Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Te mennyire voltál edzetlen, mikor elkezdtél sportolni, tornázni? fórum

Te mennyire voltál edzetlen, mikor elkezdtél sportolni, tornázni? (beszélgetős fórum)


25. Icuska538 (válaszként erre: 24. - E12ac2bb5c)
2012. febr. 22. 17:00
Sziasztok ! Én rájöttem , hogy saját tematika szerint áttornáztatok minden tagomat és próbálok nagyobb intenzitású gyakorlatokat is megcsinálni, régen csináltam duci Norbit, Biró Icát és emlékezetből ezekből szemelgetek . Sok törzsforditásost szoktam és most kicsit sikerült fogyni és nagyon jól látszik a hasamon és gyomortájékon , meglepően jól . Igaz én sokat gyaloglok is az én térdeim már nem birják az ugrálóst . Pedig igazán az éget zsiradékot!!!
24. e12ac2bb5c (válaszként erre: 20. - Icuska538)
2012. febr. 22. 08:26
Egyet értek veled ,és nem is kell több mint napi 30 perc . Én nem tudom TE mit tornászol,de én nem szeretek ugrálni . Így váltakozva havonta cserélem ,és persze otthon DVD-re Pilátes,jóga streching ,és Béres Alexavdra Nyerj időt . Ugyan van NOrbi is ezt nem hencegésnek szántam :)))) De nem nagyon tudtam megszeretni .
23. Vircsa
2012. febr. 21. 22:11
Én végtelenül el voltam tunyulva, amikor újra elkezdtem mozogni. 2-3 év után újra, de hamar belerázódtam megint és sokat fejlődött az állóképességem.
22. timycat (válaszként erre: 1. - Hedi13)
2012. febr. 21. 21:55

8 évesen kezdtem sportolni; akkor ugye hajtott a kimeríthetetlen gyerek-energia (komolyan gondolom hogy a jövő kimeríthetetlen energiaforrása lehetne, ha egy-egy játszótéren valamilyen módon be lehetne gyűjteni)


Azóta tartok egy szintet, persze a tavaszi "újra-kint-a-szabadban-juhééé" edzések sokkal nehezebbek, mint az őszi/kora téli szabadtéri záróedzések... én futok, ezt zárt helyen nem tudom élvezni, így télen mindig kicsit bepunnyadok. Ősszel lazán veszek napi 10-12 km-t, tavasszal úgy 8nál kiköpöm a tüdőm :S


Tornázni sosem szerettem, kondizást unom, az uszodában meg szerintem még hűtik is a vizet, labdajátékhoz több ember kell, nehéz összeegyeztetni az időpontot, maradok a futásnál; mínuszokban itthon tekerek, evezek, taposok a konditeremben, vagy ha párom felhúzza az agyam akkor "rommá" ütöm-vágom-rúgom a boxzsákot

21. Hedi13 (válaszként erre: 19. - Nissi)
2012. febr. 21. 21:46

Igazad van, hogy nem normális a dolog. Csak a mi vagy én helyzetemben normális egyenlőre, hogy hamar kidőlünk. Nekem sem könnyű kisgyerek mellett edzőterembe vagy egyáltalán bárhova eljárni sajnos. Nem lehetetlen, de nem könnyű összehozni.

Abban igazad van, hogy ez így nem mehet tovább és tényleg el kell kezdeni mozogni!

Viszont ma tornáztam Rékára és végig bírtam a 20 perces ugra- bugrát súlyzókkal és nagyon jó érzés volt! :) Tényleg könnyebben ment, mint pár napja!

2012. febr. 21. 18:57
Sziasztok ! Én valószínűleg nem a ti korosztályotok vagyok de írok erről pár gondolatot . 59 éves leszek mostantól nyugdijas , eddig olyan helyen dolgoztam , hogy egész nap ültem , amugy sem vagyok nádszál vékony na ez a munka betett, szépen felmentem 116-7re. Hozzáteszem mindig nagy darab voltam , 175 cm -vel erős csontozattal nem igazán tudtam soha 70kg lenni , mert akkor tiszta csont kollekció vagyok , tudom , hogy fogynom kell, az úgy megy ha kevesebb a bevitel több a mozgás . Hát elkezdtem mozogni és azt hittem belehalok , olyan kifulladós voltam . Eltelt pár hónap és koromhoz képest, jól érzem magam , nem fulladok , nem ver a szivem csak a megengedett mérékben , szóval "megedződtem?!?!?!"Ez tudom nem az amire ti kérdeztek de tapasztalat átültethető a ti esetekre, kitartással mindig jobban fog menni ,és eddig van 6 kg mínusz , de még sok kell/ene/ . Üdv nektek és ügyik legyetek .
19. Nissi (válaszként erre: 17. - Hedi13)
2012. febr. 21. 18:05

Szia


Szerintem nem normális ha 10 perc után log a belünk, csak sajnos ellustultunk,elkénylmesedtünk. Egyszer elromlott a lift és a munkahelyemre, 5 emelet, gyalog kellett felmenni.Hát ugy lihegtem mint egy kutya de szégyeltem is magam. Akkor döntöttem el hogy ez igy nem mehet tovább.

2012. febr. 21. 14:07

Jó, ha írod, mert legalább látod, hogy hogyan haladsz:)

Én pl. tegnap Réka 2009-es 40 percesét tornáztam le, és mivel mára rendesen megfájdult tőle a senekem, így szerintem most inkább valami felsőtest formáló blokkot izzadok végig:)

Mivel nincs se gumikötelem, se súlyom se semmi segédeszközöm, így két fél literes műanyag palackot megtöltök vízzel és azzal tornázom:)

17. Hedi13
2012. febr. 21. 13:18

Köszönöm, hogy írtatok. Igazából az érdekelt, hogy normális -e ha 10 perc tornától kivagyok, ezerrel ver a szívem és fájnak az izmaim. De úgy látom, igen. :)

Majd írok ide, hogy hogy állok az "edzettséggel". :)

2012. febr. 21. 11:38
Egy igazi véznagéza voltam egykor, ma már formásabb vagyok a kemény edzéseknek köszönhetően. Sokkal jobban érzem magam így. Pedig kisebb súllyal könnyebb volt járni, most viszont stabilabban állok a talpamon :)
2012. febr. 21. 11:35

Sziasztok!

Én már egy ideje tornázom itthon, kezdetben nekem is nehezen ment,de elég hamar belejöttem. Elkzdtem lábsúlyt használni,már azt is emeltem.Szóval egy a légyeg,hogy legyen meg a rendszeresség!!!

Én is Rékázom!! Nagyon szeretem! Szerintem írj ide mindig amikor tornázol és így jó visszanézni és persze lesz támogatásod is ha ellustúlnál,persze ez csak egy ötlet!!!

Szép napot!!

2012. febr. 21. 08:32
Általában edzetlen az ember mielőtt elkezdi nem??
2012. febr. 21. 08:27
hál'istennek sose voltam edzetlen, a szüleim 4 éves korom óta sportoltattak, de volt egy autóbalesetem (combcsonttörésem lett), ami után nem tudtam edzeni kb.fél évig, de aztán ugyanúgy sikerült edzenem, mint régen, aztán szültem, és itt elszakadt a cérna...néha egy kis futás, bicaj, de a régi nem leszek, vagy csak nagyon nehezen, de időm sincs rá, ha alszik akkor a lakást teszem rendbe, ha ébren van, figyelem, mert ront és bont, ha a férjem este 6kor ér haza, akkor már energiám sincs elmenni, hétvégén örülök hogy pihenek kicsit...nem valami jók a kilátások. :-D
12. Hisztikirálynő (válaszként erre: 11. - Hedi13)
2012. febr. 20. 22:19
nekem a 2010-es 90 perces tetszik a legjobban, bár azt csak egy héten max. 2-szer tudom beiktatni, de akkor azt végignyomom, igaz, hogy ha nem bírom, akkor picit lazázok:D
11. Hedi13 (válaszként erre: 10. - Hisztikirálynő)
2012. febr. 20. 22:18

Melyik Rékára tornázol ha megkérdezhetem?

Az erősítős részek tényleg durvák, főleg a karra való torna. Én csak fél kg-os súlyzóval csinálom, de attól is kivagyok. :)

2012. febr. 20. 22:09

Én 6 éve semmit sem mozgok, de ebben a hónapban elhatároztam magam és elkezdtem.

Mivel már a felesleget leadtam magamról tavaly (20 kg-ot), így kis kardiózás után próbálok erősíteni, mivel ugye az izmaim a 2 terhesség után elmentek világgá.

Szóval most próbálkozom, főképp Rékázok. A kardio részével nincs gondom, azt bírom, az erősítős rész viszont megf.ngat rendesen, kb. 4-5 lábemelés után már lóg a belem...

azért reménykedem, hogy ha kitartó vagyok, akkor előbb-utóbb ügyesebb leszek és egyre jobban fog menni.

9. Skittles (válaszként erre: 8. - Hedi13)
2012. febr. 20. 21:58
akkor hamár fejben eldőlt, és tenni szeretnél érte, csak el kell kezdened, és hidd el ha elsőre pici is sikerül, következő alkalommal már 1-2 perccel több és sok kicsi biza sokra megy....szerintem
8. Hedi13 (válaszként erre: 7. - 051809cc90)
2012. febr. 20. 21:51
Nem zavar egyébként? Engem nagyon frusztrál, hogy lehetnék sportosabb is a saját egészségem érdekében pl.
2012. febr. 20. 21:49
Én egyenesen a béka segge alatt vagyok e téren....:-))
6. Hedi13 (válaszként erre: 4. - Skittles)
2012. febr. 20. 21:48
Futni szeretnék újra, késő ősszel már volt egy próbálkozásom. Pár hétig lejártam és napról napra jobban bírtam. Aztán egy hónapja volt egy műtétem és nem is lehetett tornázni. Most kezdeném újra, csak nagyon "elmacskásodtam". Jógázni szoktam még itthon.
2012. febr. 20. 21:47
Én örökös újra kezdő vagyok. Nehéz beiktatni egy-egy tornát a mindennapokba. Sajnos én is elég edzetlen vagyok most, kicsi mozgástól is hamar elfáradok. :(
4. Skittles (válaszként erre: 1. - Hedi13)
2012. febr. 20. 21:46

szia! csak egy példa. én kb két és fél hete mikor kezdtem a teremben, 30 perc kardio ment, ;s a pulzusom az egekben volt, 180 körül. most simán lemegy az 1 óra taposás, és a pulzusom 120-145 között van.


mit szeretnél tornázni?

2012. febr. 20. 21:44

eléggé:)

fél óra szobabringa - gyenge bringán közepes fokozaton - pont elég volt.

a hegyimenet most sem megy folyamatosan, de asszem ezzel már a környező hegyekre fel tudnék menni tavasszal valódi cangával.- persze nem röhögve:DD

2012. febr. 20. 21:43
Szia! :) Én most sem mondanám magam edzettnek, de mielőtt mozogni kezdtem semmit nem tornáztam (úgy értem soha életemben). Akkor úgy 15 perc intenzív mozgás után a földön voltam kb. De úgy két hét után (minden napos mozgás) már 3o percet is bírtam simán egyszerre, és ha nagyon megerőltettem magam, akkor akár 45-öt is. (Cardiozok).
2012. febr. 20. 21:35
Sziasztok! Érdekelne, hogy ki hogyan birkózott meg az edzetlenségével, kinek mennyi időbe telt, amíg belejött a tornázásba, sportolásba? (pl mennyi időt bírtatok tornázni egyszerre az elején, stb)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook