Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Te ebbe beletörődnél? fórum

Te ebbe beletörődnél? (beszélgetős fórum)


1 2
2023. jan. 2. 20:42
Abba kell beletörődnöd, hogy ennyi idősen nem fog változni. Sokan úgy gondolják, hogy amíg övék az ingatlan, addig ők diktálnak. Ha te vagy a rászoruló, akkor anyáskodhat feletted az ingatlanra hivatkozva. Ahhoz viszont nincs köze hogy hogyan éled az életed. Ő maximum abba szólhat bele, hogy miket csinálsz az ingatlanon belül, de ott se mindenbe. Ha zsarol, akkor lehet nála valamilyen defekt, ha támogató, akkor elvileg megérti a rászorultságodat.
59. liliom10 (válaszként erre: 58. - 9b10f3d7ff)
2023. jan. 2. 12:51

Ezek a kérdések már bennem is felmerültek. Sőt, ha pl. elromlik a hűtő, hogy fizetik ki az újat ? Fele-fele ? Bármi más cserélni-, komolyabb összegért javítanivaló van, közösen fizetik ? Ha a nagyinak nem sok a nyugdíja,- gondolom, kevesebb, mint FI fizetése,- akkor mi az arány ?

Lehet, hogy a kényelem a fő szempont: itt nőtt fel, nem kell berendezésre, és millió egyébre költeni. Remélem, nagyon spórol, hogy mielőbb szabad saját élete lehessen !

2023. jan. 2. 12:25

Egyébként bennem megfogalmazódott több kérdés is.

- Mennyivel szállsz be a rezsibe ?

- Mennyivel szállsz be a háztartásba?

- A nagyi önellató, vagy segítségre szorul?

- Nem lehetséges,hogy a nagyi még szetetné élni az életét egy férgi oldalán, és ebben megzavarod?


Nekem több rokonom 100 év feletzi életet élt és önállóan. Még a dédimamám 96 évesen kifestette a lakását, önállóan főzött stb. Nagymamám is hasonló önálló volt addig, amíg egyik fia nem kényszerítette, hogy lakjon velük. Tehát nem minden idős demens,pelenkás stb. Lehetdz kolonc a nyakán.

57. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 2. 12:08

41-es, ha nem szorulsz rá anyagilag, mint itt állígod, akkor miért is keseríted az életed a nagyidnál? Nem látom benne semmi logikát.

Egyébként, kedves 41-ey ,így a börtonben szítanak csak meg.

56. Ágio8405 (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 2. 09:11
Hány éves vagy? Olyan nincs hogy nem engedné. Felnőtt vagy. Azon kívül hogy kit viszel oda, nem szólhat bele semmibe. Nincs hozzá joga.
55. liliom10 (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 2. 09:01

Az, hogy sokat segítesz a nagyinak, természetes, hiszen ott laksz vele.

Elköltözni mindig lehet, legfeljebb messzebbre. Ha jó munkahelyed van, és inkább laksz a nagyival, azt is megértem.

Amin tátva maradt a szám, az, hogy az elköltözésedet a nagyi nem engedné meg ! Felnőtt ember vagy saját jövedelemmel ! Akkor költözöl el, amikor akarsz ! Én leülnék ezeket megbeszélni a nagyival, elmondanám, miben nem fogok rá hallgatni, pl. párkapcsolati beleszólásai, és ha nem bírom tovább, EL FOGOK KÖLTÖZNI ! De ezt határozottan ! Ha azt hiszi, gyenge vagy, és úgyis az lesz mindig, amit ő akar, akkor a saját életedet, idegeidet teszed tönkre.

54. aszparagusz (válaszként erre: 20. - Handymandy)
2023. jan. 2. 08:53
Az unokának akkor van joga ott élni, ha a tulajdonos - jelen esetben a nagymama - ezt megengedi.
53. aszparagusz (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 2. 08:50

Azt megszabhatja, hogy pl. ne éjjel gyere haza, illetve kit vihetsz oda.

Gondolom dolgozni eljársz, intézed az ügyeidet, stb.

Nem vagy vele 0-24-ben összezárva.

52. aszparagusz (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 2. 08:49

Mi az, hogy nem engedi? Nem zárhat be a lakásba.

Nem tudom merre élsz, de kizártnak tartom, hogy a környéken ne lenne bérelhető lakás.

Esetleg egy kicsit távolabb.

51. Amaunet (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 2. 08:48

Kedves Fi.!


Tudnád használni az a kis kék nyilat a bejegyzések bal alsó sarkában a válaszadásaidhoz?

50. Amaunet (válaszként erre: 48. - Semleges)
2023. jan. 2. 08:46
Szerintem sosem fogjuk megtudni. Többször kérdeztem, hogy miként korlátozza a nagymamája a párkapcsolatában, de semmi válasz.
2023. jan. 2. 08:23
Mindenbe segítek neki sőt a vásárlába is be segítek neki és a ház körül is segítek neki
48. semleges (válaszként erre: 46. - Jucika33)
2023. jan. 2. 08:17

De közben a nagymama is kap segítséget az unoka által. Gondolom én. A nagymamának is kompromisszumot kellene kötni ha nem akar egyedül maradni.

Mondjuk még mindig nem tudjuk milyen beszólások mennek.

2023. jan. 2. 08:16
Az a baj hogy elköltözni se tudok mert egyrészt ezt sem engedné meg nem is tudok hova menni sajnos a környéken nincs sehol albérlet
2023. jan. 2. 08:10
Az a helyzet, hogy ezért nem szabad beköltözni hosszú távra senki lakásába. A saját tulajdon, illetve a rászolutság jogcímén bármit megtehet. Természetesen, amit a nagymama akar, az rosszindulatú, irreális egy felnőttel szemben. Viszont övé a lakás, ő egy nagy segítséget nyújt és úgy érzi, hogy cserébe uralkodhat. El tudod dönteni, hogy ez a korlátozó állapot kell- e neked, vagy nem. Én a helyedben nagyon gyorsan elköltöznék onnan, bárhova. Olcsó vidéki albérletbe akár, csak független legyek.
2023. jan. 2. 08:09
De a páromat nem is akarom ide hozni! Amit le is írtam
44. mimy63 (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 2. 08:03

2 lehetőség van: 1. troll vagy, csak gyenge. 2. nem vagy troll, csak unatkozol.


Amennyiben a harmadik eset, azaz igaz a sztori, akkor veled van valami baj. Felnőtt ember, saját keresettel, nem áll gyámság alatt. Gondolom ezek mind igazak rád. Akkor mégis hogy képzeled el azt, hogy "nem mehetek sehová, nem csinálhatok semmit"? Oda mész, ahová akarsz, és ott azt csinálsz, amit akarsz. Ráadásul azzal, akivel akarsz. Nem tudom még elképzelni sem, hogy a fentieket a nagyid hogyan tudná megakadályozni.

Az már egy más kérdés, hogy ha te laksz nála és nem fordítva, akkor bizony le kell nyelni a békát, ha olyat mond, hogy x vagy y nem mehet oda. Az ő háza, az ő élete, és neked lehet bármilyen kedves az az illető, a nagyinak egy idegen, és ha nem akar vele egy légtérben lenni, akkor ezt neked tiszteletben kell tartanod.

2023. jan. 2. 07:54
Milyen szabályokról beszélsz? Tehát addig amíg nálla élek, felnőtt létemre nem mehetek sehova,nem lehet párkapcsolatom,sem normális életem?
42. aszparagusz (válaszként erre: 14. - Handymandy)
2023. jan. 2. 07:23

Azért ez nem így működik.

Ha a f.i él a nagymama lakásában, akkor neki kell betartania az ottani szabályokat.

Ha nem tetszik, el lehet költözni.

2023. jan. 2. 07:22
38as ki mondta hogy anyagilag rá szorulók?
40. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 2. 04:51

A mama nem fog már változni,vagy csak nagyon kevés esély van rá,,ha mondjuk lehet vele beszélni.

Így ha maradsz,,akkor beletörődsz,,ha nem,, akkor saját lábra állsz.

39. birebora (válaszként erre: 28. - Handymandy)
2023. jan. 2. 02:49
Sok idős úgy viselkedik. De azért egy 78 évest ne irj le, simán elélhet még 10-15 évig.
38. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 37. - Handymandy)
2023. jan. 2. 00:17

Tiszteletben tartom a véleményed, én meg azt gondolom, hogy kell egy embernek annyi tartásának lenni, hogy ne mástól várja el az életének anyagi megoldását.

Ha megengedik éljen vele, magánügy, de ne duzzogjon! Majd a sajátjában aht tesz, amit szeretne.

37. handymandy (válaszként erre: 31. - 9b10f3d7ff)
2023. jan. 1. 23:36

Én úgy gondolom hogy a valakinek a tulajdona vagy a sajt nagyanyám tulajdona nagyon nem ugyanaz. Nem a szomszéd Manci nénihez költözött. FI tegyük fel 30-35 éves. Lehet még fiatalabb. Nem sokaknak adatik meg a mai világban,hogy sajátjuk legyen ennyi idősen. Én olyan családból származom,ahol természetes lenne,ha a mamánál van hely és nem Bivalybasznád alsón lakik, hanem pl a fővárosban, akkor odaköltözök. Főleg ha ő egyedül és főleg ha van hely nála.

Én ezt tartom egy családban normálisnak.

2023. jan. 1. 22:23
Hogy szól bele? Felnőtt ember vagy gondolom, nem mondhatja meg hogy hova és mikor mehetsz. Abba bele szólhat hogy mondjuk ne vidd oda, de írtad is hogy ez amúgy sem téma, nincs joga másba bele szólni
2023. jan. 1. 21:32
Saját lakás kène neked.
34. Amaunet (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 1. 21:28
Akkor írj már konkrétumokat, eseteket, hogy hogyan avatkozik a magánéltedbe? Hogyan képzeljük ezt el?
2023. jan. 1. 20:52
Hagyjuk inkább az egészet
32. krisztikrisz (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 1. 20:49
Ha szétmentetek akkor hogyan aludna ott a párod?
31. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 28. - Handymandy)
2023. jan. 1. 20:46
Nem tudhatjuk ki az, aki normálisan gondolkodik, és ki az, aki nem. Nem tudom nekem sosem jutott eszembe, hogy valakinek a tulajdonába akarjak lakni, inkább eltöltottem alberletben azt az időt, amíg nem lett sajátom. Számomra evidens lett volna elfogadni minden harag nélkül a szabályokat, hisz nem én dolgoztam meg a lakásért. Sok embernek adtam, hosszabb, rövidebb ideig szállást ingyen. De azt én tudtam eldönteni, kinek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook