Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Te milyen gyakran mosod az ágynemüt? Nem a huzatot, párna, paplan... fórum

Te milyen gyakran mosod az ágynemüt? Nem a huzatot, párna, paplan... (beszélgetős fórum)


1 2 3
66. anya4005 (válaszként erre: 65. - Selena78)
2016. jan. 10. 18:37
:)))
65. selena78 (válaszként erre: 64. - Anya4005)
2016. jan. 10. 14:41

"Vicces,hogy ide-oda kóborolt,de mikor le kellett vinni az elsőről 4 megtermett pasi kellett hozzá,olyan nehéz volt!"


:)))


Pedig igazán lemehetett volna egyedül.:)

64. anya4005 (válaszként erre: 62. - Globus)
2016. jan. 10. 14:32

Hála az égnek,a csempét nem...rögtön az ajtó felé vette az irányt. Menekült a meló elől.

Aztán egyszer szétnyílt a dob menet közben. Ez lett a veszte!

Vicces,hogy ide-oda kóborolt,de mikor le kellett vinni az elsőről 4 megtermett pasi kellett hozzá,olyan nehéz volt!

63. globus (válaszként erre: 57. - Gribedli***)
2016. jan. 10. 13:57
Így van, és ebből kifolyólag "butábbak", mert bár mosnak, semmilyen finomító beállítás nem lehetséges.
62. globus (válaszként erre: 60. - Anya4005)
2016. jan. 10. 13:56
Aha, vagy leverte a csempét :) Lehetett kapni alá gumiszőnyeget, de nem hiszem, hogy véglegesen megoldotta.
61. selena78 (válaszként erre: 60. - Anya4005)
2016. jan. 10. 13:52

A hátsód...


A barátnőmnek az első automata gépe, kicsi volt pedig (voltak ezek a kis Hajdu, vagy mi a csuda volt a nevük, felültöltésű gépek), szétverte a fürdőszobát. Mert elindult, amikor elkezdett centrifugálni.


Mondjuk az én első gyümölcscentrifugám is ámokfutásba kezdett, de ő csak az asztalról esett le, meg sem tudtuk fogni, mert rezgett az istenadta. Csak nálunk közelebb volt a konnektor.


Gondolom a fennvaló így figyelmeztetett, hogy ideje nagytakarítani a konyhában.:)

60. anya4005 (válaszként erre: 59. - Gribedli***)
2016. jan. 10. 13:15
Hát,ezt nem próbáltuk: akkorákat ugrott,hogy vagy szétverte volna a hátsóm,vagy szétröhögtem volna magam...:)
2016. jan. 10. 12:08
Már nem emlékszem, hol, talán a Roncsfilm-ben, volt is egy "korabeli" lepukkant szexjelenet a centrifugázó mosógépen:DDD
58. gribedli*** (válaszként erre: 56. - Anya4005)
2016. jan. 10. 12:06
:DDD
57. gribedli*** (válaszként erre: 52. - Globus)
2016. jan. 10. 12:04
De igen, ezért ha fél adagot mosok, ami ennél a gépnél 3-4 kg, szóval valójában egy normál adag, nem is használok 1400-at, hanem csak 1200-t vagy vasaláskönnyítő centrizést. Viszont 7-8 kg-nak meg kell az az 1400 és nem lesz gyűrött mert ekkora adagot nem fog gyűröttre centrizni. Persze eleinte meglepett, hogy milyen száraz, mert a régihez voltam szokva, az 12 évig bírta, de ez már egy digitális gép, 6 évet adok neki. A régi mosógépek tovább bírják mert kevesebb az elektronika bennük és több fém alkatrész, de többet fogyasztanak. Mondjuk nekem a régi is aeg volt, ami köztudottan kevesebbet fogyaszt, de csak összehasonlítva a mostanival több energiát használt
56. anya4005 (válaszként erre: 54. - Globus)
2016. jan. 9. 19:30
10 éve még tatramat-al mostam: konkrétan a konyhában fejezte be a mosást,pedig dög nehéz betonlap volt az alján...:)
55. selena78 (válaszként erre: 54. - Globus)
2016. jan. 9. 18:57
a baj az volt, hogy mi is tudtunk volna venni igazi automatát, csak akkor még csak elöltöltősek léteztek nálunk...az meg nem fért be...nekem felültöltős kellett...
54. globus (válaszként erre: 53. - Selena78)
2016. jan. 9. 18:52
Sógornőmnek még eredeti Energomatja van, kifogástalanul dolgozik :)
53. selena78 (válaszként erre: 47. - Channa*)
2016. jan. 9. 18:50

Ja, csöpögött, miközben kiraktam 2-4-10 minuszban...brr...amúgy évekig mostam egy pelenkamosógéppel, a hónom alá kaptam, akkora volt, elszakadt a gépszíjja, és már nem lehetett kapni, esküszöm, két cipőfűzővel ment hónapokig...


Az első félautomata gépem (ami még nem centrifugált) egy csoda volt...ami meg centrifugált is...áh...nobel díjat adnék a kitalálójának....

52. globus (válaszként erre: 39. - Gribedli***)
2016. jan. 9. 18:47
1400-nál nem lesz nagyon gyűrött? Az én mosógépem majdnem 28 éves, vagyis gondolom, hogy biztosan nincs ekkora fordulatszáma, fogalmam sincs. De rohadt sokat vasalok... annak ellenére, hogy azonnal kiszedem, amint lejárt, rázogatom a ruhát, húzkodom, mégis csúnyán szárad.
51. selena78 (válaszként erre: 48. - Channa*)
2016. jan. 9. 18:42
Igen van ilyen...amit nem szeret az istenadta...a fürdőköpenyem...nagyon bolyhos, ezért külön mosom, és nem, nem hajlandó kicentrifugálni...3x is ráteszem, mégis csöpög...
50. Channa* (válaszként erre: 49. - C40efa00cc)
2016. jan. 8. 20:09
Akkor idén sorra kerül:DDD
2016. jan. 8. 20:04
Minden szökőévben.
48. Channa* (válaszként erre: 40. - Moonlight13)
2016. jan. 8. 20:03
Nekem is van olyan cuccom (nem tudom mitől függ), amit nem centriz ki a gép. Együtt mosom mással, akkor mindent kicentriz a gép, de azt az egyet nem:D
47. Channa* (válaszként erre: 37. - Selena78)
2016. jan. 8. 19:59

Az biztos más volt!

Én a szárítóval együtt tologatom, nem szedem le fagyottan, majd csak akkor, amikor bent megszáradt.

46. Channa* (válaszként erre: 34. - Selena78)
2016. jan. 8. 19:58

Én nem kint teregetek, hanem bent a meleg szobába, majd ha kiteregettem, kitolom a szárítót a ruhával együtt:D

Majd néhány óra múlva be, és utána hamar megszárad és illatos lesz.

45. Channa* (válaszként erre: 36. - Anya4005)
2016. jan. 8. 19:57

Ugye?:D

Én is viszem ki az erkélyre nem sokára a szárítót.

44. anya4005 (válaszként erre: 37. - Selena78)
2016. jan. 8. 19:01
Egy fokkal jobb a tárcsás hajdú,mellette a centrifuga,de én már azt is utáltam! :)
43. gribedli*** (válaszként erre: 40. - Moonlight13)
2016. jan. 8. 17:17

Akkor ott a motorral van baj. Így kezdte az enyém is, hogy először vizesebb maradt a ruha, majd totál vizes. Forgott, de nem centrizett, szerintem olyan 3-4 hónapig csinálta ezt, mire megdöglött teljesen, mert addigra már nem is mosott ugye rendesen, mivel a mosószeres vizet is ki kell centrizni mielőtt öblítővizet tesz, majd azt is kicentrizi majd öblítős víz és megint centri. Hamar észrevettem, hogy koszos maradt, meg vizes is, a szerelő azt mondta, hogy az új motor annyiban van mint egy új mosógép, így becseréltük.


Csalóka, ha a szivattyú megy, meg forog a gép, az ember azt hiszi, hogy még megyeget a centri. De ha már nagyon kis adagokat is csuromvizesen veszel ki, az a gép cserélnivaló. Esetleg ideiglenesen vehetsz egy pici centrit mellé, amíg nem akarsz újat venni.

42. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 12. - Channa*)
2016. jan. 8. 17:14
Miért lenne koszos? Benne van a védôhuzatban, erre a hetente cserélendô huzat. A libatollat meg a legnagyobb melegekben tesszük ki a napra 4-5 napon keresztül. Azt mondjak, az erôs napfény fertôtlenít a tollat pedig frissíti.
41. moonlight13 (válaszként erre: 35. - Selena78)
2016. jan. 8. 16:57

Kipróbáltam már többször is ezt a módszert, de nem érdekli! Pl. egy vastag kardigánt nem is érzékel, de végigcsinálja a programot, mintha centrizni, utána pedig ömlik belőle a víz. :(

Volt amikor külön erre a célra rendszeresítettem egy törülközőt, és azt be kellett tennem mellé, úgy hatásosabb volt.

40. moonlight13 (válaszként erre: 39. - Gribedli***)
2016. jan. 8. 16:54
Köszi! Én nem libatollasat akartam centrizni, csak általában... Az enyémet hiába állítom be külön kézzel, hogy hány fordulattal centrizzen, baromira nem érdekli. Pl. ha csak egy kardigánt teszek be kézi mosás után centrizni, ömlik belőle a víz, miután kicentrizett. :(
39. gribedli*** (válaszként erre: 28. - Moonlight13)
2016. jan. 8. 16:45
Aeg, miele. Nekem 1400 fordulattal centriz, de kell is, mert nagyobb súlyú cucchoz muszáj. Ha valamit csont szárazra akarok, akkor ha a programban nem 1400-as, még külön kicentrizem. De ismétlem, a libatollnak nagyon nem jó a túlzott cetrizés, mert megtörik, ha biztosra akarsz menni, bízd a tisztítóra!:)
2016. jan. 8. 16:42

Írta valaki a merino-t, ki lehet mosni, gyapjúmosás program vagy kézi mosás programmal. A mostani mosógépeken pedig van már paplan program is, már amelyik befér, ezzel nem törik meg a pihetoll sem, amikor centrizik, mert óvatosabb, 2 irányban centriz. Régi mosógépeken ennek megfelelő program a kézi.


Nekem egy 8kg kapacitású mosógépem van, de a mienket nem teszem bele, mert akkor is túl nagy 2x2 méteres házaspaplan, úgyhogy viszem a tisztítóba. Régebben a kis paplanokat is odavittem mert a régi mosógépembe még az sem fért be, sőt a párnák sem, mert hosszúkásak.


Szerintem aki nem akar kockáztatni, hogy megtörnek a pihék, stb. nyugodtan vigye tisztítóba, ott perboráttal és más vegyszerekkel, alkohollal mosnak, ami nem teszi tönkre és nem tapad össze. Évente 1x a csere alkalmával szokás ezt és aztán a tisztát a legközelebbi használatig érdemes a zacskójában tartani, használat előtt kiszellőztetni. Április-májustól szeptember-októberig a nyári paplan van fent, amikor cserélem, akkor rögtön elviszem a tisztítóba vagy kimosom, ami befér a gépbe.


Ha a pihék összeragadnak, azt szét kell szedegetni kézzel és újra habos, puha lesz.


A párnákra szoktam tenni egy fehér védőhuzatot és csak efölé teszem a rendes párnahuzatot.


Mi az ágyneműt hetente cseréljük, télen pedig 2 hetente és ilyenkor a párnahuzatot cseréljük hetente, mert a fej izzad a legjobban, de nyáron meg ugye mindenünk jobban izzad. Viszont heti párnahuzat cserével is megvan az a friss érzés télen, a többit elég 2hetente ilyenkor.


Ja, párnából én jobban csípem a habszivacs, vagy művatta tömésűt, mert ebbe tuti nem megy az atka és a mosógépbe csak bevágom, nem veszti el a formáját sem, hamar szárad, még aznap, és este tehetem is vissza, akár 3 havonta meg lehet csinálni.

37. selena78 (válaszként erre: 36. - Anya4005)
2016. jan. 8. 15:40

Persze, csak képzeld el, nekem életem fénykorában nem volt centrifugám. És nekem a kézzel kicsavart, még csepegő lepedőket kellett kiteregetnem az udvarra. Ami másnapra megfagyott, és leszedni sem lehetett a drótról.


Brrr...álmomba sem jöjjön elő...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook