Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Te milyen gyakran keresed fel a fogorvosodat? Fogápolás, szép mosoly fórum

Te milyen gyakran keresed fel a fogorvosodat? Fogápolás, szép mosoly (beszélgetős fórum)


2010. nov. 18. 17:36
Érdekes módon nekem fent romlottak el..lent oké...de ez mitől van??
2010. nov. 18. 17:34

Sziasztok!

ma voltam dokinál, és nemféltem, persze a doki nagyon aranyos, és türelmes volt.

Sajna begyulladt egy fogam, amire gyógyszert írt ki de sehol nem kapni....most rendeltem meg.

Sokat számít a hozzá értő türelmes orvos, régen reszkettem most meg olyan természetes volt, a székbe ülni:)

Csináltak röntgent...bölcsesség fogaim okék:)

Régi amalgámjaimat kiszedik...

Jövő héten fogkő eltávolítás is lesz...

De nincs bennem félelem, mint régen.

Fő a szép mosoly:)

2010. nov. 18. 10:24
Én most szenvedtem a fogaimmal eleget. Két bölcsességfog műtét, mert vízszintesen nőttek. Ki kellett műteni mindkettőt. Ha már elkezdtem, akkor gondoltam leszedetem a fogkövemet, mert találtak és alatta találtak még 1 lyukat is, azt is megcsináltattam. Szóval most egy ideig nem megyek. Egyébként évente el szoktam menni, de ezek szerint idáig nem a megfelelő helyre jártam.
2010. nov. 17. 18:18
Én úgy tudom, hogy a csontból felszívódik a Ca és ezért romlik terhesség idején jobban..de ez sem általános...szerintem egyrészt hormon okozza a kálcium hiányt terhesség alatt vagy valami hasonló..
2010. nov. 17. 18:16

A fogak épsége az félig genetika!

Ismerek olyan embert aki soha nem mos fogat és hófehérek a fogai!

mikor gyerek voltam nem volt rossz fogam nem igazán mostam fogat sem..

30 éves korom után kezdtek romlani a fogaim...de főleg felül...de ez nálunk családi vonás..

Az alsó fogsorom jó..de fent sok tömött fogam van sajna...

hiába nyomom én a Kálciumot, D3 vitamint ez van..fogat mosok selymet használok és mégis tönkre mentek...Ez örökletes, és főleg genetika szerintem..

25. 5e48d37001 (válaszként erre: 23. - Re11)
2010. nov. 17. 17:40

A megnövekedett kalcium igény miatt.

Kell a baba csont-fogcsíra fejlődéséhez,és a szoptatáshoz is.Most így már pontosan nem rémlik,hogy a fogakból vonja ki a szervezet,vagy csak nem szállítja oda a kalciumot mert a babának kell.S

A lényeg,hogyha nincs kalcium nem épül be a D3 vitamin.Akinek alapból rossz fogai vannak,annál nem árt a terheségi vitamin.

24. 5e48d37001 (válaszként erre: 19. - Cippora)
2010. nov. 17. 17:36

Nekem dettó.

Még a bölcsességfogaim is teljesen épek.

Nem fog rajta változtatni,nekem sem romlott semmit a terhesség és a szoptatás alatt.

23. re11
2010. nov. 17. 17:26
Terhességkor tényleg megromlanak a fogak? Megtudjátok mondani miért?
22. bcb6de9272 (válaszként erre: 18. - Anzse)
2010. nov. 17. 17:20

Nekem is volt körzetim, de maszek lett:(

Aztán suliban volt egy jó dokim, de vége lett a sulinak..

Aztán meg...rettegés lett a fogászatból...

Ügyeleten húztak..persze én hanyag voltam annyira féltem, hogy a végén húzás lett a vége.

nekem 4 fogam hiányzik...hátul a de holnaptól megint járni fogok mint régen, mikor sulis voltam.

21. bcb6de9272 (válaszként erre: 19. - Cippora)
2010. nov. 17. 17:17
Gratula!!!
20. 83e25137af (válaszként erre: 18. - Anzse)
2010. nov. 17. 16:48
Akkor mázlid van. Szerencsés. Én se szívesen adok ki pénzt de az egészségem meg nem kockáztatom...
2010. nov. 17. 16:46
Szinte sose járok.Genetikailag tökéletes a fogsorom,se lyukas,se tömött fog,húzni se kellett soha,fogkövem sincsen,szóval szuper.Majd kiváncsi vagyok a terhesség változtat-e ezen...
18. Anzse (válaszként erre: 17. - 83e25137af)
2010. nov. 17. 16:42

Biztos igazad van. Az én körzeti fogorvosnőm egy tünemény, arany keze van neki. Mindenki csak dicséri, még senkitől se hallottam róla semmi rosszat. A fogaimat is megcsinálta nagyon szépen, töméseim is kiválóak. Én maradok a körzeti orvosomnál, nem tartom szükségesnek, hogy több ezer forintot kiadjak azért, ami alapból is jár.

De nyilván ha rossz tapasztalatom lenne a körzetivel kapcsolatban, akkor én is magánrendelőbe mennék.

17. 83e25137af (válaszként erre: 15. - Anzse)
2010. nov. 17. 16:30

na de milyen áron? kieső, rossz minőségű tömések, begyulladó FERTŐZŐDŐ hegek a nem megfelelő higiénia miatt.. félresikerült beavatkozások a képzetlenség és nemtörődömség végett...


Én köszi de abból nem kérek soha többé...

16. bcb6de9272 (válaszként erre: 14. - Sutyi111)
2010. nov. 17. 16:19

Teljesen egyet értek veled ebben!

de miért nem tudja biztosítani egy körzeti fogászat, azt amit egy maszek?

Ezt valahogy nem értem...

párom elment szájsebészetre és siralmas állapotok fogadták...leukoplasztal volt kiírva , hogy szájsebészet...sarkon fordúl és haza jött.(

Siralmas...az egészségügy de ezen belül a fogászat..

Én anno iskola fogászatra jártam nem is volt egy rossz fogam sem...azóta bizony már lett

15. Anzse
2010. nov. 17. 16:19

Én szülés után megcsináltattam a fogaimat, mert nagyon tönkrement terhesség alatt. Azóta évente járok ellenőrzésre, és fogkő eltávolításra.

Az alapfogászati ellátás (húzás, tömés, fogkőleszedés) ingyen van a körzeti fogorvosnál.

2010. nov. 17. 16:11

Nincs fogorvosom,sajnos nincs rá pénz.Csak akkor megyek ha nagyon fáj.Akkor is marad általában az ügyelet.

A fogorvosi árakat nem a havi 80-85-höz találták ki.

13. Lanvin
2010. nov. 17. 16:00

Én ma voltam fogorvosnál (igaz a fogszabályzómon állítottak, de egyébként nincs baj a fogaimmal), és mivel iskolafogászatra járok, volt vagy két osztálynyi gyerek, akik a szokásos éves szűrésen vettek részt. Hú, hát nem volt olyan gyerek, akinek ne lett volna lyukas foga, és volt olyan (nem egy, nem kettő), akit rendesen leszidott a doktornő, amiért nem mos fogat. Ez azért elkeserítő...


Mondjuk, anyukám boltban dolgozik, és mondta, hogy van olyan, aki még sose vett tőlük fogkrémet, pedig minden bevásárlást náluk intéz...

12. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 1. - Bcb6de9272)
2010. nov. 17. 15:59

Ha nem fáj, nem megyek. 1 éve voltam talán..

Nekem nem szépek a fogaim, vámpírfogaim vannak és mélyharapású vagyok. + össze vissza áll egypár..

Szerencsés vagyok a fogaimmal, nem romlanak. 1 tömött fogam van.

11. k_nm
2010. nov. 17. 15:57

bocs, nem kész, hanem kérsz...

vt78, Frankfurt mellett élek...igen, különben piszok drága, de szerencsére a tömés, húzás biztosított (ha rendesen jársz). Páromnak most kéne egy korona a fogára, az az egy kis szar 500 €. A professzionális fogtisztítás 100 €. Szóval valóban nem olcsó...

10. k_nm
2010. nov. 17. 15:54
szerintem nem csak a felszereltségen múlik a magyarok fogászathozállása, hanem a fogorvosokon is...az itteni fogorvosom jócskán belecsodálkozott a számba, hogy nem semmi kontár munka van benne. Ja, és ö képes volt betömni a bölcsességfogamat...Mégegy: itt érzéstelenítöt akkor kapsz, ha kész, különben maguktól nem adnak...és állítom, nem fájt annyira a tömés, mint a szuri! És ez egy teljesen mezei randelö volt, semmi magán...és ö is magyar származású
2010. nov. 17. 15:51

Én évente egyszer megyek fogdokihoz, szerencsére a fogkövek leszedésén kívül nem sok dolga van velem :)

De nem volt ez mindig így.

Amikor elhanyagoltam, és csak akkor mentem, amikor már kibírhatatlan volt a fájdalom, hát akkor megszenvedett ő is, meg én is.

Szerencsére egy szuper jó doki a fogorvosom, mindent szépen és ügyesen meg tud csinálni.

Jah, és nem csak fogorvos, hanem szájsebész is.

Egyébként pedig én egyáltalán nem félek a fogdokitól, ellenben sok más emberkével.

8. bcb6de9272 (válaszként erre: 6. - K_nm)
2010. nov. 17. 15:50

Merre élsz ott?

Párom anyja él kint és mondta nagyon drága a fogászat..

2010. nov. 17. 15:50
Tudom, hogy szégyen, de én csak akkor megyek, ha már visznek. Én nagyon félek a fogászattól. Pedig szerintem bőven lenne dolguk :-(
6. k_nm
2010. nov. 17. 15:49
otthon, bevallom, eléggé elhanyagoltam a fogorvoshoz járást. Csak akkor mentem, mikor bajom volt...Itt, Németországban elhatároztam, hogy minden szürésre rendszeresen megyek. Jobban is járok, itt van egy pontgyüjtö kártya, és a biztosító annál többet fizet, minél több pecsét van a füzetben. Mintegy ezzel van igazolva, hogy rendszeresen jársz...
2010. nov. 17. 15:48

Azért hoztam fel e témát, mert jó magam is érintett vagyok a témában.

most kezdek hozzá egy hosszú fogászati kezelésbe..remélem hamarosan ok leszek...de elhatároztam...fel hozom ezt témának itt ott...gondolom nem vagyok egyedül ezzel a kérdéssel...én is félek...de legyőzöm, mert a fogak fontosak...akár táplálkozásról, akár nevetésről, vagy egyéb dologról legyen szó.

Egy szép mosoly már egy jó cég ér....)

2010. nov. 17. 15:45

Szia

olvastam valahol egy cikkben, hogy a magyar lakosság 70 százalékának komoly gondjai vannak a fogaival.

de mégis a lakosság kicsi százaléka megy rendszeresen fogászati szűrésekre.

Holott egyre több a szájdaganatos beteg...

De véleményem szerint a körzeti rendelők felszereletlensége is ok a lehet, hogy az emberek félnek a dokitól a fogászaton.

2010. nov. 17. 15:43

Szia!

Én 1/2 évente járok ellenőrzésre és mostanában csak ritkán csinál velem valamit a doki (max töm egyet), de sajna volt idő, amikor igencsak ritkán jártam, mert összefutottam egy "kedves" fogdokival és onnantól nagyon féltem....:( Ma már tudom, hogy nem nem a dokikkal szúrtam ki, hanem magammal, hogy nem mentem:((( Bánom is nagyon, de már nem lehet visszacsinálni...:(((

2010. nov. 17. 15:43
Nincs saját fogorvosom és csak akkor megyek ha már nagyon nem bírom az adott bajomat.
2010. nov. 17. 15:40

Milyen gyakran jársz fogdokihoz?

Mennyire fontos számodra a hibátlan mosoly?

Én holnap kezdek bele egy nagy fogászati kezelés sorozatba...nem félek..most fog valóra válni egy nagy álmom...

Hiába a fogmosás, de ennyi még nem elég...fontos az évi fogászati szűrés...te hogy állsz ehhez a témához?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook