Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Te hogy nyered vissza a várandósság előtti formádat? fórum

Te hogy nyered vissza a várandósság előtti formádat? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. Nirvi (válaszként erre: 34. - Nirvi)
2011. febr. 14. 22:05
Ja és a lényeg, hogy hogyan:D Semmi különös, csökkentettem a cukor-és szénhidrát fogyasztásomat és elkezdtem sportolni. Ami még szerintem fontos, hogy szinte teljesen elhagytam a sót(már terhesség alatt egyébként) és sokat ittam. Napi 3 liter mindig megvolt. Sajnos ezt most nem mondhatom el:(
34. Nirvi
2011. febr. 14. 22:04

Sziasztok!

Amikor terhes lettem 95kg voltam, 105kg-al mentem szülni, szülés után pár nappal 98kg voltam. Annyival kezdtem el diétázni. Júliusra sikerült elérnem a 75.5-öt, aztán az utóbbi hónapokban nagyon ellustultam, meg a kedvem is elment és talán túlságosan el is bíztam magam, hogy sikerült ennyit lefogyni és most ismét 82 körül vagyok.

De ennél több semmiképp nem szeretnék lenni, közben várjuk a kistesót is.

De ha most ebben a hónapban nem lesz pozitív tesztem, akkor kicsit bekeményítek, mert nagyon nem örülök neki, hogy egy helyben állok már egy ideje,na meg hogy vissza is híztam pár kilót.

Mondjuk nem is mozogtam mostanában, de újra el fogom kezdeni mert hiányzik:) Nagyjából ennyi:)

Gratulálok mindenkinek szép eredmények vannak:):)

2011. febr. 14. 20:46
Sziasztok, az első terhességem 54 kg-ról indult, lett belőle 75 a végére. 10 hónapig egy deka nem ment le, akkor elolvastam Norbi könyvét is, meg Béres Alexandráét is. Egyiket sem tekintettem szentírásnak, de nagyon sok hasznos dolgot tanultam belőlük. Esténként nem ettem kenyeret, és minden este gyalogoltam egy órát elektromos futópadon. Két hónap után 58 kg voltam.
2011. febr. 14. 18:52

sziasztok,en az elsovel babammal 76kg-val mentem szulni(58voltam),es 10honap alatt lement a sulyom 63-ra,es most a 30.hetbe vagyok es 73kg vagyok(63rol).

Szerintem a sok seta,es a naponta tobbszor keveset kell enni,a kenyeret meg ezeket hagyd ki az etrendedbol,vagy egyel teljes kiorlesut,sok tejtermeket,gyumolcsot.amugy meg puffasztott rizs az,ami fogyaszt sokat.(es a sok sex;) )

31. Babszi75 (válaszként erre: 30. - Szamóca41)
2009. szept. 24. 10:17

Mesélhetnél valamit erről a citromkúráról.Bár nekem elég sok a savam az nem baj??

Én 2éve szültem a lányomat,elötte szintén 2 évvel nagyobbikat.Nem lettem kövér csak a hasam maradt elég nagy.Pont ezért is(napjában legalább 5ször)odajönnek hozzám az utcán és kérdezik.:Megint jön a baba??

Ez rohadt idegesítő!!Sokszor már bunkó is leszek tőle.

Már nagyon sokmindent kipróbáltam.Tornáztam,beszedtem minden csodaszert.Sőt még vákumos zsírégetésre is jártam.Vagy semmi nem változott,vagy csak minimális.

Már teljesen a betegje vagyok,már aférjemet is kikészítem vele.

2008. okt. 21. 08:33

Citromkúrával ill. mindennapos tornával.

Lányommal 24,fiammal 22 kg-ot híztam.Szoptatás befejezése után egy,másfél hónap múlva újra versenysúlyomnál voltam.

De azt hiszem inkább a torna segített:)

2008. okt. 21. 07:55
Már csak 2-3 kiló a célig! A kulcsszó: előre tervezés. Nem éhezem, nem szenvedek. Alacsony szénhidrát- és zsírtartalmú ételeket eszem, mániákusan gyűjtöm az ötleteket. Ha nem itthon eszem, akkor is viszek valami nekem való kaját minden eshetőségre.
2008. okt. 21. 03:29
Nehezen nyertem vissza és örökségként a pocim meg is maradt. Ráadásul hajlam is Apai részről társult hozzá. Csinálhattam bármit.
2008. szept. 22. 17:44
Nem zabálok és mozgok.
2008. szept. 20. 17:33
Nekem még csak 2 hós a lányom, és szoptatok. 54 volt a versenysúlyom, meghíztam vele 76-ra, most kicsit több, mint 67 vok, de nem szeretek diétázni rendes állapotban sem, szoptatás alatt meg pláne nem kéne, utánna tuti, hogy mozogni fogok, amit mérsékelten sztem el lehet kezdeni tavasszal (még akkor is, ha még mindig szopizunk)
2008. júl. 11. 11:11

Hát én nagyon sokat felszedtem a terhességeim alatt.

Fiammal,majd 40 kilót.A lányommal 25-öt.

Most még 10-15 kiló van rajtam.

Keveset eszem,és igyekszem sokat mozogni.

Csak így lehet leadni.

2008. júl. 11. 07:05
Szoptattam...most némi torna(na nem sok),de ennyi is elég:)))
23. Kiniand (válaszként erre: 22. - Dus)
2008. júl. 8. 11:20
Dettó, mint én. Még szoptatok, most 10 hós a kisfiam, vele má csak 12 kg híztam az elöző 24-hez képest, de a végeredmény súlyban ugyananyi:84kg. Három hete kezdtem: reggel, este fehérje turmix, délben rendes kaja. Egyáltalán nem vagyok éhes, és már 4 kg lement. Állítólag heti egy kiló az jó, félév alatt visszanyerhetem az eredeti formám, csak legyen kitartásom:))
22. dus
2008. júl. 6. 23:28

Sziasztok.

Első fiammal 22 kilót híztam, (66-ról 88-ra), ami szülés után 1 évvel le ment 73-ra. Aztán elkezdtem dolgozni és ingázott 68 és 75 között! Aztán 2 éve neki kezdtem fogyózni (nem ettem kenyeret) 74-ről 68-ra, amikor is kiderült: kismama vagyok!

A kicsivel "csak" 16 kilót híztam. Szüléskor 84 kiló voltam. A bébim 8,5 hónapos koráig szopott, de amikor abba hagyta, ismét "kenyér diétával" fogyóztam. 70 kilóról indultam, most vagyok 63. Pedig már nem diétázom, csak állandó mozgásbanlévő fiam után rohangálok! Szerintem ennél jobb fogyókúra nem kell!

Viszont a tornára nem visz rá a lélek! :(( Pedig nagyon kéne!!!

21. ZiZi81
2008. júl. 6. 14:46
Szoptatok:)
2008. jún. 2. 20:34
2005-ben 57 kg voltam,terhesség alatt felszedtem 23 kilót,majd 2007 májusában 67-re sikerült vissza fogynom,megint babát vártam,megint 80 kilóval mentem szülni és most 3 hónap után 74 kiló vagyok(155 cm)1 deka sem megy le.Pedig reggeltől estig meg sem állok.Főzök takarítok gyerek után futkosok,picit etetem, és hozzáteszem nincs vacsora vagy ha van akkor kevés.
2008. máj. 27. 20:28
2 éve szültem, 18 kg-ot szedtem fel- 10 lement a szüléssel, a nagyja a szoptatással. Még maradt 2, amit nem is akartam leadni, mert eredetileg 56 voltam, 170 cm. Aztán valami problémám volt, egy hétig nem ettem, így most 56 vagyok...
2008. máj. 27. 19:05
Én a terhesség előtt felkaptam magamra 8-9 kg, a terhesség alatt már csak megengedett 12-t, de ez így együtt több, mint 20! kg. 9 hónapos a fiam, még kétszer szopizik naponta (reggel, este) És nem ment le egy dkg sem. Bár a csokinak nem tudok ellenállni :((( És bár elfogadnám, hogy amíg szoptatok, addig ne fogyózzak, de nem jönnek rám a ruháim, bevásárolni meg babonából nem akarok, hisz' úgyis le fogok fogyni!:) Szóval nehéz kibekkelni. Pláne, hogy jön a nyár. A lányom 18 hónapig szopott, majd 3 hó alatt 15 kg fogytam-most is ebben reménykedem.
17. ALLICS
2008. máj. 27. 09:26
Nekem egy 9 hónapos kisfiam van és már 5 kilóval kevesebb vagyok,mint a terhesség előtt.Sajnos még van egy pár felesleges kilóm,de rajta vagyok az ügyön:)Az a baj,hogy terhesség előtti években felszedtem 20kg magamra,a terhességgel már csak 6 kilót.Most ezeket dolgozom le.Sokat sprtolok és egészségesen táplálkozom.
2008. máj. 27. 09:18
Az én kislányom 5 hónapos. 66 kilóval szültem, most 50 kg vagyok. A terhesség előtt 53 kg voltam. Az első hónap után lement rólam minden felesleg, mostmár mínuszban vagyok. Még mindig szoptatok. Valószínűleg ez a titka a fogyásnak.
2008. máj. 27. 07:09
4 hónapos a kisfiam, 68 kilóval szültem, most 62 kg vagyok, és egy deka nem megy le... :( Bár nem szoptatom sajna. Asszem kipróbálom a citromleves fogyókúrát.
2008. máj. 11. 09:45

1-2 hónapon belül visszamenetem az eredeti súlyomra!

Az igaz,hogy sokat idegeskedtem,mert nem akart szopni a kisfiam.

2008. máj. 11. 07:33
1,5 éves lesz lassan a kisfiam és sikerült visszanyerni az alakomat. Tavaly sokat úsztam és ez bevált. Télen nem sok mozgás volt akkor azért odafigyeltem hogy mit eszem bár ha épp a szervezetem úgy igényli hogy bekajáljak akkor aztán ettem rendesen. Sajnos az ideg is levitt pár kilót :) Inkább maradtam volna pár kilóval több.
12. Hanata
2008. ápr. 23. 09:18
Sziasztok! Az én kisfiam 10 hónapos, most már sajnos nem szopizik. Én a terhesség alat sokat híztam, oosz kb 20-22 kiló a plusz. A 90 napos diétával próbálkozom.
2008. ápr. 18. 18:46

Amíg szoptattok ne gondoljatok fogyira szerintem!

Én a lányom 2 éves koráig szoptattam,elkezdtem fogyizni,de az ösztöneim erőssebbek voltak a babám felé így semmi nem ment le .Mikor befejeztem a szoptatást 1,5-2 hónap alatt ledobtam azt a 10-15 kg.

Jól éreztem magam kicsit kövérebben is ,mert tudtam ez a gyermekem érdekeit szolgálja.

10. czifi (válaszként erre: 4. - Cirmesitompika)
2008. ápr. 18. 16:12
Szia.3 gyerekes anyuka vagyok.Legkissebb 4 hónapos.Rajtam kb 18-20 kg plussz van.Manókám még szopizik.Én szopi alatt nem fogydam 1 dkg-ot sem,még inkább híztam pár kg-ot.
9. fb3d790ac9 (válaszként erre: 8. - 8063d44440)
2008. ápr. 16. 12:39
Én is csak annyit hizok,amennyit kell,szülés után 57 kg maradtam,ami elvileg nekem kellene is,de lementem 50-re,néha 48-ra.Most nem tudom mi lesz,de idáig kevesebbet hiztam,mint a lányommal ezelött 5 évvel!Én örülök,hogy ilyen alkat vagyok,mert a párom se cseszeget,hogy ne egyek annyit.Természetes állapotban is,egyenletesen hizok és fogyok,szóval szerencsés alkatom van:)TISZTA GENETIKA!!!!
8. 8063d44440 (válaszként erre: 7. - Fb3d790ac9)
2008. ápr. 16. 12:33
szerintem alkat kérdése az egész, én életemben nem voltam több mint 48kg, elsö terhességemmel 17, másodikkal 47 kg rol visszafogytam 43 kg, és a negyedik hónaptól kezdtem hizni a végére 70 lettem, most meg 60 vok, de amúgy nem vok egy hizékony tipus,a terhességek alatt viszont sikerült, ezért nem is bánnám ha vmi megis maradna, de nem mindenkinek egyforma ez sem, a kolleganőm egy dekát nem hizott csak a baba nőtt, amikor megszült anni volt mint előtte :)
7. fb3d790ac9 (válaszként erre: 6. - 8063d44440)
2008. ápr. 16. 11:43
Én 170cm-rel vagyok 50kg,ha nem vagyok terhes.Még most is csak 57kg vagyok,igy a 6.honapban,pedig aztán egész nap eszek.Komolyan!Mindent!Engem sem érintett még eddig ez a kérdés igazából:)
2008. ápr. 16. 11:09
nem foglalkoztat a kerdes, 15 kg sulyfelesleg van rajtam , még szoptatok. 4 hónapos a kisfiam és amióta megszületett 5 kg ment le, nem tettem semmit ezért az 5 kg -ert sem, igazából nem is szeretnék fogyni csak megkell barátkoznom a jelenlegi formámmal, ugyanis mindig 48 kg voltam a 155 cm-mel- ez igy egy kicsit szokatlan viszont voltam 43 kg is a lányom születése után, ugyhogy annyi sose akarok többet lenni, igy ha fogyok is akkor azért, mert fogyok és nem azért, mert én akarom-én is a kérdés mellé beszéltem- de mindenkit nem foglalkoztat a fogyás :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook