Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Te félsz a villámlástól? Vagy más félelmek:fóbiák...stb.együtt győzzük le félelmünket:) fórum

Te félsz a villámlástól? Vagy más félelmek:fóbiák...stb.együtt győzzük le félelmünket:) (beszélgetős fórum)


1 2
13. Szilvamama (válaszként erre: 12. - C75565e593)
2010. júl. 19. 14:10
Nem akarlak megijeszteni, ezért inkább nem mondom ... :)
12. c75565e593 (válaszként erre: 10. - Szilvamama)
2010. júl. 19. 14:09
A kígyótól én is félek, de tudom, hogy Magyarországon kígyók nincsenek...de a siklótól is félek..
2010. júl. 19. 14:07

Egér, csótány, hernyók, molylepke, stb...

Pedig érzem, hogy félni nem jó..egyzser volt egy lábgörcsöm...egy bevásárló központban voltam..vásároltam...és egyre fokozódott a lábgörcsöm...mire a mentőt kellett kihívni, mert nem éreztem a lábamat..

Megfigyeltek..több órán át semmi változás...végül kórház lett a dologból...és kiderült, úgy megréműltem, hogy fel ment az adrenalin szintem..és mondta a doki, hogy ha valaki valamitől ennyire megijed akár megállhat a szíve...

Ennek több éve, azóta ha félek, próbálok...elkerülni olyan szitukat ami félelmet okoz.

de a villámlástól sajnos elbújni nem lehet...ha van valaki velem nem félek...csak ha egyedül vagyok.

2010. júl. 19. 14:07

Én ezektől, hogy dörgés, villámlás, pókok, egerek nem félek, a kígyókra is inkább azt mondanám, hogy iszonyodom tőlük. Pedig direkt ezért megsimogattam egy óriáskígyót, hátha elmúlik. Na most ettől már nem, de hogy a mérges kígyókra ha lehet rá sem nézek, az biztos.


A fogorvosnál, nőgyógyásznál zöld rétet, és fehér barifelhőket vízionálok.

2010. júl. 19. 14:02

Olvastam valahol, hogy akkor kóros a félelmünk ha alaptalanul félünk valamitől.

A pók, a magasság, a bezártság ezek végül is szerintem normmális félelmek.

de biztos vagyok abban, hogy van ennek bvalami gyermekkori alapja...én kicsi koromban is féltem...a villámlástól, de még a repűlőtől is...mindég elbújtam:)

2010. júl. 19. 14:01
nekem kicsinek mindig azt mondták hogy ő jobban fél tőlem mint én tőle nagyon sokáig nem így láttam a pókkal a dolgot de amióta gyerekem van ( nem akarom belenevelni a félelmeimet) erőt vettem magamon és lecsapom bár tény előszuőr kiver a víz és félek hogy ha elhibázom rámugrik pedig tudo hogy nem fog ..... de megcsinálom mert erős vagyok
7. c75565e593 (válaszként erre: 2. - Belle Morte)
2010. júl. 19. 14:00

nekem van olyan élményem, amikor párom unszolására rámentem egy fahídra ami a vasútsín fölött megy...nagyon féltem, mert alattam a semmi volt....de mikor megcsináltam nagyon boldog voltam...

Amikor túl vagyunk egy ilyen eseten, sokkal jobban érezzük magunkat.

Pl fogászaton is így vagyok..rettegek, halálfélelmem van...és mikor túl vagyok ralyta olyan bátornak érzem magam...

2010. júl. 19. 13:59
nekem pókiszonyom van de eljutottam arra a szintre hogy még ha nekifutásból is de leütöm és utána képes vagyok kidobni ha papírzsepivel fogom meg... amúgy csak is izárólag agyban dőlnek el ezek a dolgok ugyan úgy mint egy fogyás
2010. júl. 19. 13:58

Szia!


Én a pókoktól félek, de iszonyatosan!!!!! Szó szerint lever a víz a legkisebb, icike picike póktól is. Óvónő létemre ez nem a legjobb, nem tudok példát mutatni a gyerekeknek, hogy nem szabad félni tőlük. Semmi kincsért meg nem fognék egy pókot sem.

2010. júl. 19. 13:58
megrettenek, ha beleremeg az ablaküveg, de egyébként nem
2010. júl. 19. 13:57

Egér, kígyó...

Ezektől a falra mászok.


Na meg a hányás. Pfuj.


Nem tudom legyőzni őket, inkább kerülöm azokat a helyzeteket, ahol ilyesmivel találkozhatnék.

2010. júl. 19. 13:56
Tériszonyom van, de attól függetlenül megyek a magasba, mert vonz a látvány. A szegedi múzeumnál felültem az 5 méter magasan lévő kőoroszlán hátára, majd bepisiltem félelmemben, de felszabadult érzés volt odafent. Amúgy semmi mástól, ezt is le tudom győzni.
2010. júl. 19. 13:54

Sziasztok!

Én nagyon félek a villámlástól...sajnos vagy két éve egy mellettem lévő házba becsapott..azóta természetesen még jobban félek amikor dörög, villámlik.

de félek a bezártságtól, magasságtól....mi okozza, hogy vannak emberek aki ennyire félnek?

talán segíthetünk egymásnak legyőzni félelmeinket...

de ugye számtalan dologtól retteghet az ember...pl egészségügyben, egy vérvételtől...

milyen technikák vannak a félelmünk legyőzésében?

ki hogyan győzi le, vagy győzte le félelmét?

Várom a véleményeket, hozzászólásokat:)

Villámlás mentes szép napot!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook