Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te szeretnél már babát, de a párod még nem? fórum

Te szeretnél már babát, de a párod még nem? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2009. ápr. 6. 12:44

Szia!


Akkor elég mozgalmas volt a hétvégéd :)

Én pénteken is szombaton is voltam suliban :)Ebben a szép időben iskolában ülni nem valami jó :)

De tegnap kirándultunk és az jó volt :)

932. vvicus
2009. ápr. 6. 11:00
Sziasztok! Mi történt, úgy eltűntetek? Én szombaton suliban voltam. Pénteken nem jutottam el, mert nyomtatót voltam venni, aztán nyomtattam ki a szakdolimat. Szombat este végre összejöttünk barátékkal, pókereztünk, aztán megnéztünk egy rémes horror filmet, Viasztestek volt a címe. Komolyan szörnyű volt, nem is tudom, miért néztem. Mindegy, közben jókat röhögtünk, hogy milyen egységes dolgok vannak mindig a horrorfilmekben. Pl. a bajba jutott nő mindig felfelé menekül a lépcsőn az emeletre, véletlenül sem ki a bejárati ajtón. :-D Tegnap meg nővérem szülinapja volt, éjfélig voltunk náluk. És ma készítem el délután a meghívókat! :-D
931. vvicus
2009. ápr. 2. 13:00
Na, tettem fel pár képet a lapomra erről-arról. A Sissi ruha alapján készült az én ruhám, a készről majd csak akkor teszek fel képet, ha az esküvőn túlvagyunk. Alapjában véve a legfőbb különbség az, hogy az enyémen nem fekete a bársony, hanem kék. És én sajnos nem vagyok olyan kis karcsúka, mint Sissi volt. ÉS nincs uszályom sem.
930. vvicus (válaszként erre: 928. - Eprecske)
2009. ápr. 2. 12:39

Sajnos én képtelen vagyok még levelezőn is leadni a maximalizmusomból. Ez miatt állandóan gyomorproblémáim vannak. De most elhatároztam, hogy szarok bele a vizsgákba, a lényeg, hogy átcsússzak, és minden erőmmel az államvizsgára koncentrálok, mert ott akarok jó jegyet szerezni, no meg abból ugye nincs pót alkalom...


Torta 5 emeletes lesz, én úgy szeretném, hogy egymáson legyenek, de a cukrász azt mondta, ez már túl nagy ahhoz. Vőlegénynek meg amúgy sem tetszik az. Viszont neki az tetszik, amikor a tálak egymás alatt-felett vannak, nekem meg csúsztatva jön be. MAjd még megegyezünk. Az ízek a következők lesznek: gesztenye (vőlegény kedvence), eszterházi, dobos, oroszkrém meg feketeerdő. Csokit azért nem akarunk, mert a dobos úgy is kissé csokis jellegű.

Ja igen, még lógok a képekkel. Be fogom pótolni, csak most örültem, hogy végre van egy kis szabad időm, abban meg takarítok, most szemészeten voltam, délután megyek kontaktlencsét csináltatni, meg ilyenek.

929. vvicus (válaszként erre: 927. - 7ac3ef7d1d)
2009. ápr. 2. 12:34

Ó, én a 48ezernek még kifejezetten örülök, az nem is drága. Én 60ezerre saccoltam, de drága helyeken még ennél is többet elkérnek érte! Amúgy én is mondtam, hogy megsütöm, mivel imádok sütni, mindig mindent rámbíznak a családban. Már vőlegény családjában is lassan átveszem a cukrász szerepét. :-) De rávilágítottak arra, hogy én azon a héten amúgy is idegbajos leszek, hogy minden úgy alakuljon, ahogy kell, és kikészülnék idegileg, ha nem jönne fel a piskóta. Így is mi sütjük az összes süteményt, és még vagy 8-10 tortát. De a menyasszonyit közszavazás után cukrászdára bízzuk.

Két angol cockerem van, egy kisfiú, meg egy kislány. Igazából már nem kicsik, alányzó 6 éves lesz júniusban, a fiúka meg szeptemberben. Kétszer voltak kiskutyáik, szerintem most nem lesznek, de amilyen peches vagyok, tuti összehozzák. Szép lenne, mert június 1-je körülre lehetne várni a kicsiket, és pont akkoriban lesz majd az államvizsga, utána meg az esküvő. És a pici kutymutyokkal elég sok a baj, hát még az "árulásukkal". :-) Viszont egyik fiuk a mai napig visszajáró vendég hozzánk, a gazdig, amikor elutaznak, mindig ránk bízzák.

2009. ápr. 2. 11:10

Nem semmi árak vannak még így ebben a gazdasági válságban is :P

És milyen ízű lesz sikerült eldönteni?

Már minden meg van az esküvőre?

Mikor teszel fel képeket annyira kíváncsiii vagyok :D:D:D:D


Nagyon szép munka!!!Mármint a szakdolgozatod :)Az enyémet nem szeretnéd megírni??? :)


Zsepii T

eljesen egyet értrek veled már ami a jegyeket illeti :)

Én amig nappalis voltam nagyon figyeltem arra milyen jegyeim vannak hogy államira mehessek majd.De most hogy levelezős vagyok csak görbüljön és mehessek a köv. félévre :)

927. 7ac3ef7d1d (válaszként erre: 924. - Vvicus)
2009. ápr. 2. 07:20

Hát, te nagyon ügyes vagy! Gratulálok a jó szakdolgozatodhoz. Azt elhiszem,hogy dagadt a májad! :) Nekem is dagadna :)Bár, mondjuk én sem panaszkodhatom, mert az eddigi osztályaimba, mindig én voltam a legjobb és engem is dicsértek agyba-főbe. Itt meg ugye már teljesen más a helyzet, senki nem foglalkozik azzal, hogy hányasra vizsgáztál... ezért nem is szakítom meg magam, nem fogok több pénzt kapni azért, mert az én szakvizsgám 5 lett, görbüljön azt jól van ;)


48 ezer egy torta??? Jézusom! Ennyi pénzért már én is megsütöm. Milyen torta tetszik nektek?? Emeletes lesz a tietek is??


Milyen kutyáid vannak?? Picikék vagy jó nagy házörzők?? Nekünk kettő nagy német juhászunk van és most nem rég születtek meg a picik is. Olyan kis aranyosak.

926. 7ac3ef7d1d (válaszként erre: 925. - Vvicus)
2009. ápr. 2. 07:15

Szia! :)


Naná, hogy sikerült! :) Nem olyan fából faragtak engem, aki az ilyet csak úgy elengedi a füle mellett. Délután amikor mentem haza (én fél órával később megyek, mint a többiek) ő már másfelé indult kocsival és képzeljétek integetett :) Na, mondom ezt hova kell írni... talán az égre?? Hogy mindenki lássa??!!


De mit hallottam tegnap még, rajtam kívül van még egy újonc, aki régebben dolgozott itt csak elment közbe szülni, most üresedés lett és visszahívták kisegítőnek, ezért AM kis könyvvel dolgozik, ami a szalagvezetőnek nem tetszik (itt csak halkan jegyzem meg, hogy neki ehhez sincs semmi köze, hogy kit hogy veszünk fel) Szegénynek meg mit mondott? Az arcába vágta, hogy úgyis ki fogja csinálni és sírva fog innen menekülni... Nem is akar neki munkát adni, úgyhogy nincs mese, ismét panaszt kell tenni a főnöknél. Csak szerintem ezt már nem fogja szó nélkül tűrni, úgyan is a kis kedvencéről van most szó... Remélem megkapja azt ami jár neki!!!!

925. vvicus (válaszként erre: 922. - 7ac3ef7d1d)
2009. ápr. 1. 20:43
Tudom, hogy témát lezártad, de jutottál valamire "fatehénnel"? :-) Bocs, Állítsátok meg Terézanyut olvasok, és abban így szólítja az írónő a gonosz kolleginát...:-)
924. vvicus
2009. ápr. 1. 20:42

Sziasztok!Hát tegnap este nem sikerült benéznem. ELvittem a suliba a szakdolimat, és a konzulensem oda meg vissza volt, azt mondta, az én szakdolim messze a legjobb az összes közül, és a fülem hallatára dícsérte a dolimat a rektorhelyettesnek (aki az intézetvezetőnk is), és mondta neki, hogy ezt feltétlenül olvassa el. Nekem meg csak hízott a májam...:-DD Utána olyan jó kedvem volt, hogy tanítás után meghívattam magam a helyi cukrászdába Vőlegénnyel, hiszen úgyis meg kell kóstolgassuk a tortákat a menyasszonyi tortához. 48ezer egy 128 szeletes torta, és még erre plusz rájön a dísz ára. És most nézegettem, olyan, ami nekünk tetszik, minimum 8ezer forint, kész röhej egy műanyag cuccért ennyit fizetni, legalábbis sztem műanyag, aztán lehet hogy tévedek. És este még sétálni is elmentünk, igaz kutyák nélkül, mert a kislány kutyám épp tüzel. :-) De egy órát sétáltunk, és egy hatalmasat beszélgettünk, annyira jó volt.

A mai napom meg már kevésbé. Ki kéne nyomtatni a szakdolit, hát nem beszart a nyomtatóm?! Venni kell egy újat, de ami az árkategóriában a legjobb, az sehol nincs készleten. Holnap telefonálnom kell mindenfelé, meg még néhány helyre el kéne nézzek. Aztán vettünk egy sütőformát, Zenker bárányos meg nyuszis. Gondoltuk anyukámmal, kipróbáljuk, de amit beletettünk, kifolyt. Most vagy vacak a dolog, és akkor kidobtuk a pénzt, ami dühít, vagy más recept kéne.

923. eprecske (válaszként erre: 922. - 7ac3ef7d1d)
2009. ápr. 1. 10:49

Rendben van tégy belátásod szerint :)


De lehet azért van még ott mert nem tudna máshova menni :P

2009. ápr. 1. 10:34

Már pedig én akkor is be fogok szólni, már az időt is tudom, hogy mikor, amikor elmegy ebédelni, mint tudjuk ugye idő előtt. :) És amit kap azt nem köszöni meg! Az már biztos! És akkor szépen megveregetem a vállam. Mondom, hogy utálja itt mindenki, senkivel nem beszél, mindig egyedül van... Csak ő szól hozzá a másikhoz, akkor is csak flegmán és bunkón. Nem félek attól, hogy vissza szól,tegye azt. Én innentől kezdve elengedek mindent a fülem mellett, még azt ha kér valamit. Amúgy teljesen külön helyiségben vagyunk. Neki az irodában semmi keresnivalója nincs. Be se mer jönni. Hehe!!!


Ja, a technikusunk sem beszél vele. Múltkor láttam, hogy ez a banya kérdezett tőle valamit, az meg mintha meg sem hallotta volna hátat fordított és csinálta a dolgát. :D Csodálom különben, hogy még itt dolgozik, mert én nem tudnék ilyen helyen ahol mindenki engem utál. Menekülnék... de jó messzire... De lehet ő ezt élvezi.. Mindenki másra izgul ;););) Ez van!!! :) Témát lezártam!!! Erre a nőre nem fecséreljük a drága időnket!

921. eprecske (válaszként erre: 920. - 7ac3ef7d1d)
2009. ápr. 1. 09:36

Én tudom hogy nem könnyű.Ismerem ezt az érzést.Nekünk is van ilyen kollégánk.

De ezzel nem oldasz meg semmit csak tovább szítod a helyzetet.

Mert ha te beszólsz neki ő is be fog és így tovább.....

Jó arra sincs garancia hogy nem szól be ha te sem de ki tudja???

2009. ápr. 1. 09:25

A három főnökből 2 utálja, a 3.-nak áldott jó szíve van és mindig megsajnálja, ezért még nem rúgták ki, pedig mindenki azon van, hogy innen takarodjon a fenébe.


De lehet véletlenül elszólom magam egy-két dologgal, hogy azért neki se legyen olyan jó... Ideje, hogy rájöjjön arra, hogy velem nem szórakozik. Mert jó szívű tudok lenni, azokkal akiket szeretek és akik viszont szeretnek és akik kedvesek velem... de nagyon bunkó azzal, aki ezt kiérdemli... ő már az utóbbi kategóriába tartozik!!!

919. eprecske (válaszként erre: 918. - 7ac3ef7d1d)
2009. ápr. 1. 09:16

Próbálj meg megnyugodni!

A hirtelen felindulás sosem jár sikerrel.!Igazad van, Ő nem a főnököd ezért ezt nem tehetné meg.Ez íratlan szabály és úgy látszik nem mindenki ismeri.


Szóval fel a fejjel NE sírj nem ér annyit!!! :)

2009. ápr. 1. 09:04

Szia! :)


Én is később keltem fel a megszokottnál. Általában 6-kor kelek, de ma fél 7-kor sikerült kiesnem az ágyból. :S

Később is értem be, de mondjuk ez itt nem olyan nagy baj...


Képzeld!

Van itt egy hülye boszorkány, utálja az egész varroda, ő a szalagvezető.

Na, szóval, én az üzemtől egy teljesen elkülönült részen vagyok, van nálam is telefon meg a varroda részen is van egy, hogy ha a dolgozóknak valami fontosat el kell intézniük, akkor tudjanak telefonálni. Na, meg ha én nem veszem fel a telefont, mert éppen boltba vagyok vagy postán, akkor valaki másnak kell ill kellene felvennie. Na, ma reggel éppen WC-re mentem, csináltam magamnak egy teát és töltöttem az üvegembe vizet, erre megkeresett és a képembe vágta tök bunkón, hogy csörgött a telefon már kétszer. Azóta itt ülök és bőgök. Nagyon elegem van. Ő bezzeg elmehet munkaidő alatt boltba, meg ehet fél 12-kor, hogy a déli kaja szünetben maszekolni tudjon. Ja meg a telefonkagylót fel tudja emelni, ha Németországba kell telefonálnia a lányának... Most kapni fog az biztos. Összeszedem magam és elküldöm melegebb éghajlatra... Ő nem az én főnököm!!!!!!!!!

2009. ápr. 1. 08:56

Szia!


Én ma még el is aludtam :P

Látszik április 1 -je van :):):):) :D:D:D:D:D:D

2009. ápr. 1. 08:41

Sziasztok!!!


Képtelen vagyok magam túltenni ezen az óraátállításon. Ma is hulla fáradt vagyok... nehezemre esik a billentyűzetet is nyomkodni... Aludni akarok!!!!!!

915. eprecske (válaszként erre: 912. - 7ac3ef7d1d)
2009. márc. 31. 12:33
Akkor örülök hogy ilyen jó példával tudtam szolgálni :)
914. vvicus
2009. márc. 31. 12:00

Hát sajnálom, hogy nem sikerült senkivel beszélgetnem...:-( Most mennem kell konzultálni, aztán megyek tanítani. Majd este leszek. Nagy reményeket fűzök hozzá, hogy ha hazajöttem, elvisszük párommal a kutyákat futni egyet, lehet, hogy én is futok egyet. Végre tavaszi idő van, és nem is esik. Ettől általában tele leszek energiával. Rám is fér, nagyon újra kell kezdjem a mozgást, különben teljesen elpunnyadok...:-)

Ja, és végre szervezem az esküvői meghívók ügyét is. Most beszéltem sógorommal, ő csinálja. Felajánlottam, hogy segédkezem, de azt mondta, ha levágnám az ujjam vágás közben, hogy néznék ki a gyűrűhúzásnál...:-DD Tök jó fej sógorom van (na jó, nem mindig az, de az esetek többségében).

Na, léptem. Este bekukkantok, hátha írtatok valamit. ;-)

913. vvicus (válaszként erre: 910. - 7ac3ef7d1d)
2009. márc. 31. 10:44

Szép jó napot!


Lehet, hogy nem írtam le a különmenési szándékunkat, de már igen régóta tervbe van véve. Én élvezem is, mivel nekem még minimum 4 évem van hátra a jogi egyetemből szeptembertől, könnyen lehet, hogy babázás mellett kell majd csináljam, és akkor nagyon nagy segítség lesz, hogy anyukám itt van mellettünk.

De nem tudom, már tényleg annyira bizonytalan vagyok a gyerekvállalás témában. Ugya vőlegényem 34 éves, miatta már nagyon szeretnék, de ugyanakkor az én részemről még várni kéne. Ugye ahogy már írtam, előbb dolgoznom kéne valahol 1-2-3 évet, ki tudja mennyit. Sőt, az lenne a legjobb, ha az egyetemet is befejezném, na de nem akarom, hogy a párom 40 évesen legyen először apuka, másrészt meg, ő már annyira szeretne.

És ugye ez a mostani helyzet, az meg aztán szörnyű. Na de én bízom benne, hogy 1-2 év kemény megszorítás után lesz valami látszatja. Nővérem és sógornőm is azt mondja, pedig ők most otthon vannak a babákkal, hogy hajlandók bedarálódni a gépezet által, ha mindenkire vonatkozni fognak a megszorítások, és lesz hatásuk. Csak ezt egy hiteles személytől szeretnénk hallani, nem tolvajoktól, meg csaló milliárdosoktól. De ne politizáljunk! :-)

2009. márc. 31. 10:12
Bizony, bizony Tőled! :) Ha van időd olvasd vissza az első pár oldalt, sugárzott rólad az optimizmus! :D:D
911. eprecske (válaszként erre: 910. - 7ac3ef7d1d)
2009. márc. 31. 09:37

Tőlem?????????

Akkor nagyon rosszul csináltam valami :)

Én nem mondanám magam túlzott optimistának mostanában :)


De teljes mértékben egyet értek ;P

2009. márc. 31. 07:56

Jó reggelt! :)


Ja, ezt tényleg elfelejtettem, hogy lényegében ti is külön lesztek, csak egy udvarba :) De az elején nem így írtad, nem?? Na, végülis mindegy! :)

Nálunk addig amíg nem jön a baba, ami jelenleg még 1-2 évet jelent, addig tuti nem megyünk sehova, hanem mi is gyűjtögetünk. Mert nem lehet tudni, hogy mit hoz a jövő. Utána költözünk mamámhoz, de ott is folytatjuk a gyűjtögetést, hogy 2-3 évre rá már tényleg saját otthonunk legyen, a lehető legkisebb hitellel, mert azért valamennyire szerintem biztos, hogy szükségünk lesz, de tényleg nem mindegy, hogy 2 milliót vagy 10 milliót vesz fel az ember és 5 évre vagy 35 évre... Ezzel tisztában vagyok én is.


Utánanéztem a családi pótléknak is, és tényleg "csak" befagyasztanák" két évre. Ami azért jobb, mint ha egyáltalán nem lenne... és remélem mire rám/ránk kerül a sor, addigra minden nagyjából helyreáll. Fő az optimizmus! Így van Eprecske?? ezt tőled tanultam! ;)

909. vvicus
2009. márc. 30. 19:55

Na, befutottam. Úgy megfájdult a fejem az egyik gyerektől, és még mindig nem szűnt ki. Ráadásul a hasam is el kezdett görcsölni, pedig mensi második napján már nem szokott. Szörnyű.

Zsepii, én nem azt mondom, hogy nem értem meg, hogy klüön akarsz lakni, én csak annyit mondok, hogy nem akarok (és nem is tudnék mire) hitelt felvenni 20-25 évre. Inkább gyűjtögetünk, hogy legyen majd egyszer normális önerőnk, és ne nyugdíjas korunkig kelljen eladósodnunk. Na meg azt elfelejted, hogy mi is tavasszal ugyanúgy külön költözünk, ahogy ti mennétek mamátokhoz. Illetve anyu már azt pedzegeti, hgy ők költöznek le a kisházba, mi meg maradjunk fent. De mondtam neki, hogy ez akkora nagy ház, hogy majd ha jön a második gyerek, vagy az első, ráérünk akkor cserélni. Még nyáron, esküvő után szétbontjuk a régi házat, és elkezdjük bővíteni. Plusz mi most is teljesen külön vagyok, lépcsőházat csináltunk, hogy teljesen elkülönítsük magunkat, szóval nyugodtan jöhetnek barátok, senki nem zavar senkit. Szerintem a helyzetemben bárki hülye lenne hitelt felvenni, és nyomorogni. Amikor most meg gyűjteni tudunk. Azért egy év alatt a párom az esküvőre is összegyűjti a pénzt, ha csak éve 1-1,5 milliót teszünk félre, akkor néhány év múlva máris jobb kilátásokkal indulunk neki hitelnek, mint most.

Családi pótlékról én úgy hallottam, nem elveszik, hanem befagyasztják.

908. 7ac3ef7d1d (válaszként erre: 906. - E5f926c705)
2009. márc. 30. 19:41

Én sem örülnék ennek a Bajnainak... Abban igaza van, hogy egy-két dologban meg kéne fogni a pénzt, de ne azoktól vegyen el, akik előtt még ott az egész élet. És ha tőlünk fiataloktól von meg mindent, akkor még rosszabb lesz a helyzet, mert ki az aki ebbe a világba szeretne gyereket szülni??? Állandón arról beszélnek, hogy Magyarországon évről évre csökken lakosság és ezellen tenni kéne valamit... De így???


Én a megszorításokat pl. az augusztusi több milliárdos tűzijátékkal kezdeném... mert enélkül még lehet élni, és amúgy is fölöslegesnek tartom, én is fizetem az adót, úgyanúgy, mint a pestiek mégsem látok belőle semmit, max amit a TV közvetít.

De hagyjuk is ezt az egészet, mert csak ideges leszek. Úgyis a kis ember szívja meg, ők ebből semmit nem fognak érezni...

907. 7ac3ef7d1d (válaszként erre: 905. - E5f926c705)
2009. márc. 30. 19:36

A barátnőm még most váltig állítja, hogy 180-ból nagyon-nagyon szűkösen jönnek ki, a hónap utolsó napjaiban már számolgatni kell a pénzt. Szerintem valamit nagyon rosszul csinálnak, kifolyik a pénz a kezükből. Csak, ha már most nem jönnek ki ennyi pénzből, akkor mi lesz később?? Mert nem lakhatnak örökké egy egyszobás garzonban... Na, mindegy, ez az ő dolguk, csak egyszerűen nem szeretem amikor sírnak az embernek és sajnáltatják magukat. Másnak közel sincs ennyi pénze mégis élnek és esznek...


Hogy megy a diákmunka?? Sok meló van?? A sulival mi a helyzet?? Jársz oda is rendesen?? Ne add most fel!!! Lassan megint itt a vizsgaidőszak, mi?? Nekem is, múlt héten már elkezdtem nézegetni a vizsgafeladatsorokat, ma meg olvasgattam és kidolgoztam kettő ételt a 30-ból. :S:S Pénzügy és adótan. :S:S

2009. márc. 30. 17:20

Zsepii én a te helyedben kihasználnám ezt a lehetőséget,h mamádhoz költözzetek.

Én is hallottam amúgy,h elveszik a csaaládi pótlékot, a szocpolt, a fél szocpolt és az energiatámogatást. Ez Bajnai Gordon programja. Vagyis én nem örülnék ha ő lenne a miniszterelnök. Na de ennyit a politikáról. Nem politizálok.

905. e5f926c705 (válaszként erre: 894. - 7ac3ef7d1d)
2009. márc. 30. 17:13
Szeintem nagyon jól meglehet élni. Mi 100ból élünk ketten, igaz nem fizetünk albérletet, de van rezsi és kocsi. Nagyon szűkös, de most ha minden igaz,akkor én is kapok kb 20at a diákmunkából. :)
904. 7ac3ef7d1d (válaszként erre: 902. - Eprecske)
2009. márc. 30. 14:17

Mi is egyre többet beszélünk a gyerekről és a házról. Abban viszont egyet értünk a lehetőségeket ki kéne használni. Gyerek már biztos nem lesz, mert ha most terhes is lennék, az sem születne meg dec. 31-éig, szóval a gyed már csak 1 évig járna így is úgy is. De a szocpolra még van esélyünk, ha gyorsan összeházasodunk,egy gyerekre felvenném.


Viszont ugye nekünk még ott van az a lehetőség is, ha minden kötél szakad, hogy mamám házába költözünk. Illetve nem egészen. Mamám udvarába két ház van. Elől van az ő háza, ami tök szépre fel van újítva, de ugye nem lakik benne senki, mivel Németországba van. Hátul meg van még egy ház, ami annyira nem szép, de nagyon szépre fel lehetne újítani és nem is kéne sokat költeni rá. Majd elválik, hogy mi lesz. És ha egyszer mégis haza jönne, akkor is külön házunk lenne, külön bejárattal, csak az udvar lenne közös.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook