Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Te mit választanál egy kisgyermekkel az oldaladon?Biztonság=megalkuvás avagy a lángoló szerelem, meglátjuk mi lesz belőle alapon..? fórum

Te mit választanál egy kisgyermekkel az oldaladon?Biztonság=megalkuvás avagy a lángoló szerelem, meglátjuk mi lesz belőle alapon..? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. okt. 11. 19:11
Biztonság! Nem kérdés! Ráadásul egy barátnőmnek volt már "muszlimos" története, szerencsére idően leállítottuk. Elhiszem, hogy vannak kivételek, de ezt ne Te kelljen megtapasztaljad! Ráadásul kisgyerekkel még inkább. Ha a kapcsolatod boldogtalan, akkor válj el, oldd meg de ne úgy, hogy a boldogtalanságból egy másik férfi karjaiba rohansz, mert az nem megoldás.
2012. okt. 11. 17:56
Persze, mindenki hibázik, te legalább be is láttad. Csak ne kövess el újabbat azzal, hogy fejvesztve rohansz egy másik kapcsolatba. Kívánom, hogy jó döntést tudjál hozni magad és kisfiad számára is!
74. cb4d6e9d49 (válaszként erre: 72. - 9678a02221)
2012. okt. 9. 10:21

Igen,2 évvel fiatalabb nálam.Ő nagyon jólbeszél angolul,én is elvagyok,nyelvvizsgám nincs.

Köszönöm a jótánacsaitokat,tudom,hogy igazatok van,tudom,hogy nagyon óvatosnak kell lennem,elsősorban a kisfiam miatt.

2012. okt. 7. 11:27

Erről írtam én is, hogy magad miatt változtass, ne menekülj egyik kapcsolatból a másikba.

A muszlim fickó elől meg menekülj, amíg lehet.

Lépj ki a házasságból, ha ennyire nem vagy boldog, szakítsd meg a kapcsolatot a másik férfival és legyél kicsit egyedül, rakd a helyére a dolgokat, találd meg önmagad. Sok sikert!

72. 9678a02221 (válaszként erre: 71. - Cb4d6e9d49)
2012. okt. 6. 22:33

Ne haragudj de hany eves ez a pasi?Ugye fiatalabb nalad?Nem mintha fontos lenne csak megjegyeztem.

Azt irod angolul beszelgettek..Te milyen szinten beszelsz angolul?Es O?

Kaptal itt egy nagyon jo tanacsot,ha nem vagy boldog a ferjeddel,probalj a sajat labadra allni,legyel egyedul a kisfiaddal,ismerd fol mire van szukseged,mik az igenyeid a tarsaddal szemben..

A muszlim vilag teljesen kulonbozo az europaitol,ott az asszonyt tulajdonnak tekintik.Nagyon rosszul is elsulhet ha elhamarkodottan dontesz..

Sok szerencset neked!

71. cb4d6e9d49 (válaszként erre: 70. - Michelle.r)
2012. okt. 6. 22:18
Köszönöm a kedvességedet!
70. michelle.r (válaszként erre: 67. - Cb4d6e9d49)
2012. okt. 6. 20:44

Akkor már bizonyságod van arra, hogy egy rossz kapcsolatból egy másikba menekülés mire vezet.

Ne kövesd el még egyszer ugyanazt a hibát. Próbálj meg ebben a kapcsolatban boldog lenni, ha ő nem partner benne, szállj ki. De ne azért, mert egy elbűvölő fekete szempár rád villant. Egyedül légy erős, találd meg magad, nem kell feltétlenül kapcsolatban élni.

69. michelle.r (válaszként erre: 62. - Cb4d6e9d49)
2012. okt. 6. 20:42

Még akkor sem lehetnél biztos benne, hogy pontosan érted őt, ha az anyanyelvén beszélgetnétek.


Még inkább azt mondom, nagyon-nagyon vigyázz, mint teszel. Muszlimot nem kötelezi az adott szava, ha azt nem muszlimnak teszi. Ha meg akar kapni, bármire képes lesz. Ne szolgáltasd ki magad.

68. timycat (válaszként erre: 67. - Cb4d6e9d49)
2012. okt. 6. 20:39

értem. :S AZt viszont nem értem, hogy akkor most megnt miért egy újabb rizikótényezővel akarnál lelépni... verni az asszonyt egy jó férjnek szinte kötelessége az araboknál :S


Ha válni akarsz akkor magad miatt tedd és ne egy másik, bizonytalan pasi miatt. Próbáld ki egy kicsit a magányt -persze gyerekkel az oldaladon-, a magány nagyon hasznos dolog, megismered magad és utána sokkal könnyebb megfelelő társat választani.

A mostani férjeddel úgy jöttél össze hogy egy rossz kapcsolatból menekültél, most megint rossz helyen vagy és megint belelépnél egy újabb, rizikós kapcsolatba? Mert kiment az unalomból, intellektuális szakadékból? Ááá nem éri meg, szerintem

67. cb4d6e9d49 (válaszként erre: 61. - Timycat)
2012. okt. 6. 20:34

Szörnyű hosszú történet..Igen,igazad van,nem volt muszáj..Menekülés volt,hiba.Ki nem követ el hibát?

Egy kapcsolatból,ahol az előző drogos volt és vert nem egyszer.."Ő mentett meg"-eztért mentem hozzá.de e ennél kicsit hosszabb és bonyolultabb.

66. 3239020c04 (válaszként erre: 65. - Cb4d6e9d49)
2012. okt. 6. 20:34
Nem szokásom, de megkérdem: miért mentél akkor hozzá?
65. cb4d6e9d49 (válaszként erre: 64. - 3239020c04)
2012. okt. 6. 20:31
Mindegy min múlik nincs,ez a lényeg.
64. 3239020c04 (válaszként erre: 60. - Cb4d6e9d49)
2012. okt. 6. 20:28

Ez a "fel akarok nézni a férfire, akit szeretni tudok" szöveg kissé ócska.


Most komolyan, gondolj bele: hány olyan nő volt már, aki megszökött egy bárzongoristával (tetszés szerint behelyettesíthető), mert belefáradt a tökéletes férfi jelenlétébe, akire "felnézhetett"...


Nem ezen az ócska klisén műlik a harmónia.

2012. okt. 6. 20:26
+u
62. cb4d6e9d49 (válaszként erre: 59. - Michelle.r)
2012. okt. 6. 20:26
Az ő anyanyelve az arab és hivatalos nyel vmég a francia Algériában,így az is anyanyelvi szintű.Az enyém tudjuk,hogy a magyar.Vagyis egyikünk sem az anyanyelvét használja a közös kommunikációhoz.Előfordulhat..Nem tudom..De a tekintet is becsaphat??teszek képet az adatlapomra,bár ez úgysem mond el semmit..
61. timycat (válaszként erre: 60. - Cb4d6e9d49)
2012. okt. 6. 20:26
Most nem azért, de gondolom nem volt muszáj hozzámenni, gyereket szülni neki... addig nem derült fény az intellektális szakadékra?
2012. okt. 6. 20:24

A biztonság annyit tesz,hogy a férjem a MAGA MÓDJÁN szeret minket és tudom,hogy bármit megtenne értünk,noha az otthonunk ráment arra,hogy jó ideig munkaundorral küszkösött.

Probléma?-Nincs közös témánk,nincs harmónia,intellektuális szakadék az van.

Magyarul sem értjük egymás szavát,legalábbis ő az enyémet nem,sajnos."Ha szerelem nélkül mész végig az úton,akkor egyáltalán nem is éltél.."-hangzik a Ha eljön Joe Black c. filmben..Vajon igaz?

Csak szeretném a társamat úgy végighallgatni,hogy tágra nyílt szemekkel tudok nézni brá közben,hogyx tisztelni és csodálni vagyok képes..Vagy erre nincs is szükség?Valaki írta,hogy "még mindíg itt tartasz.."-Igen évek óta gyáva vagyok.S ha évek óta itt tartok akkor mi értelme volna?Tudom,kissé zavaros..

59. michelle.r (válaszként erre: 55. - Cb4d6e9d49)
2012. okt. 6. 20:23
Elképzelhető, hogy mivel egyiktek nem az anyanyelvén kommunikál, elvesznek bizonyos nyelvi finomságok és nem értitek egymást teljesen egészében?
58. cb4d6e9d49 (válaszként erre: 35. - Mumster)
2012. okt. 6. 20:17
"A gyerek az apáé"-ez csak az arab országban született gyerekre vonatkozik?Vagy nekik mindegy hol álnek a törvényeik sajátosak?
57. kismacska2 (válaszként erre: 1. - Cb4d6e9d49)
2012. okt. 6. 20:16
Biztonság... A lángoló szerelem mellett nem akar összejönni nekem.
56. cb4d6e9d49 (válaszként erre: 49. - Selena78)
2012. okt. 6. 20:13
Kérlek,igen.Lehet,hogy valóban sok dolgot nem tudok,amit kellene
55. cb4d6e9d49 (válaszként erre: 48. - Michelle.r)
2012. okt. 6. 20:12
Angolul
2012. okt. 5. 22:54
Xénia azt írtad esély sincs, hogy boldog légy a kapcsolatban. Felteszem valaha boldog voltál benne, különben nem lennétek együtt. Keresd, hogy mi változott meg és mi lehet a megoldás, ha van egyáltalán. De a boldogságod nem csak a körülmények kérdése. Döntés kérdése is. Van aki súlyos betegséggel küszködve is tud boldogságot árasztani magából és valóban boldogan élni. Pedig elvileg bőven lenne oka a boldogtalanságra, nem? Szerintem az a titka, hogy elfogadta a helyzetét, ami jelenleg rossz, de ebből a legjobbat próbálja kihozni, amit csak lehet, és ez teszi boldoggá, nem adja föl a küzdelmet. Amiket leírtál, hogy a nőket tisztelni kell és az édesanyákat, ne éljünk önpusztító életet, stb. ez a keresztényeknél is meg van még ha nincs is konkrétan leírva, hogy az életbe ne igyál alkoholt. Itt úgy van ez behatárolva, hogy ne részegeskedjünk ez szó szerint le van írva a Bibliában. Meg az is, hogy a férfinek szeretni kell a feleségét, mint saját magát és gondoskodnia kell róla. Azért a nem vallásosak is tudhatják ezt szerintem. Minden vallásban vannak tiszteletre méltó dolgok, de egészében kell nézni szerintem nem csak egy részét. Amúgy a muszlim férfiak valóban szimpatikusak, megnyerőek, sőt odaadóbbnak is tűnhetnek eleinte. De azért az se mindegy, hogy esküvő után mi lesz. Akár itt maradna, akár máshova szeretne költözni, csak te erről még nem tudsz.
53. era06 (válaszként erre: 1. - Cb4d6e9d49)
2012. okt. 5. 21:20

márt bocsánat, de mg mindig itt tartasz?


3 éve írtad

Ha a házasságában nem boldog, (te) és jön a másik, mint a forgószél, ha visz mindent, ami csak azért történhet meg, mert a házasságból valami hiányzott. . . .

52. 9678a02221 (válaszként erre: 51. - Selena78)
2012. okt. 5. 20:50

Nem hiszem hogy valaki annyira naiv lenne a 21.szazadban hogy ne tudna folmerni milyen elet var ra,ha egy muszlim ferfit valaszt mint tarsat.A forumindito holgy (aki megint eltunt) ugy latszik hirtelen szerelemre lobbant,es elhagyta a maradek jozan esze is.Az egesz internet tele van torok algir szir indiai torok pasikkal,akik europai nokre vadasznak,ilyen -olyan okokbol.

A remtetteikkel is tele van a sajto,mit muvelnek az europai nokkel.Ha nem hiszi el,akkor nezzen utana mik a muszlim vallas alapelvei,es hogyan bannak a nokkel.

Amirol irsz,az ismerosod aki boldog az aranykalitkajaban..Erre valoszinu szuletni kell.Egy felnott ontudatos no soha nem menne egy ilyen hazassagba.

51. selena78 (válaszként erre: 50. - 9678a02221)
2012. okt. 5. 20:38

Igen...nem tudom elképzelni, hogy egy eurpai kultúrkörben nevelkedett nő, vagy akár férfi, boldog lehessen egy olyan világban, ahol minden Allah akaratának van alárendelve. Ahol nincsenek civil jogok, csak vallási törvények. Ahol az egész életviteled az iszlám körül forog.


Két eset lehetséges: vagy szigorú keresztény vallásos nevelést kaptál, és természetes neked, hogy az egyház belekontárkodik az életedbe, otthonodba, hálószobádba, párkapcsolatodba, a gyerekszobába...


De ebben az esetben elképzelni sem tudom, hogy valaki megtagadja a keresztény tanításokat.


Vagy szabadelvű vagy, de ehhez sehogy nem talál, hogy önként rabszolgát csinálj magadból.


Persze van egy harmadik lehetőség is: hogy tudatlan vagy és naiv, és elhiszed a jobb-szebb élet lehetőségét.


Persze, nem minden fekete és fehér. Van ismerősöm Szaud_Arábiában, aki jól érzi magát, nem zavarja, hogy nem mehet az utcára, fátyolt visel, nem vezethet autót, nem ülhet az asztalhoz férfiakkal. A férje jó ember, szereti, gazdag is, kényelmes élete van (aranykalitka)...ő alighanem itthon is inkább otthon maradt volna gyereket nevelni, főzni-mosni-takarítani... csak itt nehezebb lett volna....és így tényleg úgy érzi, jobban megbecsülik...és van barátnőm, aki Franciaországból menekült egy arab férj elöl, aki értelmiségi, diplomata volt, csak épp a gyerekét akarta elvenni tőle. Kisebb diplomáciai balhé is lett belőle.

50. 9678a02221 (válaszként erre: 49. - Selena78)
2012. okt. 5. 19:39
En mar lattam olyan muszlim lanyt akit a ferje eroszakolt meg:(Tiszteletbol..Eletmento mutetet hajtottak rajta vegre.19_20 eves lehetett.Feljelentest nem tett..Naluk ilyen nem letezik.A ferjeik tulajdonai.
49. selena78 (válaszként erre: 40. - Cb4d6e9d49)
2012. okt. 5. 18:52

Hmm...tényleg nem hallottál a nők helyzetéről a muszlim világban? Nem tudom elhinni. Valahol az elején azt írtad, hogy tisztelik a nőket. Ki kell ábrándítsalak, nem tisztelik.


A minap láttam egy videót, ahol egy ilyen vén muszlim előljáró arról értekezett, hogy mikor indokolt a nő tesi fenyítése a férje által. Amit, ugye, a törvény nemcsak megenged, hanem előír. Megkeressem neked?

48. michelle.r (válaszként erre: 40. - Cb4d6e9d49)
2012. okt. 5. 11:16
Még egy fontos kérdés, milyen nyelven beszélgettek?
2012. okt. 5. 09:44

ha problemazol ezen...nem lesz ebbol semmi galambom...

fogd ugy fel h csak nyersz vele ennyi

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook