Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te mit tennél, ha anyósodat teljesen kisajátítaná a sógornőd? fórum

Te mit tennél, ha anyósodat teljesen kisajátítaná a sógornőd? (beszélgetős fórum)

1 2 3
78. cel (válaszként erre: 8. - 56e930fc2a)
2011. jún. 20. 18:40
Érdekesek az anyós mamák. Én ugyan jól meg vagyok az enyémmel, jön is, megyünk is, de nem egy alkalommal kifejtette, hogy a lánya az a lánya, a menye (ez vagyok én) az a menye, az ember számítson a lányára inkább. Én meg ráhagytam:)
2011. jún. 20. 18:30
Én örülnék neki ha kisajátítaná az anyósom valaki (ha lenne olyanom), legalább nem kellene vele foglalkoznom.
76. 35491a860f (válaszként erre: 1. - 56e930fc2a)
2010. okt. 23. 11:49

Szia!


Nálunk pont ez történt kerek 5 éven át. A sógornőm és persze a sógorom is keményen oltogatták az elejétől kezdve anyósomat ellenem és bemagyarázták neki, hogy őkszerintük én egy velejéig gonosz, romlott nő vagyok. Az igazság az, hogy csak azt akarták elérni, hogy tőlünk anyósomék megvonjanak mindenféle szülői segítséget, és most nem pusztán anyagiakra gondolok, hanem vigyázni a gyerekekre stb., és tették mindezt azért, mert nekik akkoriban született gyerekük és azt akarták, hogy kizárólagosan őket segítsék anyósomék mindenben.

Ha a gyerekek betegek voltak, csak egyet csettintettek és anyósom rohant vigyázni a gyerekekre. Ha az én lányom volt beteg én táppénzre jöttem el a munkahelyemről, mert az én lányomra senki nem vigyázott, a férjem meg reggeltől estig melózik, hogy megtudjunk élni. Ha nem volt pénzük, ő kaptak, ha nekünk nem volt, mi nem kaptunk. Igaz, mi nem is szóltunk már csak büszkeségből sem, inkább éhen haltunk volna, minthogy kuncsorogjunk, míg sógoréknak állandóan sírt a szájuk, és kisírtak maguknak mindent. Ennek ellenére egy szülőnek mindig észre kellene vennie, ha a gyereke bajban van. Az én anyám mindig észreveszi, akkor is,ha nem szólok neki.


5 éven keresztül a sunyi sógornőm belevigyorgott anyósom arcába és elhitetett vele minden olyan dolgot, ami a kívülállók számára a napnál is világosabb volt, hogy hazugság, de ha mi szólni mertünk a férjemmel emiatt, és ki mertük mondani, hogy a sógornőm hazudik, akkor mindig mi voltunk a rosszak, irigyek és gonoszok és a sógornőm volt az isten! Ezért taktikát váltottunk és már nem szólunk semmiért jó hosszú ideje, pedig ugyanúgy hazudozik a sógornőm összevissza, mint régen. Most viszont elkövette azt a hibát a "drága", hogy pénzügyi dolgokban egy olyan fatális nagyot hazudott, amit már anyósomék gyomra se bírt megemészteni. Hála az égnek! És most már észrevették ők is, hogy a sógornőm mekkora egy sunyi, hazudós picsa!


5 évig szenvedtünk miattuk, mert 5 évig ők voltak az istenek és mi mindig le voltunk szólva minden apróság miatt! De "jó az isten, jót ád", és végre, hosszú évek után kiderült az, amit mi a férjemmel mindig is tudtunk, hogy a sógornőm (sógorral együtt) a legnagyobb hazudozó,akit valaha is láttunk, és ráadásul még sunyi és link is mellé, akinek ha pénz kerül a kezébe két kézzel szórja. Bízom benne,hogy ez jó lecke volt anyósomnak és most már nem fog bedőlni a sok-sok sógornőm részéről megjátszott "ártatlan pilla rebegtetésnek" és a és elmorzsolt könnycseppeknek. Mert mindig úgy érte el anyósomnál, hogy ingyen megkapja, amit szeretne, hogy mindig sajnáltatta magát és el is sírta magát, hogy méghatásosabb legyen a produkciója és ezzel a rinyálással mindig el is érte, amit akart.


Engem meg örökké fúrkált a hátam mögött, hogy én ne kapjak semmit. Lelkileg nehéz 5 év volt, de mint ahogy a mesékben is, az életben is igaz az, hogy mindenki megkapja méltó jutalmát. Ugyanis egy életen át senki sem úszhatja meg büntetlenül a tetteit.

75. 81057d5f8a (válaszként erre: 74. - 56e930fc2a)
2010. aug. 24. 15:38
ok. szia
2010. aug. 24. 15:30

Szia.

Most mennem kell,mert felkelt a lányom.

Majd holnap benézek.

Szia.

73. 56e930fc2a (válaszként erre: 72. - 81057d5f8a)
2010. aug. 24. 15:25

Neked könnyebb kiiktatni,mert nincs akkora kötődés a testvérek között.

Nálunk ez lehetetlen,mert a férjem szeretem és így kénytelen vagyok elfogadni azt hogy néha találkozni kell velük. Soha semmit nem kérek tőle, és ő sem nagyon kér tőlem.

72. 81057d5f8a (válaszként erre: 71. - 56e930fc2a)
2010. aug. 24. 15:20

mi egy városban lakunk, de én kb másfél éve láttam a sógornőmet, de nekem ez is elég volt pár évre....ők sem jönnek hozzánk, mi sem megyünk hozzájuk... sőt!!!!!!!egyáltalán nem foglalkozunk egymással... a férjem sem nagyon beszél már vele, csak akkor, ha fontos mondanivalója van a számára. a sógornőm meg akkor hív minket telefonon, amikor valami kell neki. de már ezzel sem foglalkozom.

tudod, próbálom kiiktatni az olyan embereket az életemből, akik felbosszantanak. van nélkülük is elég bajom:(((

71. 56e930fc2a (válaszként erre: 70. - 81057d5f8a)
2010. aug. 24. 15:17
Én sem akarok foglalkozni, csak a férjem nagyon kötődik hozzá és anyósomhoz is, így elég gyakran találkozunk mi is velük.Na jó azért heti 2-3 szor. Ez nekem bőven elég ahhoz hogy felbosszantson. Nem tudok nem tudomást venni amikor ott vannak és látom anyósomat hogy milyen fáradt. A sógornőm meg azt mondja hogy milyen könnyű 2 gyerekkel. na ez az ami felbosszant. Mert úgy könnyű hogy egész nap van aki segít neki.
70. 81057d5f8a (válaszként erre: 69. - 56e930fc2a)
2010. aug. 24. 15:13
ez nem jó. mondjuk nálunk is ez a helyzet, sajnos. de én már nem foglalkozom azzal, ki kit irányít....egyáltalán nem foglalkozom a sógornőmmel.
69. 56e930fc2a (válaszként erre: 68. - 81057d5f8a)
2010. aug. 24. 15:11

Hát biztos hogy nem :(

Egyébként nem olyan rossz a kapcsolatunk.Inkább a sógornőmmel vannak a gondok. Ő irányítja anyósomat :(

68. 81057d5f8a (válaszként erre: 67. - 56e930fc2a)
2010. aug. 24. 15:09
azért, mert remélem, most már akkor javulni fog a helyzet közted és anyósod között......
67. 56e930fc2a (válaszként erre: 66. - 81057d5f8a)
2010. aug. 24. 15:08

Szia.

köszi, én jól vagyok.

Miért kérdezed?

66. 81057d5f8a (válaszként erre: 65. - 56e930fc2a)
2010. aug. 24. 14:38

szia!

örülök, hogy minden jól sikerült. és te most hogy érzed magad?

2010. aug. 24. 14:34

Sziasztok.

Gondoltam megírom nektek hogy mi volt vasárnap a strandon. El is jött anyósom, de természetesen hozta a lányát meg annak 2 gyerekét is. És képzeljétek a sógornőm élettársa is jött. Egyébként ő nagyon ritkán van itthon mert kamionozik, így alig ismeri a fiait.Na, szóval,mindenki ott volt. És képzeljétek én mondtam a férjemnek,meg anyósomnak is hogy legalább a fiaival lehet az apjuk. Anyósom elég sokat játszott a lányommal, és velünk is jött haza. Ez eddig még sohasem fordult elő !!!A sógornőm néha tett egy-két megjegyzést, Hogy nem bírja és fáradt stb... Eléggé lusta egy kicsit szerintem. Hát persze hogy az mert anyósom mindent megcsinál neki. Takarítás, főzés,vasalás.

Én meg úgy tettem mint aki nem is hallja.

Ti hogy vagytok ???

64. brida
2010. aug. 23. 22:27
Hát ez tényleg nem egyszerű helyzet, viszont képesek vagyunk megoldani, még ha néha nehéz is! :)
63. 81057d5f8a (válaszként erre: 55. - Brida)
2010. aug. 23. 10:57

nálunk az a gond, hogy anyukám nagyon rosszul lát. nem tud egyedül eljönni hozzánk, csak apuval és a hugommal, akik meg nem akarnak idejönni. így aztán anyu nem tud idejönni.

anyósom meg alapból nem jön. úgy hogy így magamra vagyok utalva....

2010. aug. 22. 11:24
Hálá tadnék, hogy alig látom.:D
2010. aug. 22. 02:08
bár megtette volna!!!!
60. bbetti25 (válaszként erre: 3. - Megi04)
2010. aug. 21. 15:45
:) Ez jó!:D
2010. aug. 21. 15:42
Semmit. A saját lánya és örülnék neki, hogy jól megértik egymást. És igyekeznék egy kicsit...
2010. aug. 21. 12:42
Ja és így utólag nagyon sajnálom is, mivel igy egy mamája és papája vagy a két gyermekemnek csak. Másrészt viszont örülök, hogy egy ilyen ember nem tartozik a családunk közé.
2010. aug. 21. 12:41

Szia.


Nálunk ez már megtörtént. Azóta semmi hír anyós pajti felől, mivel ő meg hagyta is magát, meg jobban is szerette a lányát, mint a férjemet. Szóval a két gyermekemnek sem mamája, sem unokatesói. Azóta majd 200 km választ el minket egymástól. És a fiam rossznéninek hívja, mivel amikor kicsi volt, akkor is sz@rt a fejünkre... Ha megkérdik mindig mondja, hogy azért rosznéni, mert nem szeret minket, csak bánt.

2010. aug. 21. 12:38
Örülnék neki!:D
55. brida (válaszként erre: 51. - 81057d5f8a)
2010. aug. 21. 10:00

Nálunk anyut imádják, ő jön is ha tud, de nem egy városban lakunk sajnos.

Az én anyósom jó pár évig nem bírta megjegyezni(mert nem érdekelte), hogy a nagylányom tejallergiás. Ugyanúgy hozta a csokit(ha véletlenül jött)és mindent amit nem ehetett. Nem zavarta, hogy ki kell vennem a gyerek kezéből és csak vele cseszik ki. Pedig még a dédi is odafigyelt mindig, hogy mit vesz neki, vagy ha sütött sütit a szülinapjára, akkor az tejmentes volt.

2010. aug. 21. 06:39
Boldog lennék............de sajnos a férjem egyke..........:-((
2010. aug. 21. 00:25

Én meg a sógornőmre irigykedek kicsit, az ő anyósánál vannak a gyerekei. már napok óta, haza sem akarnak jönni:) elvitték őket a tropikáriumba, állatkertbe...mindenfelé.

a kicsi lisztérzékeny, külön kell főzni neki, ez sem akadály a maminak, a nagyobbik nem saját unoka, előző házasságból van, nem baj, ugyanúgy szereti:)

Mi meg holnap még nem tudom hogy megyünk el bulizni kicsit 4-5 órára a gyerekek nélkül...de ezek szerint jobb ha csendben maradunk, másnap még rosszabb:(

52. 9cb35398ff (válaszként erre: 51. - 81057d5f8a)
2010. aug. 21. 00:21

rossz érzés lehet:(

én összetehetem a két kezem ezek szerint:)

51. 81057d5f8a (válaszként erre: 49. - Brida)
2010. aug. 20. 23:30
hát igen. nálunk is a kislányom nagyon anyás, mert mi sem anyuhoz, sem anyósomhoz nem nagyon járkálunk.....nem viszem túlzásba....mert nem igazán érdemlik meg. ha az én gyerekeim is betegek, anyósomat egyáltalán nem érdekli.....soha fel nem venné a telefonját, megkérdezni, mi van velük...
50. 81057d5f8a (válaszként erre: 47. - 56e930fc2a)
2010. aug. 20. 23:27

ugyanez volt nálunk is.....elkezdtem többet foglalkozni a fiammal, lassan óvodás lett, az iskola....most a kislányommal kell ugyanezt végigcsinálni.....

Ha óvodába megy a kislányod, más lesz a helyzet, meglátod! Téged sem az fog érdekelni, hogyan néz, mint mond anyósod, hanem az óvodai dolgok fognak előtérbe kerülni.......aztán, ha kistestvér lesz, megint csak több gond lesz.....és minál jobban háttérbe fog kerülni anyósod: ha akarod, ha nem. Mert a család lesz a legfontosabb...

49. brida (válaszként erre: 41. - 56e930fc2a)
2010. aug. 20. 23:27

Hát egyáltalán nem természetes, és lehetett volna könnyebb is, de ő ha jött, akkor is a fiához. Ha telefonált és a férjem azt mondta neki, hogy ő nincs itthon, de mi igen, akkor inkább jött este, ha már a fia is haza ért. A sógornőm gyerekei folyton ott vannak, minden nap este hatig. És még sorolhatnám, de hosszú lenne. Volt idő, mikor bántott, hogy csak a hibát keresi bennem, ha átjön stb., de mikor felmerült, hogy a lányom beteg 5 hónapos volt, anyós akkor sem törte magát. Innentől kezdve engem totál nem érdekel ő.

A kislányaim között 3 év van. Mikor terhes lettem a picivel építkeztünk, úgyhogy a férjem szinte semmit nem volt itthon. Egy éves volt a pici, mire beköltöztünk,de addigra annyira anyás volt mind a két lányom, hogy már ha akartam volna sem tudtam volna kimozdulni nélkülük.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook