Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te elvárnád, hogy ha a fodrászod házhoz megy, akkor olcsóbban dolgozzon? fórum

Te elvárnád, hogy ha a fodrászod házhoz megy, akkor olcsóbban dolgozzon? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2009. okt. 30. 15:00
Szerintem is többet kér aki házhoz megy.
2009. aug. 17. 15:29
Lehet én vagyok hüle,de nem pont többet kér azért mert házhoz megy? Én ugy tudtam.
2009. aug. 17. 15:26
nem
2009. jún. 11. 16:27

na de másak a vidéki és a városi és a fővárosi árak is.

a bejelentett fodrász és az otthon fusiban dolgozó fodrász árai között is van különbség.


egy vidéki fodrász is használ minőségi teméket de nem 4-5-6-10e ftot kér el egy egy nagyobb munkáért .

mert otthon a kis üzletében csinálja és nem egy puccos plázában vagy a Nagykörúton.


és nem egy vendégen hozza be egy minőségi termék teljes árát.

mert pl egy pakolást egy hajhabot mennyi vendégen használ el?

hát nem 1 vagy 2 vendégen!!

a fodrászok és társaik szeretik minden vendégen bevasalni egy egy termék árát.

146. Nagual (válaszként erre: 145. - Wickucy)
2009. máj. 25. 15:59
Azért jobb ha nem kapkodjuk el. Nekem a 18 fej benne 1-3 festéssel.reggel 8-tól este 10.30-ig tartott. Szóval nem lehet bírni... Akiről írtam az nagyon egyedi eset mert a munkája is figyelemre méltó volt és "utánozhatatlan"... Én simán rászánok a férfi vágásra 45 percet, nőire 1-1.5 órát. Vegyszeres munkák akár 2-5 óráig is eltarthat..
145. Wickucy (válaszként erre: 144. - Nagual)
2009. máj. 25. 15:48

hoppá, na tessék 24 vendéget is meg lehet csinálni egy nap! várom a napot mikor ennyire penge leszek én is! :)

köszönöm szépen a bíztatást, remélem, hogy nagyon jó fodrász leszek! a honlapot pedig én csináltam, így pláne bóknak érzem. :)

144. Nagual (válaszként erre: 143. - Wickucy)
2009. máj. 25. 13:51

Elnézést kérek mindenkitől amiért nem a fórum témához kapcsolódót írok, de nem tom hova kéne...

Évek óta nem dolgozom szalonban csak háznál vagy otthon, mivel sokat járok külföldre és nincs értelme üzletet nyitni. Privát vendégköröm van és csak szájról szájra terjed a hír. Azért könnyebb egy szalonban elvégezni a munkát de így is megoldható persze kényelmetlen stb... Én sem vállalok 6-8 vendégnél többet egy nap,volt már 18 is,de ez már durva volt... Mikor üzletben dolgoztam, volt egy kollegám aki mindenkit túlszárnyalt. Napi 18-24 vendég volt az átlag amit teljesített, és annyira profin dolgozott, hogy a Zsidró is csak nézte mit csinál... Jól is keresett de meg is érte az árát a munkája.. 1000-1 ilyen fodrász létezik vagy még kevesebb... Olcsó húsnak híg a leve... Megnéztem a honlapod és tök jó. Látom frissen végeztél és sok sikert szeretnék kívánni... Légy nyitott az új dolgokra és minőségi anyagokat használj... Hosszútávon így a lesznek hálásak a vendégek...

143. Wickucy (válaszként erre: 142. - Nagual)
2009. máj. 25. 13:16
és igazából az is még a baj, hogy tényleg aki 2000- ért fest, vág, dauerol, szárít, kontyot csinál és még be is pakolja a hajad meg mindent megcsinál vele (oké, most túloztam :) ) az vajon milyen anyagokkal teszi mindezt? oké a wella nagyon drága, de már maga a festék, több, mint 2000 Ft. aláírom, hogy a kallosnak is vannak jó színei, de nem általános azt használni, de elég valószínű, hogy a legutolsó, legalja márkával dolgozik, ha ez megéri neki. ez egyszerűen nem érheti meg! házhoz megy... hány emberhez jut el naponta? 3? 6000 Ft- ot keres, amiből fene tudja mennyi az anyag, legalább 2000. csomó ideje elment, talán az egész napja és elvileg még számlát is kéne adnia, akkor is ha házhoz megy, de persze biztos nem ad, ne is számítsuk. de napi 4000 Ft- ért vagy fodrász? oké, én azért lettem az, mert mindig az akartam lenni, nem mellesleg azért, mert napi 8 vendéget is meg lehet csinálni és vegyük átlagnak, hogy olyan 5000 körül fizetnek, persze ez lehet kevesebb és több is. na így számoljuk ki mennyit lehet keresni?! eszembe nem jutna napi 4000 Ft- ért rohangálni át a városon és rettenetesen kényelmetlen körülmények között a kádban mosni az emberek fejét. na de ez én vagyok! ez az én véleményem! nekem nagyon kényelmetlen még a család haját is itthon csinálni, nem is igazán járok házhoz, nem is tervezem, de ismét hangsúlyozom, ez én vagyok. :)
142. Nagual
2009. máj. 25. 12:41

Szerintem 2500ft nagyon olcsó(festés-vágás)... Gondoljatok már bele,hogy egy masszőr aki maximum 1 órát simogatja a hátad, elkér 3-5000ft-ot, max olajat használ és alig van egyéb költsége... Jaa és 1-2 napig tart a hatása. Sorolhatnám a többi szolgáltatót is aki hasonló tarifát kér el. A kutyakozmetikus is elkér 3-5000ft-ot és csak géppel vágja le az állat szőrét. Szóval mit akartok elvárni a fodrászoktól? A fodrász több órát szarakodik a hajaddal, persze ha nem csapja össze a frizurád és 1-3 hónapig viselhető a haj... A professzionális anyagok, eszközök árát inkább meg sem említem mert tuti hogy rosszul lenne mindenki a hallatán... Tudom hogy szarul élünk és nehéz beosztani a pénzt, na de nem várhatjuk el hogy ár alatt csinálják a hajunkat,mert nekünk így a jó.. És akkor még lakásra is megy ami szintén a te kényelmedet szolgálja...

ui.:

Aláírom hogy sok fodrász munkája egy forintot sem ér, de ha elégedett vagy a munkájával, akkor miért sajnálod rá a pénzt? Csak neked lesz jobb a közérzeted egy jó hajtól...

:)

141. supin (válaszként erre: 139. - Rukmini)
2009. máj. 25. 10:33

Hát.... Én eljárok a fodrászomhoz..

Mosás,vágás festés,fésülés...2500 Ft.

Mindent ő ad hozzá..

Most olyan nem tul-rövid hajam van..

140. 5e76004fb5 (válaszként erre: 134. - 2df174aa9c)
2009. máj. 25. 10:21
Megtakarítja a szalon fenntartási díjját, ami egyálltalán nem olcsó.
139. Rukmini
2009. máj. 25. 09:16

Az én fodrászom házhoz jön. Én veszem a festéket. Hajvágás, festés, melír MUNKADÍJA: 2100.- ft.

Még mindig olcsóbb, mintha szalonban csináltatnám. 1 éve voltam utoljára szalonban és akkor ugyanezért fizettem 7000.- ft-ot. Szóval jobban megéri, ha házhoz jön :)

138. cipa (válaszként erre: 135. - Szanád)
2009. máj. 24. 23:35
Nagyon olcsón dolgozik, és még házhoz is megy!
137. Nagual
2009. máj. 24. 23:09
A szakma szégyenei azok akik párszáz forintért vágnak hajat! A múltkor kihívtam a TV szerelőt, nyomkodta a távirányítót majd azt mondta hogy nem tudja megcsinálni. 3000ft-ot fizettem a semmiért. Szerintem nem sok pénz 3-4000ft a hajvágásra ha jól van levágva és kezelhető a frizura 1-3 hónapig... Ezt az pénzt az ember magára költi nem a levegőbe. Ha házhoz megy a fodrász szerintem nem kell drágábbnak lennie, viszont ha távolság van és utiköltség terheli az odajutást akkor azt ki kell fizetni de ezt előre meg kell beszélni... Szerintem így korrekt..
136. Wickucy (válaszként erre: 135. - Szanád)
2009. máj. 18. 21:42
ez aztán korrekt! :D ez nem korrekt! ez olcsóóóóóó! szerintem, ha őszintén belegondolsz, azért a korrekt az ennél több lenne.
135. szanád
2009. máj. 17. 21:24

Pénteken volt nálunk egy ilyen fodrász ..valószínű hogy máskor is fogjuk hívni , egy ismerős ajánlotta....a két női hajvágásért és egy férfi hajvágásért 3500-ft -ot fizettem.borravalóval együtt....a női 1200/db a férfi pedig 700 ft-volt.

szerintem nagyon korrekt ár, ráadásul nagyon meg voltunk elégedve vele...

2009. máj. 17. 17:33
Inkább többet kéne fizetned, ha kimegy :plusz idő és benzin neki.
133. *Pillango* (válaszként erre: 132. - B2057e22d0)
2009. máj. 17. 17:10
feketén a szalonban is csinálhatja, a szalon lehet saját is, akkor nincs bérleti díj. és mi van ha szalonban dolgozik, és ez egy plusz szolgáltatás, hoyg aki kéri, kimegy házhoz (persze nem ingyen). Ezt is el tudom képzelni.
2009. máj. 17. 16:23
Szerintem meg olcsóbb kéne legyen .Víz villany és még az üzlet bérleti díja is kiesik ami gondolom nem két forint, arról hogy így meg feketén csinálja nem is beszélve.Nem mintha valaha kaptam volna számlát az elvégzett munkáért .
131. *Pillango* (válaszként erre: 10. - Sivilla)
2009. máj. 17. 16:13
:O az az áram 20 Ft kb, az 5 perc hajszárítás. A víz kb 100 Ft lehet, bár lehet megvan 200 is. A fodrász isten tudja honnan megy házhoz, benzin, idő, macera, azért fel fog számolni egy ezrest minimum. Ismerőseid nagyon el vannak tévedve, de hát akkor menjenek ők el a szalonba ha nem tetszik, nem?:), legalább nem fogy otthon az áram, víz:)
2009. máj. 17. 16:10
nem vagyok fodrász, se kozmetikus, de ha házhoz megy, szerintem jogosan kérhet TÖBBET, mintha Te mész hozzá. Vagy ezt most félreértettem??
129. Wickucy (válaszként erre: 127. - Mijuu)
2009. máj. 16. 23:33

ez igaz! az még kallos- sal se éri meg! :D

egy dolgot nagyon megjegyeztem a fodrász suliba, 2000 alatt ne vágj hajat! nem, hogy festés, vágás 1500- ért. még ismerősöknek is drágábban csinálom. :)

2009. máj. 13. 12:41
az enyém olcsóbb is!
127. mijuu
2009. máj. 13. 11:43

Két kis gyerekem van és házhoz járó fodrász vagyok, így a magam idejét tudom beosztani és eleget tudok a gyerekekkel is lenni.


A gyerekeim születése előtt a belvárosban dolgoztam egy szalonban, sokszor este 9-ig. Na ezt most már nem vállalnám!


A házhoz járást nem kell leminősíteni, itt is a fodrász szaktudása, anyagainak minősége a mérvadó.


Na itt kaptam a hajamhoz: 1500.- festés, vágás...mivel dolgozik az a fodrász...


Viszont neked nem kell utazni, várakozni, míg befejezi az előző vendéget és nem kell hazautazni, csak elköszönsz a fodrásztól és pihenhetsz:)


Aki jól dolgozik, képes háznál is jó dolgozni. Erre nem lehet ráfogni, ha nem sikerül a frizura.


És mindenféleképpen üzleti áron, vagy kicsivel drágábban dolgozzon a fodrász.

Dehát mindenki megtalálja a saját számításait, van olcsó és jó is biztos!

2009. máj. 11. 17:16
Egyébként olcsóbbnak kell lennie, mert az én áramomat, és vizemet használja....
125. erikpipi (válaszként erre: 122. - 25396daeda)
2009. máj. 11. 17:15

MArhaság. Akinek az a jó, hogy a fodrásza házhoz jár, miért ne? Aki meg inkább szalonban szereti kényeztetni magát, tegye azt.

Attól nem lesz egy fodrász sem kisebbítve, hogy házhoz megy, az nem házalás. Az én fodrászomnál nincs hely előre 2 hetet kell ugyan úgy várni, és nekem így kényelmes, neki olcsóbb, mert nincs rezsi.

124. anyuca66 (válaszként erre: 122. - 25396daeda)
2009. ápr. 14. 11:37
Igaz. Annak még nagyobb baj, aki erre rá van szorulva..
2009. márc. 20. 22:32
Ha hazhoz jön,az egy nagyszerü dolog,amiert nagyszerü borravalo is jar...
2009. márc. 19. 16:59
NEM VÁROM EL,HOGY HÁZHOZ JÖJJÖN,EGY MESTERFODRÁSZTÓL EZ NEM IS VÁRHATÓ .ELÉG BAJ ANNAK A FODRÁSZNAK,AKI HÁZAL.
121. 5e48d37001 (válaszként erre: 120. - Tóthné ildi)
2009. márc. 19. 16:52
De ha csak ezért jár házhoz,mert feketén melózik,mondjuk gyes ,nyugdíj mellet és nem üzletben dolgozik,tehát ezzel együtt nem fizet bérleti díjat,adókat,könyvelőt,tb-t semmit,plussz a "vendég áramát,vizét stb-jét használja evidens,hogy olcsóbb legyen.Én olyan "házhoz járó"fodrásszal még nem találkoztam,akinek saját szalonja van,csak olyanokkal akik feketén dolgoznak.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook