Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te elvárnád, hogy ha a fodrászod házhoz megy, akkor olcsóbban dolgozzon? fórum

Te elvárnád, hogy ha a fodrászod házhoz megy, akkor olcsóbban dolgozzon? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
30. emagdi
2008. aug. 7. 17:58

huhh, én nagyon nem szeretném, ha a fodrász az én lakásomban szeretné vágni a hajamat!

egész egyszerűen ez nem fodrászat, itt nincs fejmosó, rendes hajvágószék előtte nagy tükörrel, arról nem is beszélve hogy a sok haj ezer felé hullik, amit aztán még két hét múlva is söprögethetnék....

sokkal kényelmesebb elmenni a fodrászhoz, ott letudni a dolgot, aztán hazamenni.

2008. aug. 7. 17:49
Kevesebbért? Semmi esetre sem. Neki lenne több a költsége, 15 km-re lakok tőle...:) Azt persze nem bánnán, ha én megyek hozzá, akkor kevesebben számolna a 15 km miatt...:))
28. sivilla (válaszként erre: 26. - Gerna)
2008. aug. 7. 17:28

Lehet benne valami, bár nem régi lakos velem együtt.

Viszont ahogy elnézem van pár olyan emberke akik még azt sem veszik figyelembe hogy gyereke van és elvárnák, hogy gyerekkel a hátán menjen hajat vágni

Nem érdekes, hogy hogy még kicsi és aludnia is kell valamikor

27. sivilla (válaszként erre: 24. - Ibike22)
2008. aug. 7. 17:26

:)) Igen hallottam már én is ezt de szerintem ez olyan szakzsargon. Bár persze ez sem minden fodrászra igaz, és az hogy munkadarabnak néznek sem.

Ez csak egy tapasztalatom volt

26. gerna (válaszként erre: 22. - Sivilla)
2008. aug. 7. 17:23
Faluban sok minden más, még ma is. Szívességkereskedelem van! nyilván, ha a "fodrász" is kapott már szívességet a családtól, ahová elhívják, muszáj neki menni. Többet biztos nem kérhet ilyenkor... esetleg semmit.
25. Wickucy (válaszként erre: 22. - Sivilla)
2008. aug. 7. 17:23
hát igen, ez nem túl rendes dolog. eddig nem is mondta senki itt a fórumba, hogy olcsóbban kéne dolgoznia. én is félek, hogy mi lesz majd, ha odajutok, hogy gyerekem lesz, mi lesz a munkámmal, vagyis inkább a vendégeimmel? (mert ugye fodrász leszek én is)
24. ibike22 (válaszként erre: 15. - Sivilla)
2008. aug. 7. 17:22
munkadarabról jut eszembe, amikor azt mondják, hogy ennyi meg ennyi fejem van még..., nem pedig pl vendégem.
2008. aug. 7. 17:20
Inkáb azt várnám el hogy többért dolgzzon. Hiszen ő utazik.
22. sivilla (válaszként erre: 17. - Wickucy)
2008. aug. 7. 17:19

Én nem várom el hogy kevesebbért jöjjön el hozzám.

Igaz most már csak itthon dolgozgat mert gyes-en van de többször mondtam neki poton pénzekért ne járjon el. Sajnos sokan itt a faluba elvárják az itteni lakos fodrászoktól, hogy majdnem ingyen dolgozzanak.

Ezért is nyitottam ez a fórumot. Mert nem akartam elhinni hogy ez csak nekem szúrja a szemem.

Amúgy én nyitott vagyok és beszélgetni lehet velem mindenről, persze ha bevonna témába.

2008. aug. 7. 17:10
nem.sőt a kiszállásért akár még kérhet többet is.:)
20. Wickucy (válaszként erre: 19. - Cukilany)
2008. aug. 7. 17:02
én is így gondolom!
2008. aug. 7. 17:01

Bár igazából ez annyira mindegy!


Anyum masszőr volt, aki nagyon jó vendégkörrel volt ellátva, be volt táblázva rendesen és tudom hogy nem nagyon szeretett házhoz menni, de volt aki ragaszkodott, hozzá. Ebben az esetben, ő úgy gondolta, hogy neki az idő pénzbe kerül, így kiszámolta az oda-vissza utat, öltözés, stb plusz a munka árát és mondott egy árat! ha nem felelt meg, akkor ez van.


Egy alkalmazott meg pl 5000-t kap, de a vendég 10 000-t fizet a kasszába, akkor a fodrász mondhatja, hogy pl 8-ért házhoz megy, hisz így neki is jó, nekem meg olcsóbb!


Mondjon egy árat, ami neki jó és majd a vendég eldönti elfogadja-e vagy sem!

18. gerna (válaszként erre: 11. - Gerna)
2008. aug. 7. 16:57
Kitartok amellett, hogy JÓ fodrász nem megy házhoz, mert nincs rá ideje. Ha meg valami okból mégis, akkor sem kérhet kevesebbet - inkább többet.
17. Wickucy (válaszként erre: 15. - Sivilla)
2008. aug. 7. 16:56
na persze, Neked nem kell, de neki igen! :) szerintem tényleg kellemetlen, mert ott pláne "rá is van kényszerítve", hogy beszélgessen Veled és, ha nincs miről? a szalonban bedobhatnak bármilyen témát, amiről aztán lehet beszélni. és, ha már így házhoz jár, mennyit adsz Neki? többet vagy kevesebbet?
2008. aug. 7. 16:45
Inkább többet kellene adni neki, hiszen az ő ideje megy el a te kényelmedért.
2008. aug. 7. 16:44

Szerintem az lehet az előnye, hogy nem kell ott ücsörögni és várni.

Továbbá amit utálok ha fodrásznál vagyok, hogy a fodrász dolgozik a fejemen és közben teljesen mással beszélget, sokszor olyan dolgokról amitől én érzem magam kellemetlenül. Ezáltal olyan munkadarabnak érzem magam és nem embernek. Lehet ez csak engem zavar , de aki hozzám jár az csak velem beszélget ha van kedve hozzá persze. Bár lehet ez a csaj a szalonban sem viselkedik másként. Nekem jobb hogy eljön mert még buszoznom sem kell

2008. aug. 7. 16:28
Nem, inkább adnék neki extra pénzt a kiszállásért.
2008. aug. 7. 16:27
különben ez az áram meg víz dolog... ennek a költségeit nem 1 emberen verik le. gőzöm nincs mennyi lehet a vízszámla, de biztos, hogy nem ezrekkel növeli a fodrász árait, nyilván benne van, de arányosan, szerintem, ha annyival olsóbban dolgozik háznál, talán... szerintem túlzok, de mondjuk 500 Ft- ot spórolsz, viszont biztos nem megy ki ingyen, rászámol az idejére meg az útra egy kis pénzt és máris jóval az eredeti ár felett vagy. kit érdekel itt a víz meg az áram? :)
2008. aug. 7. 16:22

és szerintem ráadásul kényelmetlen is, nincs meg a megfelelő hely, meg amúgyis mit keres egy vadidegen fodrász nálad? én nagyon nem szeretek házhoz menni, még, ha megfizetik akkor se nagyon, mert kényelmetlen, semmi nem esik kézre. szerintem ez a vendégnek sem akkora előny. amúgy sztem inkább drágább, ha házhoz megy. rossz példa, de nem is tudom, a zsidrónak van talán egy szolgáltatása, hogy házhoz megy, azt hiszem ugyanannyiért dolgozik plussz a kiszállási díj. oké, tudom, hogy rossz példa, ő a Zsidróóó, de akkor is, ez másnál így va szerintem!


abban viszont lehet valami, hogy ha alkalmazott valahol és megbeszéltek valami árat, ami neki is abszolút megéri, úttal, mindennel és Neked is, akkor úgy érthető. sztem..

11. gerna
2008. aug. 7. 16:20

Egy jó fodrász be van táblázva rendesen, a helybemenés alatt kiesik az ideje: tehát olcsóbban nem vállalhatja.

Az ideje vsz. drágább, mint a melegvíz és a villany.

2008. aug. 7. 16:18

Köszönöm a válaszokat és ezt a dolgot én igy látom.

Nem vagyok fodrász , csak a pár ismerőssel ezen vitáztunk és valahogy őket nem tudtam meggyőzni erről. Már arra gondoltam, hogy én vagyok az aki rosszul gondolkodik.

Azzal érveltek, hogy náluk fogy az áram meg a víz :(

9. cukilany (válaszként erre: 8. - Judit0625)
2008. aug. 7. 16:16
ezt tőlem kérdezed?
2008. aug. 7. 16:14
már bocsi, de ha még ő megy hozzád, hogyan várod el, h olcsóbban dolgozzon??!!Talán azért, mert arra számitasz, h nem kell neki bérleti és egyéb dijat fizetni? De kérdem én: az ő "helybemenését" ki fizeti meg????????????
2008. aug. 7. 16:11

Nem,hiszen ugyannyit,ugyanazokkal az anyagokkal dolgozik ráadásul még utaznia is kell.

Előnye..hát gondolom nem kell kimozdulnod,hátránya..akár ugyanaz is lehet:) Már ha kikapcsolódásra vágynál. Na meg takarithatod a hajat:)

2008. aug. 7. 16:10

Nem feltétlenül és attól függ!


Ha egy olyan fodrász megy házhoz, aki saját szalonban dolgozik, vagy vállalkozóként helyet bérelve másnál, akkor nem, mert ő alakította ki az árat. Viszont ha egy nagyon drága szalonban dolgozik, akkor igen, találjon ki akkor egy köztes árat, az általam fizetett és az általa kapott pénz között, így mindketten jól járunk! Szerintem!

2008. aug. 7. 16:09
Akkor Drágábban kell dolgozzon! Ő tesz szivességet!!
2008. aug. 7. 16:09
Szerintem ha házhogy megy, akkor talán drágábban dolgozik, hisz neki van plussz költsége...
2008. aug. 7. 16:09
Nem, hiszen az oda-vissza út sincs ingyen, és az utazással eltöltött idő sem...
2008. aug. 7. 16:08
Egyébként mi az előnye/hátránya ha az otthonodban fogadod?
2008. aug. 7. 16:06
Te elvárnád ha a fodrászod házhogy megy akkor olcsóbban dolgozzon?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook