Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te mit tennél a helyemben?Egyedül.... fórum

Te mit tennél a helyemben?Egyedül.... (beszélgetős fórum)


1 2
2012. máj. 8. 16:41
38. 52fd553855 (válaszként erre: 37. - 2a69f78972)
2012. máj. 4. 08:33
a nyugdijához nem férünk,mert párszor elment termék bemutatókra és sok lett az adósága vásárlásokból.az egyik hitele idén ősszel jár le,de a számlatartozása a nyugdijának 3 szorosa ha ezek nem lennének könnyebb lenne.Ezen változtatni nem tudunk.Azt mondom,ezt is megoldom valahogy,hiszen máskor is volt már rossz a helyzet,csak ezt nem tudom még hogyan.Amúgy eladó-pénztáros a szakmám és meg van a boltvezetőim is.A legtöbb helyre ezért nem vettek fel,mert azt mondták,hogy a 8.ált.iskolát végzettnek fele annyit kell fizetni.Akkor miért kellett tanulnunk??!!
37. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - 52fd553855)
2012. máj. 3. 17:20

Annak ellenére, hogy én két szülőmet ápoltam és temettem el, nem vagyok ebben jártas, mert az én külföldön élő húgom maximálisan helyt állt anyagilag.


Nem tudom most is lehetséges e, de azelőtt lehetett kötelezni a gyerekeket törvényesen, a kis jövedelmű szülő támogatására. (Szülőtartás)


Talán ebben az esetben is lehetne kirovatni rájuk valamilyen összeget, hogy a Te létezésed biztosítva legyen.

A nyugdíja mennyi és annak mi a sorsa?


Különösen azért, mert az ÖRÖKSÉGÉRT sorakozni fognak.

36. bionet58 (válaszként erre: 29. - 52fd553855)
2012. máj. 3. 17:03
Igen,erre szerintem nem csak én gondoltam. Már mint arra, hogy már az életében, várják a just. Elég undorító. Egyébként az állapot javítására lehet nem túl drága megoldás.
2012. máj. 3. 16:15
Fogadd együttérzésemet. Nekem Édesapám tüdőrákos. (és lehet hogy édesanyám is)
34. 051809cc90 (válaszként erre: 32. - 52fd553855)
2012. máj. 3. 10:13
Küldtem neked Privit.
33. 051809cc90 (válaszként erre: 32. - 52fd553855)
2012. máj. 3. 10:06
Agresszív rákja volt...szegény...Istenem...Erre találnának már fel valamit.Nekem azt mondták nem polipból lett.Adenocarcinoma volt.Egy db.5 centis volt az enyém.Ez a Colitis is nagyon szörnyű lehet...:-((((
2012. máj. 3. 10:04
1986 óta volt collitis-szes.(Vastagbél gyulladás)azután jöttek a polipok éveken át csak tükrözéskor csipték le őket.Abból 2 lett rákos,és mivel nagyon agressziv volt ezért azonnali mütét lett belőle.
31. Pahet a vadász (válaszként erre: 29. - 52fd553855)
2012. máj. 3. 10:02
na, pont ez így nem fair..... nehéz menet lesz ez így neked....
30. 051809cc90 (válaszként erre: 11. - 52fd553855)
2012. máj. 3. 10:01
És mikor kezdődött nála a vastagbélrák??Nekem is az volt 27 évesen.Most 3 és fél éves túlélő vagyok, azóta negatívan.:-)Remélem még sok évtizedig igy.Nem tudták megműteni?Hány éve volt a vastagbélrákja?
29. 52fd553855 (válaszként erre: 27. - Pahet a vadász)
2012. máj. 3. 09:58
Az örökrészre mindegyik igényt tart.ezt már értésünkre is adták,amikor azt mondták,hogy anyu talán még a márciust sem éli meg.Csak azért él még mert nincs kórházban.Itthon mindent megkap amire szüksége van,csak már nem birjuk sokáig anyagilag.
2012. máj. 3. 09:54
2009-ben költöztünk vissza anyukámhoz,de addig is bármi baj volt engem hivott.Amikor aukám haldoklott akkor is mi voltunk nap-mint nap velük.Ő is rákban halt meg.Én öltöztettem fel amikor elment,pedig akkor még máshol laktunk .naponta kocsikáztunk.Először strokot kapott anyu,akkor az volt a szerencse,hogy éppen szabadságon voltam,és igy mellette álltam szó szerint amikor összeesett.azután jött a mütét.
2012. máj. 3. 09:50
Én ezt soha nem fogom megérteni, hogy testvérek hogyan tudnak ennyire "közönyösek" lenni ilyen helyzetben, mikor pontosan most lenne itt az ideje mindegyiknek kivenni a maga részét. Ráadásul nem egy idegenről beszélgetünk, hanem egy édesanyáról. Én bizony odaállnék eléjük, és elmondanám, hogy ez nagyon nem fair, és /nyilván nem az aki külföldön él hazarángatni/ igenis segítsenek be a mindennapokba. Neked is van családod, életed, és nagyon kényelmes megoldásnak tűnik számomra a testvéreid reakciója, hogy majd te megoldasz mindent. Ez önző dolog részükről. Persze, nyilván nehéz lelkileg is, mert szembesülni kell azzal amiről lehet hogy nem mernek, nem akarnak tudomást venni, de igenis az ő anyjuk is, és nem csak a tiéd. Nálunk ez úgy működött a családban, hogy a mamát a 3 lánytestvér felváltva istápolta. És egyiknek sem jutott eszébe, hogy mert te laksz mellette, ezért te tedd a dolgot. Mindegyik jött és mosdatta, injekciózta, mikor mit kellett. Ne hagyd magad madárnak tekinteni, mert sajnálatos módon, most te ebben a szerepben vagy. Meg kell érteniük, hogy Ti ebben az esetben szépen lassan éhen haltok, ameddig ők kényelmesen élhetik az életüket. Ami utána jön már bele sem merek gondolni... mikor osztozkodni kell majd...
26. virus2008 (válaszként erre: 21. - 52fd553855)
2012. máj. 3. 09:44

Valahol értelek, itt van amikor a realitás harcol a lélekkel.


Tény, hogy azt sem engedheted, hogy felcsapjanak a hullámok a fejetek felett.


Csak az a megoldás ha elmész részmunkaidőbe dolgozni, és addig tesód vigyáz rá.


Hát nem akarlak elkeseríteni de szerintem 6 hónap reálisabb ebben az esetben :(

25. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 21. - 52fd553855)
2012. máj. 3. 09:43

Remek! Milyen ismerős ez...

Én ezt már végigcsináltam, és nem volt kellemes.

Mikor kezdődött nála? A morfiumtapasz egyébként csak csökkenti a fájdalmát, de attól ő még beteg. :(

24. amcsika83 (válaszként erre: 20. - Virus2008)
2012. máj. 3. 09:43

"Ha együtt éltetek eddig is, akkor tény, hogy tőled várható el"


Ebben nincs igazad, ne haragudj. A testvéreket nem ugyanúgy megszülte és felnevelte az édesanyjuk? A beteg szülő ápolása nem függ attól, hogy most az egyik gyereke még otthon lakik-e vele vagy sem.. Meg kell beszélni velük, vagy az anyagi támogatás is jó lenne szerintem! Állj a sarkadra, légy határozott.

23. bionet58 (válaszként erre: 6. - 52fd553855)
2012. máj. 3. 09:40

A testvérekkel minimum az anyagiakat meg kell osztani. Mármint a terheket. Énnekem nincs tesóm, így az én gondom volt az anyukám, meg a lányomé.


Valójában én csak az unokatestvéremékből tudok ki indulni. Ott öten vannak, és az egy szem lánynak volt a gondja az édesanyjuk hosszú éveken keresztül.

Aztán amikor eltávozott, nos akkor már mindenki jelen volt.


A szomszéd asszony 5. évig ápolta az édesanyját, aki agyvérzéses volt. Ott a fiú testvér anyagilag állt helyt.


Én is csak két megoldást tudok neked javasolni.

Egyik, hogy állj a sarkadra, és legalább anyagilag álljanak melléd a testvérek.

A másik internetes munka, van elég szép számmal.

A legjobb megoldás a kettőt ötvözni. Épp elég az ápolás, legalább anyagilag vegyék ki a részüket.


Egyébként csak azt kérdezem, ezt annak idején nem tisztáztátok?


Egyébként sikerült már az utolsó stádiumban lévő tüdődaganatosnak is meghosszabítani az életét, úgy, hogy elég minőségi életet élt.

2012. máj. 3. 09:39
Nem irigyellek a testvéreidért. Miből gondolják, hogy az ápolás a Te kötelességed? Egyetértek mindenkivel aki azt írta hogy valamilyen formában vállaljanak ők is részt vagy anyagilag vagy személyesen.
2012. máj. 3. 09:39

az egyik külföldön él,jól!a másik 15 km-re ő is jól.csak mi vagyunk csórók.havi 215 000 ft a keresetünk és 210 000-ret kellene kifizetnünk belőle.na puff....

Jelenleg 50-es morfium tapaszt van anyukámon,de az orvos szerint akár 1 évig is élhet még.ez jó,csak addigra már teljesen tönkre megyünk.

20. virus2008 (válaszként erre: 1. - 52fd553855)
2012. máj. 3. 09:37

Hát nem akarlak elkeseríteni, de nincs egyszerű dolgod.Most mondanám azt, hogy azt feltételezem, hogy rád akarják ezt a "dolgot" sózni a testvéreid.


De az sem zárom ki, hogy félnek szembenézni ezzel.


Ha együtt éltetek eddig is,akkor tény, hogy tőled várható el,ha nem akkor bízony mindenkinek részt kellene vállalnia.Egyéb esetben tőlük függ.


Biztos nehéz,de maradj otthon egyelőre maradj vele amíg lehet.

19. 5bfba16667 (válaszként erre: 6. - 52fd553855)
2012. máj. 3. 09:36

Nagyon sajnálom!


Hívd meg a testvéreidet magatokhoz, és "véletlenül" hagyd ott őket Anyuddal, hagy tapasztalják meg, milyen szörnyű egy beteg embert istápolni.:(( Tudom, nem szép dolog, de célravezető. Ha meg ebben nem segítenek, akkor segítsenek anyagilag.. Szemétség amit csinálnak..:s

18. Zamila (válaszként erre: 11. - 52fd553855)
2012. máj. 3. 09:36

Egyik sem vállalja,hogy besegít? Sajnálom,hogy ilyen testvéreid vannak:(

Milyen munkát kapnál?Délelőttös?Vagy..mondjuk részmunkaidő nem megoldható? Mert amíg nem vagy ott vele,kérhető a háziápolás,a körzeti orvos erről többet tud mondani.Mindenképpen járj utána.

17. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 14. - 52fd553855)
2012. máj. 3. 09:36
Ennek a piramisrendszernek nincs sok jövője. :(
2012. máj. 3. 09:36
Ilyenkor látszik, hogy milyen "összetartó" egy család.. egy 14 éve gyerek, vagy épp a szomszéd felügyelje, ápolja a beteg embert? Úristen..
2012. máj. 3. 09:36
A testvéreiddel tudatosítani kell, hogy vagy anyagilag támogassanak vagy személyesen vegyenek részt az ápolásban. Nem a szomszédnak kell felügyelni a beteg édesanyátokra, és főleg nem a 14 éves gyerek unokának. Ők is ugyanolyan gyerekei mint, te, legyenek hálásak, hogy eddig levetted a terhet a vállukról.
2012. máj. 3. 09:35
otthon végezhető munkát már próbáltam,de átverés volt.Most is van egy ahol embereket kell bevinnem egy ilyen piramis rendszerbe és 10000 ft-ot kapok fejenként.Hát nem tudom bele vágjak-e.
2012. máj. 3. 09:34

Nagyon sajnálom, hogy beteg az édesanyád! :(


Meg kell beszélni a testvérekkel, hogy egyedül nem bírod ezt csinálni, sem lelkileg, sem másképp, igenis segítsenek be ők is. Felváltva lehet, illetve kell is ezt csinálni. Főleg, ha lenne munkalehetőséged is!

Kitartást kívánok neked!

12. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 11. - 52fd553855)
2012. máj. 3. 09:34
Pff...és azt még nem mondták, hogy te kapod a pénzt, és te vállaltad? Mert ilyenkor ez szokott jönni. Na igen, egy 14 éves gyereknek pont erre van szüksége. Menjenek a francba!
2012. máj. 3. 09:32
Vastagbél rákja volt,abból lett a tüdőáttét.Testvéreimnek szóltam azt mondta az egyik menjek dolgozni,majd a szomszéd figyel rá addig.A másik pedig ugyanezt csak szerinte a 14 éves fiam felügyelje amig dolgozom.
2012. máj. 3. 09:30
A testvéreddel viszont beszélned kellene szerintem. Neki is segíteni kellene, sztem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook