Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te milyen összejövetelen tartod elfogadhatónak a műanyag tányért, poharat és milyen alkalomkor nem? fórum

Te milyen összejövetelen tartod elfogadhatónak a műanyag tányért, poharat és milyen alkalomkor nem? (beszélgetős fórum)


20. LBO
2021. szept. 19. 14:41

Mikor kicsik voltak a gyerekek, a szülinapi partikon mindig eldobható tányékorat és poharakat használtunk, de nem műanyagot, hanem papírt. Egyrészt mert jópofák voltak, mindig volt valami kedvenc mesehős aki nélkül nem lehetett party... 🤦‍♀️😂🎂

Másrészt a papírra tudtunk nekevek írni vagy ovis jeleket rajzolni (ha nem volt túl bonyolult 😂).

Harmadrészt, nem kellett attól félni, hogy eltörnek.

Családi, baráti összejöveteleken max. a kisebb gyerekek kaptak/kapnak eldobható poharat.

19. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 19. 13:27

Néha igazán praktikus.

Nálunk is aránylag gyakran van használatban műanyag tányér, kanál, villa. Tavasztól késő őszig sokszor van nálunk kinti sütögetés, bográcsozás. Ilyenkor többen vagyunk, jó szolgálatot tesz az eldobható edény, evőeszköz.

Nekem még van tartalékom (az üzletek polcairól már eltűntek) pont amiatt, mert relatíve gyakran használjuk.

De nemcsak kerti partikon találkoztam műanyag tálakkal! Állófogadáson is voltam nemegyszer, amikor nem porcelántányérokból ettünk.


A nem egyszer használatos műanyag tányérokat viszont nem szeretem. Olyan sok rosszat hallottam már! Többször visszahívtak bizonyos műanyag tálkákat, mert a melegítés hatására valamilyen káros anyag jött ki belőlük.

Úgyhogy a hétköznapokon marad a porcelán.

18. gabbbicica (válaszként erre: 11. - Channa*)
2021. szept. 19. 13:21
Nem kaptak haladekot, de azt még fel lehet hasznalni/eladni ami keszleten van.
2021. szept. 19. 13:07
Van 2 garnitúra Ikea Kalas sorozatom, még mikor kicsik voltak a gyerekek, akkor vettem. A mai napig használatban vannak, vidám színesek, mutatósak
2021. szept. 19. 13:02

Nem nagyon használok műanyagot, mert azt gondolom, hogy, ami minimálisan is esztétikus, az 1 vagyonba kerül ahhoz, hogy 1x használjuk és kidobjuk. A papírtányérnak meg nem sok gyakorlati hasznát látom.


Akkor használok ilyet, ha nem megoldható a mosogatás, szabadtéren főzünk, nagy a társaság, alkalmi összejövetel. Pl. kinti főzés, sütögetés, falunapos főzőversenyek, gyerekes összejövetelek.


Ha sütik, akkor szalvéta + doboz kombót jobb megoldásnak tartom, mint a papírtányért.

15. jooeva
2021. szept. 19. 09:54

Gyerekzsúr, kerti parti, baráti összejövetel. Pár hete voltunk lecsó fesztiválon, ott is műanyag tányér-kanál volt...

Vannak vastagabb, nem eldobhatós műanyag tányérjaim, sajtreszeléshez, gyümölcsökhöz, dinnyéhez, napi szinten használom őket. Akkoriban kezdtem ilyeneket venni, mikor a gyerekek elkezdték az önálló evést, ha ez leesett, nem volt minden csupa szilánk.

Itthon csak is porcelánból esszük a főtt ételt, családi ünnepeken szintén.

2021. szept. 19. 07:56
Ja és nem akarok drága porcelánból enni. Félnék, hogy baja esik.
2021. szept. 19. 07:55
Kerti partin, kisebb szendvicsezős, pogácsázós összejöveteleken nem zavar. Ha egy ebédre lennék hivatalos, ahol főtt étel van, kicsit meglepő lenne, de nem zavarna. Ami nekem furi az a teáscsészéből kávéivás. De különösen még ez sem. Ha azt kapok, akkor azt. Tele legyen, az a lényeg. :)
12. Channa* (válaszként erre: 10. - Auróra2010)
2021. szept. 19. 07:40

Nekem nincs drága porcelánom, nem is szeretem azokat.


Az elmúlt 33 év alatt 3 tányérkészletünk van/volt (nászajándék). Az egyik teljesen elfogyott a másik kettő még teljes.

Csak azért vettem még tányérokat, mert a leveses tányérok a megmaradt két készletnél nem elég mélyek, így vettem olyat darabra, amiben megfelelő mélységű a leveses, nem csak 6 db-os, azaz 10 db mély, 10 db lapos és 10 db kistányér.

Ha eltörik veszek újat, de nem szeretek műanyagból enni.

11. Channa* (válaszként erre: 10. - Auróra2010)
2021. szept. 19. 07:35

Lehet, hogy kaptak valami haladékot vagy másmilyen műanyag vagy nem tudom....


[link]


Nem tanulmányoztam a jogszabályt, de az biztos, hogy sok üzletben már pl. nem csomagolják nejlon szatyorba a vásárolt árut.

Éttermekben sem adhatnak elvileg műanyag evőeszközt.

Én már müa.fültisztítót sem tudtam venni, csak fapálcásat, stb.

10. Auróra2010 (válaszként erre: 8. - Channa*)
2021. szept. 19. 00:16

Spárban lehet kapni. Amióta néhány szép porcelán tányérunk eltört, mi is használjuk a műanyag tányért, evőeszközt stb.

Vendégnek nem, de otthon miért ne?

2021. szept. 18. 23:28
Én soha nem használnék ilyeneket. Nem környezetbarát.
8. Channa* (válaszként erre: 5. - Amaunet)
2021. szept. 18. 22:43
Pont ezt akartam írni. Az "egyszerhasználatos" műanyag be van tiltva július 1-től?
7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 18. 22:02
Itthon csak az. Kifőzde,gyorsétterem, ilyesmi.
2021. szept. 18. 21:52
Gyerek zsúr.
2021. szept. 18. 21:24
Lehet még ezeket használni?
4. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 18. 21:22
Kerti partin simán.
2021. szept. 18. 21:21
Társaságtól, elvárásoktól függ. Praktikus is lehet. Otthon nem használunk.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 18. 21:16

Bárhol, bármilyen eseményen, ahol azokkal vagyok akiket kedvelek, ahol jól érzem magam.


Ehetem én herendiből is a bográcsgulyást, ha nem azokkal vagyok, akiket kedvelek.


Nyílván vannak olyan események, ahol muszáj a szép teríték, mondjuk egy külföldi üzleti megbeszélés.

2021. szept. 18. 21:00
Érdekelne ki, mikor használ ilyet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook