Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te mit tennél egy ilyen helyzetben? - Munka fórum

Te mit tennél egy ilyen helyzetben? - Munka (beszélgetős fórum)


1 2 3
77. a0c1361e44 (válaszként erre: 76. - Feb96fdf3a)
2013. okt. 12. 19:35

De pont ezért írtam le az én sztorimat. Mindenki ujjal mutogatott a fórumindítóra, hogy biztos vele van a gond, és csak azért írtam le a történetemet, hogy lássák máshol is megy az ilyen fajta csesztetés.


Az, hogy teljesen mást olvasol ki belőle, nem tehetek róla.


És lehet nem tűnik fel, de nem vagyok itt olyan sokat, hogy mindenhez hozzászóljak, és nem is szólok hozzá mindenhez, mert vagy nem érdekel a téma vagy nincs mondanivalóm róla, stb.


Nem, nem bántottál meg, csak baromi unalmas, hogy itt sokan úgy viselkednek, mint alzheimeres idős emberek lennének. Csak hajtogatjátok a magatokét, ami csak a képzeletetekben létezik és még véletlenül sem tudtok úgy állni dolgokhoz, ahogy kell. És az ilyenek mernek bármiről véleményt mondani. Engem ez háborít fel. A sok baromság, amivel etetitek egymást, és persze csordába tömörülve kinéztek mindig valakit magatoknak, akit épp rugdosni van kedvetek. Attól, hogy engem cikiztek, nem lesz jobb az életetek.

Ugyan ezt teszed másokkal. Pl. Csaba doki és még több emberrel szintén, és magadat fényezed, ami persze nem visszás, mert a veled egy ívású agyatlanok veregetik a válladat, ahogy te az ő vállukat. Ha nem tetszik, amit csináltok, akkor meg én vagyok kikiáltva a világ undormányának, pedig csak azért teszem, mert épp valakinek kedve szottyant engem piszkálni.

Még véletlenül sem tudtok elvonatkoztatni semmitől, a lényeg mindig a vélt sérelmek megbosszulása.


Ez a csúnya és undorító és nem az én tökéletes életem. Igen is irigy vagy, ahogy itt sokan, mert nekik nem jutott az mint nekem, de eszetekbe sem jut, hogy erről csak ti tehettek. Tanuljatok meg tenni érte és akkor ti is megkapjátok.

És, ami még elborzaszt, az a minta, amit tovább adtok, hát az siralmas.


Nekem kellene szerinted rosszul éreznem magam? Szerintem az olyanoknak, mint amilyen te vagy.

76. feb96fdf3a (válaszként erre: 74. - A0c1361e44)
2013. okt. 12. 09:58

Nyugimá' Írisz!:)))

Még szívrohamot kapsz itt nekem .

Félre érted a helyzetet.Igaz nem részleteztem mi böki a csőrömet ,de ha már így szokás szerint félre siklattad a dolgot ,akkor leírom.

Azért bukott ki belőlem ez a kis cinizmus ,mert már annyira visszatetsző számomra ,hogy minden egyes fórumban soha nem az adott témában írsz,hanem mindig ÖNMAGADRÓL!Egy hsz-edre jutó "ÉN"-ek száma meghaladja a 10,amivel szerintem viszed is a legegocentrikusabb pálmát.

Csodálatos módon bármelyik témában ,bárki is írta ki ,bármiről is szólt eredetileg ,az ember mindig beléd botlik ,és a TE ÉLETEDBE,mert folyton félre siklatod őket,mert képtelen vagy másokra figyelni.

Én elhiszem ,hogy neked tökéletes az életed ,épp ezért figyelhetnél inkább másokra is néha,csak egy kicsit .

Konkrétan csak arra a sztorira ,amiket kiírnak.


De azért bocs ,ha megbántottalak volna ,sem ez a hsz,sem a másik nem irigységből ,vagy rosszindulatból fakadt .Peace.:))

75. d71ef05a8e (válaszként erre: 74. - A0c1361e44)
2013. okt. 12. 09:38
Az biztos, hogy aki itt le meri írni, hogy szerető családban él (leginkább ez veri ki a biztosítékot), az hamarosan kígyómarásokat kap:(
74. a0c1361e44 (válaszként erre: 69. - Feb96fdf3a)
2013. okt. 12. 06:01

És még annyit, hogy remélem, hogy amikor irigykedve, gondolsz a tökéletes életemre, akkor irigyled azt is, hogy a szüleim fiatalon meghaltak, illetve te is át szeretnéd élni a rákot, a különböző betegségeinket, na meg persze kipróbálnád azt az időszakomat is, amikor munkanélküliek voltunk. Mert ugye a számotokra oly tökéletesre leírt életemből esetleg ezek a tökéletes pillanatok kihullanak, mert esetleg azt gondolom, hogy rátok nem tartozik a mi problémánk, hiszen mindenkinek van sajátja, így nem örök panasz van az írásaimban.

De ha nektek kell az én tökéletes életem árnyoldala, akkor szívesen megírom, hogy a nyomorotokban ne érezzétek egyedül magatokat. Mert ugye ez a lényeg? Van, aki jól érzi magát annak ellenére, hogy neked mennyire vacak az életed. És inkább azt rugdosod, aki tesz azért, hogy jól érezze magát, mint, hogy összekapd magad. Ja, tudom könnyen beszélek. A te problémáid sokkal rosszabbak, és neked nincs lehetőséged azokat rendezni. Tudod, ezt én is mondhatnám/tehetném...

A rossz döntéseid miatt kialakul életedről nem én tehetek, ahogy a jó döntéseid eredményét sem én élvezem...ez mind a te életed csak te lehetsz tökéletes benne, illetve csak te lehetsz a hibás, ha valami nem működik benne.

73. a0c1361e44 (válaszként erre: 71. - Kuszkusz)
2013. okt. 12. 05:41

Hát ez bizony nem az én érdemem, inkább azoké, akik miatt nehéz állást találni.

Azt hiszem írtam már, hogy nem ugrálhatok, mert én vagyok a családfenntartó, így nehéz váltani.

Ennyi fizetésem kevés helyen lenne, így el kell viselnem sok dolgot, de ezzel ugye nem vagyok egyedül, hiszen sokan ugyan ezt teszik.


Én csak azért írtam le az én "történetemet", mert mindenki azt mondta, hogy a fórumindító ilyen meg olyan.


Én is keresgélek állást, azaz szóltam az ismerősöknek.

72. a0c1361e44 (válaszként erre: 69. - Feb96fdf3a)
2013. okt. 12. 05:37

Ha valakinek legalább nem olyan az élete, mint nekem, akkor azt sajnálni kellene, mert az azt jelenti, hogy képtelen megfelelő döntéseket hozni. A döntésképtelen ember pedig egy rakás szerencsétlenség. Ezek szerint te is. Most erről én tehetek? Vagy nekem is elfuserált életűnek kellene lennem, mert te az vagy?

Dögöljön meg a szomszéd tehene is?

Nem engem kell piszkálni és azokat, akik az életüket maguknak megfelelően rendezik, hanem magatokba kellene nézni és nem másokra irigykedni. Én valószínű, hogy azért nem vagyok elfuserált ember, mert teszek azért, hogy ne legyek.

Csak néhány dolog, amit megteszek: tanulok, dolgozok, olyan párt választottam, akit szeretek, akivel jól érzem magam, akivel ilyen hosszú idő után sem unom magam halálra. Szórakozok a saját igényeimhez képest, és nem az örökös panaszkodásban élek. Igen is nyugodtan kijelenthetem, hogy a koromhoz és lehetőségeimhez képest jól érzem magam. Ez akkora bűn lenne? Vagy csak itt a hoxán a sok irigy, egyszerű élni képtelen emberek szemében? Hát ne csodálkozzatok, ha nektek nem adatot meg a tökéletes élet. Ilyen mentalitással semmire ne számítsatok.

71. kuszkusz (válaszként erre: 47. - A0c1361e44)
2013. okt. 11. 22:42
Nekem is volt hason munkahelyi problémám,de én nem bírtam tovább és 2 év mulva felmondtam.Igen,a stressz miatt vannak az egészségügyi problémáid.Nekem is jelentkeztek a tünetek.Én akkor megtehettem,h felmondjak és szerencsére hamarosan találtam másik munkahelyet.Nagyon nehéz ilyen munkahelyen ilyen kollegákkal megfeleni és a maximumot kihozni.Csoda,h bírtad.Elismerésem a kitartásodért!
2013. okt. 11. 22:34
Bocs lemaradt a lényeg " "...te IS....Állítod be" ...stb stb :))
69. feb96fdf3a (válaszként erre: 68. - A0c1361e44)
2013. okt. 11. 22:32

"....tökéletesnek Állítod be magad."


:)))

Ez meg egy tökéletes Freudi elszólás volt!:)))


Amúgy én soha nem állítottam ilyesmit magamról ,én vagyok a legelfuseráltabb emberke a földön ,és ezt nem átallom beismerni ahányszor csak kell ,és minden temérdek hibámat kiteregetem úton útfélen ,szóval nem tudom kiről beszélsz?:))

68. a0c1361e44 (válaszként erre: 66. - Feb96fdf3a)
2013. okt. 11. 20:07

Te ugye Fata Morgana vagy?


Egyébként te is mindig tökéletesnek állítod be magad.

67. a0c1361e44 (válaszként erre: 66. - Feb96fdf3a)
2013. okt. 11. 20:06

Aki nincs hozzászokva az igen, megborul.


Szeretem az ilyen gúnyos megjegyzéseket, aztán, ha nem tetszik, elmondom a véleményem, akkor megint én vagyok az undok....

66. feb96fdf3a (válaszként erre: 65. - A0c1361e44)
2013. okt. 11. 17:46

És mitől vagy stresszes?

Tökéletes életed,tökéletes férjed,tökéletes alakod ,tökéletes gyerekeid,és tökéletes munkahelyed van,tökéletes lelki nyugalmad .....és egy darab nő így meg tudott borítani,hogy ráment az egészséged?Hihhhetetlen.

:))))

65. a0c1361e44 (válaszként erre: 62. - 388b941089)
2013. okt. 10. 14:15
A magas cukrom miatt kell diétáznom, ami a stressz miatt lett magas.
2013. okt. 10. 11:42
bocs: a pénz valóban nem minden.
63. 4a9d8c9df2 (válaszként erre: 60. - 388b941089)
2013. okt. 10. 11:41
A pénz valóban minden. Tönkre nem mehet miatta az ember.
62. 388b941089 (válaszként erre: 61. - A0c1361e44)
2013. okt. 10. 11:21
hogy fugg ossze a dieta a rosz munkahelyi kornyezettel?idegessegeben eszel..?mert a magas vernyomas meg ok, de ezt nem ertem..
2013. okt. 9. 21:25
Én nagyon szeretem a munkámat és a kollégáimat is, de ezt a kolléganőt nem és a cég elvárásaival sem tudok azonosulni. A munka kell, mert én vagyok a családfenntartó, de már szóltam az ismerőseimnek, hogy munkát keresek, bár így, hogy a tetű kolléganő már nem dolgozik velünk szuper a hangulat:))), de sajna diétáznom kell és vérnyomás csökkentőt szednem....
60. 388b941089 (válaszként erre: 58. - Érdekes73)
2013. okt. 9. 20:15
igen. sajnos igy is tul sokaig huztam. mar 3 evvel ezelott el kellett volna jonnom. most jutottam oda h nemaldozom be magam tovabb a penz miatt.
59. 55416fb8e2 (válaszként erre: 45. - Aa84065182)
2013. okt. 9. 19:58
pedig nem fognak megvaltozni a kollegaid es a fonokod, csak mert te ugy akarod :) vagy helyreteszed mindig, es folyamatos konflikusban, rossz hangulatban dolgozol, vagy felveszed a mumosolyt es bajologsz vele, hatha akkor nem konkurenciat lat benned, hanem szovetsegest. en a helyedben biztosan elkezdenek uj munkahelyet keresni, addig is megnyugtatna a tudat, hogy nem kell orokke elviselni
58. Érdekes73 (válaszként erre: 57. - 388b941089)
2013. okt. 9. 19:50
Többet ér az egészség.Kell az a rohadt pénz de nem minden áron...
57. 388b941089 (válaszként erre: 56. - Érdekes73)
2013. okt. 9. 19:43
Akkor én is lúzer vagyok. :D Most csináltam végig egy hasonló procedúrát, 6 és fél évig húztam. De volt egy pont, amikor már én is azt mondtam, hogy na ezt már nem nyelem le. Lesz@rom, hogy beáldoztam magam, mindenáron meg akartam szabadulni. Embertelen volt.
2013. okt. 9. 19:37
Pedig nincs rá más megoldás. A másik út amit kék irisz ír abba csak belebetegszik.Jöttem el én is melóhelyről úgy hogy konkrétan a kilépésemmel kikapartam a többieknek a gesztenyét: volt egy olyan helyzet amit a főnöknő nem tudott kezelni mert gyenge volt hozzá viszont ez a helyzet mindenkit kicsinált. De miután kiléptem lehewtett rám hivatkozni hogy kilépnek a többiek is és így már mert lépni. Egyébként a többiek azóta is ott dolgoznak. Ők kiböjtölték hogy megoldódjon a helyzet én meg nem így eljöttem. Vhol lúzer módon beáldoztam magam a köz javáért.Pedig én voltam a legcsóróbb a társaságba. De azt gondolom ha már rémálmaid vannak a melóhely miatt akkor lépni kell...
55. 388b941089 (válaszként erre: 54. - Érdekes73)
2013. okt. 9. 19:22
Én is ezt javasoltam, de az értelmetlen vélemény volt szerinte.
54. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Aa84065182)
2013. okt. 9. 19:13
Szép csendbe keresgéljél te is új helyet.Agyamentekkel nem érdemes harcolni ha nincs segítséged.
53. a0c1361e44 (válaszként erre: 52. - Aa84065182)
2013. okt. 9. 17:30

Én ismerem ezt a típust.

A szomorú az, hogy az ő panaszkodását mindenki meghallgatja és el is hiszi neki, de a másikat meg sem kérdezik...

52. aa84065182 (válaszként erre: 47. - A0c1361e44)
2013. okt. 9. 09:07

"de ő azt gondolta, hogy egyenlőbb az egyenlőnél, hogy neki különleges bánásmódban kell részesülnie, hogy másnak nem baj, ha csesztetik, mert megszokta, de őt nehogy megbántsa valaki, mert ő nincs hozzászokva"


Ez szóról szóra így van! Egész nap mennek részéről a beszólogatások, a rosszindulatú megjegyzések mindenre, ott tesz keresztbe ahol csak tud, elhallgat fontos információkat, mindenkinek panaszkodik akinek csak tud - de EGYSZER szólj vissza, hát olyan látványos sértődést te még nem láttál!

51. a0c1361e44 (válaszként erre: 49. - Mazsinka)
2013. okt. 8. 22:00

Nálunk nem csak nők dolgoznak:) Vegyesek voltunk 4 fiú és 4 lány:) Most 4 fiú és 3 lány. És felveszünk egy fiút, tehát 5 fiúnk lesz.


Egyébként én egy irányító típus vagyok, de nem utasítgatok. Én vagyok a falka vezér:)

Amit én mondok annak úgy kell lennie, de én sosem bántón teszem és én is elfogadom, ha engem "utasít" a kollégám:)

Ezt is lehet jól csinálni úgy, hogy közben ne bántsuk a másikat...

50. a0c1361e44 (válaszként erre: 48. - D71ef05a8e)
2013. okt. 8. 21:56

Igen, tudom a részletek, kiragadva, stb. Írtam is, hogy piti dolgoknak tűnnek, de még sem azok, mert összeadódnak.

Pl. az ilyen megjegyzései a fancsali pofájával: már megint új kabátod van? Nem, nem új a kabátom, csak 2 évig nem vettem fel, mert nem ért össze mellben, és amúgy is csak néhány ezer forintba került, de ő erre már roppant irigy volt, pedig az ő dzsekije pl. 40 ezer forintba került, de ő megérdemli, más meg nem...


Igen, sokáig belementünk a baromságaiba. Mi szégyenkeztünk helyette egy-egy megnyilvánulása miatt, mi éreztük rosszul magunkat, mert megbántottunk valakit, pedig csak őt bántottuk meg. Most így utólag azt mondjuk, hogy ha csak tized részét visszakapta volna, annak, amit ő tett velünk, akkor lehet a kardjába dőlt volna.

Ezt tényleg csak az tudja, aki benne van. Említettem az új kolleginánkat, aki értetlenkedik, hogy mi miért nem bírjuk ezt a tetvet, hiszen olyan kedves! Igen, vele az, mert most jött oda és akart magának egy szövetségest és ebben a fázisban valóban kedves...

2013. okt. 8. 21:52
Én is simán elhiszem. A férjem szerint ilyen is csak ott van, ahol nők dolgoznak. Legutóbbi munkahelyemen is így volt. Mindenki mindenkit kibeszélt. Volt úgy, hogy egyik mondta a másikra, aki simán hallotta, olyan jelzőkkel tarkítva, hogy csak pislogtam. Nem tudom, hogy ez miért jó, hová vezet. De gyomorideggel bemenni valahová dolgozni, elég gáz. Vagy hozzászokik az ember, vagy ellene megy, de egyikből se származik semmi jó. Borzasztóan tudom utálni az ilyen önelégült, nagyszájú, 200 százalékot teljesítő (szóban) embereket. Megmérgezik a légkört.
48. d71ef05a8e (válaszként erre: 47. - A0c1361e44)
2013. okt. 8. 21:35

No. Most már csak arra vagyok kíváncsi, hogy itt a fórumon miért hiszi olyan sok ember, hogy mindig a fórumindítók a hibásak egyedüliként egy közösségben, és miért nem lehet igaz az, amit leírnak? Én minden szavadat elhiszem, simán! Csak ey gondolat: részleteket, konkrétumokat azért nem nagyon érdemes leírni ilyenkor, mert kiragadva, önmagában egyik sem tűnik olyan borzalmasan nagy dolognak. Aki kötözködni akar, az belekapaszkodik egy ilyen esetbe, megmagyarázza, hogy ebben semmi kiakasztó nincs, ergo hiteltelen az egész történeted.

Azt, hogy napról napra, évről évre felgyűlve a sok apróság milyen métely és mérgező tud lenni az emberre, azt csak az tudja, aki megélte.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook