Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te mit tennnél a helyemben? fórum

Te mit tennnél a helyemben? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. 9d7907a17a (válaszként erre: 35. - Esallay)
2013. jan. 17. 14:41
Ha az első időben nem szeretnéd, hogy oviba menjen, akkor szerintem elég egyértelmű, hogy utána a közelebbibe íratod.
36. Milup2
2013. jan. 17. 14:32
Menjél be a kisfiaddal a körzeti oviba, nézzetek szét. S ha lehet, írasd át oda. Nem fogod bírni a buszozást a kicsivel. A fiad pedig hamar megszokna a másik oviban is. Ott is lesz sok gyerkőc, kedves óvónéni, játékok...Le kell ülni vele ezt megbeszélni. Biztos lesz sírás, de megszokna a másik oviban is...
2013. jan. 17. 14:03

Sajnos nincs más az oviban, aki onnan járna, mint mi.

Barát van, aki néha segítene, de a java az enyém.

Nagyszülők nem tudnak költözni, ezer éve ugyanott laknak, semmit sem ér a ház.

Több ovit nem néztem, csak a körzetit. Gondolom, fel se vennék, mert nem ott lakik, és nem ott dolgozunk, de persze utána fogok járni ennek is.

Óvónéni szimpatikus volt a körzeti oviban, ezért is gondolkozom. Ha nem lett volna az, nem említettem volna a körzeti ovit.

2 évig. Mivel benne van a nagycsoport is, muszáj lesz járnia. Perzse, az elején mindenképp otthon marad, hiszen nem akarom, hogy hazahozzon valamit a picinek. De előbb-utóbb neki is szüksége lesz a társaságra...

2013. jan. 17. 13:20

Nincs a gyermekednek olyan ovis társa, akik mellé be lehetne társulni a benzin pénzbe és vállalnák, hogy hozzák viszik?


Nincs olyan barát aki ha nem is mindennap de segítene?


A nagyszülőknek sincs lehetősége közelebb költözni?


Nincs másik óvoda, közelebb ami megfelelne?


Amelyik óvodába nem szeretnéd íratni a problémás gyerekek miatt, ott az óvónénikről mi a vélemény?


Meddig szeretnél otthon maradni a kicsivel? Az első időszakban mi lenne ha a nagy is otthon maradna?

33. trapiti (válaszként erre: 31. - Rita 72)
2013. jan. 17. 13:15
Egyrészt 4 évesen még nem óvodaköteles, másrészt ha már jár egy intézménybe, átvenni nem kötelesek csak azért mert a szülőnek eddig így volt kényelemes, most meg másképp... Legközelebb 5 évesen köteles felvenni, ha addig enm járt sehová, de átvenni nem kell akkor sem, csak költözés esetén.
32. esallay (válaszként erre: 28. - Trapiti)
2013. jan. 17. 13:13

Tudom ezt is, azért töröm rajta a fejem már most. Nem a semmire szülök azt azért ne gondoljátok, nem éhezünk meg nyomorgunk, beosztjuk ami van.


Amikor még oviba irattuk a fiamat, nem terveztük a kistesót. Akkor nyilván nem írattam volna a munkahelyem mellé.

Utána döntöttünk úgy, hogy jöjjön mostanában.

31. Rita 72 (válaszként erre: 28. - Trapiti)
2013. jan. 17. 13:10

Kötelesek.

Az oktatási törvény kimondja, hogy a gyereknek joga van abba az intézménybe járni, ahol lakik, vagy ahol a szülő dolgozik.

30. esallay (válaszként erre: 29. - Virgilius)
2013. jan. 17. 13:08
Persze, gondolkodunk rajta...:)
29. virgilius (válaszként erre: 26. - Esallay)
2013. jan. 17. 12:55
Nincs azért az annyi. Gondoljátok meg, eszerint jogsid van, az már szuper. Autóval biztos nem lenne olyan hosszú az út, időben töredéke, és jóval kényelmesebb is.
28. trapiti (válaszként erre: 26. - Esallay)
2013. jan. 17. 12:48
Hát sajnos ha ilyen feltételekkel bevállaltátok a második gyereket, akkor ezt most a nagy fogja megsínyleni, nem lesz más megoldás, át kell iratnod, akármilyen híre is van annak az ovinak. Vagy legalábbis egy közelebbit keresni (ha egyáltalán átveszik, mert 4 évesen még a körzetes ovi sem köteles felvenni).
27. szafaripók (válaszként erre: 25. - Virgilius)
2013. jan. 17. 12:11

Egyetértek!:))

Ha csak az oviig meg vissza használod, nem kell egy nagy valami.

Mondjuk egy használt Opel Corsa, vagy hasonló méretű, megbízható kisautó!:)

26. esallay (válaszként erre: 25. - Virgilius)
2013. jan. 17. 12:10
Autót még csak-csak tudnánk, de benzinre már nem biztos, hogy futná. Havi kb. 25 ezer lenne fenntartani...GYED-ből kicsit sok pénz. A páronak sem túl fényes a fizuja, meg az én egészségügyis GYED-em sem lesz sok. Van megtakarításunk valamennyi pont azért, hogy a két év itthonlétet túléljük, de főleg télen nem hiszem, hogy ki tudnám gazdálkodni.
25. virgilius (válaszként erre: 24. - Esallay)
2013. jan. 17. 11:54
Nem tudtok venni egy olcsó használt autót? Én is akkor csináltam meg a jogsit, amikor a második gyerekemet vártam, és nagyon jól tettem, mert két kicsivel rengeteg minden megoldhatatlan lett volna autó nélkül. Pl a te eseted is, szerintem.
24. esallay (válaszként erre: 23. - Virgilius)
2013. jan. 17. 11:50

Nincs autónk.

A költörés nekem is eszembe jutott, de két éve lakunk a mostani lakásunkban, fizetjük a hitelt rá, most nem tudnánk még egy költözést bevállalni.

2013. jan. 17. 11:23

Én még a költözésen is elgondolkodnék.

Lehet, hogy a baba sokáig egyáltalán nem is fogja bírni az utazást, a lányom pl ilyen volt.

De először mindenképp meg kéne nézni a közeli ovit, hátha nem olyan rossz, mint a híre. Csak egy ovi van bejárható közelségben?

Aztán ha tényleg szörnyű, utána lehet agyalni a lehetséges megoldásokon. A 3 óra utazás autó nélkül szerintem irreális. Vagy van autó?

2013. jan. 17. 10:46

Pontosítok: 3/4 óra oda, 3/4 óra vissza= 1,5 óra reggel, ugyanez du. = 3 óra.


Férjem dolgozik, vidéken ráadásul.

Nagyszülők vidéken, renszeresen nem számíthatunk rájuk.

2013. jan. 17. 10:42

Ez valóban kimerítő lenne, két kisgyermekkel buszozni.

Esetleg nem találsz megbízható munkanélkülit, nyugdíjas tanítót, akit arra fogadnál fel, hogy hozza-vigye a gyermeket? Én látok ilyen hirdetéseket, hogy napköziből elhoznám a gyermekét, s addig vigyázok rá, amíg.../nyugdíjas pedagógus/

No most lehet, hogy én sem bíznám a gyermekem idegenre. Vagy-vagy. Akkor átíratnám a közeli oviba. De ez a kihívás, ami vár rád, már most is rosszul hangzik, nem télen. Annak a picinek sem jó örökké öltöztetni, cipelni.Akkor bemagyaráznám magamnak,ha az a közeli az egyetlen óvoda lenne, akkor oda menne egyébként is.

2013. jan. 17. 10:33

Szerintem is most kellene átíratni. Mire megjön a kistesó, addigra megszokja az új helyet.


Jól gondold meg, hogy vállalod-e a napi kétszeri buszozást kisbabával. Ki fogsz készülni, még legalább 2 éve van a kisfiadnak az oviból, nem fogod bírni.

Én a 8 éves lányomat hordom így iskolába, csak nekem 5 és fél óra az utazás, és nincs velem kisebb gyerek. Alig várom a hétvégéket és a szüneteket. Mindig időhöz vagy kötve, folyton figyelni az órát, rohanni...ráadásul még egy babával...

2013. jan. 17. 10:13

Kérdezd meg a körzeti oviban, hogy MOST át lehet-e íratni. Mert akkor augusztusra megszokná, nem lenne akkora trauma.

Nektek lehet, most lenne szívás, de hosszú távon meg nem. TALÁN.

Nagyszülők?

2013. jan. 17. 09:57

Szerintem is sok a 3 óra. Hóban, fagyban, szélben, esőben, napi kétszer buszozni... hát nem tudom.

Lehet, hogy ki kellene puhatolni, a körzeti oviban ki lenne a gyermek óvónője...hátha.

17. abeni (válaszként erre: 13. - 5ed73a72bc)
2013. jan. 17. 09:54

Nem támadni kellene, hanem olvasni.

Leírta, hogy dolgozik a férje. :)


Nem íratnám át, viszont ez a 3 óra elég sok. A férjeden kívül más nem tudna segíteni, nagyszülők?

16. csgybzs (válaszként erre: 13. - 5ed73a72bc)
2013. jan. 17. 09:37
Mondjuk dolgozik?
15. Mari20 (válaszként erre: 6. - Esallay)
2013. jan. 17. 09:35

az idő megoldja....

én azt programoznám, hogy a jelenlegi Óvónéni átjön a közelebbi Óvodába ... és

a Mi Óvodánk a gyerekek számára ideális, egy negyon jó Óvonéni csoportjába kerül a gyermekem


ezt minden nap ... mondogatni ( akár magadba is)

és ha a Teremtő is úgy akarja.... megvlósul


de egy kicsit gyúrj rá te is

14. 5ed73a72bc (válaszként erre: 10. - Esallay)
2013. jan. 17. 09:35
meg kell oldani
13. 5ed73a72bc (válaszként erre: 6. - Esallay)
2013. jan. 17. 09:34

Miért csak te tudod vinni??


Neked a kicsivel kellene megoldanod...

A férjednek mi olyan fontos dolga tud lenni ami durvább megterhelést jelent mit az amit te leirtál??

2013. jan. 17. 09:30
Én sem íratnám át semmiképp! Az tényleg dupla "trauma" lenne a gyereknek. A kicsinek sem árt annyi mozgás, levegő, utazás...nem tudom, hogy mentek majd. Az első 2-3 hétben, ha tudsz, kérj segítséget, utána szerintem neked is jól fog jönni, annyi kimozdulás. Pláne, h nyárról van szó, még csak nem is a bacis, betegséggel teli, hideg télről. :)
11. 241349700b (válaszként erre: 6. - Esallay)
2013. jan. 17. 09:28

Azt írtad fél óra az utazás, most meg három órát kell utazni a kicsivel.

Egyébként szerintem ne vedd ki az oviból, mert nehéz jó ovit, óvónőt találni. Maximum ha megszületik a kicsi egy-másfél hónapig nem viszed, más is szokta így csinálni.

10. esallay (válaszként erre: 8. - Nbandus)
2013. jan. 17. 09:28
Oda-vissza 3 óra, lemértem. A busz van hogy csak fél óránként jár. A párom vidéken dolgozik, az óvodától nagyon messze. Mire odaérne, bezárna az ovi..:(
2013. jan. 17. 09:27
nehéz ügy. apja nem tudná a hazafelé utat bevállalni? mert az mínusz egy út lenne, de ehhez már most nem ártana ha hozzászoknának mindketten. gondolom ez másik várost jelent, ennyi utazási idő. alternatívaként lehetne a körzeti ovinak utánajárni, bemenni, megnézni
2013. jan. 17. 09:25

Ha fél óra az ovi, akkor max napi 2 óra az utazás, nem három,nem?


Én biztosan nem íratnám át, hanem bevonnám a férjemet/páromat,és vagy ő hozza, vagy ő vigye a fiadat oviba. Így csak napi egyszer kéne utazni, az meg a babának is jó kikapcsolódás lehet :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook