Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te szelektálod a hulladékot?Hogyan tudnál rávenni mást is? fórum

Te szelektálod a hulladékot?Hogyan tudnál rávenni mást is? (tudásbázis kérdés)

2009. márc. 16. 13:52
Mi egy 280 lakásos társasházban élünk. Holnap elkezdeném a szelektív gyűjtést, ha lenne szelektív kukánk! A környéken egy csomó panelháznak van, de oda nem lehet hordani, mindenhol el van zárva. Lakógyűlésen többször felvetettük egy páran, de le lettünk szavazva (érv: ha lenne szelektív kuka, akkor aki mégse szelektál, az ki lenne közösítve, inkább ne is legyen)! Durva, nem? Mondjuk ezt a miért tartunk itt? fórumba is írhatnám...
18. mimmo33 (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2009. márc. 16. 13:51
Én is szívesen gyűjtenm külön a szemetet, de sajnos nálunk is sima, hagyományos kukás autó jön.Abban tuti nem szelekrtálnak semmit.Márcsak azért is tudom 100%-osan, mert látom, amikor megáll, odatolja a kukát és beborítja a tartalmát.Hacsak bent nem ül valaki aki szelektál;)bár kétlem...
17. Jaina
2009. márc. 16. 13:50

A műanyaghulladékot külön gyűjtöm, sokszor a papírt is (azt nem mindig sikerül).

Ételhulladék nagyon ritkán kerül a kukába - van két kutyónk meg egy zöldségekre éhes nyuszink :)

2009. márc. 16. 13:47
én a műanyagot, a papírt, és a fémet is külön gyűjtöm, sőt most már a lányaim is tudják, hogy minek hol a helye :)
2009. jan. 31. 17:49
A műanyagot külön zsákban gyűjtöm.
14. édesmandula (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2009. jan. 31. 17:46
magdi nem mindenhol megy az a szép különrekeszes autó...de tényleg nem, egy konténer, sittszállító ha akarod az, ha akarják beleöntik egybe amit te különválogattál!!! de komolyan, és ez gyűlöletes :P
2009. jan. 31. 17:42

...viszont volt anno egy ismerősöm aki az egyik ngyvárosi szemétgyüjtő középvezető embere volt........ő mondta hogy sok helen úgy tele van dobálva a szelektív gyüjtő hogy már csak a nagy közösbe rakhatják,pl műanyag palackokkal használt pelusok és hasonló.....



A szelektív gyüjtésnek akkor van értelme ha tényleg rendeltetésszerüen használjuk....és mondjuk nem a kuka mellé nyomjuk e mert meguntuk továbbvinni,vagy nincs tele a gyüjtők örnyéke üvegtörmelékkel....


Beleláttam külföldön ahol működik mennyire megszokták már és a mindennapokban egyáltalán nem okozott nehézséget kiöbliteni a joghurtospoharat mielőtt kidobtuk és a zárófóliáját máshová dobni mint műanyagrészt....

ami gond volt a millió külön kuka tárolása esetleg:)mármint a háztartásokban...

12. e28ddc7c9b (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2009. jan. 31. 17:31

emagdi! Megfigyeltem!

Egy teherautóra ömlesztve, NEM ELKÜLÖNÍTVE ürítik a konténereket.

Lehet, hogy Te ezt nem gondoltad, rólam, és nem csak úgy nyomtam a caps lockot!

11. emagdi (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2009. jan. 31. 17:23
sőt, szerintem ha megkéred legközelebb őket, szívesen meg is mutatják neked, hogy egészen pontosan hogyan gyűjtik a hulladékot, hogyan működik a kukásautó.
10. emagdi (válaszként erre: 7. - E28ddc7c9b)
2009. jan. 31. 17:22

cseteica! aztán megfigyelted-e a kukásautót figyelmesen?:)) mert ha igen, akkor láthattad, hogy abban elkülönítve tárolják a különféle típusú hulladékokat. nem öntik össze:)) LOL:)

vagy gondoltad az ötfajta hulladék típusért öt külön autót küldenek?:)


néha nem árt elgondolkodni mielőtt az ember felfújja a fejét a bosszúsággal és benyomja a caps lockot:)))

2009. jan. 31. 17:19
nekem kissé visszavetette a szelektálási kedvem az, hogy lenyilatkozták a tévében, hogy nem tudják eladni a papírhulladékot, és ott rothad a gyűjtőtelepeken egész európában.
2009. jan. 31. 17:08

Sajna nem igazán .Ebben a városban csak egy helyen van rá mód,de az is mindig tele van.

Csak úgy lehetne hatékonyabban csinálni ha több helyre raknának tárolókat és azt is rendesen üritenék.

7. e28ddc7c9b (válaszként erre: 2. - Édesmandula)
2009. jan. 31. 15:53

A városban "egy-két-há" helyen van szelektív kuka (hulladékgyűjtő edény).

Mi itthon külön gyüjtjük a háztartási hulladékot, a műanyaflakont, az üveget, az újságpapírt.

A háztartási hulladékot elviszi a "kukásautó", havi sok-sok Ft-ért. A többit mi visszük el a szelektív-szemétgyűjtő helyre.

DE FELROBBAN AZ AGYAM AMIKOR LÁTOM, HOGY A KÜLÖN GYŰJTÖTT SZEMETETT EGY TEHERAUTÓRA ÖMLESZTIK FEL!

AKKOR MI A DRÁGA JÓ ÉDESANYÁMP.....ÉRT KELL KÜLÖN GYÜJTENI! (Bocs!)

2009. jan. 31. 15:46
Miota itt elunk szelektiven gyujtjuk.. sajnos nem csinaltam, mig Mo-on eltunk! De most mar igen es igy tettem valamit en is a Foldunkert!!
2009. jan. 31. 15:43
nálunk is van szelektív hulladék gyűjtés, a férjemet anno sikerült rávenni, most a gyerkeimet tanítom rá. Azt gondolom ez épp elég tőlem. Mert ha ezt mindenki megtenné a saját csalájdában, akkor ez nem is lenne vita tárgya. :)
4. 7934d1ac97 (válaszként erre: 2. - Édesmandula)
2009. jan. 31. 15:42
:D :D ez jó !
2009. jan. 31. 15:41

Igen nálunk eleve úgy van megcsinálva,hogy adnak egy nagy zsákot amibe a műanyagot kell gyűjteni és van egy konténer ahova az üveget kell dobni.

A többi meg megy a sima kukába.

2009. jan. 31. 15:36

pl. bemegyek a kocsmába:

-Józsi, Pali, Pityu, gyertek ide!...Na figyeljetek! Ti ha együtt isztok, akkor abból verekedés lesz, ugye? Na ugye...na akkor Józsi, te üveg vagy, üvegből, mert a vodkát szereted...üvegből...na Palibátya, te sör vagy, dobozos, mert azt szereted...te meg komám műanyag flakon, mert a bort ugye abban hozod...namánmost figyeljen mindenki aki itt van! Úgy, ahogy a Józsi, a Pali, meg a Pityu nem jó ha együtt vannak, mert baj lesz, na úgy a mi Földnek nevezett bolygónknak sem jaó, ha ezek az dolgok, az üveg, a fémdoboz meg a műanyagpalack együtt vannak...oszt most mindenki gondoljon az asszonyra, mint a papírra...na ugye? Azt sem akarjátok, hogy valamelyikhez odakeveredjen, ugy-e?

Na, ezé fontos a szelektív hulladékgyűjtés. Na. Mától így gondoljatok rá! És gyűjtsétek külön!



;D tökminegy, egybeöntik a papíron és a fémen kívül a többségét. :P Matyarószág...

2009. jan. 31. 15:29
Te szelektálod a hulladékot?Hogyan tudnál rávenni mást is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook