Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te miről hazudtál a gyerekednek? fórum

Te miről hazudtál a gyerekednek? (beszélgetős fórum)


1 2
32. Csak18
2013. jan. 25. 13:31
ötödikben kaptam egy beírást, amiért fogdostam egy lányt (de tetszett neki...)
2013. jan. 25. 13:30
Kétéves unokahúgom megkérdezte múltkorjában egy terhes nőtől, hogy hol jön ki a kisbaba. Miken nem gondolkodnak ilyen pici korban...
30. konacafe (válaszként erre: 10. - D3edebbda4)
2013. jan. 25. 13:23
ez vicces :)
2010. jan. 15. 09:54
Semmiről nem hazudtam nekik soha.Megpróbáltam lefordítani a saját szintjükre az igazságot.
2009. aug. 9. 21:21
Nem hazudok neki sosem.
2009. márc. 27. 10:44
Nem szoktam hazudni nekik. Most kerültem először olyan helyzetbe, hogy mellébeszélek. Ez azért van, mert én is bizonytalan vagyok.
2009. márc. 27. 09:45
A húsvéti nyuszit senki meg sem említi? :-P
2009. márc. 27. 09:32
A Mikulásról meg, hogy a honvédségnél mennyi ütközetben vettem részt.
2009. jan. 3. 11:15
Télapó,Jézuska stb...
2008. dec. 4. 15:18

télapó. angyalkák, álommanók, ilyesmi.

szerintem ezek a füllentések nélkülözhetetlenek gyermekkorban.

2008. okt. 1. 12:13
Fogtündér nálunk is működik, csakúgy, mint tavaly még a Télapó és a Jézuska. De én ezeket nem nevezném hazugságnak! Ezek olyan dolgok mind, melyek kellenek a gyermekkor boldog csodájához!
2008. okt. 1. 12:12
Válás után nem mondtam el nekik valójában milyen tetű az apjuk hagytam ők jöjjenek rá.Végül is nem hazudtam csak elhallgattam,idővel rájöttek ,azért tettem,hogy ne mondhassák azt,hogy ha bele nem szólok ők jó viszonyba lehetnétek.
2008. okt. 1. 12:11
fogtündér, télapó
2008. febr. 25. 09:11
Fognyűvő,fogtündér,télapó,répa,de szerintem ezek nem hazugságok!
18. Novina (válaszként erre: 17. - Badonyimariaeva)
2008. jan. 27. 18:49
Én azóta se tudok :)))
17. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - Novina)
2007. dec. 3. 14:42

Hát igen,a répáról,télapóról és a Jézuskáról.

Végül minden kiderült!

A lányom azóta sem eszi meg a répát és tud fütyülni.

2007. dec. 2. 18:11
A meg nem születhetett testvérükről. :(
15. coline (válaszként erre: 14. - 25c0404375)
2007. dec. 2. 16:28

:DDDDDDDDDDDDDD

Én is így éreztem, csak nekem ikreim vannak és 200 forint volt egy fog a "fogtündértől".:DDDDDDD

2007. okt. 7. 22:48
Fogmanóról.Lassan rámegy a gatyám a fogváltásra :D
2007. okt. 7. 22:47
A meg nem született testvérkéjükről...:((((((
2007. okt. 7. 22:38
én soha nem hazudok nekik,és arra tanítom őket is.ha rosszat tesznek,inkább vállalják fel és rögtön viseljék el a következményeket,minthogy azon izguljanak,hogy mikor fog kiderülni.mert elöbb vagy utóbb mindig minden kiderül.
11. Novina (válaszként erre: 4. - Ilchie)
2007. okt. 7. 21:45
Anyuék nekem se adák be sosem a gólyamesét, én kiskoromba azt hittem -amit még akkori nagybarátnőmmel találtunk ki- hogy a gyerek egy magban kel ki mindenkinek egy adott időben ami más és más és mikor kikel aznagyon fáj és pár hónap múlva ki is jön:) Szerintem van minden gyereknek egy ilyen egyfajta aranyos elvolt gondolkodása a szexuális életről és nem feltétlenül kell beadatni a gólyamesét szerintem se, egy nap, akár hamarabb akár később, úgy is rájön magától a tényekre. :)
2007. okt. 7. 13:29
Télapóról, nyusziról, répa-fütyülés-ről. Ha olyat akar enni, ami egészségtelen, akkor elrettentő példával. Pl.: "Ha sok csokit eszel, -neked sem lesz fogad, mint a maminak.", "-megbarnul a szemed." Szóval ilyen apróságokban. :)
2007. okt. 7. 13:12
Én még csak egy évet dolgoztam, ez a második, de imádom.Most kicsik vannak:))))Szóval alányoddal egyidősek.Édesek!
8. fe20557d00 (válaszként erre: 6. - Ilchie)
2007. okt. 7. 13:08

Igen igazad van!Szerintem is sok szülő inkább becsapja a gyerekét,mert az kényelmesebb....,de ez más téma:)

Én imádom az óvodáskort a legszebb szerintem,én is dolgoztam óvonőként és olyan jó hogy a lányom most ebben a korban van.Annyira élvezem....:))

2007. okt. 7. 13:07
Egyébként most volt egy szülőknek szóló továbbképzés az egyik oviban a környéken.Én sajnos nem tudtam elmenni, de az anyagát megkaptam, és nagyon érdekes dolgok voltak benne.Majd lehet ide is beírom cikkben, mert tényleg olyan igazságokat ír, amit érdemes megfontolni.Lehet hogy ezt tudjuk, de akkor is jó a megerősítés is.Ha lesz időm, beírom.
6. ilchie (válaszként erre: 5. - Fe20557d00)
2007. okt. 7. 13:05

Igen, minden gyerek nagyon okos:)Csak tényleg kicsit alulértékeljük őket néha.Nem szeretnék általánosítani!Nehogy valakit megsértsek vele!Csak tapasztalom óvónéniként, hogy sokszor olyan sok van a gyerekekben, és a szülő babát csinál belőle.Ez persze csak egy-egy eset, de vannak más gondok is.Szerintem az a legjobb, ha egy gyereknek mindent elmagyarázunk, mindent megbeszélünk vele.Persze van úgy hogy nem tudjuk erre most mit feleljünk, de akkor sem szabad elhessegetni, tessék megszenvedni a kínos válasszal is.:)Mert van ilyen, és ahogy nő, egyre több ilyen kérdése lesz.És ha tőlünk nem tudka meg, akkor majd máshogy megy, és az nem biztos hogy úgy adja elő, ahogy az annak a gyereknek megfelelő.

Ezzel is volt már negatív tapasztalatom.Kinek nem?Ki nem hallott még ilyen választ szülőktől, hogy nem tudom, hagyjál már békén!És hasonlók...Továbbra sem általánosítok!

5. fe20557d00 (válaszként erre: 4. - Ilchie)
2007. okt. 7. 12:59
Érdekes a gólya mese soha nem jutott eszembe hogy beadjam neki....ahhoz túl okos:))3 évesen már tisztába volt a dolgokkal hol fejlődik ki a babuska és két ember szerelméből lesz...és hogy születik:)Valahogy egy szülő szerintem tökre érzi mit hogy mondjon a gyerekének...és a mágikus gondolkodássára is sok mindent tudtam építeni,és abba igazad van ez óvis kor végéig tart.
2007. okt. 7. 12:49

Az nem baj, ha a gyerek világához igazodunk.Ilyesmi csak szebbé teszi az életet.Addig nincs ezzel gond, amíg nem nézzük hülyének a gyereket.Tehát nem feltétlenül kell mindent átmagyarázni.VAnnak dolgok, amiket enélkül is megért, persze a maga nyelvén.Án pl nem fogom beadni a gólyamesét.De ez persze csak az én véleményem.El lehet a gyereknek magyarázni azt, persze nem feltétlenül mindent:)Arra ráér később.De akkor sem egy teljesen más verziót hall.Amúgy a gólyamese úgyis csak az ovodáig tart, ott már megbeszélik a kis dolgaikat.

Épp nemrég volt egy ilyen eset.A 3 éves kis ovisom mérgesen fordult anyjához:"Tudod, én most nagyon haragszom rád, mert lenyeltél, hogy a hasadban legyek."

Milyen következtetéseik vannak!

2007. okt. 7. 12:35
Ezeket a gyermeklélektan nem nevezi hazugságoknak,hanem egyszerűen igazodik a gyermek világképéhez,főle az óvodáskorhoz.Jellemzőik a mágikusgondolkodás,animizmus,articializmus,egoizmus...szerintem érdemes utánna olvasgatni,hogy megértsük miért hatásosak ezek:))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook