Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te elvárnád, hogy ha a fodrászod házhoz megy, akkor olcsóbban dolgozzon? fórum

Te elvárnád, hogy ha a fodrászod házhoz megy, akkor olcsóbban dolgozzon? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2008. aug. 12. 18:42
Vagy lehet meg sem érné.......
2008. aug. 12. 18:23
Megmondom őszintén szeretnék egy fodrászszalont nyitni bár én nem vagyok fodrász. Viszont most elgondolkodtam azon hogy talán mobil fodrászatot kéne csinálni, bár nem tudom tényleg lehet-e erre igény.
2008. aug. 12. 18:13
oké, de nála voltál 2003- ban 6000-ért? nem, ő mennyiért dolgozik üzletben? mondjuk az biztos, h jól kifogtad, mert én bár még nem végeztem és nem tervezem, h horribilis árakkal dolgozom az elején, de 1500 Ft nagyon kevés, még az én szememmel nézve is. :)
57. 8da8a563b7 (válaszként erre: 50. - Wickucy)
2008. aug. 12. 12:06
nem tudom, de 2003ban vagy hogy voltam utoljára egy fodrász üzletbe és 6ezerért volt a festés vágás szárítás. azt hittem hanyatt dobom magam. na az volt az uccó hogy én beültem fodrászhoz. aztán jött az aranykezű fodrászom, csak poénból megkérdeztem akkor, hogy mennyi lenne ha hozzám is kijönne és festene vágna szárítana. 1500ért jött akkor. egyből lecsaptam rá :DDDDDD azóta ha vág szárít 1500. Ő úgy csinálja, hogy a határidőnaplójába megnézi, hogy melyik nap jön arra felém, és akkorra mond időpontot. Ha nekem mégse jó, megbeszélünk egy másikat. Ésszel kell a vendégekhez járni. nem a város egyik feléből a másikba átkocsikázni.
56. Wickucy (válaszként erre: 51. - Petiandi)
2008. aug. 12. 09:40
Szerinted az elhasznált víz és áram kitesz annyit amennyi a benzin? Ilyen árak mellett! Szerintem ő jár rosszabbul, csupán kedves, hogy a nénikhez elmegy és nincs szíve Tőlük többet kérni!
2008. aug. 12. 09:19
Most délután is én megyek hozzá
2008. aug. 12. 09:18

Pont, hogy drágábban kellene hogy dolgozzon ha már egyszer házhoz is megy.

A saját munkahelyén várom el hogy olcsón dolgozzon, nem az én házamban. De eszembe se jutna kérni ilyet egyik fodrásztól se (kivétel az esküvő), főleg mivel 20 kmre lakom a várostól..

2008. aug. 12. 08:33
Azt a luxust, ha valakinek helyébe megy a szolgáltató, -fodrász, pedikűr stb. illik tisztességesen megfizetni.
2008. aug. 12. 06:28
Szerintem épp drágábban menne ki, hisz az is idő, míg odamegy, meg vissza.
2008. aug. 11. 22:01
A sógorom fodrász, és házhoz megy - igaz csak idősekhez és mozgáskorlátozottakhoz. ugyanannyit kér mint az üzletben, mivel a vizet, villanyt nem a fodrászatban használja, de a benzinköltség viszont van. eddig még senki se panaszkodott, örülnek ha kimegy.
50. Wickucy (válaszként erre: 49. - 8da8a563b7)
2008. aug. 11. 21:51
nem az a lényeg, hogy egy üzletben mennyi lenne, nála az üzletben mennyi lenne, mert nyilván midnenhol mások az árak! nem de? :)
2008. aug. 11. 09:13
nekem házhot jön, valszeg olcsóbb. sőt. mondjuk így az én vizemet és villanyomat használjuk, az én türcsim lesz festékes amit én mosok ki. Végül is... 3ezer a festés szárítás. ha vág is, 4000. nem tudom egy üzletbe beülnék mennyi lenne mostanság.
48. Szamó (válaszként erre: 46. - Wickucy)
2008. aug. 10. 18:43

Párommal kiszámoltuk: még 100 forint sincs!

Szerintem ha a fodrász kocsival jár, akkor az üzemanyaga drágább..... Ja, ha busszal megy, akkor is, a buszjegy is drágább......


Miért kellene olcsóbban dolgoznia?????

2008. aug. 10. 18:20
hopp kimaradt egy rész, ha szárítod a hajad, akkor az áram fogy, nem a víz! :)
46. Wickucy (válaszként erre: 44. - Cel)
2008. aug. 10. 18:19
Energiaköltség? Ha otthon magadnak mosod a hajad, akkor is fogy a víz, ha szárítod a hajad akkor is. Tehát ezek alap költségek maradnak, ami szerintem nem lehet több 1- 200 Ft- nál. Ezt netán vonja le? :D
2008. aug. 9. 17:53
Nem hogy olcsóbb munkát várnék el tőle, de még én lennék hálás, hogy házhoz jön!
44. cel
2008. aug. 9. 17:18
Nem várom el, hogy olcsóbb legyen, de azt sem fogadom el, hogy drágábban dolgozzon. Kiszállási költséget kell felszámítson, ez igaz, de az energia költség az én háztartásomat terhelné.
2008. aug. 9. 15:37
nekem ez teljesen illogikátlan, ha házho meg, neki pluszköltség, teát a munka nemhogy olcsóbb, hanem az üzlettel ellentétben drágábbnak kell lennie.
2008. aug. 9. 14:39
A búra alatt "száradok" addig tud mást csinálni a fodrász. Így sokkal gazdaságosabb.
2008. aug. 8. 13:45

házhoz is megy és még olcsóbban is dolgozzon?

nemá'

kissé pofátlan

40. Szamó (válaszként erre: 39. - 39f5f6877d)
2008. aug. 8. 13:43

Igen, kétszer annyi idő és nem kérhetsz el érte kétszer annyit.......Sőt KEVESEBBET??!!??!!

Nem tudom, hogy ki gondolhat ilyet......Persze más annak, aki feketén csinálja.....


Ja, és még arról az időkiesésről nem is beszéltem, mikor 2 vendégen egyszerre tudsz dolgozni egy szalonban. Nálam pl: egyik vendég lába ázik (kb.10-20 perc),addig a másiknak díszítem a körmét. Ezt csak egy szalonban lehet, így lecsípni 10-15 perceket. Ha házhoz mész ez az időd is elcsúszott. És csak ülsz ott, mint egy hülye :-))))

39. 39f5f6877d (válaszként erre: 33. - Szamó)
2008. aug. 8. 10:26

Szia.

Én kozmetikus vagyok és ugyanazon a véleményen vagyok, mint te. Amióta megszületett a kisfiam azóta már nem járok házhoz, de valahogy nem bánom és érdekes, hogy az is eltud most jönni aki eddig csak otthon volt hajlandó szépitettni velem. Vége a kényelmetlenségnek és sokszor kétszer annyi időbe telt egy munka, mint a szalonba. Ott nem lehet két pakolás felrakása között mosogatni, vasalni és én meg ott ülök, mint egy hülye.

2008. aug. 8. 10:15

Aki házhoz hív egy fodrászt, az ne várja el hogy ugyan úgy tud teljesíteni mit egy szalonban.

Pofámról sülne le a bőr, ha fodrász söpörne össze nálam , ráadásul én meg addig tv-zek. JááááááááááááJ

2008. aug. 7. 22:10
Sziasztok! Én fodrász vagyok, és azt tudom mondani, hogy nemegyszer fordultam meg vendégeim lakásában, ráadásul szívességből, tehát nem kértem érte + pénzt. Eleinte kihívás volt, hogy hol, milyen világítás alatt, milyen szűk helyen kellett megoldani a dolgokat. Aztán rájöttem ,hogy nem csak arról van szó, hogy átbumlizni a városon mennyi időmbe,pénzembe kerül, hanem arról is ,milyen munkához tudom adni a nevem, ha nem látok, mert nincs jó lámpa,nem férek el, nem esik kézre stb. A festésről ne is beszéljünk! Természetesen magam után mindig kitakarítottam ( volt hogy a háziak addig leültek tv-zni) Jah és akkor aztán egy nap-egy vendégre volt időm (kedvem). Bár mindig kaptam borravalót, egy Ft-tal sem többet, mint a szalonban. Az én áraimban például benne van a víz, áram, sampon,hajápolók és ez nem több mint 300 Ft. Azóta bevezettem egy köztes megoldást: aki nem szereti a szalont, hozzám jön: nagyon jó hangulatban telik így, és megfelelőek a körülmények MINDENKI BOLDOG ÉS ELÉGEDETT :)))))))
36. 4020
2008. aug. 7. 21:40
Igen, mi is így fodrászkodunk és olcsóbb.
35. anyuca66 (válaszként erre: 33. - Szamó)
2008. aug. 7. 21:08
Rokon szakmák, azt csak az tudja aki dolgozik ezek valamelyikébe.?! A cuccolás nem leányálom. És bizony a lakásunk az lakás és nem "szalon". De lehet hogy 1 egyszerű összecsukható ágy, megfelelő szék kell legyen a háztartásba. És még valami a leleményességét próbára teszi aki kijár lakásra... Amig mozgok, addig inkább bejelentkezek, és odamegyek.
34. sivilla (válaszként erre: 33. - Szamó)
2008. aug. 7. 19:32
Hát igen biztos, hogy igy nehezebb dolgozni
33. Szamó
2008. aug. 7. 19:25

Én körmös vagyok, egy szalonban dolgozok, ahol bérleti díjat, rezsit fizetek. Járok házhoz is.

Nem olcsóbban, hanem drágábban megyek ki. Igaz, nem sokkal.....


Gondolj bele:

- össze kell cuccolnom egy táskába, ami legalább negyed/fél óra

- ha valamit bent hagyok az üzletben, akkor vagy vissza kell mennem, vagy valahogy megoldani nélküle..... (szerencsére ilyen még nem volt!)

- autóba ülök, ami manapság nem olcsó mulatság. Jó esetben nem kell túl messzire menni.

- alkalmazkodnom kell az adott lakáshoz. Nem vihetem a bútoraimat, így azon dolgozok, ami a vendégnél van otthon. Lehet, hogy nekem tök kényelmetlen......

- kipakolok és elkezdek dolgozni, ha éppen a vendégnek nem jut eszébe, hogy "jajj, bocsi, csak egy telefon/ hol a gyerek, de csend van / csak kiteregetek.....

- munkám végeztével visszacuccolok

- újra autózok

- újra kipakolok.....


Az idő is pénz!

Természetesen más lehet egy fodrász véleménye.....

De rokon szakma.

2008. aug. 7. 19:18
Én még inkább felárat számítanék fel,nem hogy olcsóbban!!!
2008. aug. 7. 19:12
nem nem varnam el hogy olcsobban csinalja
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook