Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te elvárnád, hogy ha a fodrászod házhoz megy, akkor olcsóbban dolgozzon? fórum

Te elvárnád, hogy ha a fodrászod házhoz megy, akkor olcsóbban dolgozzon? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
90. sivilla (válaszként erre: 89. - Wickucy)
2008. nov. 12. 17:35

Ezt a dolgot én is így látom.

Sajnos azért alakúlt ki az emberek nézeteiben, hogy háznál olcsóbban dolgozik a fodrász, mert sok olyan fodrász van aki csak mellékesbe vágja a hajakat, ennek annak egy kis kiegészítésként.

Az viszont igaz, hogy aki ebből él annak bizony nagyon sok időt elvesz a mászkálás.

Az idő pénz!

2008. nov. 12. 16:29
Hát azért az anyagköltség sem elhanyagolható. A Wella festék tubusa 1600 Ft körül vagy, festhet egy gagyi márkával, kérdés kinek mi éri meg? Számlát se a szalonban, sem a háznál nem ad, ha nem akar, vagy ad, ha akar. Otthon Te is megmosnád magadnak a hajad, "Te vized fogy". Neki meg az ideje és a benzine, szerintem több a benzin meg az időkiesés, hogy egyszerre akár 2 vendéget is csinálhat. Amíg valaki ül a festékben a másikat vágja. Plussz tényleg, hogy az ideje megy, meg rohangál... Már bocsánat, de rohangáljon az akinek szüksége van rá, a kaját se viszik házhoz (vagy akár vihetik is, de nem ez az átlag), sőt, ha levelet adsz fel azért sem a postás jön, vagy a címzett. :) Én pl.: nem szívesen járnék házhoz, állati kényelmetlen meg minden. Ebben mondjuk sose lesz egyetértés, de ha drágábban nem, olcsóbban semmiképp nem dolgoznék! Több pénz esik ki a furikázás miatt meg amiatt, hogy nem tudsz 2 vendéget csinálni, mint a bérletidíj. Hosszútávon nézve persze.
88. ALLICS
2008. nov. 12. 13:21
Nem.
87. 8da8a563b7 (válaszként erre: 86. - 3aa8631208)
2008. nov. 12. 12:37

a kiszállás díja meg annyi, mintha mindenféle járulékot fizetne maga után. vagy még kevesebb is...


szóval, ha én fodrász lennék, olcsóbban csinálnám.

az én fodrászom is megél belőle a 2 gyerekkel. és nem panaszkodik... napi minimum 5 vendége van. számoljatok. minimum 13ezer a bevétele. abból az üzemanyag, (nem megy napi 100km-t) úgyhogy legyen durván 1500. Anyag, mivel nagykerben veszi és olcsóbban, az is minimális. főleg, hogy nem használ el rád egy egész flakonnal, bármi legyen is. Akárhogy veszem, napi 10 biztos hogy megvan neki. Viszont ha drágán jönne, nem lenne ennyi vendége. És akkor nincs is ennyi munka és bevétel. Ha számlát adna is drágább lenne...

2008. nov. 12. 12:16

Tényleg olcsóbbnak kellene lennie.Nem fizet bérleti díjat,gondolom számlát nem ad,akkor adóznia sem kell belőle.A te áramodat,vizedet fogyasztja.

Viszont felmerül a kiszállás díja.

85. 89b99f816e (válaszként erre: 84. - A9e1c02a7b)
2008. nov. 12. 12:04
Így van. Előny neki, meg hátrány is.
2008. nov. 12. 11:58

Az én egyik barátnőm fodrász, és beszélgettünk már vele erről a témáról, amikor elkezdett házhoz járni. Mindkét szemszögből meg lehet közelíteni a kérdést. Az ő szemszögéből ott van a tény, hogy eljön helybe, egy nap nem tud annyi munkát elvállalni, nem tudja úgy beosztani az idejét, mintha hozzá mennének a vendégek. Másfelől viszont nincs bérleti díja, rezsiköltsége, esetleg a sampont, balzsamot sem ő hozza.


Végül arra jutottunk, hogy nem kér többet, sem kevesebbet, hanem ugyanannyit.

2008. nov. 12. 11:23

visszatértem ebbe e topicba, és olvasgatom, hogy mindenki milyen sokat fizet, ha házhoz megy a fodrász. Friss ár az én fodrászomnál: fetés-vágás szárítás 4200, vágás-szárítás 2500.

Igenis ne számoljon fel bolti árat. Mondjuk ha azonnal kimegy, számoljon. De ha időbe hívod, NE!

Az Ő dolga, hogyan szervezi meg az aznapi útvonalat. Neki a benzine, nekem a vízem-samponom-balzsamom-áramom. Kávém-üdítőm :DDDDD

Komolyan. Ha becsengetnek hozzád, hogy van omnia kávéjuk, megveszed ugyanannyiért mint a boltban??? Nem.

annak ad számlát akinek akar...

82. Raistlin Majere (válaszként erre: 80. - 0f45284c13)
2008. nov. 11. 18:28
Hahó! Ő nyújtja a szolgáltatást!!! És nem szívességet tesz..
2008. nov. 11. 18:26

igen.


Többek között például üzlethelységet sem kell bérelnie...

2008. nov. 11. 18:21
Inkább drágábban .Ha ő jön ki és nem te mész szerintem jogos ha többet kér mert ő futkosott hozzád.
2008. nov. 11. 15:47

Több szempont van: Nem bérel helyet, a te vized, áramod fogy.

Viszont neki továbbra is be kell szereznie a kellékeket, az autót fenn kell tartania, stb.

Szerintem úgy korrekt, ha nem dolgozik olcsóbban. Ha valakinek nem teszik az árfekvés, fáradjon el egy olcsó fodrászatba. (aztán vagy jó lesz a haja, vagy nem)

78. Raistlin Majere (válaszként erre: 76. - 0f45284c13)
2008. nov. 11. 15:18
Mert a Te áramodat, vizedet, samponodat egyszóval infrastruktúrádat használja. :-)
2008. okt. 24. 19:34
Ha már házhoz megy miért lenne olcsóbb?
2008. okt. 24. 19:11
Ez hülyesáég miért vállalna olcsóbban?
2008. okt. 24. 14:42
Ha a gázszerelő kiszállási díjat kér, akkor a fodrász mitől dolgozna olcsóbban? Beül a kocsijába, benzint fizet, plusz időt áldoz.
2008. okt. 24. 14:30
Szerintem ha házhoz jön ugyanannyit kérhet mint ha elmegyek hozzá.Akkor ha megyek az én benzinem-de az ő vize fogy Ha ő jön az ő bezine - az én vizem fogy:-PÍgy reális nem??
2008. szept. 21. 15:58
Nekem már kb 5 éve ugyan az a fodrászom. Mióta a fiam megszületett / 3 éve/ hozom viszem őt. nekem így tök jó. És még olcsóbban is csinálja mint az üzletében.
72. Nestle
2008. aug. 13. 16:29
Szerintem sokszor jól jönne, ha házhoz jönne! Vannak szituációk amikor szükség van rá... pl. terhes anyukák, vagy idős nénikék. Jó ötlet ez a szolgáltatás, pláne ha szakadó esőben jövök haza a fodrásztól... jááááááááááj
71. sivilla (válaszként erre: 70. - 8da8a563b7)
2008. aug. 13. 14:05
amúgy én is így vagyok ezzel a témával. Elmenni hidegbe esőbe, meg várni :( Én is inkább kifizetem az árát csak jöjjön el hozzám
2008. aug. 13. 13:55
egyébként szerintem egyre nagyopbb igény van arra, hogy a fodrász házhoz menjen. annak idején, amikor még tini voltam, komolyan egy egész délutánt igénybe vett egy kurva hajvágás. nagyon utáltam fodrászhoz járni. időpontra odamész, még vársz fél órát, aztán egy csomó időt eltököl veled. Ha házhoz jön, azt mondja 3ra jön. hajat mosok mire odaér, és fél óra múlva ott sincs :DDDDD és vágott szárított. ha fest, 1 óra 1és negyed kb. De utána nem kell hazautaznom meg ilyenek. még ha nem is ilyen olcsón csinálná, is kéne nekem ez a házhoz járás.
69. 8da8a563b7 (válaszként erre: 58. - Wickucy)
2008. aug. 13. 13:50
nem 1500 :DDDD 2003ban volt annyi. most egy kicsit több. de simán megéri, kényelmesebb
68. Dorka29 (válaszként erre: 67. - Dorka29)
2008. aug. 13. 13:34

Beleolvastam a hozzászólásokba..


A fodrászom mindig olcsóbban dolgozott, ha házhoz ment, igaz, hogy Ő feketén csinálta még a kislánya születése előtt, de igazatok van, mert a benzinköltség miatt ugyanannyit is elkérhetett volna..

2008. aug. 13. 13:30
Igen, hisz az én áramomat és vizemet "használja".
66. sivilla (válaszként erre: 65. - Wickucy)
2008. aug. 12. 21:02

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem Pesten hanem egy megyeszékhely közelében élek. Így a dugó nem érint szerencsére. Viszont van bőven olyan tényező ami esetleg gátat szabhat ennek az ötletnek.

Még csak most jött a gondolat is igy a téma miatt.

De köszi a hozzászólást

65. Wickucy (válaszként erre: 59. - Sivilla)
2008. aug. 12. 20:54
szerintem egy fodrásztól kérdezd meg. de szerintem a benzin és az idő miatt lehet, hogy nem érné meg. vagy lehet úgy csoportosítani a vendégeket, hogy hétfőn délpest, kedden észak.. :D mert akkor nem kell össze vissza benzinezni, de attól még lehet dugóban állni...
64. Klimpírozi (válaszként erre: 63. - Sivilla)
2008. aug. 12. 19:48

igen...főleg , ha a srác kellőképpen belőve jön:))

Egyébként tökéletes biztonsággal dolgozik..

63. sivilla (válaszként erre: 62. - Klimpírozi)
2008. aug. 12. 19:13
hát igen ezt nevezem én megfizetésnek.......gondolom első osztályú munka
2008. aug. 12. 19:10
a fodrászom házhoz jön, ugyanannyit kér és kap..egy vágás/szárítás 7.500Ft, egy melír 10.000Ft...mást nem is engedek se a lányom, sem az én hajamhoz..
2008. aug. 12. 19:08
Én nem várnám el hogy olcsobban dolgozzon,pláne ha sokat is kell hozzá utazni,az mind idö meg benzin is.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook