Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te hogyan jöttél rá miben vagy sikeres? Nekem mit ajánlanál? fórum

Te hogyan jöttél rá miben vagy sikeres? Nekem mit ajánlanál? (beszélgetős fórum)

1 2
39. fincsi5 (válaszként erre: 38. - 25800e2d09)
2015. ápr. 5. 11:34

De rég láttalak!!DD

bocsi.

38. 25800e2d09 (válaszként erre: 35. - 45b4ec3330)
2015. ápr. 5. 11:27
Azt lehet fejleszteni. Csak akarat és gyakorlás kérdése ;)
37. fincsi5 (válaszként erre: 32. - 45b4ec3330)
2015. ápr. 5. 11:23

Én nagyon humán beállítottságú voltam, de ha most lennék olyan fiatal, és menne, a "gyógyszertárost"

választanám. Azért írtam, ahogy, mert ennek is fokozatai vannak, de tudod. :))

Én imádtam minden körülöttem élő, megjelenő gyereket, de érettségi után népművelő-könyvtár szakot végeztem.

Már a vége felé éreztem, nem lesz igazi, nyaranta voltm másfél hónapig könyvtárban.

Így, mikor végeztem, elmentem egy óvodába, és az óvónőképzőt munka mellett elvégeztem. Imádtam!

Ez is egy. :)))

36. e62ac67dd5 (válaszként erre: 35. - 45b4ec3330)
2015. ápr. 5. 09:58
Ahhoz, hogy igazán jó légy valamiben, fejlesztened kell magad. Senki sem születik profinak.
35. 45b4ec3330 (válaszként erre: 33. - E62ac67dd5)
2015. ápr. 5. 09:56

Mondhatjuk :)

rajzból mindig 5-ös voltam és itthon is sokszor rajzolgattam, de ezt sem mondanám kiemelkedően jónak.

2015. ápr. 5. 09:54

Tudom, hogy még van időm és rengeteg dolgot ki szeretnék még próbálni, csak kicsit rossz, hogy az ismerőseim között szinte mindenki jó valamiben és talált is hozzá illő szakmát, vagy pedig csak kiválasztott egyet és nem foglalkozik tulajdonképpen a karrierépítéssel meg hasonlókkal.


Viszont én vágyom arra, hogy jó legyek egy szakmában és hogy elismerjenek, és tudom, hogy abban amit most végzek nem leszek igazán jó sohasem, hiszen nem szeretem csinálni.

33. e62ac67dd5 (válaszként erre: 32. - 45b4ec3330)
2015. ápr. 5. 09:50
Divattervező? Rajzolni tudsz?
2015. ápr. 5. 09:48

Még egyszer leírom, hogy nem azért írtam meg a kérdésemet, hogy mások kitalálják helyettem, hogy mi legyek, és hogy hátha megtetszik itt valaki története és az alapján tervezzek tovább :D


A kérdést csak azért tettem fel, hátha a dietetikuson, gyógyszertári asszisztensen és divattervezőn kívül nektek ezek alapján eszetekbe jut-e más szakma.


Egyszerűen tényleg csak érdekel másoknak hogyan sikerült megtalálni azt, amiben igazán jók és ebben dolgoznak-e.

2015. ápr. 5. 09:16

A dietetikus és a gyógyszertári szakasszisztens miért nem jó?

Mindegyik, nyugodt, kényelmes "tiszta" munka. Mondjuk milliomos egyiktől sem leszel, de hát vagyunk így egy páran ezzel.

Menj el ez irányba. Az előbbihez főiskola az utóbbihoz OKJ-s szakképzés szükséges.


Sok sikert!

30. fincsi5 (válaszként erre: 17. - Kisj)
2015. ápr. 5. 08:13
Remélem, magasról tesz a véleményedre.Mit kekeckedsz?
29. 3a5c305959 (válaszként erre: 11. - 45b4ec3330)
2015. ápr. 5. 01:11
En teljesen megertelek. Gimi utan gyakorlatilag barmelyik egyetemre felvettek volna, kitűnő érettségivel meg nemet középfokú nyelvvizsgaval. De akkor meg nem tudtam mi akarok lenni. Elmentem gyogytornasz szakra tehat a nagyeszemmel. Az elso ev még elment, de mar masodik tajekan ereztem hogy ez nem nekem valo. Aztan meg két ev kellett hogy osszeszedjem a batorsagom es otthagyjam az egyetemet. Aztan elhagytam az orszagot, tanultam, eloszor nyelveket aztán (akkor meg) olcso online tanfolyamokat vegeztem el, mig vegul 29 evesen vegre megjott az ihlet. Ha visszagondolok a korai húszas eveimre akkor azt sajnálom hogy nem toltottem tobb idot azzal hogy kielvezzem hogy fiatal vagyok es elottem az elet. Azt lattam magam korul hogy mindenki tudja mit akar csinalni es mindenki sikeres es tehetseges. Probaltam utanozni oket es eletpalyat valasztani de meg nem voltam megerve ra. Kiprobaltam par dolgot, belevagtam ebbe is, abba is de semmi nem erdekelt igazan. Végül a lanyom szuletese es az utana valo idoszak hozta meg a kedvem hogy szülésznő legyek. Szerintem ez mostmar eletre szóló szerelem :-)
28. Perla del Mar (válaszként erre: 1. - 45b4ec3330)
2015. ápr. 5. 00:48
Nem is tudom, diabetikus, gyógyszerész? Utóbbihoz sok kémia kell az biztos tehát csak akkor, ha megy Neked. Ha ilyen cikkek érdekelnek ezek jutottak először eszembe.
27. M0ncsa (válaszként erre: 14. - 45b4ec3330)
2015. ápr. 5. 00:33
Najo, ez a valasz alapjan az emberekkel valo foglalkozas minden formajat ki is zarhatjuk.
26. Csipkerózsika (válaszként erre: 24. - Rinike)
2015. ápr. 4. 23:36
Ezt örömmel olvasom, akkor még nekem sem késő... :)
2015. ápr. 4. 23:12
Még nem jöttem rá...esetleg csokievésben :( hozzáteszem, 40 múltam. :D
24. rinike (válaszként erre: 18. - 45b4ec3330)
2015. ápr. 4. 22:59
93-ban születtél? Akkor semmi gond, ha még nem tudod, hogy mi akarsz lenni. Dolgozz szorgalmasan, megbízhatóan és lelkesen, bármit is csinálsz, és figyelj közben. Magadra is, és az adódó lehetőségeidre is. Később is választhatsz, és változtathatsz. Én 27 évesen jöttem rá, mit szeretnék csinálni, a férjem 33 évesen, az anyukám 40 évesen. Azóta csináljuk is, és sikeresek vagyunk benne, és meg is élünk belőle. A fiam 93-as születésű, ő kiskora óta tudta mi akart lenni, de rajta kívül alig ismerek olyanokat, akik ennyi idősen tudták. Nem vagy lemaradva semmiről. Lehet, még nem azt kell megválasztanod, hogy mit csinálj egy életen át, hanem a hozzá szükséges képességeket kell megszerezned, amiket más szakmákban is elsajátíthatsz addig, amíg rájössz, mi a hivatásod.
23. Marja
2015. ápr. 4. 22:16

Én 35 évesen találtam meg azt a munkát,amiben sikeres és talán elhivatott vagyok.Előtte hónapokkal tarveztem már de nem volt lehetőségem kiismerni és ismeretségem sem.Ma boldog ember vagyok,mert szeretem csinálni és viszonylag biztos jövedelmem van.Egy hátránya,hogy kevés időt tölthetek a családommal.De valamit vaalamiért.

De kedves Fóruminditó,mi nem ajánlhatunk neked mert neked kell tudni,mit szeretnél és mik a lehetőségeid.:)

22. kisj
2015. ápr. 4. 21:42

Kedves Fórumindító!

Én sem az lettem, ami akartam, hiszen az egészségügy és az építőipar nem rokon szakma.

Mégis megtaláltam a boldogságomat, a kihívásokat és a szakma feltétel nélküli szeretetét.

Én a kettő közötti párhuzamban az emberekkel való közvetlen kontaktust találtam meg....


Viszont egy parfüm se vetekedhet a frissen felhordott vakolat illatával:)

Legyél okos és hozd ki a lehetőségeiből a maximumot.

Remélem nem csak egy kis liba vagy.

21. kisj (válaszként erre: 18. - 45b4ec3330)
2015. ápr. 4. 21:31

Ugye ezeket kihagyod az önéletrajzodból?


Biztos, hogy van olyan, amiben jó vagy.

20. e62ac67dd5 (válaszként erre: 18. - 45b4ec3330)
2015. ápr. 4. 21:28
Kínos csend és nevetés? Vajon mire gondolhatott?
19. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - 45b4ec3330)
2015. ápr. 4. 21:27

Válassz ki v alamit, amit a felsoroltak közöl alegjobban szeetnél csinálni, ezzel foglalkozni és próbáld meg ahhoz való irodalmat olvasni.


Én nem az lettem, amit akartam, az élet beleszólt, mégis megtaláltam ami érdekelt, és jól éreztem magam.

Mikor nyugdíj körül járt az időm, elmeséltem a férjemnek, hogy gyerekként meséket találtam ki, verseket írtam, aminek a szüleim nem örültek, féltettek a következményektől.

Most, ennyi idősen, nekifogtam a férjem tanácsára írni.

Sosem fogom kiadatni, mert csak a barátaim és a magam szórakozására csinálom.:)

18. 45b4ec3330 (válaszként erre: 7. - Lolka)
2015. ápr. 4. 21:23

Ezek érdekelnek, most úgy tervezem, hogy a vizsga után megpróbálok elhelyezkedni a szakmámban, ha tetszik megyek ezen a területen tovább, ha nem akkor nem tudom :D. Úgy gondolom ha dolgozni fogok akkor látom majd igazán mi benne a jó és a rossz.


Ezeken kívül nem nagyon érdekel más... és fogalmam sincs miben vagyok jó. Főzni, sütni nem nagyon szeretek, régen rajzolgattam de az is átlagos, írtam már verset, de azt sem mondanám jónak, szoktam néha korrepetálni rokonaimat matekból, de húgom szerint tórelmetlen vagyok, szóval ez is kilőve :D

Már barátomat is kérdeztem, hogy szerinte miben vagyok jó, de csak kínos csend és nevetés lett a vége.

17. kisj (válaszként erre: 14. - 45b4ec3330)
2015. ápr. 4. 21:19

Ezek a hozzászólások legfeljebb abban próbálnak segíteni, hogy jojjél végre rá, hogy mi a tüdőt akarsz,mert ezt nélküled a kutya se mondja meg.


Ugye nem gondoltad komolyan, hogy mások "rájövős" történetei a te utad is lehetne?!

Egyébként meg semmi lenézés nincs bennem.

Tégy amit akarsz és tojj rá a hozzászólásomra.

16. 215c00cf67 (válaszként erre: 14. - 45b4ec3330)
2015. ápr. 4. 21:18
szerintem a gyogyszertari asszisztens vonalat fogd meg :) ebbol latva teged erdekel az egeszsegugy..namarmost az egeszsegugyi asszisztens, igaz nem gyogyszertari de eü.s az is es onnan meg szakosodhatsz is :) talan ezen kene elindulni igy abbol a kevesbol amit elolvastam rolad erre digyeltem fel, hogy azt szivesen csinaltad volna.
2015. ápr. 4. 21:17
Ha szeretsz olvasni (talán írni is), akkor valami ezzel kapcsolatosat válassz. Lehetnél újságíró. Ha nem csak szereted, de értesz is a divathoz, vezess blogot. De tényleg nagyon jónak kell lenned.
14. 45b4ec3330 (válaszként erre: 13. - Kisj)
2015. ápr. 4. 21:09

Hát gratulálok, hogy Te ebből a pár mondatomból máris úgy gondolod, hogy egy felszínes ember vagyok.

Igazad van, túl sok elképzelésem nincs magamról, de azon vagyok, hogy rájöjjek vajon "mi lehet még belőlem".

Viszont az ilyen lenéző hozzászólások nem segítenek, és őszintén szólva nem is érdekelnek.

13. kisj (válaszként erre: 1. - 45b4ec3330)
2015. ápr. 4. 20:32

Ezek alapján teljesen felszínes és átlagos embernek tűnsz, akinek halvány elképzelése sincs saját magáról.

Sajnálom, hogy semmi affinitást nem érzel semmihez.

Romantikus regények, divat??

Atya ég.


Nézz mélyen a lelkedbe és mondd meg, hogy mi érdekelne igazából, ha egy jó tündér erre lehetőséget nyújtana.

12. lolka (válaszként erre: 11. - 45b4ec3330)
2015. ápr. 4. 20:07
Bármelyik piacképes lehet, ha jó vagy benne. :) De egy ruházati eladó és egy fotográfus vagy stylist ég és föld. Mennyire vagy kreatív, önállóan tervező, alkotó, jó kézügyességű stb.? Ezek mind számítanak ezekben a szakmákban.
2015. ápr. 4. 20:04

Jelenleg vállalkozási és bérügyintézőnek tanulok, érettségi után nem nagyon tudtam dönteni, hogy mégis merre menjek tovább és így maradtam még 2 évet a suliban. Azt hittem szeretem ezt csinálni, de nem igazán gondoltam bele ebbe és már annyira nem tetszik.


Érettségi után gyógyszertári asszisztensen gondolkoztam, úgy érzem ezt szeretném csinálni, de pont abban az évben változtattak a képzésen és sok pénzbe is került volna, elhelyezkedés szempontjából is csak rosszakat olvastam róla, szóval inkább hagytam az egészet.


Gondolkoztam ezek alapján dietetikuson, divat- és stílustervezőn, ruházati eladón, fotográfuson, de úgy érzem egyik sem piacképes.

10. 215c00cf67 (válaszként erre: 1. - 45b4ec3330)
2015. ápr. 4. 20:00

huuha :D en altalanos suliban akartam lenni allatorvos, regesz, olyan aki drogosokat leszoktat stb. neha idokozbe lattam valami erdekes dolgot es akkor az vonzott :)

felsős koromban érdekelt a fotózás, média. De volt hogy író akartam lenni vagy menedzser. Mindenesetre (sajnos) a media vonalon maradtam es 9-10.be medias gimnaziumba jartam..(igy visszanezve banom) 11-12be kerteszeti sulit vegeztem es mezge alapismeretek a 6.targyam az erettsegibe. Amikor 10. utan sulit valtottam eloszor apolora jelentkeztem volna, de rajottem nem birom ki (vertol rosszulet) igy kerultem kerteszetre.

13.tol ha mar kerteszet vonal a kerteszeti foiskolara jelentkeztem, de 2 pont hijan lemaradtam. Igy mezge technikumra mentem.

Am nem fejeztem be, mert tortentek dolgok is es en bennem mindig bennem volt hogy imadom a gyerekeket..sok idombe telt mire rajottem, hogy nekem a csecsemo es kisgyereknevelo valo, ezt fogom csinalni, esetleg az apolo reszet meggondolom de emelle meg egy ovodai dajkat kepzelek :) mert igy visszagondolva mar kezdetektol ez volt nekem valo csak felre ertelmeztem a jeleket :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook