Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Te mit tennél ha az öcséd bejelentené, hogy római katolikus pap lesz vagy szerzetes? fórum

Te mit tennél ha az öcséd bejelentené, hogy római katolikus pap lesz vagy szerzetes? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
47. f66095b124 (válaszként erre: 45. - C066a749d7)
2009. aug. 10. 15:55
Mosolygok... :)Köszönöm...
2009. aug. 9. 19:03
Elfogadnám a döntését.
2009. aug. 9. 18:59
Hidd el megnyugodhatsz....nincs miért aggódni. Ha tényleg ilyen jófej,kedves öcséd van,imádni fogják a hivek és nagyon jó dolga lesz...Nálunk pl az összes pap elhízik,mert az összes hívő aki ott lakik a plébánia környékén naponta többször visz valaki sütit vagy disznóvágások idején friss finomságokat.... :):):) Ugyhogy nyugi, ha ő úgy érzi,hogy ez a hivatása akkor minden rendben lesz!
2009. aug. 9. 16:56
Köszönöm szépen...oly kedvesek vagytok. Egyre inkább megnyugszom...
43. syria
2009. aug. 8. 19:57
Tiszteletben tartanám a döntését, csodálnám az elhivatottságát, a végleges elkötelezettségre való képességét.
2009. aug. 8. 19:51

Örülj neki,hogy ilyen öcséd van aki ennyire szeret másokon segíteni. Az alább említett Őrült szerelem című film a duna tv-ről fönt van neten,én is neten néztem meg, a volt papunk szerepel benne. (Bence atya).

Egyébként a legjobb barátom pap. Nagyon jó fej, ő is imádja a gyerekeket,amikor csak teheti és ideje van siet haza a nővéréhez és a keresztgyerekeihez és minden szabadidejét velük tölti. Nagyon jó ember ő is...De neki első az Isten. Ezt el kell fogadni. Biztos az öcsédnél is volt egy jel ami rávezette őt erre az útra.

Ne félj, ha netán felszentelik és szolgálata teljesítése közben valamiért mégsem tetszik neki a dolog, akkor felmenteti magát a papság alól és utána lehet családja és csinál amit akar. Nem egy életre szól a döntése.....Persze az a jobb eset szerintem ha élete végéi megmarad az Úr szolgálatában, hiszen akkor az életét szenteli neki,és neki ez biztos fontos. Kívánom, hogy neki sikerüljön amit szeretne, neked pedig nyugodj meg és támogasd...és majd járj a miséire :)

41. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 39. - F66095b124)
2009. aug. 7. 14:40

Nagyon jó fej lehet az öcséd!:)

Nem baj, ha aggódsz érte, ezt természetes.:)

Nem tudhatom, mennyire érzi elhivatottnak magát, de azért pár évre szükség van, amíg pappá szentelik...elképzelhető, hogy közben meggondolja magát és maradhat abban a közeben, csak más pozícióban, ami kevésbé kötött.

40. f66095b124 (válaszként erre: 38. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 7. 14:37
Ha egyszer Őt felszentelték..hiába megbánná..nem fog változtatni... :(
2009. aug. 7. 14:34

A környezete imádja mint embert... a múltkor odament egy síró utcalányhoz és meghívta kávézni..közben elmeséltette az életét..a lány megnyugodott...a feljebb valói meg imádkoztak és kérték, hogy ezt máskor azért ne tegye... :)

Neki mindig az ember számít... lehet idős, fiatal, gyermek...borzasztó nagy szeretet van benne... de humoros... Próba prédikációnál úgy szólt be a mikrofonba, hogy "1,2,3 ...mikrofonpróba :)"... szeretem nagyon és talán természetes is, hogy féltem..de Én már csak ilyen vagyok...talán picit aggódós...

38. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 37. - F66095b124)
2009. aug. 7. 14:33

Ahogy valaki írta, van lehetősége bármikor változtatni. Ha úgy adódna, mégsem jön be neki, amire számított, majd abban kell mellé állnotok.:)

Így szép az élet, ha zajlik!:D

Biztosan észre fogjátok venni, ha megváltozik benne valami a hivatása iránt, mégha szavakkal nem is mondja. Úgy látszik abból, amit eddig írtál, hogy nagyon erős testvéri kötelék van közöttetek.

2009. aug. 7. 14:26
Minden támogatást megkap Tőlünk..pozitívan...s nagyon laza is ha úgy adódik...Ő táncolt már papi ruhában egy város rendezvényen este :)... Én támogatom de azt tudja, hogy ha megbánja pld a szerzetesi életet s akkor sem fogja beismerni...ennél humánusabb..akkor Én erőszakkal kihozom onnan...
36. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 1. - F66095b124)
2009. aug. 7. 13:02

Zafira! Én nagyon büszke lennék rá, ha a környezetemben lenne egy ilyen humánus, empatikus személy, mint az öcséd.

Nem mond le a családról, sőt, sokka nagyobb családja lesz, mit azt el tudnád képzelni.:) Ha ő ebben látja a boldogságát, támogassátok!:)

35. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 34. - Garamond)
2009. aug. 7. 11:25
egyetértek+ a 29-es hsz-om
2009. aug. 7. 11:22
tisztelném és elfogadnám a döntést
2009. aug. 7. 11:18

Én egyházi gimibe jártam, és ha döntenem kéne a tanáraim között, elsőként biztos R. Atyát jelölném meg!A legjobb fej az egész suliban, aki imádta a kutyáját, tele volt sztorikkal, amiktől majd kiestünk a padból, úgy röhögtünk. Nagyon tiszteltük, talán őt legjobban!

Attól még az Öcséd marad, engedd, hogy tegye a dolgát! :)

32. Fiatal nő (válaszként erre: 31. - Kattyus)
2009. aug. 7. 11:08
:-)
2009. aug. 7. 11:05
Büszke lennék rá. Nálunk a katolikus atya suziki motorral jár, irtó jó fej, a gyerekek imádják.
2009. aug. 7. 11:05
Nincs öcsém, de ha lenne, mégis mit szólnék? Az Ő élete, az Ő döntése. És az öcsém, akit - gondolom - szeretek. Ha Őt ez érdekli, ennek szeretné szentelni az életét, hát tegye!
2009. aug. 7. 10:41
Megmutatnám neki Isten Igéje mit mondd arról, amire készül, mert, hogy nem támogatja az bizti:)
2009. aug. 7. 10:10
Elvileg papnak, szerzetesnek lenni szép hivatás. Bár ezt igazán csak az értékeli, aki valamilyen szinten vallásos. Én emgvagyok kereszteltve, bármálós is voltam, mégsem vagyok olyan bigott templomista. Nem tagadom Istent, nem is vallom, hogy létezik. Szerintem ha ennek akar menni, menjen. Viszont van egy két hátránya. Komoly elkötelezettség kell oda, volt osztálytársam lelkész akart lenni, de nem vetétk fel az alkalmasságin
27. spinneli (válaszként erre: 25. - Copfos66)
2009. aug. 7. 10:05
miért menne, ha mást akar?
2009. aug. 7. 09:54
Hát! Nekem van kettő öcsém is! Szerintem nem örülnék neki! Bár ez a veszély nem fenyeget! Egyikőjük vendéglátós, másik még sulis! De ő biztos nem lesz szerzetes vagy pap.
25. copfos66 (válaszként erre: 1. - F66095b124)
2009. aug. 7. 09:24
Mond neki inkább mennyen szociális munka felé ott is segíthet az embereken és nnem kell a csajokról sem lemondania.
2009. aug. 7. 08:43
Nagyon köszönöm nektek..most csak gondolkodom...írni sem nagyon tudok....Érzem jó, hogy megnyitottam ezt a fórumot mert ez eddig belülről ölt...nem nagyon akartam róla beszélni senkinek.
2009. aug. 7. 08:33
kb. egy hónapja volt a Duna Tv-n egy nagyon érdekes film, Őrült szerelem ez címmel, fiatal római és görög katolikus papokról szólt, nagyon tetszett, szerintem nézzétek meg, ha ismétlik.
22. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 12. - 9e7527505c)
2009. aug. 7. 08:29
Köszike!!! A Férjemmel már 16 éve barátok, itt volt káplán a mi városunkban, ifjúsági hittant tartott, focizott, kirándult velük. Még discoban is voltak :D! Ő adott össze bennünket, laktanyában, kápolnában, szép volt és Levit is ő keresztelte!
2009. aug. 7. 08:27
Elhiszem, hogy nagyon nehéz, de ahogy írod, mit teszel, hogy támogatod, segíted, nem mutatod ki mennyire aggódsz miatta, szerintem a lehető legjobban csinálod. És igaza van Arwennek, ha úgy érzi családot szeretne, akkor kiléphet, megváltoztathatja döntését, és az is, amíg pappá szentelik hosszú idő, de ha most ez jelenti neki a boldogságot, akkor vele együtt kell örülni, hogy megtalálta az, aki/ami boldoggá teszi!
20. 01c8755c79 (válaszként erre: 7. - F66095b124)
2009. aug. 7. 08:23

Egyetértek a többiekkel, hagyd, támogasd és legyél büszke rá.

Amúgy, ahogy írod, eldobja a család lehetőségét magától így.... úgy őszintén a mai világban van olyan leány/nő, aki méltó társa lehetne egy ilyen férfinek? (hih, én már párkapcsolatban élek, tehát nem számííííííííítok. ;D)

19. spinneli (válaszként erre: 1. - F66095b124)
2009. aug. 7. 08:23

Én örülnék neki, hogy egy hozzám közel álló megtalálta azt,ami a legfontosabb neki és boldoggá teszi.

Ahogyan írtál az öcsédről egy átgondolt döntést hozott, attól, hogy pap lesz nem kell elveszíteni sem az életkedvét, sem azt, hogy embereknek segítsen.

Elvileg ez lenne a feladata egy lelki vezetőnek.

Persze nem olyan könnyű elfogadni, ha a szeretteink egy a mienktől ennyire különböző életformát választanak, de ami a legfontosabb az az, hogy őt ez boldoggá teszi.

18. f66095b124 (válaszként erre: 16. - 9e7527505c)
2009. aug. 7. 08:21
Köszönöm szépen :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook