Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tb nélkül mennyibe kerül a vérvétel az SZTK-ban? fórum

Tb nélkül mennyibe kerül a vérvétel az SZTK-ban? (tudásbázis kérdés)


2009. aug. 4. 13:31
Oké utánajárok...köszi.
2009. júl. 31. 15:55
Havonta 4500 Ft. Mondjuk a semmiből ez is sok. Megpróbálhatod az APEH-osokat is megkérdezni telefonon. Sokan mondták, hogy milyen szemetek, de mikor én kérdeztem =a dél-pestiben dolgozókat), nagyon rendesek voltak. Ők mondták meg azt is, hogy ne január 1-től fizessem a járulékot, mert akkor áprilistól visszamenőleg kérik a pénzt (ez a kezdetekkor volt), hanem pl. december 27-től, és akkor csak attól a naptól kell fizetnem. Próbálkozzál, hátha neked is szerencséd lesz, és rendesek lesznek.
2009. júl. 31. 14:49

Ha a doki bejegyzi, hogy ott jártál, egyszercsak kapsz az apeh-töl cseket.

Jobban járnál, ha valahohy megtudnád oldani a fízetést, ötezer alatt van havonta.

Nedjisten baj ér, kemény pénzeket kell fízetned.

2009. júl. 31. 14:27
Utólag fizettetnék? Az nem jönne jól...max 3* voltam orvosnál azóta de nem szóltak. Ebből 1 volt sztk-s vizsgálat. A háziorvosomról tom h sosem kér díjat.
2009. júl. 31. 14:12

Attól a naptól vagy jogosult, amelyik naptól fizeted a TB-t. Amíg nincs TB-kártyád, az APEH-hal kötött szerződést kell bemutatnod az orvosnál, ezzel igazolod, hogy jogosult vagy. Nekem anno ezt mondták az APEH-nál.


Amúgy érdemes utána kérdezni, mikortól fizesd, nehogy visszamenőleg kifizettessék veled a szeptembertől mostanáig terjedő időszakot is. (Már ha rászánod magad a TB fizetésére).


Lehet különben, hogy már nem kötelező fizetni a TB-t, de én nem hallottam, hogy ez megváltozott volna.

2009. júl. 31. 14:09
Köszi a választ...igen hülye rendszer...Február óta nincs munkám és azóta egyszer voltam dokinál de nem szóltak...erről kapok majd csekket vagy ez hogy van?
2009. júl. 31. 14:07

Úgy tudom, mindenkinek kötelező TB-t fizetni, ha van miből, ha nem :(


A vérvétel és a hozzá kapcsolódó laborvizsgálat márciusban 3050 Ft volt.

2009. júl. 31. 13:57
Tavaly szeptember óta...
6. Marjann (válaszként erre: 5. - 07e4d2b91a)
2009. júl. 31. 13:55

Nem rossz indulatból kérdeztem ne értsd félre.


Szerintem attól függ mióta nem fizeted. Nekem 1 hónapja nem volt érvényes a tb kártyám, akkor a patikában azt mondták, hogy kiadják a gyógyszert, de visszamenőleg be kell fizetni. (amúgy érvényes volt, csak az apeh összekutyult vmit:P)

2009. júl. 31. 13:53
De ha meg tudnám oldani...mennyi időre a befizetés után vagyok jogosult az ingyenes ellátásra?
4. 07e4d2b91a (válaszként erre: 2. - Marjann)
2009. júl. 31. 13:51
Nincs miből fizetnem magam után jelenleg...:(
3. youlcsi (válaszként erre: 1. - 07e4d2b91a)
2009. júl. 31. 13:44
az sztk laborjában kell érdeklődni. attól függ, hogy milyen paramétereket vizsgálnak.
2. Marjann (válaszként erre: 1. - 07e4d2b91a)
2009. júl. 31. 13:42
Nem egyszerűbb ha fizeted magad után a TBt?
2009. júl. 31. 13:41

Sziasztok!

Nincs TB-m...és ősszel el kell kezdenem egy orvosi kúrát, ami miatt néha vérvételre kell járnom...de nem tudom, ez mennyibe fog nekem kerülni...félek sokba:( Ha addig nem lesz munkám persze Tb-m se.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook