Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Te hogyan készíted a milánóit, bolonyait? fórum

Te hogyan készíted a milánóit, bolonyait? (tudásbázis kérdés)


17. supin (válaszként erre: 14. - 4104903735)
2009. febr. 28. 15:47
Ez az olaszok füszere is.
2009. febr. 28. 15:40

40 dkg sovány hús (szerintem a marhahús az marha jó, a szárnyasok melle lightos (kivéve a pulykacomb és csirkecomb) de sertés(carne) ehhez nem való),15 dkg paradicsompüré , 4 evőkanál olívaolaj,2 fej vöröshagyma,2 gerezd fokhagyma,20 dkg sajt,1 tk. porcukor, friss bazsalikom és oregánó, őrölt bors(fekete!),só, vaj vagy margarin és olasz durum tészta.

Plusz víz, fazék, tésztaszűrő, fakanál,serpenyő vagy lábos és egy tűzhely no meg ambíció és kitartás.



Az apróra vágott vöröshagymát a forró olajon üvegesre párolom.

Hozzáadom a darálthúst és fehérre pirítom.

Hozzákeverem húshoz a paradicsompürét és a porcukrot, a zúzott fokhagymát, borsot, bazsalikomot, oregánót.

Só + majd egy kevés kevés vizet öntök alá és megpárolom.

A tésztát kifőzöm és amíg forró vajat vagy margarint teszek rá amelyet ha felolvad összekeverek vele.

Tálaláskor a tészta tetejére öntöm a ragut és megszórom reszelt sajttal.


Én nem vagyok parmezán-barát de azzal az igazi.


Buon appetito miei amici!

signor Varadi

Il conte di Albertirsa

2009. jan. 20. 19:38
Köszönöm!:)
14. 4104903735 (válaszként erre: 7. - Renkababa)
2009. jan. 20. 19:32
az oregáno mindenhez passzol, amibe paradicsom van.
2009. jan. 20. 19:30
30 dkg sonka, 50 dkg gomba, kis, apróra vágott hagyma, 3 kis doboz sűrített paradicsom, oregáno, bors, majoranna, só, kis kömény, kis kakukkfű.No és persze tészta és sajt.
2009. jan. 20. 19:05
Ami kimaradt: természetesen kifőtt tésztával keverem össze, de nem sütöm meg.
2009. jan. 20. 19:04

Hagymát megpirítom olajon, majd ráteszem a darált húst. Megsózom, borsozom, oregánót teszek rá, majd paradicsompürét. Összerottyan, megpuhul a husi és kész.

De amiket itt olvastam, azok közül a kukorica nagyon tetszik, meg a mustáros változat is. Lehet próbálkozni:) Gombát nem szeretem benne, mert elveszi a paradicsom ízét.

2009. jan. 20. 19:00

Egyszer csináltam nem zacsist...a legjobb is volt, nem volt az a háttéríz, amit amúgy nem veszel észre.

Csak ugye a zacsis gyorsabb.

Ha legközelebb csinálok, akkor rákeresek.

2009. jan. 20. 18:59

Nem igazán miláni, de mi így hívjuk.

Makarónit kb 4 centis darabokra török és sós vízben kifőzöm. vízbe kicsi olajat is teszek.

Párizsit ledarálok. Van egy kis kézi tekerentyús darálom azon. 2-3 szelet húsosabb füstölt szalonnát (lehetőleg házit) apró kockákra vágok és kisütöm. Egy közepes fej hagymát nagyon apróra vágok, és a szalonnára dobva kicsit lepirítom, de csak egy kicsit. Erre Piros Aranyat teszek csípőset és csemegét is. Öntök rá úgy kb fél deci paradicsomlét (házi) megborsozom. Fűszerezem egy kis oreganóval, majorannával, őrölt köménnyel. Nem sózom!! A szalonna sós. Apróra vágott gombát teszek rá, és amikor elfővi a levét ráteszem a párizsit. Összerotyogtatom, és annyi ketchupot teszek még bele, hogy jó állagú legyen. Összekeverem a kifőtt makarónival. Beleteszem egy jénai tálba, tetejét bőségesen megszórom sajttal, és sütőben megsütöm.

2009. jan. 20. 18:44

Sziasztok!

A milánóit én úgy készítem, h kevés olajon megpirítom az apróra vágott sonkát + leszűrt gombát + leszűrt kukoricát. Amikor elfőtt a gomba leve, rászórom a Knorr Milánói alapot (nekem a Maggi vmiért nem ízlik) és hozzá a vizet. Összefőzöm. Közben pedig kifőzök hozzá egy adag makarónit vagy spagettit (mert én szoktam spagettit is használni hozzá). Éppen mikor milyen kedvem van, vagy összekeverem az egészet, vagy külön tálalom. Nagyon fincsi!

2009. jan. 20. 18:43
ki hogy szereti..sztem pl az oregánó nem passzol bele..de tudod ahány ház..
6. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Renkababa)
2009. jan. 20. 18:43
én tennék bele oregánót, kakukkfüvet és bazsalikomot is
2009. jan. 20. 18:42

Hali! amit én csinálok azt a volt barátom anyukájától tanultam, de ez a legjobb, amit életemben ettem, ha jók az arányok a fűszereknél..szóval: 30-40 dkg daráthús, kis tálka gomba, kisebb fej hagyma, kecsap, :), szerecsenió(pici csak), mustár ( ebből se tul sok), bors, só és paprika.

Hagymát olajon megdinszteled, ha félig üveges, beleteheted a daráthust, megsózod, paprikázod, kecsap, fűszerek. Jól megkevered, itt kis paradicsom-sűritményt vagy vizet tezsel bele, ha forr, megkavarod, hozzá a felaprított gomba. Aztán ha ugy érzed h már jól átfőtt a hus meg a gomba is belefőtt a "cuccba", akkor jó:) akkor lehet hozzá tésztát csinálni, meg sajtot reszelni rá. Sztem nagyon kraftos, sehol sincs a boltihoz..:) remélem segítettem!

4. Burkuska (válaszként erre: 3. - Dancingqueen)
2009. jan. 20. 18:38
:)
2009. jan. 20. 18:37
rendelem:)
2009. jan. 20. 18:37

Sziasztok!

Konzerves variációk nem érdekelnek:)

KÖszönöm!

2009. jan. 20. 18:36
Te hogyan készíted a milánoit, bolonyait?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook