Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Te milyen mosógéppel mosol és elégedett vagy-e vele? fórum

Te milyen mosógéppel mosol és elégedett vagy-e vele? (tudásbázis kérdés)


1 2
55. syria (válaszként erre: 48. - Spirik)
2013. szept. 5. 18:43

Aha. Kösz. Kezdem érteni a szárítógépet. :)


KIHÚZZA magát... probléma MEGOLDVA. :D

2013. szept. 4. 23:30
Miele, tavalyi modell. Nagyon klassz, halk és amíg mos, még a kávét is lefőzi.:)
53. spirik (válaszként erre: 52. - Zebra25)
2013. szept. 4. 21:39
Nem vettem észre külömbséget, előtte egy 12 éves mosogépel mostam, most a mosás száritás összesen annyi mint a régi géppel csak a mosás! és a vizből is kevesebb kell, valamint kevesebb mosopor és öblitő!
2013. szept. 4. 19:26
Mennyivel fogyaszt többet egy mosógéptől, egy mosó és szárítógép? mennyivel kell többet fizetni az áramért havonta?
51. spirik (válaszként erre: 49. - Globus)
2013. szept. 4. 18:52
echo program? Nekem sincs fél programom csak echo...és elvileg az a fél program, csak jobb mert ha egy poloval inditom el sem ugrabugrál...éppen annyi vizet sziv fel amennyi kell annak az egy polonak....
50. globus (válaszként erre: 49. - Globus)
2013. szept. 4. 18:51
Mikor először hallottam ezt a gépet dolgozni, lerohantam a tetőtérből, hogy mi a fene lehet :)
49. globus
2013. szept. 4. 18:50

Nekem Zanussim van, szépen mos, sajnos félprogramja nincs. Kb. 12 éves, még nem szorult javításra.

Anyuéknál Bosch hiperszuper van, még a 40 fokos programja is iszonyat hosszú, orrba-szájba fütyülve centrifugál (minden öblítés előtt, után), de nem használ sok vizet. Félprogram ezen sincs.

48. spirik (válaszként erre: 47. - Syria)
2013. szept. 4. 18:42
N em kell vasalni.... polot stb ami könnyedében gyürödik nem kell csont szárazá száritani utána max. 2 óra ki teregetek az alatt ki huzza magát... probléma meg oldva!
47. syria (válaszként erre: 45. - Miss Sárika)
2013. szept. 4. 18:27

Persze, hogy mindent lehet szárítani. Aztán meg vasalni is. :)

Én télen a mosott ruhával nedvesítem a központi fűtéstől száraz szoba levegőjét.

2013. szept. 4. 09:07

3 éves Lg mosógépem van. Direct Drive-os 7 kg-os, eloltoltős, sok ruha fér bele, szépen, tisztán mos. A ruhák jó illatúak.

2 éves elmúlt, amikor zorgott a dobja, majd morgott és a csapágya tonkrement, ezt garanciában cserélték is!

2 év garanciát vállaltak és 10 év szavatosságot a motorra! Érdemes ilyen dolgokat is szem előtt tartani.

Azóta jó, nincs vele gondom, szeretem!

45. Miss Sárika (válaszként erre: 44. - Syria)
2013. szept. 3. 18:58
..Én is csak egy példát írtam.. Ha jó idő van, természetesen kiteregetek az udvarra. Általában télen megy folyamatosan a szárító. Mindent lehet szárítani. ..még azt is amire az van írva, hogy nem..:o))
44. syria (válaszként erre: 43. - Miss Sárika)
2013. szept. 3. 17:15

A mosott textíliák között nem csak lepedő és ágyneműhuzat van. :)

Vagy a többit nem szárítod?

43. Miss Sárika (válaszként erre: 41. - Syria)
2013. szept. 3. 10:50
Nem! Már lehet kapni olyan lepedőt és ágyneműhuzatot is, ami vasalást nem igényel...
42. spirik
2013. szept. 2. 22:27
Nekem régi álmom volt egy moso száritó gép. Indesit gép mellet döntöttünk. Meg mondom összintén hogy olyan boltban vettem ahol sérült csomagolásu gépeket árulnak. közel 40 ezerrel olcsobban vettem. Első perctől fogva szépen mos, keveset fogyaszt mint vizben mint áramba de keveseb mososzer és öblitő kell bele mint amit eddig használtam. 9 kilo ruát mos és 7 kg szárit. A száritást még 40 fokba is használtam a törülközökre és a fehérnemükre. Kabátot is teljes száradássig szoktam inditani. Ami átlagosan 5 órás mosás és száritást jelent. A többi ruhát pulcsit farmert polot 40 illetve 60 perces száritásra szoktam be rakni. Igy a teregetés alatt ki huzza magát, nem lesz gyürött de gyorsabban szárad! Nekem teljesen bevált ja és még egy télen a száritási funkciot akkorra idözitem amikor a család fürdik igy plusz meleg van a fürdöbe.
41. syria (válaszként erre: 40. - Miss Sárika)
2013. szept. 2. 20:00
És akkor neked nem is kell vasalnod pl. a lepedőt, ágyneműhuzatot?
40. Miss Sárika (válaszként erre: 36. - Syria)
2013. szept. 1. 20:24
Persze..
39. Miss Sárika (válaszként erre: 37. - 121ed3f48d)
2013. szept. 1. 20:20
Vannak ám szárítási fokozatai is.. ha nem állítjuk a csontszáraz szárítási fokozatra, nem lesz gyűrött.
38. Adlene
2013. szept. 1. 12:16
Miele. És nagyon elégedett vagyok vele. A szárítóm is Miele, hibátlan.
37. 121ed3f48d (válaszként erre: 35. - Miss Sárika)
2013. szept. 1. 10:46
Köszi.Mondjuk mi is azt hallottuk,hogy nagyon gyűrött lesz utána minden ruha.
36. syria (válaszként erre: 35. - Miss Sárika)
2013. szept. 1. 10:45
És szárítás után van olyan darab, amit nem kell vasalni?
35. Miss Sárika (válaszként erre: 33. - 121ed3f48d)
2013. aug. 31. 18:41
Szuper jó! Amellett, hogy kimossa a ruhákat, egy füst alatt ki is szárítja őket...Télen és a hidegebb, esősebb időszakokban egyaránt leegyszerűsíti a szárítással járó hercehurcát...:o)
2013. aug. 31. 11:12

Indesitem van, annyira nem vagyok vele elégedett. Az 1. hónapban rohadni kezdett az ajtaja, ami meg is lett csinálva, de azóta már szinte teljesen elrohadt az ajtaja töve. Sajnos ez gyártási hiba ennél a fajtánál. Anyukámnak aeg volt, ami 1 évesen szétment. Jobban mondva centrifugázás közben kirepült a dob a burkolatból. Persze minden szana szét tört. Valami hibás csapágyat vagy mit találtak a szervízben.

Ha egyszer veszek mosógépet, akkor csak is Bosch-t.

Most már egyébként 9 éves az indesitem, de nem is most szépen, bár valóban elég sokáig bírja.

2013. aug. 31. 11:04
Nálunk asszonyka most szárítós mosógépet szeretne.De azonkívül,hogy egy vagyok, szerintem nem sok értelme van. Vagy igen? Van valakinek tapasztalata ezügyben?
32. syria
2013. aug. 31. 09:22
34 éves Mimimat. Nem adnám semmilyen új csodáért. :)
31. Astra12 (válaszként erre: 30. - Eandi78)
2013. aug. 31. 01:20
Jó neked...! Mi a pontos típusa?
30. eandi78 (válaszként erre: 28. - Astra12)
2013. aug. 26. 21:53

Nálam rendben van az öblítés (aeg-electrolux). Szép tiszta az utolsó víz. Dupla öblítés sem kell. Szépen mos, foltos ruhára öntök folttisztító gélt. Nekem is whirlpool volt előtte, soha többet.

Mosáshoz gélt használok, illetve fehérekhez port. Többnyire kímélőn mosok, az nem is forgatja annyira a ruhákat. A gép 5 éves, akkor volt 160e Ft.

29. Gica6
2013. aug. 26. 21:29

Ezelőtt Elektrolux Time Manager gépem volt. Szépen mosott. Nagy előnye volt a felültöltős változatnak a kivehető mosószertartó.

Képet töltöttem fel róla.

Ja! És abszolúte nem rozsdásodott a négy év alatt napi három mosással!

Most egy Samsung 8 kg-osom van. Az óriási befogadóképessége miatt választottam ezt.

Válogatás közben érdekes dolgot vettem észre: nem mindig a ráírt kg számít. A dob paramétereit érdemesebb figyelni. Sok 9 kg-ra hitelesítettnek kisebb a dobja, mint más 7 kg-osnak.

Azonkívül van rajta egy un. Sport program, ami úgy 6-7 kg ruhát 58 perc alatt tisztára mos. Még fehéreket is!

2013. aug. 18. 01:56

Nekünk AEG-Electrolux van, de nagyon nem vagyok vele elégedett, mert nem mos szép tisztára, és az öblítés is csapnivaló. Duplán szoktam öblíteni, de még így is sokszor mosószeres a kifolyt víz. Szerintem a dobban lévő kiemelkedések vagy a forgási sebesség nem megfelelő, így nem tudnak a ruhák elforgatás közben "hstékonyan" leesni a dobban. (Nem tudom, érthető volt-e...) A víztakarékosság sem tesz jót a mosás és öblítés hatékonyságának. Ezelőtt Whirlpool gépünk volt, azzal nem voltak ilyen problémák.

Akik dícsérték a gépüket: az öblítés is megfelelő vagy csak nem néztétek, mennyire maradt habos a víz?

27. Lara1984 (válaszként erre: 1. - Falcsy)
2013. aug. 17. 18:03

Gorenje mosógépünk van. A+ energiaosztály, jól mos, és 5 év alatt semmi gond nem volt vele (még úgy sem, hogy a baromian kemény víz ellen évekig nem használtam semmit).

Elégedett vagyok vele. Ámbár az 1400 fordulatszámon müködö centrifugázás olyan hangot ad, mint anno egy Concorde! :-D

2013. aug. 17. 18:02
Nekem 13 eves a Bosch-om, gyonyoruen mos, nagyon szeretem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook