Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te "így" vinnél egyedül egy boltot? fórum

Te "így" vinnél egyedül egy boltot? (tudásbázis kérdés)

29. Ekka (válaszként erre: 28. - 74740b7c7c)
2010. ápr. 14. 08:49
Férjem ugyanezt mondta:)
2010. ápr. 13. 21:43

Szerintem se!

Érezze magát ő kellemetlenül, hogy ki akarta szúrni a szemedet 90 ezer forinttal.

Én egy cipőboltban nyomom napi 6 órában, 75 ezerért.. A felelősségem nulla..

2010. ápr. 13. 21:40
Ekka ne érezd magad kellemetlenül, meg kell mondani hogy átgondoltad, de a jelenlegi helyzetedben (gyerek) nem tudod vállalni. Ha oviba kerül akkor se biztos hogy könnyebb, mi bölcsiben az első telet végig betegeskedtük...
26. Ekka
2010. ápr. 13. 21:27

Köszi, hogy ennyien írtatok, és próbáltatok segíteni, ill. megerősíteni abban, amit már a legelejétől éreztem.

Ez a munka nem kisgyermekes anyukának való.


Holnap még jön majd a nagy levegő, felhívom a nőt, hogy ne számítson rám! Nekem kicsit kellmetlen lesz..

25. doxikri (válaszként erre: 24. - Ekka)
2010. ápr. 13. 19:08
Szerintem igaza van......fogadj szót neki!
24. Ekka
2010. ápr. 13. 19:00
Apa azt mondta, hogy most felejtsem el:)
23. caffi
2010. ápr. 13. 18:42

Szia!

Mivel nagyon nehéz manapság munkát találni....nem lehetne úgy h megpróbálod,és ha neked vagy a gyereknek sok....ak mondasz egy köszönöm-öt,de legalább megpróbáltad?

2010. ápr. 13. 18:39

Én csináltam ilyet, gyerek mellett, 6 éves volt akkor......ne vállald el. Amit most 10-12 óra munkának gondolsz, abból lesz 12-14 is. (Előbb bemenni, késik a szállító, stb.)

Ha különböző helyekre is kell még menni, annak is se vége se hossza nem lesz. Számold ki azt a 90 ezer ft-ot, órabérre és rögtön rájössz, hogy talán még a minimálbért sem éri el.

Megsínyli a gyerek, a család, a kapcsolatod. Ki fogja az otthoni dolgokat elintézni, ha te nem vagy soha otthon, mikor fogsz pihenni és kipihenten, vidáman, gondtalanul játszani a gyerekeddel...azt már nem is kérdezem, hogy a párodra mikor lesz időd?

Én azt mondom, ha nem égetően fontos ez a pénz, akkor várj valami jobb ajánlatra. Nem éri meg!!!

21. 5e48d37001 (válaszként erre: 2. - Ekka)
2010. ápr. 13. 17:54

Szia,Én vezető voltam egy multinál.Napi 12 órát dolgoztam hetente 5X,se Karácsony ,se Húsvét,állandóan ideg alatt voltam a felelősségtől.Még a szabadnapomon is a boltban járt az agyam ,soha nem tudtam pihenni.Megfogadtam,ha gyerekem lesz akkor soha többet.

Jól gondold meg,mert pici gyerkőcöd van és amit írtál, ahhoz az a 90 ezer nagyon gyenge,még egy anyáknapját sem fogsz tudni összehozni.

20. d441802019 (válaszként erre: 18. - Ekka)
2010. ápr. 13. 16:03
Más véleménye ilyenkor az utolsó. Ez a Te döntésed és azt mondom: magatok és a kicsi érdekében dönts.
19. Mya01 (válaszként erre: 11. - Ekka)
2010. ápr. 13. 16:00
Látom nagyon "tiltakozol" ellene,és ha nincs annyira szükséged erre a pénzre ilyen áron,akkor véleményem szerint ne vállald el.Nagy trauma lenne a kicsinek is,hogy egyik napról a másikra nem látja anyucit egész nap,csak fürdetésre esnél haza,hulla fáradtan...egyből a mély víz lenne mindkettőtöknek. Ha lenne rá lehetőség,akkor inkább részmunkaidős állást vállalj,amíg nem jár oviba,így fokozatos lesz az elválás.Dolgozol is,keresel is,mégsem kellene egész nap nélkülöznötök egymást.
18. Ekka
2010. ápr. 13. 15:59

Én is ezt számolom.. nagy felelősség, szinte nulla pénz.

Persze a családod már most hallom: "büdös neki a munka"

2010. ápr. 13. 15:58
Én hosszú éveken keresztül csináltam ezt. Reggel 6-tól este 8-ig.Nekem marha nagy szerencsém volt, mert a bolt a szomszédomban volt, és a lányomra pedig az anyukám tudott vigyázni. Apa munkája olyan volt /és most is olyan/, hogy addig kellett dolgoznia ameddig munka volt. Az én szegény gyermekem már 1 osztályosan egyedül ment vagy jött haza a suliból. Akkor soha nem panaszkodott. Most hogy már nagy, bizony elmondta, hogy sokszor sírta végig az utat. Ezt hallva így utólag is a szívem szakad meg.Ez a pénz meg a munka mennyiségéhez nagyon kevés.
16. Ekka
2010. ápr. 13. 15:57
Igazából nem tudom, mert 8 felé nyitna, 5-ig lenne nyitva, de még utána hoznák az árut.. olyan 6 óra felé..
15. Ekka (válaszként erre: 13. - D441802019)
2010. ápr. 13. 15:56

Lehet, hogy csak előre görcsölök, nem tudom.

Lányom lehet nem sínylené meg.

14. Ekka
2010. ápr. 13. 15:55

Csak nehéz, mert pl., ha már ovis lenne, nem görcsölnék a témán. Elvinném, du. meg kibírna anyóssal 2-3 órát.., de így nem vagyok biztos benne, hogy jó megoldás.

Viszont szeptemberbe, meg csak az eredeti szakmámba tudnék elhelyezdkeni. Nővér.. Az sem leányálom egy gyereknek.

Annyira nem tudom mit tegyek.

2010. ápr. 13. 15:55

Ha ennyire görcsölsz, akkor a munka egy pillanatát sem élveznéd... Persze az ember nem szerelemből jár dolgozni, de azért mégiscsak jobb úgy felkelni hétköznap reggel, hogy örömmel megyek be a munkahelyemre; vagy legalábbis nem görcsölve. :-)


Beszéljétek meg otthon mennyire égetően kell az a 90.000 a kasszába?!

2010. ápr. 13. 15:54
12 órát dolgoznál?
11. Ekka (válaszként erre: 7. - Mya01)
2010. ápr. 13. 15:53

Nincs.. Annyira nincs.

Csak jött ez a lehetőség.. Gondoltam egy próbát megér... mármint, hogy átbeszéljen a nővel.

Szombatra már beszervezett egy konferenciára, mint segítség. Mondván: ismerjük meg egymást!

Hátam közepe sem kívánja.

2010. ápr. 13. 15:53
én válalnám...de most csak lehet hogy azért gondolom így, mert még nincs gyerekem...
2010. ápr. 13. 15:53
Ekka a pénz nem túl sok, én heti 2 napot dolgoztam, de gyerek megsínylette, hogy épp az vigyázott rá aki ráért.
8. Ekka
2010. ápr. 13. 15:52

..lehet, hogy lüke vagyok, de a Kislányom miatt görcsbe van a gyomrom..

Annyira úgy terveztem, hogy még ez a nyár a miénk.

2010. ápr. 13. 15:52
Szóval Te lennél egyben az üzletvezető-eladó...minden felelősségével,apropójával együtt,teljesen egyedül...szerintem sem arányos a fizetés és az elvárások.Sajnos ma már mindenhol ez van.:s Nagy szükséged van erre a munkára?
6. d441802019 (válaszként erre: 2. - Ekka)
2010. ápr. 13. 15:51

Elhiszem, hogy nem egyszerű a döntés; főleg, mert mostanában munkából nincs túlkínálat a "piacon".

Üljetek össze a családdal, beszéljétek jól át pro és kontra.

Sajnos sokszor a pénz az úr, de mérlegelni kell a hátrányokat is.

5. 9f84fd6bb9 (válaszként erre: 2. - Ekka)
2010. ápr. 13. 15:51
Ha nem lenne más munka lehetőségem, és a gyerek megőrzése megoldható, elvállalnám. Nem biztos, hogy mikor oviba kerül a kislány, lesz munkalehetőség.
2010. ápr. 13. 15:50

Kizárt!

A pénz szinte nulla.. napi 12 óra gyerek nélkül, ráaadásul nem is élne egy rendszerbe szegény, össze-vissza lenne dobálva..

2010. ápr. 13. 15:49
Nehéz ügy... Minden esetre a sok felelősség, plusz rengeteg munka nem igen áll arányban a fizetéssel.
2. Ekka
2010. ápr. 13. 15:48

Ma jött a felkérés, hogy köv. héten kezdenem kellene.

Kicsit bizonytalan vagyok, több dolog miatt is..

-Enyém lenne az összes felelősség, egyedül lennék, reggeltől estig. Mindezt 90 ezer forintért.

-Kislányom júliusba lesz 3 éves, így még nincs ovi.. (így épp az vigyázzna rá, aki réér)

Utóbbira még fel sem vagy(unk) készülve..

Igazából nem tudom, hogy mit csináljak...

Annyira hírtelen jött ez az egész, és azért valljuk be, nem egy nagy összeget fizetnének..

1. Ekka
2010. ápr. 13. 15:48
Te "így" vinnél egyedül egy boltot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook