltam és nem is áll szándékomban
2008. jan. 8. 14:51

Én is vásároltam,de nagyon megbántam!

Az enyém Nemesnépen van és egyhetes.

Az enyém piros hetes.

Mi a külöbmség a piros és kék közt?

Ha tudjátok,írjátok már le nekem.

2008. jan. 8. 13:23
Vásároltam, Ausztriában (Karintia), de most elcseréltem egy Bükfürdőire és van egy Zalakaros is.
2008. jan. 7. 22:15
Vásároltunk 3 éve egy 1 hetes üdülési jogot Zalakarosra. Ez fix hét , vagyis minden évben ugyanarra a hétre. Többször kérdezték már tőlem , hogy nem bántam -e meg. Hát nem . És Te aki szintén tulajdonosa vagy ilyen üdülési jognak, Te hogy vagy vele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook