Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te hogyan változtatnád meg a segélyezés rendszerét Magyarországon? fórum

Te hogyan változtatnád meg a segélyezés rendszerét Magyarországon? (beszélgetős fórum)


2008. nov. 25. 13:42
Szerintem a GYEST maximálni kellene egy évre, mint minden normális országban. A nyugdíjkorhatárt felemelném 65 évre egységesen, ugyanis a nők tovább élnek, mint a férfiak. A munkanélküli segély egyszerűen eltörölném. Kötelező foglalkoztatást vezetnék be, akinek nincs a személyi igazolványában bejegyzett munkaviszony (mert a személyi igazolványt ezzel kibővíteném), azt kényszermunkára vinném. Nyitnék újra munkásszállókat, óvodákat, bölcsődéket. Ha egy házaspár munkából származó jövedelme nem érné el a minimumbér kétszeresét, csak egy gyereket engedélyeznék. Aki nem neveli a gyerekét, hanem állami gondozottnak adja, az többet nem vállalhatna gyereket és a rendes munkáján felül heti 10 órát dolgozna, aminek a bérét a gondozóintézeteknek fizetnék ki. Azt az orvost, aki leszázalékol munkaképes dolgozót, elbocsájtanám, elvenném a diplomáját, a fényképét leközölném a Népszabadságban és vagyonelkobzásra ítélném. Akinek nem jár a gyereke iskolába 8 általánosig, börtönbe csuknám. 8 általános fölött nem lenne kötelező az oktatásban részt venni.
39. ec63a7fc29 (válaszként erre: 37. - Lalilu)
2008. nov. 25. 13:42

Ugye te is el tudod képzelni milyen türelmes egy 63 éves tanítónéni a hiperaktív másodikos kisfiúkhoz a 33-as osztálylétszámban?


Én is elengedném nyugdíjba azokat, akik akarnak menni. De nem 40 000Ft-os nyugdíjjal. Kb 85 000Ft-ot mindnek megadnék. Persze a 200 000 felettit továbbra is 18%-os adóval sújtanám.



Pl mi van azokkal a fiatalokkal, akik kimennek külföldre, s se ott, se itthon nem adóznak, csak keresnek néhány milla ft-nyi pénzt?


Ha meg hazatévednek, vagy a legjobb állásokat kapják, vagy kuncsorognak munkanélküli segélyért, amíg kipihenik a fáradalmaikat...

38. Júlia* (válaszként erre: 37. - Lalilu)
2008. nov. 25. 13:36

Még Ő is Ratkós, ugye?


Mert akkor nagyon sok gyerek született, azok most vonulnak/tak nyugdíjba.


Nem csoda, hogy be van rosálva az állambácsi.

37. Lalilu
2008. nov. 25. 13:31
A nyugdíjakhoz kapcsolódva, én azon háborgok, hogy anyukám 55éves, 40éves munkaviszonnyal majd valamikor talán 2011-ben vagy 2013-ban mehet előrehozott,vagy rendes nyugdíjba. Nem értem hogy aki 40 évet ledolgozott, miért nem pihenhet már, mindene fáj, fizikai munkát végez. Kevesen vannak így, nem hiszem hogy annyira megterhelné a költségvetést, nem értem. Mások meg egy napot nem dolgoznak, szocmunkásként volt olyan lentebb már említett roma ügyfelem, akit megkérdeztem, hogy mennyi munkaviszonya van, és felháborodott, h. mit képzelek, neki (40 év körüli) nem volt egy bejelentett munkahelye sem. És erre büszke is volt. Mert hát ugye ő roma, és azért őt sosem alkalmazták rendesen - jó kis takaró ez, mégis hogy lehet hogy a vegyesboltban és a tescoban egyértelműen roma pénztárosokat, másutt roma biztonsági őröket, banki dolgozókat látok, és tök normálisan dolgoznak, és be vannak jelentve. Vannak olyanok közülük is, akik szeretnének közénk tartozni, és aktívan részt venni a tehervállalásban és normálisan élni. Csak sajna elenyészően kevesen és most abbahagyom, mert nyílik a bicska a zsebemben ... :)
36. ec63a7fc29 (válaszként erre: 35. - 52d3e0b8a8)
2008. nov. 25. 13:28

Ezt az utcát ismerem.

Amikor az volt, hogy :

Bármit csinálhatok, csak azt nem, amihez értek.


Ha érdekel, segítek.

Most olyant csinálok, amit ott helyben tanultam meg, pedig csak 3 hónapra mentem oda.


S jobban fizet, mint a tanult szakmám, s elismertebb is lettem.:(((

35. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 27. - Fef600b7b6)
2008. nov. 25. 13:23
Kevesebb, de mindegy. Csak gondoltam leírom, mert az a dühítő, hogy dolgoznék, de nincs hol! Majd tanulok más szakmát (megint saját pénzből). Szerencsére a páromnak jó állása van, így egy szót nem szólok!
34. fef600b7b6 (válaszként erre: 29. - Ec63a7fc29)
2008. nov. 25. 13:21
:)
33. ec63a7fc29 (válaszként erre: 27. - Fef600b7b6)
2008. nov. 25. 13:20
A minimálbért megadnám annak, aki az első 3 gyermekét neveli. Ugyanis aki NEVELI, az olyat tesz le az asztalra, amit meg kellene fizetni!!!
32. fef600b7b6 (válaszként erre: 25. - Júlia*)
2008. nov. 25. 13:20
Van egy oldal, amit mostanában olvasgatok, ott fehéren-feketén leírnak mindent, de tényleg mindent, néha csak kamillázok, és gyűlik bennem a harag ellenük....
31. csopy2 (válaszként erre: 21. - Ec63a7fc29)
2008. nov. 25. 13:20

Valóban ez így méltányos. Hiszen annak jár vissza az adójából akinek van adója, tehát dolgozik. Aki dolgozik és úgy nevel 3 pici gyereket, ott bizony a 3 pici gyereknek is ez lesz a követendő példa és az ő számukra is teljesen természetes lesz a munka, mint életük elengedhetetlen része.

A másik oldal aki adózás nélkül részesül juttatásban hát...?!:((

30. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 9. - Raistlin Majere)
2008. nov. 25. 13:20

Ez egy nagyon jó ötlet! Ezzel tényleg gátat lehetne szabni az etnikum szaporodásának. Egy idő után ugyanis nem lenne biznisz a szülés. Az járna jól, aki tényleg becsülettel dolgozik.


Sajnos az igazság az, hogy ők ebből élnek: a gyerekek után járó pénzekből. És minél több gyerek van, annál több pénz jár nekik "alanyilag".


Én a szociális segély folyósítását pl. feltételekhez kötném. Az a fogalom, hogy "alanyi jog", megszűnne. Aki olyan, soha nem volt munkaviszonya, befognám közmunkára, parlagfűirtásra, stb. Ha teljesít, kap pénzt is. Ezzel az a baj, hogy az önkormányzatok (kis faluban élek, így naponta látom) dolgozói egyszerűen félnek nemet mondani a vehemensen fellépő etnikumnak. Egyszerűen félnek tőlük, és sajnos nem ok nélkül. Azok meg képesek az összes gyerekükkel odamenni, és döngetni a kaput a segélyért. Sírnak, rínak, fenyegetőznek, a gyerekek pedig csak eszközök a kezükben.

29. ec63a7fc29 (válaszként erre: 22. - Fef600b7b6)
2008. nov. 25. 13:19

Szóval ha kiveszek 5 gyermeket nevelni, akkor 5x80000 azaz 400 000 Ft-ot kapok???

Abból már fel lehet nevelni a lurkókat.

Nem is rossz. Adómentes.


Ezen elgondolkodok...

28. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 22. - Fef600b7b6)
2008. nov. 25. 13:19
Igen én is hallottam! És még mondják azt, hogy nincs meg a magukhoz való eszük!!!!! :D Bár a munkához így állnának, mint a kerüléséhez! Meg, ha gond van velük jönnek a : "mert én kisebbséginek születtem.....és jogom van ehhez és ehhez!" szöveggel.
27. fef600b7b6 (válaszként erre: 23. - 52d3e0b8a8)
2008. nov. 25. 13:19
Nagyon sajnállak, ez a legfelháborítóbb, hogy a GYED, GYES rendkívül alacsony, nem is értem miből gondolják, hogy havi 34.000 Ft-os GYES-ből hogyan lehet gyereket nevelni???
26. Cuczy (válaszként erre: 22. - Fef600b7b6)
2008. nov. 25. 13:18

Valóban igaz, és nem új keletű, játszák már egy ideje!

Csak a médiák ezt nem taglalják..., vajon miért?

25. Júlia* (válaszként erre: 22. - Fef600b7b6)
2008. nov. 25. 13:18

Lehet, hogy az ilyenek és ehhez hasonló tetteik miatt volt már vagy 16 támadás ellenük?


Úgy látszik, sokaknak tele van ezzel a puttonya.

24. ec63a7fc29 (válaszként erre: 19. - Júlia*)
2008. nov. 25. 13:17

Ez jó megoldás!


Én is sorban állnék a telekért, ha mellette a munkahelyemre is be tudnék menni.


Volt olyan kezdeményezés, hogy a nagycsaládosok olcsóbban kaptak telket.

De sajnos csak a minimálbérből élő taxisoknak, kamionsofőröknek jutott, pedig 3x is pályáztunk.:((( Gyesen lévő közalkalmazottként nem nyerhettem.

2008. nov. 25. 13:16
Én meg itthon vagyok most a másodikkal, kapom a hatalmas GYES-t, közben felszámolták a munkahelyem, azt meg ahova tudtam volna még menni most álltak neki felszámolni, szóval nem könnyű! :(
22. fef600b7b6 (válaszként erre: 9. - Raistlin Majere)
2008. nov. 25. 13:15

Pont ezt akartam írni!!!! Ez lenne a legfontosabb. Képzeljétek mit hallottam, ami tutira igaz, mert olyan forrásból tudom....


Az etnikumnál a legújabb bevett szokás a következő:

Megszülik a 18. gyereket, beadják az intézetbe, majd a nagymama nevelőszülőként kiveszi (persze egyháztartásban továbbra is a szülőkkel). Minden nevelőszülő 1 gyermek után havi 80.000 Ft-ot kap.


A másik: összeszámolták "valahol", hogy egy 6 gyerekes - segélyen élő családnak, aki persze etnikum - havonta legalább 400.000-500.000 Ft is bejöhet... (főleg a fent említett próbálkozás segítségével). Felháborító!!!!

Ráadásul azt akarják most bevezetni, hogy a 3 vagy több gyerekes családoknál ne legyen kötelező közmunka...., tehát megint csak ő járnak jól.

21. ec63a7fc29 (válaszként erre: 14. - Nikolicsa)
2008. nov. 25. 13:14

Igen, nehéz a kérdés.

Három kisgyereket nevelek, dolgozok, s szerintem eddig az a legjobb ötlet, ha valakinek 3 vagy több gyereke van, az kapjon vissza a befizetett adójából.

20. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 17. - Ec63a7fc29)
2008. nov. 25. 13:13
Hát nem ! :D
2008. nov. 25. 13:12

Nem is oly régen volt, hogy 1 Ft-ért adtak valahol vidéken telkeket,

még támogatást is kaptak volna, akik oda építenek, és művelik a földet.


Hát, nem volt tolongás.


Most én is ezt tenném.


Adnék a kezükbe egy ásót, földet, magot.


Vagy él a lehetőséggel, vagy éhen pusztul,

tök mindegy, hogy magyar vagy roma munkakerülő.

18. Cuczy
2008. nov. 25. 13:11
Bocs Júlia! A válaszom kleca5-nek szól! :)
17. ec63a7fc29 (válaszként erre: 11. - Júlia*)
2008. nov. 25. 13:10

Ma jelenleg ha valakinek 200 000 Ft felett van a nyugdíja, az nyugodtan adózhatna, mert életében már meg tudott venni mindent. Akinek alacsonyabb, azt nem adóztatnám meg.


Szeretnék majd én is egyszer nagynyugdíjas lenni, de valószínű közalakalmazotti fizetésből nem leszek.

16. Cuczy (válaszként erre: 11. - Júlia*)
2008. nov. 25. 13:09

Valóban álljunk meg 1 szóra!

Ugyan Júlia helyett nem nyilatkozhatok, de sztem ő nem a kétkezi melósokra gondolt, akik sztem nem kapnak 180-200ezres nyugdíjakat...

A tágabb ismeretségi körömben többen is vannak, akik ekkora nyugdíjat vesznek fel havonta, és nem volt bőrkeményedés a tenyerükön az irodai melótól... ráadásul a régi "szép" rendszer szolgái voltak, különböző minisztériumokban, hivatalokban, párttagságival meg egyebek...

Tisztelet persze a kivételnek!

Amúgy meg kinek nem inge, ne vegye magára.

15. Lalilu
2008. nov. 25. 13:04
Én is a természetbeni támogatások híve lennék, a családi pótlékot is természetben adnám - tudom, hogy ehhez apparátus kell, emberek akik elosztókban dolgoznának, (falvakban kistérségi társulásban)ahol meg lehetne jelenni és ki ki élelmiszert, ruhautalványt kapna egységnyi családi pótlékból. Más kérdés, hogy tudom (gyeden lévő szoc. munkás vagyok), hogy a lisztet cukrot is képesek egyesek eladni pár forintért, ami aztán cigire megy, a gyerekeknek meg kopog a szemük, de mégis több esély van arra, hogy a gyerek kapja meg. Vagy a csal.pótlék egy része menjen a suliba h. a kaja meglegyen a gyereknek hétköznap, a többit meg tartós élelmiszerben, esetleg ruhautalványban kapják meg. Mert így bizonyos több gyerekes családoknál 40-50e forint is egy az egyben cigire, piára megy sajnos. És akinek nem tetszene ez a rendszer, és nem megy el az elosztókba a cuccért,mert esetleg derogál, az így járt, és egy idő után lehessen másnak, igazán rászorulónak kiosztani. Elvégre a csp. a gyereknek kajára, ruhára van ugyebár. Mellesleg, ez egy kormány részéről sem lenne egy szimpatikus lépés, nem lennének újra választva, és nem is mernek hozzányúlni...
2008. nov. 25. 13:03
Sziasztok! Én megszüntetném a szociális segélyt azoknak akik egy percig sem dolgoztak semmit.Sajnos sok olyan van aki szül 15-16 évesen gyereket és utána sorba a többit, de nincs megfelelő anyagai háttere hogy fel is nevelje őket. Ők élnek a szocsegélyekből és a családi potlékból.Mivel aluliskolázottak igy nem veszik max gyárba futoszalag mellé, de nekik ez nem tetszik. Igy nem mennek el dolgozni. Abban egyetértek hogy van olyan aki évekig melozik és mikor megszünik valami okból a munkahelye semmi segítségre nem számíthat.Tavaly karácsony előtt láttam hogy a szociális segélyen tengődő gyerekek kaptak ajándékot a polgármestertől , majd kijőve a polgármesteri hivatalból, beülnek egy újnak látszó Daewo-ba (nem tudom jól irtam-e az auto márkát). Szegények , kajára nem tellik , de autora igen.Nálunk is sajnos sok olyan van aki inkább 8 általános után neki áll szülni sorba a gyereket , minden anyagi háttér nélkül, és sorba áll a segélyért és meg is kapja. Barátnőmnek 15 év után szünt meg a munkahelye.Elment munkanélkülire, közben tanult, tanfolyamra járt, de mikor lejárt a munkanélkülije elment az önkormányzathoz kért segélyt és Nem kapott. Ő aki 15 évig melozott nem kapott , de aki egy percig sem az igen.Ő azota dolgozik, de felháborító hogy vannak olyanok akik tényleg ebből élnek és nem rosszul.Ja és a boltban ők azok akik a chips-et veszik meg, meg a Colát a 2 éves gyereknek és nem a gyümölcsöt.Jó lenne megváltoztatni a segélyezési rendszert, de sajna nem fogják, mert a gyerekek érdekeit nézik. Segítséget meg sajnos azok nem kapnak akiknek tényleg kellene. :((((, és ez tényleg felháborító.Bocsi, de ezeken a témákon mindig felhúzom magam.
2008. nov. 25. 13:03

ez igy van igaz hogy felepitettek de megsem ok kapjak a nagy penzeket hanem a (kissebbseg) 6 gyerekkel,raadasul fel vannak haborodva hogy neki miert kene dolgozniaq

elnezest a kiveteltol

12. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 9. - Raistlin Majere)
2008. nov. 25. 13:01
Ettől egyébként rosszul vagyok, hogy csak azért szülnek gyereket, hogy tudják mire fogni, hogy nincs munka, nincs pénz! Régen a paraszti családokban felneveltek 6-10 gyereket és megéltek! Dolgoztak rendesen. Ezt próbálná meg valaki elmagyarázni nekik. Bár amilyen igényeik vannak...azaz nincsenek!
11. Júlia* (válaszként erre: 5. - Ec63a7fc29)
2008. nov. 25. 13:01

"A nagyobb állami pénzből fizetett nyugdíjakra adót vetnék ki."


Megállhatunk egy szóra?

Az általad említett nyugdíjasok a szüleink, a nagyszüleink,

AKIK felépítették ezt az országot két világháború és egy forradalom után.


ŐK építették a mai

gyárakat

újainkat

otthonainkat

iskoláinkat

kórházainkat, stb, hosszú, nagyon hosszú a sor.


Megérdemelnének sokkal, e sokkal több tiszteletet, és sokkal jobb bánásmódot.


Megdolgoztak azért, hogy gondtalan életük

lehessen.


Az Ő vállaikon állunk most.

Arról már nem is beszélek, hogy soha nem volt 3 millió adófizetőtől több.


Nem csak, hogy dolgoztak, de másokat is eltartottak,

amellett, hogy gyógyíttattak és taníttattak bennünket.


A gazdaságot kellene végre kifehéríteni, és nem lenne gond a pénz elosztással.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook