Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Te mit tennél, ha a cicád az egyik szomszéd kutyája a saját udvarotokon megfojtaná? fórum

Te mit tennél, ha a cicád az egyik szomszéd kutyája a saját udvarotokon megfojtaná? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2011. aug. 7. 23:08

Azt inkább el sem mondom

Viszont valahogy átment az a kutyus és lehet rossz a kerítés, ami kérdéses, ogy kinek a része, tehát kinek kell megcsinálni vagy ilyesmi.

65. Borzoska3 (válaszként erre: 61. - Coccole)
2011. aug. 7. 23:01

Igen, megvédheted.


Btk

A jogos védelem

29. § (1) Nem büntethető, akinek a cselekménye a saját, illetőleg a mások személye, javai vagy közérdek ellen intézett, illetőleg ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.

(2) Nem büntethető az sem, aki az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból túllépi.18

(3) A megtámadott nem köteles kitérni a jogtalan támadás elől.19


Még csak felelősségre sem vonhatnának - persze, azért nem bíztatlak a lövöldözésre.

2011. aug. 7. 10:24

Ha a saját udvaromon történne -hát, hogy azon melegében mit tennék - én sem írom le.

Utána viszont feljelenteni rendőrségen, mert a gazda felelős a kutyájáért és ezzel egyidejűleg kártérítést kérni a bíróságon. Akkor legközelebb meggondolja, hogy bezárja-e a saját kertjébe a kutyáját, vagy van-e kedve rendőrségre - bíróságra járni. Ha az eset következmény nélkül marad, máskor, mással is elő fog fordulni.

Azok a kutyák támadják a macsekokat, akiket a gazdi (suttyomban) erre biztat. A kutya alapból nem gyilkos.

2011. júl. 7. 18:55
Kizárt,hogy a szomszéd kutyája átjöjjön,fix stabil kerítésünk van.
2011. júl. 7. 18:13
nekem is átjárt a szomszéd kutyája és zavargatta a cicóimat addig patáliáztam velük mig betömték a lyukat.....ha megölné -nem irom le mit tennék-
61. coccole (válaszként erre: 59. - Bugi83)
2010. jún. 12. 16:54
Ha az udvaromba bejonne egy olyan kutya, amelyik hirhedt macskagyilkos, ès van macskàm, èn lehet seggbelonèm lègpuskàval. Az akkoràt csip, hogy a kutya nagy esèllyel fog kimenekulni ès messze elrohanni. Persze oda cèloznèk, ahol azèrt nem sèrul meg, csak jol megriad.Ahol zsir fedi, combja, feneke. A sajàt macskàmat màr megvèdem, nem?
60. coccole (válaszként erre: 59. - Bugi83)
2010. jún. 12. 16:36
Hàt igen ha cica tèvedett, ès àtment, akkor nincs mit tenni. Sajnàlom szegènyt.Vajon egy cicmàk mièrt nem mèri fel az erejèt? Szerencsère nekem nem volt mèg ilyen gondom, sok kutyàm volt, de mindegyik nyugodt volt. Nàlunk a cicàk ès a kutyàk baràtok. Ha olyan kutyàm lesz, amelyik megakarja folytani a macskàkat èn gondoskodni fogok rola, hogy ne legyen rà lehetosège. Hogy hogyan, azt a szituàcio hozza. Abban viszont biztos vagyok, hogy nem mindenki ilyen figyelemes az àllatokkal.Sot van aki szorakozik is ezen. Azt az embert viszont èn nem tudom tisztelni, ès abban bizom az èlet valahogyan kompenzàl majd.
59. bugi83 (válaszként erre: 14. - 274c9996b8)
2010. jún. 11. 22:55
Ez csak részben igaz! Mi is pont így jártunk. 1 éven belül 4 cicus.Mind ugyan az a kutya áldozata lett.Azér csak részben, mert attol függ milyen kutya.A mi esetünkben rotveiler. Hát azzal szemben semmi esélye a cicának. Az utolsó épp ma történt, igaz ez nem az ő hibája mert a cic ment át hozzájuk. De a többi nálunk történt.A környéken már nagyon sok haragosa van a kutya gazdájának.
2010. jún. 11. 20:10
Igen a kèrdès az volt, hogy mit tennèk. Ha fel is jelentem, az nem garantàlja, hogy kioltuk az osztont a cicusukbol, kutyusokbol. A feljelentès utàn (nem tudom mi lett ott az eredmèny) megint megtortènhet a tàmadàs. Ha lesz vagy lett anyagi kàrpotlàs, abbol megcsinàltatnàm a keritèst,vagy ott àllnèk, amikor a szomszèd megcsinàltatja a keritèsèt, hogy a sajàt szememmel làssam vajon tuti biztosra csinàltatja-e meg.
2010. jún. 11. 20:03
szomoru, de szerintem is a cicànak el kell tudni menekulnie. A cica is osztonbol menekul a kutya elol. A kutya is osztonosen viselkedik igy, egy kutya az osztoneit nem kèpes kordàban tartani, ha nem jàrt valamilyen kutyaiskolàba. A cica egyèbkènt ott is a nehez feladatok kozè tartozik. A szomszèdnak olyan keritèst kell csinàltatnia, ami lehetetlennè teszi, hogy a kutya kiszokjon. A kutya az erossebb, tehàt a felelossèget akkor is ha kutyapàrti vagyok a kutya gazdàjàra hàritom. Remèljuk a cica nem szenvedett sokat, sajnàlom a cicust.
2010. jún. 10. 13:31

A 7éves macskámat a saját portálunkon végezte ki egy kutya,kerítésünk van,de a kapu alatt be tud bújni egy kisebb testű.A szomszéd 7kg-mos macskáját rá 6 héttel később ugyanígy.


A kutya már nincs meg!

2010. márc. 11. 19:05

Mindenféleképpen a szomszédé a felelősség! Mit keres a kutyája más udvarán????? Nehogy már egy macskát kelljen becsukni vagy megkötni a te saját udvarodban azért h ne fogja meg a szomszéd kutyája!!

Felháborító!!!!!!!


Nekünk is volt hasonló ,csak az én cicámat a barátnőmék udvarában fogta meg egy utcabeli kutya a szemem láttára ( közben itthon voltak a 4 hetes kiscicái)! Nagyon sok vita után feljelentettem a gazdát! Már nincs kint a kutya az utcán! De a mai napig féltem a cicáimat ,nem tudhatom ,hogy mikor engedik ki megint!

54. flion
2010. febr. 4. 17:00
Megfojtanám a szomszédot!
2010. febr. 4. 16:56
jaj most nézem persze forditva.. bocsi!
2010. febr. 4. 16:55

a macska folytotta meg a kutyát? ez komoly? :O

nem fordítva??

2010. febr. 4. 16:41

A saját udvarotokban ??? Eleve nem szabadna hogy átmenjen a szomszéd kutyája. Felháborító.

Én is kutyás vagyok. Van 3 német juhászunk. Ezért mind a négy oldalról olyan komoly kerítést csináltunk, nehogy át tudjanak menni a kutyusok.

Ez a minimum, kutyám van, legyen kutyabiztos kerítésem is.

2009. márc. 12. 09:46
szegény cica így járt... erre nincs mit mondani. a cicának el kell tudni menekülni. hozzánk is átjár egy macsek, roxy mindig el akarja kapni, de nem sikerül neki :DDDDD egyszer elkapott egy idegen macskát, jól megrázta azt elengedte. cica túlélte, de ő hibázott...
49. biológus (válaszként erre: 37. - Briell)
2009. márc. 5. 12:57

Hogy milyen gusztustalan emberek vannak!


Legközelebb ne kiabálj vele... fölösleges, hülye szegény. Én iszonyatosan megruháztam volna, a düh néha csodákra képes!

48. survivor3 (válaszként erre: 38. - Briell)
2009. márc. 5. 09:51
Én nagyon jó vagyok!
47. salabakter (válaszként erre: 46. - Edb6c38cef)
2009. márc. 4. 12:32
Igen,sajnos ilyen a legtöbb macska természete.Sokan ezért haragszanak rájuk.De félre ne értsetek,nekem is van 3 macskám,illetve volt,mert a legkedvesebbet a saját kutyám ölte meg,a másikat pedig a kis szobakutya elüldözte.Pedig azt mondják,azért is jó ivartalanítani őket,mert akkor nem csavarognak,és ez részben igaz is.
46. edb6c38cef (válaszként erre: 45. - Salabakter)
2009. márc. 4. 12:27

Nekünk mindig egy macskánk van. Azzal kezdjük, hogy ivartalanítás, aztán oltások sorozata, szóval igényesen tartjuk az állatkát.

Napi négyszer kap enni (10 dkg-s tasakos konzerv hamit), plusz mindig ott van neki a száraz kaja is és víz, igény szerint kiszolgálhatja magát.

ÉÉÉÉÉs, ennek ellenére a szembe szomszéd néni meséli, hogy a cinyónk bepofátlankodott a konyhájába. Meg hogy ő hányszor ad neki kaját (amit ő főzött), és mindig jó étvággyal eszi. Ekkor mit lehet tenni??? Szerintem ezek ilyen kalandvágyóak.

2009. márc. 4. 12:13
Nálunk a kutyák kennelben vannak,de mivel olyan éhesek a macskák mindig,hogy képesek belopakodni a kutyakennelbe,hogy a kutya tányérjából egyenek,ez 100x sikerül,101.szerre már nem.Nyáron,mikor nyitva a konnyhaajtó,akkor még a hűtő tetején lévő mikróból is kilopják a húst.De nem csak az éhes macskák,hanem bármelyik olyan fajta,amelyiknek a vérében van a lopás.Sajnos szeretik a macskájukat az emberek,de arra sajnálják a pénzt,hogy kimiskároltassák,így el vannak agyonra szaporodva.
2009. márc. 4. 12:05
......................
2009. márc. 4. 11:57

Ha a cica megy át, és ott megöli őt a kutya, hát így járt, sajnos. Nálunk is volt ilyen, a cicánk (az imádott családi kedvenc) átment a szomszédba, ott két vérszomjas kutya van, esélye sem volt. Sírtunk, a szívünk majd megszakadt, de nem "fújtunk" a szomszédra, hiszen semmi alapja nem lett volna. (mégis rendes volt, ő szerzett nekünk kiscicát két hét múlva).


Volt az ellenkezője is, amikor a kutyái átjöttek a kertünkbe. Látom ám, hogy a cica takaróját kihúzzák a cicaházból, szerencsére a cinyó akkor már a fa tetején nyávogott. Nem lett baj belőle. Na, ekkor a férjem gyorsan megnézte, hogy hibás a kerítés, és megcsináltuk mi (bár a szomszéd oldala volt, az ő dolga lett volna), de jobb a békesség. Azóta nem jönnek át a kutyák.

2009. márc. 4. 11:34

Macska ellen nincs kerítés, de direkt csapdába csalni és kinyiratni(mint enyémet)...:S na arra meg nincs bocsánat

Szerintem ha nagy és veszélyes kutyák vannak, lehet kérni, felszólítani, esetleg önkormányzattal, hogy csináltasson kerítést, vagy a kutyáknak boxot! Sőt biztos van rá rendelet, mert gondoljunk bele mi lenne, ha mindenhol kijárhatnának a kutyák...!!!

2009. márc. 4. 09:07
Macska ellen nincs kerítés!
2009. márc. 4. 09:06

És akkor mit tennétek,ha a szomszéd macskája átjárna hozzátok lopni?A szomszédomnak van(volt) 5 macskája,de sajnos nem ad nekik enni,és hiába a 3 kutya,úgy fel bátorodtak a macskák,meg annyira nagy úr az éhség,hogy az 5-ből már csak 3 van.Hiába szóltunk számtalanszor,hogy etesse a macskákat,nem ér a szép szó.Sajnálja a pénzt a macskák ivartalanítására,és egykettőre megint lesznek egy páran.Ez így van már évek óta,de a szó nem használ.

De a probléma épp az,hogy a macska jár át minden szomszédba,a kutya ha bántja,csak a saját területét védi tűlük.

39. briell (válaszként erre: 35. - Kedveske)
2009. márc. 4. 08:04
Igazad van, mert legalább kerítené el úgy a kutyát, hogy csak az első udvaron maradhasson, ha már nem csináltat ő sem kerítést a kerthez.
38. briell (válaszként erre: 33. - Survivor3)
2009. márc. 4. 08:03
Látom surviver te szereted az állatokat, és én azt mondom nem lehetsz akkor rossz ember! Sajnos én is hasonlókat csinálnék legszívesebben azokkal akik ilyenek, hiszen az állatoknak jobb lelkük van mint egy embernek.. Egyébként a kedves szomszéd letagadta hogy neki ilyen kinézetű kutyája van! Pofámba hazudott magyarán.. Közben ott ugrált az udvarán a két nagyobb kutya... Az a rész az ő részük kerítés szempontjából, de egyikőnknek sincs a kertnél kerítés. Én meg már nem is csináltatok, mert ennek a háznak úgyis vége, de ez más történet.
37. briell (válaszként erre: 30. - Fbab8271ce)
2009. márc. 4. 08:01

Nagyon kedves emberekre vall az amit leírtál. Én cica párti vagyok, a kutyákat is szeretem mondjuk.

De már nem merek "közel" kerülni a cicáinkhoz (még kettő van) mert a kedvencemet légpuskával lövöldözte az egyik szomszéd amíg el nem pusztult. Röhögve mondta, hogy a saját macskáját is fejbe lőtte mégsem lett semmi baja! Aztán nekiálltam később kiabálni neki, és kihívta a rendőröket, és a kiabálás miatt garázdaság miatt fel lettem jelentve! jelzem tanítónő férjéről van szó...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook