Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Te mit tennél ha az öcséd bejelentené, hogy római katolikus pap lesz vagy szerzetes? fórum

Te mit tennél ha az öcséd bejelentené, hogy római katolikus pap lesz vagy szerzetes? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. aug. 7. 08:20
Oroszországban volt...tegnap szólt, hogy utazik Lengyelbe 3-4 napra s aztán Ausztriába szintén ennyi napra a Cenakolo közösségbe...ahol drogosok és szenvedélybetegek gyógyulnak...a külvilággal nincs semmi kapcsolat s mindent maguknak teremtenek elő...kertet művelnek...főznek..mosnak...azt esznek amit előállítanak...oda megy hozzájuk lelkileg segíteni őket...
2009. aug. 7. 08:20

Igazán nincs mit:)

Sok sikert és boldogságot kívánunk az öcsédnek és Neked is:)

2009. aug. 7. 08:16
Köszönöm a tanácsokat. Megnyugtattok s annyira kedvesek vagytok...
14. 9e7527505c (válaszként erre: 13. - F66095b124)
2009. aug. 7. 08:14

Ne aggódj ennyire:)Hidd el h tudja mit csinál:)

És változtathat rajta ha mégsem megy.

2009. aug. 7. 08:13
Én nem akarom és nem szeretném őt befolyásolni...s amit még nem mondtam...Ő nem tudja azt, hogy Én ennyire aggódom emiatt...mert előtte nem mutatom...azt mondom mindig ...hogy az ő döntése stb...
12. 9e7527505c (válaszként erre: 6. - E3e8ab07a5)
2009. aug. 7. 08:13

Stu ezt nagyon szépen leírtad:)

Én is ismerek ilyen embereket,ugyanezt éreztem a Krisna völgyben...én büszke vagyok a hugomra:)

2009. aug. 7. 08:12
Előszőr lehet halálra röhögném magam, de utána biztos azt mondanám, ha ő így szeretné legyen így, az ő élete.
2009. aug. 7. 08:12
Nem oly rég felvetett egy gondolatot, hogy menjek segítsek neki misszionáriusi munkában. Mondtam talán egy hetet tudok.(mert nekem is a gyermekeim de addig sikerül megoldani, szerencsére nyár van stb..) S ahogy elmondta, hogy gondoljak abba, hogy ahova megyünk azok az árva gyerekek hogyan fognak minket fogadni..komolyan sírtam...
2009. aug. 7. 08:11

Ne féltsd a kudarctól, mindenkinek meg kell vívnia a maga harcait és meg kell élnie a maga kudarcait.

És egyébként sem biztos h kudarcot vall!Inkább próbálj pozitívan hozzá állni.

8. 9e7527505c (válaszként erre: 7. - F66095b124)
2009. aug. 7. 08:10

Ha később megbánja,felmenteti magát a papi szolgálat alól és ennyi.

Ő így boldog, miért akarod h olyan módon legyen boldog ahogyan te képzeled el a boldogságot?

2009. aug. 7. 08:08
Attól félek így eldobja magától a család lehetőségét és később megbánja... féltem a kudarctól, a magánytól...
2009. aug. 7. 08:08

Szia Zafira!


Szerintem sem tudod megváltoztatni a döntését, és nem is szabad, neki kell tudnia, hogy mit szeretne. Arwennek igaza van, támogatnod, segítened kell őt, lehet, hogyha meg akarod változtatni a döntését, csak magad ellen fordítanád. Lehet magától megváltoztatja még.

És még valami: Van egy Ember, akit a legjobban tisztelek, szeretek, becsülök, és Ő Pap, tábori lelkész, aki Afganisztánban és Irakban szolgált, aki vicces, jóhumorú, és akivel mindenről lehet beszélgetni. Aki szintén imádja a gyerekeket, és úgy gondolom, ha az emberek csak felelannyira lennének jók, mint ő, akkor sokkal, de sokkal szebb lenne ez a világ.

5. 9e7527505c (válaszként erre: 1. - F66095b124)
2009. aug. 7. 08:06
Én a helyedben egyébként inkább büszke lennék rá mert kevés az ilyen tiszta szívű és önzetlen ember!
4. 9e7527505c (válaszként erre: 1. - F66095b124)
2009. aug. 7. 08:05

Egyébként sem vagyunk egyformák, miért kéne h mindenki úgy éljen v az legyen neki a fontos ami mindenki másnak?

Ha mégis meggondolja magát megteheti, már nem a középkorban élünk h egy pap holtáig pap:)

2009. aug. 7. 08:04
örülnék neki!
2009. aug. 7. 08:03

Az én hugom Krisna tudatú hívő és nagyon boldog így mert őt ez az életforma teszi azzá.

Ha az öcséd így érzi jól magát, akkor ne sajnáld hanem örülj neki és támogasd amiben tudod.

2009. aug. 7. 08:01

Huszonéves és szemináriumban tanul. Jóképű. Voltak barátnői sőt azt hiszem most is szerelmes valamilyen szinten. Mégis. Ha megkérdezem az első az Isten...s utána ő maga. Próbáltam vele erről beszélni, hogy egy boldogság mellé még ott van Isten.De nem. Úgy tudja magát elképzelni, hogy teljes szolgálatban áll.

(S ugye egy római katolikus pap nem nősülhet...a szerzetesről meg nem is beszélek... :( )

Egyébként vicces, humoros és vidám. Nagyon sokat nevetünk. Mindent megbeszél velem még azt is amit nem kell. Ha külföldön van vagy távolabb órákat beszélünk telefonon. Aggódom érte. A gondolata mindig az emberek körül forog, hogy hogyan tudna segíteni. A gyerekeket imádja. Minden fényképen mosolyog.Tudom nincs jogom beleszólni...de meghasad a szívem...Nem tudom mit tegyek...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook