Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te tudsz dinnyét választani? fórum

Te tudsz dinnyét választani? (beszélgetős fórum)


2019. júl. 28. 16:47
Egész dinnyét nem veszek. Amit a zöldségesnél félbe, negyedbe... vannak vágva, azokból ránézésre szoktam, aztán vagy dinnye, vagy tök, majd itthon kiderül.
2019. júl. 28. 15:41
tudok
10. Guruljka (válaszként erre: 8. - Fincsi5)
2019. júl. 28. 14:38

Nem, augusztusban mát inkább vége van.

Én az idén sem cipeltem, de látni láttam már a boltban.

2019. júl. 28. 11:34
Általában igen, de majd ebéd után kiderül.
8. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Epresturmix)
2019. júl. 28. 08:14
Idén már van dinnye? Nekem az olyan augusztusi csemege.
7. globus (válaszként erre: 5. - Epresturmix)
2019. júl. 27. 17:46

Én még idén semmilyent...

Kopogtatás tényleg nem informatív. Amit jónak ajánlanak, az a szárrész szemléje, száraznak kell lennie. Valamint legyen rajta lehetőleg sárgás folt - itt érintkezett a talajjal. Ha körben mindenütt zöld, nem érett. Ritka, ha igazán finomat sikerül kifogni, akkor gyorsan veszek ugyanott még egyet :)

6. Mária 54 (válaszként erre: 1. - Csontsovány)
2019. júl. 27. 16:45
Vettem már olyat, ami belül fehér volt, többször buggyantat. Ritkán sikerül jó dinnyét választanom.
2019. júl. 27. 16:44
Dehogy tudok. Iden nem is ettem normális dinnyét. Mind szar.
4. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Csontsovány)
2019. júl. 27. 16:43
Nem veszek egész dinnyét, csak negyedet. Szemrevételezve :) Nem mindig mézédes, de azért jó.
3. tsfmvk (válaszként erre: 1. - Csontsovány)
2019. júl. 27. 16:14

Hehe, ezt a nyulas hülyeséget még nem hallottam, pedig dinnyetermelő városból származom... A nyúl kiskorában rágja meg a dinnyét, akkor meg még a franc se tudja, hogy milyen lesz.

Idén, ha valamilyen külsérelmi nyom van rajta az jég.

Mi is kaptunk még szezon elején olyat, hogy ha nem lett volna este 10 óra, akkor elrakattam volna savanyúságnak :D.

2019. júl. 27. 15:35

Nekem nem igazán sikerül eltalálni, mert az eladónak mindegyik finom.A párom a dinnye vásárló, mert ugye haza is kell hozni, de azért szeretem a finom édes görögdinnyét, és fagyival kicsit megbolondítani, nagyon finom!

Egy próbát megér, ha finomat akarsz enni!

2019. júl. 27. 14:43
Ki milyen dinnyét választott? Ma egy "tököt "sikerült . Van aki azt mondja , hogy az a jó dinnye aminek a héját megrágta a nyúl . Van aki ütögeti. Személy szerint én nem értek hozzá . Persze az árusok azt mondják :mind finom ..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook