Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Te hogy csinálod a gyümölcslevest? fórum

Te hogy csinálod a gyümölcslevest? (tudásbázis kérdés)


14. bnedora (válaszként erre: 8. - Katinkaboszi)
2013. okt. 19. 12:19
Szerintem pár perc alatt megfő minden gyümölcs, ennyi idő alatt nem párolog el a leve.
2013. okt. 19. 12:19
Konzerválva csak ananászt és őszibarackot, minden más gyümlcsöt csak az idényében, frissen. Félig főzöm kevés vízben,kb a háromnegyedét, összeturmixolom, kevés kókusztejszínt teszek bele, alig fűszerezem, hogy az eredeti íz domináljon. A maradékot nyersen belerakom.
2013. okt. 19. 10:42

Friss gyümölcsből kizárólag és csak nyáron. Hidegen, joghurttal, sok finom fűszerrel, amiket a gyümölcsökhöz igazítok.

Nem szeretem a lisztes-keményítős, szétfőzött, minden gyümölccsel egyforma ízű leveseket.

2013. okt. 19. 10:32
a meggy levet leszurom/cask meggylevest szoktam fozni.ugyanannyi vizzel felengedem,osszeforralom,majd kulon Talban 1 tejfol/0,250 dl/,es 2 tojas/egesz/felverem es a forro levet raontom es gyorsan elkeverem habverovel es vegul hozzaadom a leszurt meggyet.ja par ekanal Cukor is kell bele izles szerint.
10. bc257fd221 (válaszként erre: 9. - Perszike)
2013. jún. 21. 20:54
Húzd félre a forró levet,úgy öntsd bele a habarást.majd kevergetve tedd vissza ,nem lesz csomós!
2013. jún. 21. 20:49

Hát veszek konzervgyümiket (mert azokat szeressem :) ) barack,magozott meggy,körte,szilva (ez benne a legjobb) és 2 alma.Kb mindet egyforma méretüre vágom,beleöntöm egy nagy fazékba a levekkel együtt,rádobok 3-4 db szegfüszeget és még egy jó adag vízzel felöntöm kb 1-1,5 liter.Ha puhára fött bele egy tejföl+ 2-3 ek lisztböl készült habarás ( kikever liszt és tejföl és ezt kevés vizzel felöntögetem míg nem híg lesz majd úgy öntöm a forró levesbe,míg azt gyorsan keverem) ha véletlen kicsapja a leves a habarást akkor addig fözöm míg a kis gombócok szét nem fölnek :D ha ez is megvan akkor nyakonzúdítom temérdek mennyiségü cukorral.Melegen ne kóstold mert úgy nem tünik olyan édesnek.Alaposan lehütöm és addig eszem míg van belöle :D Jah de most fogyókúra van így csak álmodozok róla :DDDDD

Sok sikert és jó fözést!

2013. jún. 21. 20:28

Felteszem főni az apróra darabolt almát, körtét, magozott gyümölcsöket, több vízben, mint kell, mivel el fogja főni, mire mindennek kijön az íze és már érezni a gyümölcsöt is, akkor sűritem be a hozzávaló pundig, cukor, netán édesítő keverékével, amit viszont vízzel keverek ki, mert én előző nap készítem, lehetőleg este, mert olyan finomra érik össze a belerakott fűszerekkel az íze :)


Fahéj, szegfűszeg, gyömbér, néha édeskömény magja, mindezek teatojásba téve, úgy a főzés elején a levesbe.

2013. jún. 21. 20:27
Annyi vízzel felteszem a gyümölcsöt főni, ami ellepi, ha befőtt is van benne annak a levét is beleteszem, cukorral, fahéjjal ízesítem, néhány citromkarikát is teszek bele. Natúr joghurtos-vanília pudingos habarással sűrítem.
6. meoo
2013. jún. 21. 20:23
Szegfűszeg és fahéj-külön kifőzöm és csak a leszűrt,aromás levét öntöm a leveshez- ami pl.:magozott meggy-alma,citromlé és víz.Sóval cukorral ízesítem, tejfölös habarással sűrítem ha kiforrta magát.
2013. jún. 21. 20:22

Vaníliás puding tej cukor és fahéj :) majd miután kihűlt szeletelek bele citromot.

Egy időbe vegyesen fűszereztem stb de nekem csak fahéjjal már sokkal jobban bejön bármelyik gyümivel vagy gyümi mixel

2013. jún. 21. 20:12

Annyi vízben, amennyi ellepi a gyümölcsöket, felteszem főni. Ízesítem cukorra, fahéjjal, szegfűszeggel, pici sóval, citrommal (citromkarikával). Pár perc alatt megfő, ekkor tejfölös habarást öntök rá. Felforralom, és kész.


Nagyon finom a részeges meggyleves, amely a feltett receptjeim között megtalálható.

2013. jún. 21. 20:09
Főzős vaníliás puding, forralt borhoz való fűszer, tej, vagy tejszín, leginkább meggy!
2013. jún. 21. 20:07
Főzés nélküli vaniliás puding+tej+tejszín és persze a gyümölcs. Isteni!
2013. jún. 21. 20:05
Te hogy csinálod a gyümölcslevest?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook